vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 8 χρήστες
white varadero, lounik, dvelev, liabovas, billythekid, manoslykos, Olga68, Mulder

Twitter

Tilemahos v2 clone

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #930 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 14:20 »
Στο site της coppervape βλεπω και springomizer αντε καλως να σας ερθει!

Sent from my JY-S3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #931 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 16:10 »
Ειχα αναφερει παλιοτετα και εγω το θεμα με το "καμενο" στην τζουρα μερικες φορες.Προσπαθω να μαθω ποσο βαμβακι χρειαζετε για να μην εχω καθολου καμενο.Μπορει να εξηγησει κανεις παλιοτερος στο περιπου,επειδγ εχουν αρκετοι φιλοι προβλημα;Και κατι αλλο,απο fasttech ο τηλεμαχος μου ηρθε χωρις το λογοτυπο gg.Υπαρχει θεμα σε αυτο,ειναι χειροτερος απο τους αλλους;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #932 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 16:56 »
Αλέξη το καλυτερο απο των γραφτό λογο είναι η εικόνα αν έχεις δει βίντεο με σεταπ του Μάχου και δεν έχεις καταφέρει να σεταρησ χωρίς να παίρνεις καμένο νομίζω οτι και να γράψω το τι και πώς  δεν θα σε βοηθήσει ...βίντεο βίντεο βίντεο και κάνε δοκιμές ..ο καθε ατμό δείχνει απο μόνος του ποσο βαμβάκι  πρεπει να βάλεις και έως που να κατέβει δεν ξέρω ίσως είναι η εμπειρία ίσως κάποιο χάρισμα σε μερικά ατομα με το που δουν κάποιων ατμό να των στήνουν με επιτυχία με το πρωτο το έχω ξανά πει άλλωστε   δεν είναι όλοι για όλους ο κάθε ατμό έχει και κάποιους που των σεταρουν με την μια και σε άλλους των πουλάνε με την μια

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #933 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:00 »
Ειχα αναφερει παλιοτετα και εγω το θεμα με το "καμενο" στην τζουρα μερικες φορες.Προσπαθω να μαθω ποσο βαμβακι χρειαζετε για να μην εχω καθολου καμενο.Μπορει να εξηγησει κανεις παλιοτερος στο περιπου,επειδγ εχουν αρκετοι φιλοι προβλημα;Και κατι αλλο,απο fasttech ο τηλεμαχος μου ηρθε χωρις το λογοτυπο gg.Υπαρχει θεμα σε αυτο,ειναι χειροτερος απο τους αλλους;

Αλέξη εγώ αυτόν έχω χωρίς το λογότυπο.Δεν είναι διαφορετικός από τους άλλους ίδιος είναι σε όλα εκτός από τα τανκάκι.
Για το καμένο,από την λίγη εμπειρία που έχω και εγώ όπως και όπως λέει και ο εμπειρότερος ο Γιώργος ότι παίζει τον κυριότερο ρόλο το σωστό στήσιμο και ειδικά στο βαμβάκι.
Το δικό μου στήσιμο που το  κάνω από τότε που τον πήρα και αφού ρώτησα και εγώ εδώ αλλά είδα και βίντεος ,είναι το εξής:
Microcoil 6 σπείρες (το κάνω με ένα εργαλείο που πήρα από fasttech ,Magic Stick λέγεται) και το βαμβάκι κομμένο ακριβώς στο housing δηλ να μη προεξέχει καθόλου και άνοιγμα σαν βεντάλια .
Ποτέ δεν είχα διαρροές και ποτέ καμμένο.
Αυτό το στήσιμο κάνει και ο netsplit και έχει βάλει και φωτό κάπου πως ακριβώς δείχνει αλλά δεν θυμάμαι τώρα σε ποια σελίδα είναι.

Edit:Το βρήκα,στη σελίδα 47 είναι κάτω κάτω. :) :)




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:06 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #934 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:06 »
Στήνω άλλους τρεις επισκευάσιμους χωρίς κανένα πρόβλημα και έχω δει ότι βίντεο κυκλοφορεί για τον Τηλέμαχο, ειδικά σήμερα το απόγευμα έχω δει δέκα βίντεο...δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Έχω κάνει τόσα στησίματα όσα σε κανέναν άλλο επισκευάσιμο, με το μπαμπάκι σύριζα στα λούκια, χωρισμένο το μπαμπάκι στα δύο το μισό στα λούκια το μισώ μέσα, σε Ζ να ακουμπά κάτω, σε Ζ να μην ακουμπά κάτω, με το μπαμπάκι γυρισμένο προς τα κάτω, μόνο φιόγκους δεν έχω κάνει ακόμα αλλά εκεί εγώ επιμένω. Πάντα στην αρχή καμμένο και αν ανοίξω την καμπάνα πλημμυρίζω. Με τον τρόπο του Shadokan πήρα για λίγα λεπτά απίστευτη γεύση αλλά στην συνέχεια και απίστευτη πλημμύρα. Αν κάποιος από αυτούς που είχαν γράψει ότι είχαν παρόμοια προβλήματα τον κατάφεραν ας πουν τον τρόπο. Εγώ είμαι σίγουρος ότι κάτι δεν είναι εντάξει στον κλώνο μου. Τελευταία φορά που γράφω για το θέμα εκτός και αν βρεθεί λύση. Ευχαριστώ όλους για τις σημαντικές πληροφορίες που δίνετε.

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #935 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:15 »
Τι να πώ,ίσως είναι προβληματικός ο κλώνος σου.Εγώ είμαι ένα μήνα ατμιστής και 2 εβδομάδες με επισκευάσιμο τον Τηλέμαχο και μόνο τις πρώτες δύο φορές πήρα καμένο και διαροές αλλά έκανα ότι νάναι.
Όταν κάθησα πιο προσεκτικά και ρώτησα και είδα,από τότε δεν ξαναείχα ούτε διαρροές αλλά ούτε και καμένο.
Εγώ ακολούθησα το στήσιμο του Netsplit.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #936 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:24 »
Παμε μια απο την αρχη

αυτό ηταν το πρωτο μου στήσιμο στων Μάχο έκτοτε ουτε Ζ ουτε Θ ουτε Ι
Ουτε πολύ σφιχτό αλλά ουτε και να σου φεύγει απο μέσα κόψιμο ίσα ίσα με το ντεκ το ψαλίδι ακουμπάει πανω   

αφρατεμα στισ άκρες στρώσιμο κατέβασμα έως εκεί που αρχίζει το τυφλό μέρος όχι παρακατω

ρίχνεις υγρό και απλα πιέζεισ απαλά να μην προ εξέχει απο το ντεκ να το παρασύρει η καμπάνα ..αν το βαμβάκι κατέβει παρακατω θα πέρνεισ καμένο ακόμα και τέρμα να ανοίξεισ την καμπάνα αν πάλη το βαμβάκι δεν ερθει πρόσωπο θα στο παρασύρει η καμπάνα και θα έχεις υπέρ τροφοδοσία.
ελπίζω να σε βοηθεισα κάπως   


ΥΓ.. πριν λίγο έγραψα  σε άλλο νήμα των τροπο που χειριζωμε  το βαμβάκι
koh Gen Do  διάστασης πατ 60 χ80 τα διπλώνο στη μέση και το κόβω στα 2 έπειτα τα αλλά 2 κομάτια  χωρίζεται ξανά στη μέση και παει με μια σκληρή μεριά  απο κάθε μέρος έτσι με ενα πατ εχω 4 ισόποσα κομάτια και σαφώς αραιωμένα   

με αυτών των τροπο κοπής αντί πχ για 3 χιλιοστά φάρδος λουρίδα κόβω 5 αλλά δεν υπάρχει θέμα γιατί έχει γίνει πολύ ποιο Αφράτο απο το αρχικό πατ 


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:34 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #937 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:29 »
Και εγώ αυτό κάνω με τα παιδιά .
Οι πόλοι 45 μοίρες από τα λούκια για να έρθει ακριβώς το coil ευθεία με τα λούκια. :) :)

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #938 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:34 »
Πραγματικά σας ευχαριστώ αλλά όπως έγραψα τα έχω δοκιμάσει όλα και το στήσιμο που δείχνεις Γιώργο.

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #939 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:50 »
Τότε δεν μπορεί παρά να είναι προβληματικός ο ατμοποιητής σου  :( :(

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #940 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 21:53 »
Αντε μια τελευταια ευκαιρια αλλιως πισω στον kayfun.Ευχαριστω παιδες

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #941 στις: Μαρτίου 01, 2016, 13:58 »
μόλις μου ήρθε ο plus και είναι όντως ο plus :thumbup_move_2:
τα κανάλια είναι πιο φαρδιά από αυτόν που έχω και έχει τον αετό πάνω στο πλαστικό το tank αλλα δεν έχει το GG πάνω στην βάση
δεν πειράζει μικρό το κακό
το βράδυ θα τον στήσω να δω τι διαφορά έχει

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #942 στις: Μαρτίου 01, 2016, 14:03 »
Ούτε ο γνήσιος plus έχει το GG στη βάση. 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #943 στις: Μαρτίου 01, 2016, 14:21 »
Κώστα καλό ατμιστο το εργαλείο 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #944 στις: Μαρτίου 01, 2016, 16:02 »
Γελοίος στο στήσιμο εντελώς kayfunης στο στήσιμο : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23850.msg957274.html#msg957274  αλλά εκεί σταματούν οι ομοιότητες με kayfun.

Σίγουρα πιο εύκολος από τον Τηλέμαχο αν κρίνω από τις 60 σελίδες του παρόντος και από τα προβλήματα που έχουν πολλοί εμπειρότεροι. Σε λίγες μέρες που θα έχω τον κλωνοτηλέμαχο θα σου πω.

erl + clone + gin και τον έμαθες  :tongue_smilie: (ή αντιγραφη & επικόληση χχααααχαχαχαχ)

btw τώρα που το έγραψε ο netsplit είδα ότι έχεις τόσα μοντάκια  :)) :)) :)) :))
Eπειδη τυχαινει να εχω και erlκλωνο και Kayfun κλωνο  συμφωνω απολυτος ο erl  στην γευση είναι απαιχτος (λιγο εκλεισε την διαφορα στο θεμα γευσης το Mini tank του kayfun αλλα παλι δεν τον φτανει τον erl!)α΄λλα θα διαφωνισω ότι είναι το ιδιο ευκολος στο στησιμο ο erl με kayfun lite ,ο kayfun lite συγχωρει λαθη ενώ ο erl με τιποτα,αν δεν πετυχεις την ακριβη ποσοτητα βαμβακιού την πλερωσες!!!!!
(Σορυ για το οφ τοπικ!)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy