vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 8 χρήστες
chrismet, Doubt, manoslykos, longjohn, Jorge, Lazy Dog, e-akapnos, athmichalop

Twitter

Αρώματα Pink Mule...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Αρώματα Pink Mule...
« στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 14:01 »
Πριν λίγες μέρες προμηθεύτηκα για δοκιμή τα δύο παρακάτω αρώματα της Pink Mule της σειράς Secrets...



Σαν δοκιμή λοιπόν αγόρασα τα...


The Milky Way
Hannas Havannas...

Από αυτό που μύρισα στα μπουκαλάκια έμεινα κατενθουσιασμένος...


Είναι ... διαφορετικά, και αυτό γιατί...


Οι μυρωδιές που περιέχονται στα αρώματα, έρχονται σε κύματα... και εκεί που νομίζεις ότι είναι ένα απλό άρωμα, ξαφνικά έρχεται από πίσω κάτι ακόμα που υπάρχει μέσα τους και σε διαψεύδει...

Είναι μεν σύνθετα, πολύπλοκα, αλλά τα αρώματα δεν σκεπάζει το ένα το άλλο και δεν δίνουν την αίσθηση ενός ενιαίου συνόλου... Μυρίζεις το κάθε άρωμα ξεχωριστά...

Ήδη ετοίμασα 10 ml με Hannas Havanas και Θα περιμένω μερικές μέρες για να το ατμίσω...


Το Hannas Havanas, στην περιγραφή του καταστήματος που το αγόρασα μιλάει για "μια αυθεντική γεύση ενός πούρου Αβάνας"

πράγματι στην οσμή από το μπουκαλάκι μου βγάζει κάτι έντονα καπνικό, όμως όλα τα λεφτά είναι η έντονη οσμή ενός οινοπνευματώδους ποτού... Προσωπικά μου βγάζει κάτι σε brandy, ή καλύτερα το καλό κερασώ που φτιάχνει η μητέρα μου...
Κι εκεί που συνεχίζεις να προσπαθείς να καταλάβεις την πρώτη μυρωδιά, σου έρχεται και άλλη... και άλλη...
Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό με άλλα αρώματα!!
Προφανώς εκεί κολλάει και το Secrets στο όνομα της σειράς...


Το The Milky Way, είναι πράγματι αυτό που λέει στην περιγραφή του.


"Το μυστικό είναι ο σωστός συνδυασμός της κρέμας, της βανίλιας, και των ώριμων φραουλών, έτσι ώστε η μία γεύση να αναδεικνύει την άλλη."


Με το που το μυρίζεις, η βανίλια και η κρέμα κάνουν έντονη επίθεση στη μύτη... και έρχεται σαν δεύτερο κύμα η φράουλα... Όχι ξυνή, αλλά γλυκιά...
Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο νου, είναι η γέμιση της σοκολάτας Lila Pause αυτή με τη γέμιση κρέμας και φράουλας...
Άλλο πράγμα που μου ήρθε στο νου είναι κάτι γκοφρέτες με γέμιση κρέμα φράουλα...


Το πραγματικά κουλό όμως είναι ότι δεν παίρνεις σαν μυρωδιά ένα "σύνολο"... Όλα τα αρώματα είναι εκεί, και μια σου έρχεται το ένα, μια το άλλο... Κανένα δεν σκεπάζει ή υποβαθμίζει το άλλο...


Το ίδιο φυσικά συμβαίνει και στο Hanna Havanas...

Έχω μετανοιώσει που δεν αγόρασα όλη τη σειρά... Αλλά ας όψεται η δύσκολη εποχή...


Από ότι βλέπω η σειρά περιλαμβάνει τα εξής...


Butterscotch Tobacco
Cool Lips
Granny's Vanille Custard
Hannas Havanas
Ry4 Me And You
The Milky Way


Σε συσκευασίες των 10 ml.


Αυτό που θεωρώ "αρνητικό" είναι η μεγάλη προτεινόμενη δοσολογία που είναι μεταξύ 10% και 15%...
Μιας και η τιμή τους είναι ανώτερη των αρωμάτων που αγοράζω συνήθως...
Οι δοκιμές θα δείξουν...






Παρακαλώ αν υπάρχει θέμα για τα αρώματα Pink Mule να μεταφερθεί το παρών εκεί... Δεν έκανα και το καλύτερο ψάξιμο, αλλά δεν βρήκα σχετικό νήμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 18:45 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 15:12 »
Περιμένουμε εντυπώσεις!  :thumpup:  Από που έγινε η αγορά;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 15:48 »
Αν θελεις να ατμισεις σαν αντρας , να παρεις το


https://www.atmistique.gr/grannys-vanille-custard-flavor.html


Aκου και 'μενα που ειμαι βαρύς κι ασήκωτος ατμιστης .........


Ο mg νικοτινης και Grannys vanille gustard......... ή γευση.....   Καθαρη και ατοφια....


 ;D

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:18 »
Συμφωνω και επαυξανω με τον αποπανω!Grannys custard πιπιλα!ΜΕ 10% ειναι οτι πρεπει!
Και με την πρωτη τζουρα λες να βαλω λιγο καρρα τωρα και ενα ουσκακι!χαχαχα!
Περαν της πλακας με καφε ειναι οτι πρεπει!
Α εγω με το ετοιμο δεν βρηκα διαφορα με μολις 1 βδομαδα ωριμανση!

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:25 »
Και εγώ έχω δοκιμάσει το granny's και είναι όντως κορυφαία βανίλια.
Αλλα το shake a snake που είναι απ τα αγαπημένα μου έτοιμα το πήρα σε άρωμα και με βάση pink mule green(50/50),σε αναλογία 12%, δεν κατάφερε να προσεγγίσει ικανοποιητικά το έτοιμο δυστυχώς .
Αν έφερνε όλα τα αρώματα κάποιο κατάστημα με ευχαρίστηση θα τα δοκίμαζα όλα πάντως ,με εξαίρεση τις δύο τσιχλόφουσκες  ;) .

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:27 »
Σήμερα έχω 2η μέρα που ωριμάζω το Hannas Havanas...


Αν είναι να μην το καθυστερώ δηλαδή... @robbinsrules


Shado... εγώ είμαι κανονικό άντρα!!! :))
Θα το δοκιμάσω όμως οπωσδήποτε!!!


@aragiannis
Δεν θυμάμαι τους κανόνες του φόρουμ για αυτό το ζήτημα, αλλά υπάρχουν προφανώς σε διάφορα ελληνικά καταστήματα...

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:32 »
Εννοειται!Ειναι η καλυτερη custard που εχω δοκιμασει!Αλλα 10% εβαλα εγω που η γευση μου ειναι ψιλοπεριεργη!Πιστευω οτι και με 8% θα βγει οκ για κανονικους ουρανισκους!
Θα παρω και εγω το butterscotch και το Milky-way και θα παιξουν δοκιμες!
ΤΟ butterscotch σε ετοιμο ηταν φανταστικο!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 22:04 »
Παρτε ολοι σας το Grannys Gustard , για να κανει μεγαλες παραγγελιες ο Κωστα , ωστε να εχει καθε φορα που θελω και 'γω........ ;D :))

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 01:59 »
Ντουμανιαζω έτοιμο το γκρανυς... Ολα τα λεφτά είναι για τα δικά μου γούστα... 
Περιγράψτε όμως ρε παιδιά και τι πάνω κάτω είναι το κάθε ένα από τα άλλα να ξέρουμε και εμείς αν και τι να παραγγείλουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 04:14 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος argailwall

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:02 »
πήρα το Grannys και το Butterscotch Tabac, ανάμειξα σε pink mule βάση (72vg-28pg το αποτέλεσμα)


το grannys είναι κορυφή από τις καλύτερες βανίλιες-κρέμα


το butterscotch έχει κάτι σαν ποτό μάλλον που εμένα μου μυρίζει ξύδι.... δεν μου άρεσε θα το δοκιμάσω πάλι σε μία εβδομάδα


edit: ξέχασα να γράψω ότι η ποσότητα που έβαλα ήταν 10% άρωμα

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:50 »
Ειναι και το μοναδικο που ατμιζω απο αρωματα το Grannys με τους κουβαδες


δεν με προλαβαινω :)) :))  επισης μου αρεσει και το μηλο ειναι απο τα αγαπημενα μου

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 23:55 »
Όσοι κάνετε το granny's έχετε δοκιμάσει vanilla custard απο tpa και Capella? η colonel custard απο t-juice? γιατί 7.50 για άρωμα που η εταιρεία προτείνει αραίωση πάνω απο 17% δεν το βλέπω και τόσο να συμφέρει εκτός πια και να ειναι η creme de la creme της custard :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 13:54 »
Mr.Demkoni δοκιμαστηκε το milky way?σε τι ποσοστο?Ειμαι ετοιμος για αγορα και ψαχνομαι τι να πρωτοαγορασω!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 14:04 »
Δεν δοκιμάστηκε ακόμη και ο λόγος είναι οτι το θεωρώ σιγουράκι... ;)

Κάνω τις δοκιμές μου ακόμη με το Hana's Havanas...

Οι ως τώρα ενδείξεις είναι οτι θέλει πράγματι πάνω από 10% περιεκτικότητα σε άρωμα για να παίξει σωστά...

Ξεκίνησα από 5%, αλλά ήταν υποτονικό...

Όμως δεν έχω κάνει ακόμη δοκιμή σε Pink Mule βάση!!! :-[

Έχω με 12 mg νικοτίνη 50/50... (Ατμίζω 6 και βγάλε νικοτίνη).

Μόλις κάνω κι εκεί δοκιμή θα ξαναγράψω... :)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 14:41 »
Πήρα πριν λίγο καιρό το Milky Way και ξετρελάθηκα.  10% και η γεύση ήταν υπέρ αρκετή.  Επίσης, συνδυάζεται με  το RY4 Double από ΤΡΑ και σου δίνει μια γεμάτη γεύση καπνικού με βανίλια.  Νομίζω ότι αυτά τα αρώματα είναι πολύ καλά και ποιοτικά, θα δοκιμάσω το [size=0px]Butterscotch και RY4 της σειράς...[/size]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477930 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy