vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Alexander20, paulxan, Xameno_Skli, treloneritis, ZoeM, Tazz

Twitter

Flavor West Αρώματα

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Flavor West Αρώματα
« στις: Απριλίου 28, 2015, 23:37 »
Ανοίγω νεο θέμα για να συζητήσουμε για τα αρώματα της Flavor West μιας και δεν βρισκω να υπάρχει κατι σχετικό.
Αφορμή είναι το στοκαρισμα που εκανε ενα από τα αγαπημενα μου καταστηματα της Αθηνας και μιας και είναι εύκολα προσβάσιμα είπα να δοκιμάσω μερικά αφού δεν έχω δοκιμάσει κανένα από αυτά μεχρι σημερα.
Απο τη λιστα που είδα θα ηθελα να δοκιμασω τα "αλκοολούχα", ρουμι, ουίσκι κλπ καθως και κάποια καπνικά αφού βλεπω ότι εχει αρκετα...
Ακούω λοιπόν συμβουλές για τα "καλύτερά" τους για να ξεκινήσουμε...

Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 29, 2015, 00:52 »
Ξεκινάς από 15-20% + ...


είναι σχετικά αραιωμένα υγρά.


Δεύτερο που έχω προσέξει είναι ότι δεν έχουν consistency. Δηλαδή δύο φορές που δούλεψα με το cheesecake το οποίο είναι και ένα από τα αγαπημένα μου αρώματα συνολικά δεν είχα το ίδιο γευστικό αποτέλεσμα. Αυτό φυσικά μπορεί να είναι και στη φαντασία μου.


Αγαπημένα από αυτά που βλέπω Ελλάδα το cheesecake , red white and blue και το strawberry lemonade


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2015, 01:07 από miltiades »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 29, 2015, 02:29 »
Πηρα σημερα το Cheesecake, ετσι στην τυχη, γιατι μου αρεσε σαν ιδεα.
Η πρωτη εμπειρια (μυρωδια απτο μπουκαλι), δεν ηταν και η καλυτερη.
Μυριζει οντως cheesecake, αλλα σαν να εχει χρησιμοποιηθει ροκφορ για την παρασκευη του. :))
Βγαινει μια μυρωδια βανιλιας στο βαθος, αλλα κυριαρχει ενα εντονα ξυνισμενο αρωμα.
Πριν λιγο εφτιαξα 10ml στο 15% για να το δοκιμασω. Ελπιζω στο ατμισμα να αλλαξει η μυρωδια του.
Μιλτιαδη, ποσες μερες θελει περιπου ωριμανση?

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 29, 2015, 08:40 »
πολυ  καλα  αρωματα  κατ  εμε  ενα  κλικ  πανω  απο  tpa 


 τα  δουλευω  σε  ενα  μ/ο  περιπου  στο  10%   


πχ  το  amareto  που  το  εχω  στανταρ  κατω  απο  10%  υπεροχο 


γενικα  τα  f/w  στην  εβδομαδα  αρχιζουν  να  στρωνουν  καλα 


στανταρακι  μου  ειναι  τα  :



Flavor West Butterscotch ***


Flavor West Graham Cracker *******


Flavor West Snickers   ********


αν  τα  εχουν  φερει  αυτα  ελλαδα  κερδισαν  ενα  πελατη  ... :yes:

Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 29, 2015, 11:05 »
Πηρα σημερα το Cheesecake, ετσι στην τυχη, γιατι μου αρεσε σαν ιδεα.
Η πρωτη εμπειρια (μυρωδια απτο μπουκαλι), δεν ηταν και η καλυτερη.
Μυριζει οντως cheesecake, αλλα σαν να εχει χρησιμοποιηθει ροκφορ για την παρασκευη του. :))
Βγαινει μια μυρωδια βανιλιας στο βαθος, αλλα κυριαρχει ενα εντονα ξυνισμενο αρωμα.
Πριν λιγο εφτιαξα 10ml στο 15% για να το δοκιμασω. Ελπιζω στο ατμισμα να αλλαξει η μυρωδια του.
Μιλτιαδη, ποσες μερες θελει περιπου ωριμανση?


Είχα και εγώ το πρόβλημα αυτό. Η λύση που έδειξε να δουλεύει είναι με μία μέρα ανοιχτό το καπάκι να φύγει
η βουτυρίλα που βγάζει. Μετά 3-4 μέρες θα δεις ότι αρχίζει να φαίνεται το πραγματικό άρωμα. Προσωπική εκτίμηση
χωρίς να είμαι σίγουρος ότι έχει μέσα βουτυρικό οξύ το υγρό για αυτό βγάζει και τη γεύση του ροκφόρ.




Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 29, 2015, 12:31 »
Εχω δοκιμάσει τα Tres de leches,Dulce de leche και Shortbread milionaire.Τα 2 πρώτα ειναι πολύ δυνατα,ενα 5% ήταν ικανοποιητικό και με διάρκεια απαλή στο άτμισμα τους.Το τελευταίο ακόμη δε κατάλαβα τι είναι μιας και δεν δίνει καν γευση.Εφτασα μεχρι 15% αλλα ηταν υποτονικό.Απο εκεί και πέρα,απλά ασύμφορο.Βασει των 2 πρώτων όμως,θεωρώ πως είναι ευστοχα στις γευσεις τους και με καλό ευρος για συνταγές.Αν τα βρω σε μεγάλη ποικιλία εδω,θα τα προτιμήσω σε σχέση με τα αντιστοιχα άλλης μάρκας.
   Μετάφραση,μου άρεσαν και στη σελίδα τους υπάρχουν και οι χημικές αναλύσεις των αρωμάτων.

Αποσυνδεδεμένος lef46

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 29, 2015, 14:43 »
παιδια τα καπνικα τα εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος aldimop

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 06, 2015, 18:58 »
Καλησπέρα κι από μένα,


Πήρα προχθές 2 μπουκαλάκια: 1 honey-wood tobacco κι 1 double apple.


Τα έφτιαξα με 7% αραίωση και είναι αρκετά έντονα, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα.


Honey-wood: :Έντονο άρωμα μελιού (η οποία στην ατμόσφαιρα παρεξηγείται γιατί απ ότι μου λένε μυρίζει σαν δημόσιο ουρητήριο  :)) :)) . Ωστόσο στη γεύση μου αρέσει αρκετά και θυμίζει το aeora από atmorama για όποιον το έχει δοκιμάσει.
Στην επίγευση βγαίνει ένα ελαφρύ άρωμα ξύλου.


Double Apple: Το πήρα με την προσδοκία να θυμίζει το διπλό μήλο του ναργιλέ αλλά δυστυχώς απογοητεύτηκα.Υπερισχύει η μυρωδιά του πράσινου μήλου με κάποιες νότες από κόκκινο.Αρκετά γλυκό και αφήνει ευχάριστο άρωμα στην ατμόσφαιρα αλλά νομίζω πως κουράζει μετά από λίγο.


Θα δοκιμάσω περισσότερες και θα επιστρέψω! ;)

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 06, 2015, 19:04 »
τα  fw  επειδη  τα  δουλευω  και  εγω  αρκετο  καιρο  ειναι  πολυ  καλα  αρωματα 


αστα  κανενα  2 ωρο  με  ανοιχτο  καπακι  .......  πριν  κανεις  diy 


εγω  παιζω   μουαγιε  3-5% 

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 01, 2015, 12:20 »
έχει δοκιμασει κανείς το cherry balsam tobacco;  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 01, 2015, 23:49 »
παιδια τα καπνικα τα εχει δοκιμασει κανεις?


Αυτά που μου άρεσαν πάρα πολύ είναι το re 4 nu και το  butterscotch tobacco. Σε ποσοστό αραίωσης 3-3,5% με 50-50 βάση.

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 01, 2015, 23:55 »
branded tobacco  lucky  hit  ......πολυυυυυυυυυ  καλο

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 02, 2015, 00:30 »
Γενικα τα FW  ειναι ωραια αρωματα αλλα μετα απο λιγο ατονουν .. θελουν τουλαχιστον πανω απο 6% και μερικα φρουτα ακομα και 15%   για να παρεις γευση ενω τα καπνικα θελουν και πολυ λιγοτερο εως και μερικες μονο σταγονες μερικα γιατι εχουν δυνατη μυρωδια και γευση .. οσο για το  lucky  hit προσοχη γιατι αν το παρακανεις ειναι πολυ δυσκολο σαν ταμπακο και γινεται ανυποφορο στους περισσοτερους .. αν το μπλεξεις με κανενα φρουτο ισως σου αρεσει ...  οσο τωρα το RE4NU   ειναι παραπολυ καλο  να πω την αληθεια ομως εχει στοιχεια απο Ry4  αλλα το κατατασω σε γλυκο καπνικο λουλουδιαρικο ... αυτο μου αρεσει αρκετα ... μπορεις να το συνδιασεις και με πιραζιν με λιγο TPA -  DX Hazelnut και ειναι θεικο

εχω και καποια ακομα καπνικα αλλα ακομα τα δοκιμαζω

ολα τα αρωματα ομως σε Diy  μιξεις πολλων αρωματων κανουν θαυματα και δενουν πολυ ωραια με TPA  αρωματα και βγαζουν τελικες ομορφες συνταγες ακομα και σε χαμηλα ποσοστα .. πολυ σημαντικο ..
 

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 03, 2015, 00:29 »
branded tobacco twisted

ενα αρωμα το οποιο προσφατα παρελαβα και το οποίο μολις το ανοιξα και το μύρισα κατευθείαν μου ηρθε στο μυαλο ενα παραδοσιακό γλυκό της ροδου το αχλαδακι..


εφτιαξα 30 μλ με 30 σταγονες....


αφου το ειχα ξεχασμενο ενα 20ημερο το δοκιμασα και....κοκομπλοκο :eyesplash:
γευση φρουτωδης...λεμονοκαταση χωρις ομως να ειναι κατι το στανταρ...εισπνεεις καπνικο υγρο...εκπνεεις λεμονοφρουτωδοκατι...καθολου κουραστικο...και το σημαντικοτερο...απεχθανομαι τα φρουτα γενικα :-[ ...στο χωρο αφηνει μυρωδια γλυκου...τι να πω ...μου καθεται πολυ καλα...


το μονο αρνητικο...οτι εφτιαξα 30μλ


Re(4)Nu
ιδιο μα ιδιο σε πρωτη δοκιμη με το ry4 asian...σε 20 μερες ξανα θα το ανοιξω γιατι κρυβουν πολλα αυτα τα αρωματα

πρωτη επαφη  γενικα θετικη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2015, 00:43 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flavor West Αρώματα
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 21, 2015, 23:30 »
Ξέρουμε δοσολογία αρωμάτων;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110560 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146454 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801598 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet