vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 4 χρήστες
ΨΗΛΟΣ, Jorge, Buliwyf, manoslykos

Twitter

Nectar Micro Styled RTA

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 13:53 »
@Iggy ουτε εγω εχει τυχει να τον δω καπου Ελλαδα τον Micro. Ριξτε & μια ματια στη φωτο & στο link. Οι Κινεζοι/Γιαπωνεζοι του εχουν βγαλει & bell cap!  ^-^ Ποτε θα κυκλοφορησει & αν στη ft να το δοκιμασω  O0

http://www.nexmoke.com/ca3/251/




Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 21:49 »
Αφού ήρθε λοιπόν και ο δικός μου, είπα να γράψω και εγώ μερικά λόγια και να βγάλω μερικές φωτό πάνω στο VTC mini και λυμένο. Το drip tip είναι το μόνο απο αυτά που έχω που ταιριάζει κάπως, εφόσον η συγκεκριμένη έκδοση έρχεται χωρίς.

Θα συμφωνήσω με όλα (σχεδόν) όσα είπε ο Tzenamo στην πολύ ωραία παρουσίασή του και μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε η κατασκευή αν και κλώνος. Πρώτος κλώνος για εμένα βέβαια, δεν έχω εμπειρία. Επίσης να πω οτι και ο δικός μου ήρθε πεντακάθαρος. Εγώ όπως φαίνεται στις δικές μου φωτό, πήρα μαζί και το ss tankάκι, το οποίο όμως, αν και δείχνει πολύ ωραίο, έκρυβε μια δυσάρεστη έκπληξη. Επειδή το σώμα του deck είναι ο θετικός πόλος και το κάτω κομμάτι ο αρνητικός, βάζοντας το ss tank φυσικά δημιουργείται βραχυκύκλωμα. Πράγμα το οποίο δεν είχα σκεφτεί και ούτε είχα ψάξει. Σίγουρα το πρόβλημα θα λύνεται με κάποιο o-ring ίσως ή και κάποιο άλλο μονωτικό υλικό, αλλά απο αυτά που έχω εγώ δεν ταίριαζε κάτι οπότε θα μείνει και ο δικός μου με το δικό του tank.

Η μόνη διαφορά σε σχέση με την παρουσίαση για μένα, είναι το θέμα της γεύσης. Ναι μεν η γεύση εμένα μου φάνηκε πιο καθαρή απο άλλους, τανκάτους, ατμοποιητές, αλλά λιγότερο έντονη. Φυσικά η διαφορά είναι μικρή και δεν τίθεται θέμα για την απόδοσή του, αλλά εγώ σαν dripper τον περίμενα πιο γευσάτο. Είναι ο πρώτος μου dripper οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης και μπορώ να συγκρίνω μόνο με τανκάτους ατμοποιητές που έχω. Ακόμα βέβαια είναι πολύ νωρίς για να έχω τελικό αποτέλεσμα, πρώτη δοκιμή με 100%VG υγρό...οπότε αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω! Με αυτό το υγρό, με τελείως ανοιχτή τη ροή αέρα, η τζούρα είναι πιο σφιχτή απο τον subtank mini ας πούμε που τον ξέρει και πολύς κόσμος, αλλά όχι ενοχλητικά. Ατμίζεις άνετα. Σίγουρα με πιο αραιά υγρά θα είναι πιο "αεράτα" τα πράγματα! Επίσης σίγουρα, άνετα κάνει και για τσιγαρίσιες τζούρες, χωρίς τις αμφιβολίες τύπου subtank! Παρόλο που η τρύπα εισαγωγής αέρα φαίνεται μικρή, η κατασκευή του επιτρέπει πολύ εύκολη και ακριβή ρύθμιση για όλα τα γούστα.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:22 »
Καλοατμιστος Γιαννη... με τι συρμα/αντισταση/w/ τον χρησιμοποιησες?

Καλα με 100% vg υγρα λιγο δυσκολο να καταλαβεις καλη γευση γιατι η vg τα πνιγει  O0

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:31 »
Έλα όμως που σε άλλο ατμοποιητή είχα πιο έντονη γεύση με αυτό το υγρό  ;)

Σε ευχαριστώ!

Με NiFe30 παίζω τελευταία, 0.28mm, σε TC και έφτιαξα την αντίσταση της φωτό, 8 σπείρες, 2.5mm διάμετρο. 0.48Ohm τη διάβασε το VTC mini. Τα watt ανεβοκατέβηκαν όπως και η θερμοκρασία μέχρι να καταλήξω, παρόλο που έχω βρει τα στάνταρ μου αλλά είπα να δοκιμάσω πολλές διαφορετικές τιμές να δω αν έχω διαφορές στον nectar.

Όπως είπα, πρώτη δοκιμή είναι! Έχω ακόμα να παίξω!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:37 »
Εγω αποκλειστικα kanthal χρησιμοποιω σε ολα... & με αυτον τον μικρουλη απο 1.5 εως 2 Ohm απο 8 ως 11 w που τον επαιξα, ηταν superb...

Επειδη δεν ειναι τυπου dripper για καταστασεις συννεφων & αμερικανιες οπως αλλοι, εστιαζει στην γευση... δοκιμασε παντως αν εχεις kanthal να δεις αν σου εχει διαφορα  O0

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:44 »
Μωρέ θα το δοκιμάσω και αυτό αν και το έχω καταργήσει το Kanthal! Πάντα είμαι ανοιχτός σε δοκιμές!
Αλλά κάτι μου λέει οτι μετά τα σύρματα για TC που πήρα καλύτερη γεύση απο το Kanthal, δεν θα αλλάξει κάτι ούτε στον nectar. Θα του δώσω όμως μια ευκαιρία μόνο και μόνο γιατί είναι ο πρώτος μου "τύπου dripper"...
Πάντως μια χαρά σύννεφα έβγαλε και αυτός ε...στα 0.48Ohm...

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 03:14 »
Πράγματι και σε σύννεφα τα πάει πολύ καλά! Έχω καταλήξει σε 0,8 - 0,9Ω με 316SS και σε γεύση μου αρέσει αρκετά.
Είναι όμως και κάποια υγρά που τα προτιμώ σε άλλους drippers αλλά και το ανάποδο.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 19:33 »
Επανέρχομαι με δέυτερο στήσιμο με Kanthal στα 1.2Ohm και υγρό 50/50 αυτή τη φορά. Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο άτονα και μου θύμισε το λόγο που σταμάτησα το Kanthal.
Οπότε φίλε Tzenamo θα αντιστρέψω το παιχνίδι με όλο το σεβασμό και θα σου προτείνω να δοκιμάσεις και εσύ σύρματα για TC.   :)

Εγώ προσωπικά και για τα δικά μου γούστα, τον κατατάσω στα ίδια επίπεδα όσον αφορά τη γεύση με τον subtank mini και θα παραμείνει ένας καλός dripperάκος για δοκιμές υγρών!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 23:27 »
Μα γι αυτο ανεφερα εξ αρχης οτι παιρνω γευση στις τιμες ohm & w που κανω εγω μονο σε χρηση kanthal.

Δεν παω σε tc γιατι δεν τα εμπιστευομαι καθολου αυτα τα συρματα/ρυθμισεις & τις αλλες ιστοριες απ τη μια & απ την αλλη αφου παιρνω μια χαρα αυτο που δινει το kanthalaki, μου φτανει & με καλυπτει.

Ολα υποκειμενικα βεβαια ειναι αυτα σε θεματα γευσης γιατι ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια  ;)

Θα παραμεινει ο μικρουλης για δοκιμαστης υγρων & για κανα ξεμπουκωματακι που & που  O0

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 23:52 »
Έπρεπε να το δοκιμάσω όμως γιατί μου άρεσε κιόλας! Και απο κοντά μου άρεσε και περισσότερο!
Βέβαια αν σου έδωσε εσένα καλύτερη γεύση που κάνεις μόνο Kanthal, γιατί να μη μου έδινε και εμένα που κάνω μόνο σύρματα για TC...  :dontknow:
Με αυτή τη λογική τον αγόρασα! Υποκειμενικά σίγουρα!
Και σίγουρα πάντως χαμένος δεν θα πάει! Όπως είπα, δεν τίθεται θέμα για την απόδοσή του!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 20:01 »
Κάτοχος από σήμερα και μπορώ να πω ότι με εξέπληξε ευχάριστα ο μικρός.  Αρκετά καλή γεύση, ωραία τζούρα και καλό ντουμάνι.  Για ~10€ καλή αγορά  :thumpup:


Τον δοκίμασα και με mesh και πραγματικά δίνει ρέστα ο μικρός  :baby:

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 22:47 »
Τον  παρέλαβα  την  Παρασκευή  και  σήμερα  τον  δοκίμασα πολύ  καλή  γεύση και εύκολο  στήσιμο, 0,28 kanthal  1,6 ohm   γεύση  τέλεια !

Αποσυνδεδεμένος Iggy

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 10, 2016, 02:42 »
θελω κ εγω να τον παρω αλλα δεν μπορω απο εξωτερικο.αν υπαρχει αθην α πουθενα πεστε το παιδια

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 10, 2016, 09:58 »
Εγώ απο όσο γνωρίζω υπάρχει μόνο ο nano εδώ, αυτός που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα. Έχει λίγο μικρότερο tankάκι απο τον micro αν δεν σε ενοχλεί.

http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=1620&cat_name=Nectar%20Nano%20dripping%20/%20tank%20style

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nectar Micro Styled RTA
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 13, 2016, 21:57 »
¨Έχω τον ατμοποιητή περίπου 10 ημέρες και η άποψη μου για αυτόν είναι:

1. Αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής για τόσο φτηνό κλώνο
2. Το στήσιμο του είναι πολύ εύκολο ειδικά με βαμβάκι.
3. Έχει πολύ καλή τροφοδοσία.
4. Το γέμισμα του με παιδεύει με σταγονόμετρο. Με πλαστικό μπουκαλάκι με μύτη είναι σαφώς πιο απροβλημάτιστο.
5. Δεν είχα καθόλου spit back πράγμα που πριν τον αποκτήσω το φοβόμουνα.
6. Ρύθμιση αέρα καλή, αλλά κυρίως -αν όχι αποκλειστικά- για mouth to lung.
7. Καθόλου διαρροές.
8. Από άποψη γεύσης με τα στησίματα που τον έχω δοκιμάσει κυμαίνεται σε μέτρια επίπεδα αν και είχα μεγαλύτερες προσδοκίες.
9. Κατέληξα ότι την καλύτερη γεύση την παίρνω με στήσιμο με mesh.

Γενικό συμπέρασμα:
Ένας αρκετά καλός ατμοποιητής, πολύ εύκολος στο σετάρισμα (θα τον σύστηνα ακόμα και σε αρχάριο), με απροβλημάτιστη λειτουργία και αξιοπρεπή γεύση αλλά όχι το κάτι άλλο.      

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy