vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Ηρακλης, Buliwyf, maprix, teo77, Tazz, thebull

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2895 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 15:14 »
εμενα παντως μου εχει κανει εντυπωση οτι σε πολλα ριβιου για ατμο,εχω δει να χρησιμοποιουν αυτο το βαμβακι Cloud 9 Organic Cotton 1m | Skroutz.gr ,δεν εχει τυχει να το δουλεψω ακομη,ειναι οντως τοσο καλο?

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2896 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 15:30 »
 Καλό είναι. Βέβαια να ξέρετε πως συνήθως είναι προώθηση μέσω του εισαγωγέα που στέλνει ένα δωράκι στον reviewer.  Παλαιότερα είχαμε βαρεθεί νσ βλέπουμε κατά σειρά Cana cotton ,God's και Mythical. 
 Στο ερώτημα σου ,ναι, αν το πάρεις δεν θα πετάξεις τα λεφτά σου, είναι και ευκολοδουλευτο

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2897 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 18:02 »
Εγώ πάντως απ' όσα έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το fiber cotton. Πολύ καλό, πολύ ανθεκτικό ειδικά για dripper με 2 αντιστάσεις. Είναι λίγο περίεργη η υφή του, δε μπορώ να την προσδιορίσω ακριβώς που σε δυσκολεύει λίγο στο αφράτεμα αλλά ως εκεί. Και φθηνό σχετικά σε αντίθεση με άλλα. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει το καλύτερο βαμβάκι, απλά πιο σε βολεύει και ποιο κάνει για τη χρήση σου.

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2898 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 20:19 »
Διαβάζω τις τελευταίες σελίδες αυτού του thread γιατί θέλω να επενδύσω ένα εικοσάρικο και να δοκιμάσω 3 - 4 βαμβάκια.

Μέχρι στιγμής έχω δουλέψει μόνο το fiber n cotton v1 και το UD koh gen do.

Με το fiber αργεί πολύ να φύγει η βαμβακίλα του και είναι πολύ άσχημο στην γεύση μέχρι τότε. Ωστόσο μετά αποδίδει ωραία. Επίσης είναι λίγο δύσκολο στην διαχείριση καθώς έχει μερικά σημεία που είναι σκληρά.

Το koh gen do πιάνει την γεύση πολύ πιο γρήγορα και η βαμβακίλα του στην αρχή είναι πολύ πιο ήπια. Επίσης εύκολο στο στήσιμο καθώς έρχεται σε pads. Ουσιαστικά βρήκα ότι αν βγάλεις με προσοχή τις δύο σκληρές ίνες ώστε να τραβήξεις ελάχιστο επιπλέον βαμβάκι κάτω από αυτές παίρνεις την ιδανική διάμετρο για 2.5mm πυρήνα.

Ωστόσο κρίνω την γεύση του κάπως υποτονική.

Οπότε θα ήθελα ένα βαμβάκι που να παίρνει γρήγορα την γεύση, ιδανικά ακόμη και από τις πρώτες τζούρες. Καλό επίσης θα ήταν να το διαχειρίζεσαι εύκολα, ίσως αυτά που έρχονται σε καρούλι να με βολέψουν περισσότερο.

Γεύση να έχει καλή αλλά εντάξει δεν θα τρελαθώ κιόλας. Η αντοχή στον χρόνο μου είναι σχετικά αδιάφορη, δεν έχω πρόβλημα να στήνω σχετικά συχνά.

Αποκλειστικά για MTL άτμισμα.

Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2899 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 20:31 »
Cloud 9 εξαιρετικό για MTL.
Steampunk πολύ κακό.
Cotton Gods το χρησιμοποιούσα φουλ αλλά εδώ και καιρό δεν είναι όπως παλιά, έχει χαλάσει πολύ.
Mythical μια χαρά για MTL.
COTN Threads τίποτα τρομερό, κάπου στη μέση αλλά αν δεν θες να ασχολείσαι καθόλου, πιάνεις και βάζεις.
Dovpo Vipers Cotton δεν ακούγεται καθόλου αλλά μου αρέσει αρκετά. Έχει δοκιμαστεί μόνο σε αεράτους άτμο.
Datt White Stuff το χρησιμοποιούσα πολύ σε ντρίπερ παλιότερα αλλά έχω καιρό να τσεκάρω.
Fiber Cotton εξαιρετικό αλλά θέλει πολύ δουλειά στο αφράτεμα.
Canna Cotton δεν κατάλαβα ποτέ γιατί υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2900 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 20:34 »
 Για να πω την αλήθεια τα έχω κάνει όλα,  με ψαγμένιες μαζί,  πέρα του cotton bacon prime θεωρώ πως δεν αξίζει να ψάξει κανείς.  Αν ανεβάζεις βατ ,καλο και Kendo.
Τωρα να σου πω να ψάξεις το Candy cotton δεν νομίζω πως έχει νόημα

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2901 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 21:49 »
και εγώ με cotton gods έπαιζα  μεχρι που όντως κάτι άλλαξαν.

Υστερα απο την πρόταση του Ziovanni για Native wicks (platinum Plus) δοκιμάστηκε και τελικά βγήκε  καλύτερο απο το cotton gods, παίζει ωραία και στα δύο format για MTL και DTL dripper με διπλές στα 0,18Ω

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2902 στις: Φεβρουαρίου 07, 2022, 22:36 »
Πολύ χρήσιμα παιδιά ευχαριστώ. Θα ξεκινήσω με cloud 9 που είναι και σε καρούλι και βλέπω πως θα πάει.


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2903 στις: Μαΐου 10, 2022, 23:43 »
Αν δεν κάνω λάθος, οι τύποι που βγάζουν το titanium fiber cotton έβγαλαν ένα σε καρουλι και λέγετε cotton two 1.2m 8.90€ μπαίνω στον πειρασμό να το δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2904 στις: Μαΐου 11, 2022, 09:24 »
Εγώ εδώ και χρόνια έχω παραμείνει στο cotton bacon.
Παίζει μια χαρά στους ατμοποιητές μου, δεν έχει βαμβακιλα και αντέχει και αρκετή χρήση.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2905 στις: Μαΐου 11, 2022, 13:51 »
Λες για το prime η το v2; και εγώ με το cloud cotton εχω βολευτεί αλλά πάντα κάποιο καινούριο βαμβάκι βλέπω,βέβαια εδώ που τα λέμε οι διαφορές θεωρώ είναι μικρές.

Αποσυνδεδεμένος jim356

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2906 στις: Μαΐου 12, 2022, 03:03 »
 Γεια σας. Ξερει καποιος να μου πει  που θα βρω     Koh Gen Do 100% Pure Organic Cotton 80 Sheets

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2907 στις: Μαΐου 12, 2022, 14:25 »
Ebay

Αποσυνδεδεμένος jim356

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2908 στις: Μαΐου 12, 2022, 23:00 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Ευχαριστω πολυ.
(εναλλακτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό   :thank_you2: στην αξιολόγηση κάτω από το ποστ του συνομιλητή σου)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2022, 01:58 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος panagos87

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2909 στις: Ιουλίου 15, 2022, 22:17 »
Καλησπερα.αγορασα το candy σλλα δν ηταν σφραγισμενο οπως το bacon πχ😐απι την επανω μερια φν ηταν σχισμενο απλα το ανοιγες και ετσι.το αλαξαν γιτι δν ηταν ετσι απο οσο θυμαμαι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy