vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Pico styled RTA

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 18, 2016, 19:50 »
Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ μόνο ένα συγκεκριμένο drip tip σε όλυς τους άτμο μου, αλλά το ντριπτιπάκι του pico το φοράω γιατί είναι πανέμορφο.

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 19, 2016, 16:11 »
εγω εχω και τους δυο νομιζω οτι καλυτερος ειναι ο pico o απλος. μη σας απασχολει καθολου η τριπα τροφοδοσιας στο deck που ειναι ψηλα υπαρχει κολπο με το βαμβακι που μπορεις να ατμισεις και την τελευταια σταγωνα χωρις να φας καμμενο λογο τροφοδοσιας οταν πεσει η σταθμη του υγρου στο τανκ. απο μενα pico απλος με κλειστα ματια απο 3fvape.

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karolos26

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 30, 2016, 18:42 »
Καλησπερα σε ολους!!!Επιτελους μου ηρθε και εμενα ο κλωνο pico-s!!!Το θεμα ειναι οτι ενω στηνω γρηγορα τον goblin mini που εχω,αυτον δεν μπορω ουτε με σφαιρες!!!Εχετε βρει κανενα βιντεο να δω πως?Διοτι στο youtube εχει μονο για τον Pico.Μου φαινεται οτι λειπει κατι,δεν ειμαι σιγουρος...Εχω φτιαξει το ασυρματακι μου(kanthal 28αρι),βαζω βαμβακι αλλα μετα δεν μπορω να το βιδωσω στην βαση..HELP!!
Οριστε και καποιες φωτο..



[/URL][/img]




Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 30, 2016, 18:56 »
Δεν μπορείς να βιδώσεις το πλαστικό τανκάκι πάνω στην βάση ή δεν μπορείς να βάλεις
το κομμάτι με τους πόλους που έχεις επάνω την αντίσταση,μέσα στο peek?

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 30, 2016, 19:03 »
Οπως ο pico μπαινει η μονη διαφορα ειναι στις τριπες και στο πως θα βαλεις το βαμβακι μεσα στο pek.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 31, 2016, 07:08 »
.............................Εχω φτιαξει το ασυρματακι μου(kanthal 28αρι),βαζω βαμβακι αλλα μετα δεν μπορω να το βιδωσω στην βαση..HELP!!
Οριστε και καποιες φωτο..

(Image removed from quote.)[/URL][/img]
Κάρολε καλημέρα. Κι εγώ όταν τον πρωτοέστησα δεν μπορούσα να τον τοποθετήσω σταθερά στην βάση.

Το ντεκ του απλά κάθεται μέσα στην βάση και με το πλαστικό το οποίο ΒΙΔΩΝΕΙ στην βάση σταθεροποιήται και έτσι κάθεται στην σωστή του θέση.

Το δικό μου λάθος ήταν πως το πλαστικό το έβαζα ανάποδα (με τις σπείρες του από πάνω) και έτσι δεν κούμπωνε όλο το σύστημα.

Δες μήπως κάνεις το ίδιο λάθος. Αλλιώς δεν υπάρχει καμιά δυσκολία.

Αποσυνδεδεμένος karolos26

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 03, 2016, 23:03 »
Τελικα εκανα ακριβως το ιδια λαθος φιλε BillythekingRhodes.Πρωτες εντυπωσεις...καλη τζουρα απο αθορυβη μεχρι φουλ για πνευμονια!!!

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 08, 2016, 17:13 »
παιδια νομιζω οτι δουλευει καλυτερα 0,5 με 1 Ω o pico.

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 12, 2016, 19:01 »
Εγω γιατι με την πρωτη εφαγα πλυμηρα δεν μπορω ακομα να καταλαβω....
Επισης και στο istick 50 και στο vtc δεν διαβαζε την αντισταση αρα κατι στραβα παει με τον πολο του (pico s)

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 12, 2016, 20:31 »
με τον pico s δεν ξέρω τι παιζει δοκίμασε να καλύψεις καλά τις τρύπες τροφοδοσίας στο deck εσωτερικά με το βαμβάκι σου   και κλεινε την εισαγωγή αέρα   όταν τον γεμίζεις.

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikdag

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 12, 2016, 21:41 »
και σε εμενα δεν διαβαζει σωστα αντισταση.......σε ipv d2 kai d3.....εχει ενα θεμα γενικα ,,
λεω να παρω τον κανονικο και αρκετες διαρροες αν βαλω κανονικα το υγρο..... :wall:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 17, 2016, 13:49 »
Δοκίμασα το συγκεκριμένο κλωνο Pico-s   το έχω στα χεριά μου εδώ και 15 μέρες + και διαπίστωσα ότι δεν είναι κακός σαν κλώνος αρκεί να ακολουθήσεις κάποια βήματα στο θέμα στησίματος και στο πλύσιμο του και λοιπά .......

Η παρουσιαση του εδω


(Για ότι ερωτήσεις ή απορίες έχετε για για Rcomen Pico-s RTA 
ή για την ερώτηση του βίντεο παρακαλώ γράψτε το κάτω από τα σχόλια (youtube))




Οι συμβουλες μου ειναι οταν αγοραστει να πλυθει πολυ καλα και μετα να χρησιμοποιηθει γιατι δυσκολα βγαινει η μυρωδια απο τα CNC  και δεν θα παρεις καλη γευση απο αυτον αν δεν γινει αυτο ... και θα αργησει να σου την δωσει
Εχει κάποια αιχμηρά μέρη σαν κατασκευή και θέλει προσεχτικά να το χειριστείτε (όχι τραγικά πράγματα αλλα υπάρχουν)
Σε γενικες γραμμες αν κανετε καλο στησιμο θα παρετε πολυ καλη γευση και χτυπημα .. μην περιμενετε πολυ ντουμανι δεν ειναι Subohm  ατμοποιητης !!!



μερικές κοντινές σελφις από τον μικρο :)










Καλα ατμισματα !!!!!

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 17, 2016, 16:25 »
Ο δικός μου από FT, έχει μια διαφορά στις τρύπες πλήρωσης του υγρού από πάνω! 
Πιστεύω ότι οι μεγάλες ανοιχτές του δικού μου, γεμίζουν πολύ καλύτερα τον πικάκο!! 

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 17, 2016, 16:30 »
μπράβο κωστα πολύ καλη παρουσιαση. yaya dream εβαλες??νομιζω οτι σου λείπει απο τη βαση το  insulator. εγώ έχω 2 pico  κλώνους 1:1διαφορετικους και ενα pico s νομιζω οτι ο καλυτερος κ με διάφορα ειναι της 3fvape.

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Pico styled RTA
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 17, 2016, 16:41 »
οχι εβαλα ενα δικο μου DIY υγρο που το ξερω καλα ...  οπως τον βλεπεις ηταν μεσα στο κουτι .. να σου πω την αληθεια διαροες δεν ειχα αλλα ειχα θεμα πολου μερικες φορες δεν εκανε  καλη επαφη και τον εχανε το μοντακι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159849 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530766 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11060 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet