vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Apollo RDA XTR (κλώνος)

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Apollo RDA XTR (κλώνος)
« στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 16:32 »
Εδώ και λίγες ημέρες, βρίσκεται στα χέρια μου ο συγκεκριμένος ντρίπερ, αγορασμένος από Fasttech.

Είναι ο πρώτος μου κλώνος και μπορώ να πω ότι είμαι άκρως ικανοποιημένος με την αγορά του. Στις φωτογραφίες της Fasttech, δείχνει κάπως «φτηνιάρικος»...



Ευτυχώς όμως, αυτές οι φωτογραφίες ξεγελάνε. Στην πραγματικότητα πρόκειται για πάρα πολύ καλή κατασκευή.

Όταν πρωτοείδα τον αυθεντικό Apollo, τον ερωτεύτηκα αμέσως για δυο λόγους: Εμφάνιση κι εργονομία. Στην αρχή, αυτόν τον έρωτα πήγε να σκοτώσει η υψηλή τιμή του. Μέχρι που τον πήρε το μάτι μου στη Fasttech κι ο έρωτας ξαναφούντωσε.

Επειδή προτιμώ τις μονές αντιστάσεις, η διαρρύθμισή του είναι ιδανική για μένα και παίρνει επιπλέον πόντους λόγω των αυλακιών που έχει περιμετρικά για να τρυπώνει το βαμβάκι. Φυσικά, μπορούμε να τον στήσουμε με περισσότερες αντιστάσεις.

(Συγχωρέστε μου τη βαρεμάρα να ξαναστήσω τον ντρίπερ με καινούργια αντίσταση και καθαρό βαμβάκι για λόγους παρουσίασης)



Ατμιστικά, είμαι υπερευχαριστημένος και ειδικά όσον αφορά τη γεύση, στην οποία δίνω και το περισσότερο βάρος.

Αν κάτι με ψιλοχάλασε πάνω του, είναι τα «μασκαραλίκια». Δηλαδή λογότυπα κ.λπ. Αυτά δηλαδή, δεν μ' αρέσουν ούτε στα αυθεντικά προϊόντα, αλλά περί ορέξεως...

Εδώ, τον βλέπετε πάνω σε Wismec Presa...


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 17:48 »

καλοταμιστος pouf
και εγώ στην αρχή είχα ψηθεί να τον αγοράσω αλλα τελικά κατάλαβα πως δεν είμαι του dripping και μου φτάνει ο magma που έχω έτσι παρήγγειλα τον κάλυξ αλλα θα πάρει κάνα μηνα και βάλε να έρθει
επειδή όμως φαντάζομαι ότι πάνω κάτω θα έχουν ίδια τζούρα όταν έχεις αέρα από κάτω μονο ήθελα να σε ρωτήσω ποσο σφιχτή είναι η τζούρα σε σχέση ας πούμε με τον kayfun lite?

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 18:11 »
Σ' ευχαριστώ.

Ήρθε με τον τυφλό πόλο επάνω του και δεν τον άλλαξα, επειδή προτιμώ αέρα μόνο από τα πλάγια. Η τζούρα του είναι αεράτη. Άλλωστε αυτόν τον στόχο έχει η έκδοση XTR. Τον Calix θα τον χτυπήσω κι εγώ αργότερα, καθώς ουσιαστικά είναι ένας τανκάτος Apollo. Για την ώρα, δεν έχω Kayfun για να κάνω σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 18:23 »

έτσι όπως είδα την αντίσταση σου μέσα στην φωλια φαντάστηκα θα έχεις τον αέρα από κάτω
ok αν το κανεις κάποια στιγμή και δόσης αέρα μονο από κάτω (που πιστεύω πως θα πάρεις και καλύτερη γεύση) πες μας και πως ατμίζει και έτσι

Αποσυνδεδεμένος skelos

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 03:10 »
ηρθε και με τους 2 πολους ;

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 03:53 »
Ναι, αν και δεν εμφανίζεται στις φωτογραφίες της Fasttech. Στη συσκευασία υπάρχουν ακόμη 2 μεγάλα ορίνγκς κι ένα μικρό, 2 βίδες κι ένα κατσαβιδάκι (όπως φαίνονται στην πρώτη φωτογραφία).

Αποσυνδεδεμένος bill giouzelidis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV D2 v3-SUBTANK MINI V2
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 08:38 »
Φίλε μου pouf έχω τον κλώνο σχεδόν 1 μήνα και όντως είναι τέλειος δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τον αυθεντικό,τον έχω μόνιμα επάνω στο mod  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 09:18 »
Τον αγόρασα με το σκεπτικό να δοκιμάζω κανένα υγρό, αλλά για την ώρα έχει βάλει τους τανκάτους στον πάγκο κι έχει γίνει το 10 το καλό (τουλάχιστον στο σπίτι, που έχω την ευχέρεια να στάζω).

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 09:33 »
επειδη δεν καταλαβα,απο φαστεκ ερχεται και με τους δυο πολους ,δηλαδη με τρυπα απο κατω ,και ενα χωρις??

Αποσυνδεδεμένος bill giouzelidis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV D2 v3-SUBTANK MINI V2
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 09:46 »
Ναι επάνω έχει τον κλειστό πόλο και στο σακουλάκι τον ανοιχτό

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:11 »
Έρχεται με τον ανοιχτο για αερα από κατω ε; δεν το ειχα δει και δεν τον ειχα παραγγείλει τοσο καιρο ωια αυτο το λογο!! Μάλλον θα μπει αμεσα σε παραγγελία :-p

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:51 »
Του φάνηκε δύσκολο του κινέζου άραγε να γράψει ότι έχει και δεύτερο πόλο με εισαγωγή αέρα απο κάτω ... :wall:
Θα είχα παραγγείλει και εγώ σίγουρα αμα το ήξερα ,τώρα περιμένουμε διότι έχουν αργία ..

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 06:37 »
Καλά ρε... Και τόσες μέρες γιατί δεν το λέγατε ότι δίνει στη συσκευασία και τον πόλο που παίρνει από κάτω άερα;;;  :)) 


Μόλις έφυγε για παραγγελία!!!  ;D


(Είχα το δίλημμα για Le Magister ή Apollo... ΛΥΘΗΚΕ το δίλημμα απλά και τελικά!)




(Άσχετο... α)Τι διαφορές έχει ο κανονικός με τον XTR; β)Τι είναι ο "τυφλος" πόλος; γ)Για γεύση και τσιγαρίσιες, είναι με τον αέρα από κάτω ή από τα πλάγια; δ)Μπορεί να πάρει και από κάτω, αλλά και από τα πλάγια μαζί αέρα; Ή μόνο το ένα ή το άλλο; Παιδιά, δεν έχω ιδέα από Leo κλπ γενικότερα. Δώστε λίγο τα φώτα σας εδώ πέρα...  ::)  )

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 11:16 »
α) Ο XTR είναι προσανατολισμένος στο cloud chasing, έχει κάποιες διαφορές στον τρούλο ώστε να αποδίδει πιο πολύ ντουμάνι και (νομίζω) πιο μεγάλες εισαγωγές αέρα στα πλάγια
β) Ο τυφλός πόλος είναι αυτός που δεν έχει τρύπα και τον χρησιμοποιείς όταν θέλεις αέρα μόνο από τα πλάγια
γ) Είναι κοινώς αποδεκτό ότι με τον αέρα μόνο από κάτω έχει καλύτερη γεύση και είναι πιο σφιχτή η τζούρα
δ) Ναι, μπορείς να βάλεις τον ανοιχτό πόλο και να ανοίξεις και τις εισαγωγές αέρα από τα πλάγια

Αυτά στα λέω με βάση τον original, κλώνο δεν έχω και μπορεί να έχει διαφορές :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 05:11 »
Ο πόλος που παίρνει από κάτω αέρα είναι αυτός με τη βίδα (σαν του Calix νομίζω)
ή ο άλλος με τρύπα χωρίς βίδα; (αυτόν νομίζω τον παίρνεις extra με τον original)

Και ο βασικός λόγος του post:

...κάποιος μου είπε πως στο cage στον κλώνο οι γωνίες/άκρες είναι άγρια κομμένες
και παίζει να κοπείς (έχω τον αυθεντικό και δεν έχω θέμα). Ισχύει κάτι τέτοιο;


Κατά τ'άλλα, Apollo = BEST DRIPPER για μένα. Ψήνομαι να πάρω μερικά
κλωνάρια να κάνω δώρο σε άτομα που δεν έχουν δυνατότητα να αγοράσουν
τον original, ώστε να μπορούν να δοκιμάζουν γεύσεις ανθρώπινα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303341 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet