vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 2 χρήστες
panoskapa, manoslykos

Twitter

Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #330 στις: Ιουλίου 22, 2015, 10:21 »
Επειδή το original nano kit κάνει όσο κάνει ο erlprinz ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε κλώνο;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #331 στις: Ιουλίου 22, 2015, 10:59 »
Δυστυχώς....
το vapesin έχει μόνο τζαμάκι
και ο μοναδικός που έχει καμινάδα είναι αυτός http://www.imixmart.com/replacement-chimney-for-mini-erlkonigin-rta.html
Ελα όμως που η φωτό είναι αυτή της ΦΤ, η οποία σταμάτησε να τις πουλάει και πάει το μυαλό μου ότι αυτό έγινε επειδή κάποιες από αυτές μετά από λίγα μλ γίνονταν σαν καμινάδες τζακιού - μαύρες.... (σκουριασμένες για την ακρίβεια) Αν πρόκειται για το ίδιο κομμάτι, τότε ... σκούρος ο ορίζοντας.
Ακουσα επίσης ότι του ΚΛ το τζαμάκι από το αρχικό του κιτ ταιριάζει στον ερλ νανο. Οπότε, η καμινάδα μόνο είναι το πρόβλημα.
Και τα κάπιταλ κοντρόλς, αν θέλεις να δοκιμάσεις αυτήν του λινκ.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #332 στις: Ιουλίου 22, 2015, 11:13 »
Με βάζει σε σκέψεις το γεγονός ότι το site αυτό είναι ίδιο με της FT σε εμφάνιση, μάλλον κάποιος μεταπωλητής πρέπει να είναι.  Είδα και εγώ τα μηνύματα στην FT για την σκουριά και δεν νομίζω να το ρισκάρω.  Επιπλέον είναι και out of stock  :wall: .  Το capital control δεν με εμποδίζει, ευτυχώς  ;D

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #333 στις: Ιουλίου 22, 2015, 11:55 »
Αντώνη έχω σε περίσευμα μια καμινάδα Erl Nano. Στη διάθεσή σου αν τη θες, δωρεάν φυσικά, μιας και κάθεται.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #334 στις: Ιουλίου 22, 2015, 11:58 »
Σου έχω στείλει πμ φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #335 στις: Ιουλίου 30, 2015, 09:34 »
μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το τανκ απο τη mini version μολις χθες το εσπασα και εχω φρικαρει  :wall: :wall:

Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #336 στις: Ιουλίου 30, 2015, 09:38 »
Οι steam tuners το έχουν αν δεν κάνω λάθος. Δες λίγο στην ιστοσελίδα τους

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2015, 10:06 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #337 στις: Ιουλίου 30, 2015, 10:06 »
βρηκα τελικα...και για οποιον χρειαστει http://www.vapesin.com/atmopoiites/axesoyar-atmopoiiton/erlkonigin-mini-tank.html

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #338 στις: Ιουλίου 30, 2015, 10:12 »
Δεν σε πρόλαβα, το βρήκες  :))

Εναλλακτικά δες και εδώ τι έχω κάνει http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23322.msg869165.html#msg869165


 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 04:29 »
Επιτέλους μετά από πάρα πολλές αποτυχημένες προσπάθειες έχω πετύχει το χτένισμα και το κούρεμα έτσι ώστε να ατμίζω χωρίς να κάνω μπάνιο. Αυτό βέβαια είναι σχετικό. Πέντε-έξι φορές που δεν είχα καθόλου στάξιμο-απώλειες υγρού για σχεδόν όλο το τανκ, όταν φτάνει να έχει ακριβώς (μετρημένο) ένα ml γίνεται πλημμύρα.
Αυτό που πρόσεξα είναι ότι με προειδοποιεί πρώτα με υποτροφοδοσία-υποψία καμμένου και μετά η πλημμύρα. Τις δύο τελευταίες φορές ήμουν έτοιμος και πρόλαβα να το ξεβιδώσω από το μοντ και να το αδειάσω σε ογκομετρικό (όπου και μέτρησα την ποσότητα και τις δύο φορές)
Επίσης παρατήρησα ότι συνήθως ο ατμό είναι αρκετά ζεστός την ώρα που το κάνει, αλλά έτσι όπως το έχω πιπίλα ζεστός είναι σχεδόν πάντα, δεν το κάνει όταν είναι γεμάτος.
Έχει συμβεί σε άλλον? Μήπως δεν κάνω κάτι καλά?

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 00:27 »
Δοκιμασα για λιγες μερες εναν κλωνο kayfun 3.1 και  μπορω να πω οτι δεν τρελαθηκα απο την γευση  που μου εδινε(παρα τα  2-3 μπανια που του εκανα μου εβγαζε μια μεταλικη γευση)  ,μετα καλα να'ναι ο συμφορουμιτης lipo που μου χαρισε ενα lemo 2, και τα θεματακια μου τα ειχα με τον  lemo 2, με τρεξιματα αλλα τελικα τα περιορισα σε μεγαλο βαθμο παιζοντας με το βαμβακι (παλι εχω αλλα πολυ λιγοτερα!),ο  lemo 2 ειναι πιο γευστικος απο τον κλωνο kayfun 3.1 αλλα ειναι αρκετα αερατος ακομη και με σχεδον τερμα κλειστο τον αερα,ετσι ειπα να προχορησω σε κατι αλλο , και αφου λοιπον διαβασα καμποσα θεματα εδω στο φορουμ  παρηγγειλα και'γω εναν κλωνο Erlkonigin απο gearbest μιας και ηταν και εξευτιλιστηκα τσαμπα και μιας και διαβασα και καλα λογια για τον κλωνο απο gearbest(καλα να'ναι η νυφη που εχει καρτα πιστωτικη εξωτερικου και μπορεσα και εκανα παραγγελια!),αντε να δω τι θα μας ερθει τελικα,για τρεξιματα πιστευω θα το βρω το κολπο μιας και ημουν κουρεας στον στρατο και τα χερια το δουλεουν καλα το ψαλιδι ετσι ωστε να αφησω ουρες και ουριτσες για να μπουν στα λουκια τροφοδοσιας!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 11:38 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 01:20 »
Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν κάνω καλά.  :wall:
Κουρεύω φράντζα, αφήνω φαβορίτες, ψαλιδίζω, χτενίζω, μόνο πιστολάκι δεν του έχω κάνει.
Βαρέθηκα,  :'( μπαίνει στο συρτάρι και όποτε έχω χρόνο στο σπίτι θα ασχολούμαι μαζί του. Θα μου λείψει η γευσάρα του αλλά δεν γίνεται να οδηγάω 44 τόνους μέσα στην κίνηση και να ψάχνω χαρτομάντηλα για να καθαρίσω τα ζουμιά. Χώρια που όποιος μπαίνει στο φορτηγό με ρωτάει πόσες σοκολάτες έφαγα. Βλέπεις είναι έντονη η μυρωδιά στο υγρό μου. Βγήκε από το συρτάρι ο Τρίτωνας 1 για να αναπληρώσει το κενό μέχρι να φτάσουν κάποιοι άλλοι κλώνοι που θα ξεκινήσουν άμεσα από FT. Είναι και αυτός ο ρημαδοσύννεφος-ένα που πρέπει να είσαι 24/24 και 7/7 στο φατσοβιβλίο μήπως και τυχόν καταφέρεις να μπεις στην λίστα αγοράς.
Αφού την γλίτωσα σήμερα, πιστεύω ότι στο Κ/Τ δεν ξαναγυρνάω.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 18:28 »
Ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα για να ρωτησω κατι ρε παιδια,επειδη δεν μου εχει ερθει ακομη θελω να ξερω γιατι με το πλαστικο τανκ ειναι κακασχημα τα Erlprinz-erlκonigin αλλα και το μεταλικο τανκ ειναι και αυτο κακασχημο λογο του τεραστιου αντιαισθητικου ονοματος που εχει γραμμενο επανω του .
Το μεταλικο τανκ που ερχεται μαζι με τον κλωνο erlκonigin ειναι ματ stainless steel σωστα ,εκεινο λοιπον το τεραστιο  ονομα erlκonigin γραμμενο στα πλαγια ειναι γραμμενο με καποιο ειδος μπογιας,ειναι lazer print, η ειναι  γυαλισμενο το σημειο του ονοματος και το υπολοιπο τανκ ειναι ματ?
Τελος παντων δεν μου αρεσει και μολις ερθει ο erlκonigin μου δεν εχω σκοπο να τον χρησιμοοποιησω με το πλαστικο τανκ αλλα με το μεταλικο αλλα πρεπει να φυγει η ονομασια απο πανω ,αν τον γυαλοχαρταρω (χοντρο-ψιλο-ψιλοτερο κ.τ.λ) θα κανω δουλεια λετε στο να φυγει και η ονομασια και να γινει ψιλογυαλιστερο το τανκ,το εχει κανει κανεις σας?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2015, 19:20 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 19:42 »
Eχει ενιαίο όγκο, με ένα τεράστιο μπουρί για τανκ. Ούτε το καπάκι, ούτε η βάση είναι αρκετά μεγάλα ώστε να σπάνε οπτικά το σύνολο. Γι΄αυτό είναι άσχημος.
Αντίθετα, με το νάνο κιτ, το καπάκι κι η βάση αποκτούν το σωστό μέγεθος αναλογικά. Τώρα, το χούι των κινέζων κλωνοποιών να ζωγραφίζουν το ss tank δεν μπορώ να το καταλάβω, αλλά ούτως ή άλλως δώρο είναι το ss tank. Ενα που έπεσε στα χέρια μου πριν καιρό, το έφαγε το συρτάρι. Το στιλάκι ατμίζω στα τυφλά δε μου πάει, ακόμη και με tc. Το ξύσιμο του ατμοποιητή δεν ξέρω αν δημιουργεί κάποια αλλοίωση στο υλικό, γι΄αυτό δεν μπορώ να σου πω.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 20:09 »
Petra Το θεμα αισθητικης και γουστου ειναι αναλογα στον ανθρωπο,προσωπικα για μενα για  να φανταστεις ο πιο ασχημος ατμοποιητης που υπαρχει ειναι ο kayfun v4, αυτα τα σπασιματα του μου την σπανε αφανταστα,εσενα αυτο που σου φαινεται ενας ενιαιος ογκος εμενα μου φαινρεται λιτο ,δηλ. μου αρεσουν τα λιτα και ισια σχηματα στους ατμοποιητες χωρις πολλα πολεμος των αστρων lightsaber  σχεδια και σπασιματα!
Aυτο που μου φαινεται αντιαισθητικο στον Erlkonigin ειναι το πλαστικο drip tip αλλα και το μεταλικο γιατι δειχνουν  υπερβολικα μακρια,ας ερθει με το καλο πρωτα και μετα  εγω θα του ριξω ενα γυαλισμα του ss τανκ και του ανταπτορα του μεταλικου drip tip και θα του κοτσαρω και ενα κοντο(ο κοντοτερο που παιρνει) πλαστικο μαυρο drip tip για να πηγαινει το συνολακι με το μαυρο istick 40w!
Οσο για το θεμα που λες "ατμίζω στα τυφλά" ,τα 6ml χωρητικοτητας υγρου εμενα μου παραφθανουν για ημερισια καταναλωση,και επειδη καθε μερα αλλαζω βαμβακι(και καθε τεσσερης αντισταση) δεν υπαρχει θεμα να μεινω απο υγρο!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2015, 20:16 από valsam »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy