vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 10 χρήστες
Milarepa, tapantari, Olga68, Jorge, radios, giorgos1999, grag, AK47, kos784, Buliwyf

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:54 »
ενταξει μην τα θελουμε και ολα δικα μας
περνω εναν ατμοποιητη υπερπολυτελειας τελευταίο μοντελο με 15€
προσωπικα εμενα δεν με χαλαει να των γεμιζω απο κατω επειδή δεν χρειαζετε κανενα εργαλειο εφοσων (μεχρι τωρα τουλάχιστον δεν ειμαι και 100% σιγουρος οτι ολα καλα) δουλευει ετσι θα την δουλεψω και εγω ετσι

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:58 »
Για να λέμε και τα καλά βέβαια το να μπορεϊς να κάνεις διορθώσεις στην αντίσταση όποτε θες χωρίς να αδειάζεις το υγρό είναι μεγάλο συν.Εμένα τουλάχιστον που δεν εϊχα ξαναπιάσει Kanthal στη ζωή μου με έχει σώσει. :thumpup:


Επειδή έχω μπερδευτεί , όταν θελουμε να αλλαξουμε την αντισταση και εχουμε υγρό μέσα πως το κάνουμε; με κλειστά τα υγρά η με ανοιχτά; νομιζω ότι η svoemesto λεει με ανοιχτά τα υγρά....

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:01 »
ανιχτα

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:23 »
Oταν βγαινει ενα νεο μοντελο και μαλιστα τοσο πολυπλοκο ειναι σιγουρο οτι στην αρχη θα εχει καποια προβληματα που στην συνεχεια θα διορθοθουν με νεοτερες εκδοσεις.ειμαστε σιγουροι οτι ο γνησιος δεν εχει προβληματα???καπου διαβασα οτι βγηκε ηδη update του ελατηριου για τον γνησιο.ποσα ακομα μικροπροβληματακια αραγε να εχει ο γνησιος τα οποια δεν γνωριζουμε???η μονη διαφορα ειναι οτι εμεις δωσαμε 20 ευρω και στην συνεχεια θα δωσουμε αλλα 20 για να παρουμε εναν απροβληματιστο ενω καποιοι εδωσαν 150 και θα δωσουν και αλλα για τα update για να τους δουλευουν σωστα.θα μου πειτε τωρα οτι ο 150αρις εχει καλυτερο υλικο κατασκευης.εμενα προσωπικα δεν με ενδειαφερει καθολου.αν δεν βαριεστε ψαξτε και δειτε τις διαφορες που εχει το 304 και το 316 και μετα πειτε αν τελικα αξιζουν τοσα λεφτα για ενα γνησιο.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:30 »
ανιχτα


Ωραια, ανοιγω τα υγρά και ξεβιδώνω το τανκ κρατώντας από τις εξαγωγές αέρα και το τανκ ανάποδα;; ωστε να μην τρεξει το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:34 »
ετσι ακριβως :thumpup:


στιν ουσια ξεβιδωνεις την καμπανα-καμιναδα γιατι εκι πανο ειναι βιδωμενο το τανκ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:48 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:59 »
εγω παντως τα εχω βρει μια χαρα με το κλωνο τις tobeco ..


γενικοτερα οι καυφουνιδες δεν μου εχουν και πολυ αδυναμια , αλλα αυτος κατα ενα περιεργο τροπο με παει με 1000 ... σημερα τον εστησα και τον χαλασα 3-4 φορες , για να τσεκαρω εμενα πιο πολυ( μιας και με το λιτε ειχαμε πολλες παρεξηγησεις μεταξυ μας )και παιζει μια χαρα . δεν εχω διαρροες απο τις τρυπες καθολου , υπερτροφοδοσια ουτε για αστειο ,και τζουρα απιστευτα αερατη γεματη ντουμανι ...


των εχω microcoil  στα 1,8 με 28αρι κανθαλ

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 15:03 »
Σημερα παρελαβα κ γω τον V4 απο GB,more info soon..

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 15:11 »
 Λοιπόν παιδιά επειδή τον έχω κάμποσο καιρο και τον δουλευω να πω τη δικιά μου παρατήρηση για τα υγρά και την ροή αέρα! Για όποιους δεν ξέρουν έχω τον Tobeco Kayfun v4. Στην αρχή δεν πολυ καταλάβενα για ποιο λόγο να έχει ρύθμηση υγρών, γεμιζα ποτε με κλειστα και ποτε με ανοιχτα. Οσο χρησημοποιούσα υγρα ποιο παχύρευστα δεν είχα κάποιο θέμα. Οταν όμως με ποιο λεπτόρευστο υγρο πηγα να γεμίσω με τη ρύθμηση ανοιχτή ..... μπλουμ!! Μπάνιο!! Συμπέρασμα οτι εφώσων γεμίζει απο πάνω και ειναι τα υγρα ανοιχτά το υγρό ακολουθεί τον δρόμο που βρήσκει, σε καποια υγρα ποιο παχύρευστα μπορεί να μην έχεις πρόβλημα γιατι διαφεύγει ποιο δύσκολα. Αρα κατ εμε καλα κάνει και εχει ανοιχτα - κλειστά υγρα για να μην πλημηρίζει οταν θέλουμε να γεμίσουμε! Τώρα με τον αέρα, ειχα ένα θέμα με τη τζούρα λιγο ποιο σφυχτή το οποίο πρόβλημα το αναφέρουν και στον γνήσιο. Σου κάνει ενα γουργουρητο οταν ρουφας σα να εχει υγρο στην καμηνάδα (οχι σε τόση ένταση να καταντάει πολύ ενοχλητικό αλλα γιατί να το κάνει;..) Με αποτέλεσμα να θυσιάζεις την λιγο ποιο σφυχτή τζούρα για να μην το κάνει. Επίσεις κάποιες φορές μου έδινε την εντύπωση οτι σιγά σιγά η βιδούλα ρύθμισης ξεβίδωνε και άνοιγε περισότερο η τζούρα!(μπορεί να ήταν και η ιδέα μου). Τα παραπάνω δυο προβλήματα τα έλυσα με μια πρόταση ενός φίλου που είδα εδω στο φόρουμ. Δεν θυμάμαι σίγουρα αλλα νομίζω ήταν στην ενότητα για τον γνήσιο. Εβαλα μερικές ίνες βαμβακιού στο σπείρωμα της βιδούλας ρύθμισης και βίδωσα (όπως κάνουν και οι υδραυλικοί για να στεγανοποιήσουν στα σπειρώματα)!
 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 15:14 »
Μια χαρα ειναι το κλασικο γεμισμα απο κατω κ πιο γρηγορο θα ελεγα για μενα τουλαχιστον,απορω τι σας χαλαει,γεμισετο κ βγες εξω δε χρειαζεται να το κανεις στο μπαρακι που εισαι πχ.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 15:21 »
Η GB εβγαλε και νεο  V4 ss316
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_142026.html

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 15:32 »
Kayfun V4 Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (7.0ml) αντε και ο επομενος του λιτρου!!!!!!!!!!! :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 16:02 »
παιδες μολις παρελαβα και εγω απο την φτ τον κλωνο μου σημερα ,
πολυ ευχαριστιμενος , βεβαια δεν τον ειδα και πολυ καλα γιατι ειμαι ακομη δουλεια  :angry_orange: :angry_orange:  αλλα τον ελυσα ολο τον εβαλα σε νερακι πολυ πολυ και fairy να ξεβρομισει λιγουλακι , εχω ομως μια ερωτηση ρε παιδες ετσι οπωε τον πηρα και τον ελυσα απλα το deck που μπενει η αντισταση , κουνιετε κανονικα ! το κομματι που εχει τις βιδες και το πλαστικουλι απο κατω δεν ειναι στεθερο αλλα πεζει αρκετα .... λετε να ειναι προβληματικος η απλωε θελει λυσημο η βαση και μετα δεσιμο καλυτερα το deck ?? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 16:09 »
φιλε μου να τον λυσεις ολον και μετα να τον βαλεις μεσα σε ξυδι και σοδα να αφρισει αλλα λυστον ολο να φυγει η ασκημη μυρωδια απο το λαδι ... μετα με υγρο για πιατα και νερο ... γιατι κατω στην βαση και κατω απο το ντεκ κραταει λαδια το διπιστωσα απο τον δικο μου ,,, μετα καλο στεγνωμα και δεσιμο ολα τα κομματια ενα ενα ... δες το σχεδιαγραμμα που εχει μεσα .... και τα ορινγς μην ξεχασεις

αν κουναει ειναι αυτο το προβλημα ... και θα εχεις και προβλημα με τις αντιστασεις θα δειχνει αλλα νταλον αν δεν τα δεσεις καλα

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 16:12 »
ειναι πολυ πιθανο να θελει σφιξιμο η βιδα που κραταει τον πολο.πρεπει να τον λυσεις ολο για να το δεις αυτο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12306 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli