vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, lagoudakis, Milarepa, maprix, lounik, Jorge, giorgos1999

Twitter

eviva clone

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: eviva clone
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 09, 2016, 00:08 »
Με την πρώτη ευκαιρία πάντως, αξίζει τον κόπο να πάρεις έναν αυθεντικό, έστω μεταχειρισμένο, που θα τον βρεις περίπου στη μισή τιμή. 
Εχει ενδιαφέρον να αγοράζεις σε κλώνους αρκετά από τα καινούρια μοντέλα που βγαίνουν. Κάποιες φορές όμως είτε οι κλώνοι δεν παίζουν σωστά, είτε οι αυθεντικοί τους οποίους μιμούνται οι κλώνοι δεν είναι ιδιαίτερα αξιόλογοι. Ενας δοκιμασμένος ατμοποιητής όμως, αξίζει σίγουρα. Αν κρατήσεις λίγες μέρες στο χέρι σου τον αυθεντικό εβίβα, θα καταλάβεις τι σου λέω. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eviva clone
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 09, 2016, 00:16 »
Αυτό έκανα κι εγώ και έχεις δίκιο σ' αυτό, ειδικά για τον Eviva. Το πρόβλημα του κλώνου είναι στη βάση (και στα orings) και φαίνεται διά γυμνού οφθαλμού η διαφορά. Σε όλα τ' άλλα πάντως δεν καταλαβαίνεις διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης94

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 09, 2016, 00:35 »
Κατεληξα στον κλώνο γιατί ψάχνοντας κυρίως γεύση σε ατμοποιητή και έχοντας τον απόλλο εδω και πολλούς μήνες,, είχα πάρει και άλλους τανκάτους όπως ο kayfun lite plus που τον χρυσοπλήρωσα(αυθεντικό) έπαθα την πλάκα μου το πόσο δεν μου άρεσε και πέταξα τα λεφτά μου στο συρτάρι. Διαβάζοντας για τον εβίβα και τον τηλέμαχο(κυρίως τον εβίβα) για γευση τους παρήγγειλά και τους 2 κλώνους και φτάνουν απο μέρα σε μέρα. Ήλπιζα τουλάχιστον να μπορέσουν να δουλέψουν αξιοπρεπώς και τώρα που διάβασα το πόστ με το ότι δεν κάνει επαφή ψιλοξενέρωσα και ηθελά να ρωτήσω αν έχετε πάρει αυτον που κάνει 12$ η αυτόν με τα 8$ και αν στην τελική να το περιμένω αυτο το πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eviva clone
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:48 »
Με την πρώτη ευκαιρία πάντως, αξίζει τον κόπο να πάρεις έναν αυθεντικό, έστω μεταχειρισμένο, που θα τον βρεις περίπου στη μισή τιμή.
Εχει ενδιαφέρον να αγοράζεις σε κλώνους αρκετά από τα καινούρια μοντέλα που βγαίνουν. Κάποιες φορές όμως είτε οι κλώνοι δεν παίζουν σωστά, είτε οι αυθεντικοί τους οποίους μιμούνται οι κλώνοι δεν είναι ιδιαίτερα αξιόλογοι. Ενας δοκιμασμένος ατμοποιητής όμως, αξίζει σίγουρα. Αν κρατήσεις λίγες μέρες στο χέρι σου τον αυθεντικό εβίβα, θα καταλάβεις τι σου λέω.

είναι ίσος ο καλύτερος σε γεύση και αξίζουν συγχαρητήρια στον κατασκευαστή αλλα εκτος από ότι δεν με παίρνει για αυθεντικό δεν είναι και τόσο κοντά στα γούστα μου ο εβίβα
τον αγόρασα μονο και μονο επειδή ήταν η τιμή χώμα (δεν είναι όλα για όλους)
εδώ και έναν phenomenon αυθεντικό που είχα τον έδωσα και αυτόν και ας ατμίζω σταθερά με τον κλώνο του
προτιμώ πιο εύκολους ατμοποιητες και γενικά θέλω να δοκιμάσω όσα περισσότερα μοντέλα γίνετε και αυτό μπορώ να το κάνω μονο με τους κλώνους
όχι δηλαδή ότι δεν είναι εύκολος ο εβίβα αλλα δεν είναι και τόσο εύκολος όσο για παράδειγμα ο phenomenon η ο kl+ η ο hurricane κτλ

Αποσυνδεδεμένος dimdimd

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 27, 2016, 20:46 »
Καλησπέρα σε όλους,
Στάθηκε αδύνατο δυστυχώς να στήσω τον eviva κλώνο μου χωρίς διαρροές. Οσο βαμβάκι κι αν στρίμωξα για να καλύψει την τρύπα εισαγωγής... τίποτε! Μόνο μια φορά πέτυχε, αλλά έκλεισε τόσο πολύ η τρύπα που είχα υποτροφοδσία - καμμένο. Υπάρχει περίπτωση ο συγκεκριμένος κλώνος να είναι προβληματικός; Δεν βλέπω κάποια εναλλακτική.. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eviva clone
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:49 »
Το βαμβάκι δεν το στριμώχνεις, απλά το ακουμπάς, σε αρκετή ποσότητα, ώστε να περνάει μπροστά(ή πίσω αν θες) από την τρύπα τροφοδοσίας, δημιουργώντας ένα τείχος στο εσωτερικό του ντεκ, χωρίς να μπαίνει μέσα στην τρύπα. Δες στο νήμα του γνήσιου και θα βρεις τη λύση σ' αυτό.
Αφού δεν έχεις πρόβλημα με την επαφή των πόλων, είσαι τυχερός και το πρόβλημά σου λύνεται εύκολα. Πέντε κλώνους γνωρίζω εδώ μέσα στο φόρουμ και όλοι είχαν εξαρχής ή έβγαλαν σύντομα, πρόβλημα με τους πόλους.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: eviva clone
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 27, 2016, 22:40 »
Γιώργο επειδή απο τιμή ο κλώνος όπως λέει και ο Κώστας και διαπιστώνο και εγώ  είναι χώμα  το θέμα του ποιο είναι ακριβώς με των πόλο δεν έχει καλη αγωγιμότητα είναι ρυθμιζόμενος  έχει θέμα όπως ο SQape που αλλάζουν τα ωμ ανάλογα με ποσο θα των σφίξεις και όσοι έχουν κλώνο έχουν βρει κάποια λύση και αυτή που δεν έχουν θέμα ποιο κλώνο και απο που των έχουν πάρει
Μου  κέντρισε το ενδιαφέρων λογου κεραμικού που δεν έχω ατμιση και θα ήθελα να έχω μια άποψη επι του όλου θέματος 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eviva clone
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:00 »
Δυστυχώς Γιώργο, αυτός ο κλώνος είναι από τους πλέον αποτυχημένους που έχει κυκλοφορήσει ποτέ. Χάνεται η επαφή των πόλων εσωτερικά της βάσης και δεν κάνει κύκλωμα, οπότε αχρηστεύεται. Η επισκευή του είναι επίπονη διαδικασία με αμφίβολα αποτελέσματα. Εγώ βαρέθηκα να είμαι στο ράβε-ξήλωνε συνέχεια και πήρα ένα γνήσιο και ηρέμησα. Θα σου έλεγα λοιπόν να μην μπλέξεις μ' αυτόν.Υπάρχουν άλλοι δύο βέβαια στη FT, μόνο με το ατσάλινο τανκ, αλλά δεν ξέρω τι λένε. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:29 »
Πέντε κλώνους γνωρίζω εδώ μέσα στο φόρουμ και όλοι είχαν εξαρχής ή έβγαλαν σύντομα, πρόβλημα με τους πόλους.

Έξι

Υπάρχουν άλλοι δύο βέβαια στη FT, μόνο με το ατσάλινο τανκ, αλλά δεν ξέρω τι λένε.

Το ίδιο τροπάρι ψέλνουν.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: eviva clone
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 29, 2016, 10:18 »
Κατέφτασε χθες ο κλώνος των $12.
Γνώριζα εξαρχής ότι παίρνω ρίσκο και μάλλον έχετε δίκιο όσοι λέτε πως έχει θέματα.
Δεν τον έστησα ακόμη αλλά το πρόβλημα που είναι εμφανές είναι πως κάτι είναι φραγμένο εκτός αν εγώ βιδώνω λάθος. Έβγαλα το SS tank και έβαλα το πλαστικό, έσφιξα (όχι πολύ) αλλά κάτι είναι φραγμένο και δεν τραβάει καθόλου αέρα από τις τρύπες της βάσης. Το δακτυλίδι του AFC γυρίζει πολύ δύσκολα και μόνο με γάντι latex αλλά και που είναι ανοικτό πάλι δεν τραβάει.
Ξεβίδωσα λίγο το καπάκι και κάτι γίνεται αλλά η ροή του αέρα είναι πάρα πολύ σφικτή.
Κάνω κάτι λάθος ή ξεκινάω να τα κλαίω???

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eviva clone
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 29, 2016, 10:33 »
Το δαχτυλίδι όντως είναι σφιχτό ειδικά αν δεν το βρέξεις με λίγο υγρό, αλλά δεν είναι θέμα. Δύο επιλογές θέσης έχεις, διαλέγεις και το βάζεις. Επίσης να βγάλεις τελείως το επάνω oring από το πλαστικό τανκ, δεν χρειάζεται καθόλου. Ίσως χρειαστεί ν' αλλάξεις και το oring της καμπάνας με ένα γνήσιο. Αυτά για αρχή.
Στήσ' τον όμως πρώτα και μετά τα ξαναλέμε με τις εντυπώσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: eviva clone
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 29, 2016, 10:48 »
Όταν λες 2 επιλογές θέσης προφανώς εννοείς ανοικτός και κλειστός αέρας γιατί δεν είδα κάποια ενδιάμεση (π.χ. ανοικτή η μία τρύπα).
Θα πάρει το μπάνιο του το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι και μετά θα παλέψω να τον στήσω με τα χοντροδάκτυλά μου.
Θέλω πολύ να μου βγει αυτός ο άτμο γιατί είναι ο μόνος που θέλω να αγοράσω ορίτζιναλ.
Είναι και πανέμορφος ο άτιμος με το πλαστικό τανκ & το επιστόμιο και πολύ μικρότερος απ' ότι υπολόγιζα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eviva clone
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 29, 2016, 10:54 »
Δύο επιλογές αέρα υπάρχουν. Στη μία τρύπα και στις δύο τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος nick21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 29, 2016, 18:44 »
παιδιά μια γρήγορα απάντηση ποιόν κλώνο από τους δύο να πάρω αύριο που έχει την έκπτωση το fasttech γιατί τον ποιό ακριβό που είχαν τον σταματήσαν οι μ.....
https://www.fasttech.com/products/0/10015058/3045500-eviva-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer
https://www.fasttech.com/products/3028/10015058/3105700-eviva-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: eviva clone
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 29, 2016, 19:40 »
Πάρε τον φθηνότερο που έχει και κάπως καλές κριτικές.

Σήμερα δέησα να βρω χρόνο να ασχοληθώ μαζί του και δυστυχώς επιβεβαιώνω πως δεν τραβάει καθόλου αέρα από τις τρύπες της βάσης. Κάτι υπάρχει (η δεν υπάρχει) εκεί μέσα και φράζει τη ροή του αέρα. Να τον λύσω με κίνδυνο να τον χαλάσω ή να μην καταφέρω να τον δέσω ποτέ ή να παραγγείλω και γω τον φθηνό μήπως και η βάση του είναι εντάξει???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 82 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos