vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, Jorge, Ποντικός, Buliwyf, dallaskdp, tibolaso

Twitter

Omega Rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 09, 2014, 21:34 »
Παράλλειψης.......

Το επιστόμιο.

Όταν το είχα δει λέω δε θα βολέψει καθόλου γιατί είναι διαφορετικό, συγκεκριμένα λόγω του κοψίματος στο πάνω μέρος. Οκ, είναι διαφορετικό, αλλά όχι άβολο. Αν δεν έχεις άλλο επιστόμιο τέτοιου τύπου (με πολύ μεγάλη τρύπα πάνω) είναι ότι πρέπει. Εγώ επειδή μου ζεσταινόταν πολύ του έβαλα ένα μονωτικό θερμοκρασίας από fasttech και μετά ένα με λαστιχοπλαστικό στο πάνω μέρος, εξίσου μεγάλης διαμέτρου, επιστόμιο, και για αυτό και ξέχασα να το αναφέρω.. Για τα μάτια σας μόνο λοιπόν.



Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 10, 2014, 00:26 »
Ωραίος! (και ο Ωμέγα,και ο Μπάχ και ο...Τσέ!  ;D   )


Τον πήρα και εγώ ,απο Ελλάδα όχι απο fasttech και πρέπει να είναι ο ίδιος...
Δοκίμασα να τον στήσω με διπλό micro αλλα εκανα πατάτα και κόπηκε το σύρμα μολις εδωσα ρευμα...
Τελικά πήγα σε έναν φίλο που το κατέχει το θέμα microcoil και μου τον έστησε με μονό micro στα 1.4ohm αλλα δεν τον εχω δοκιμασει ακόμα! θα επανέλθω αφου τον φουμάρω!


Θα ήθελα να παρακαλέσω πάντως οσους τον έχουν να προτείνουν στησίματα με λεπτομέρειες, πόσο χοντρό σύρμα,πόσες σπείρες,πόσα Ohm, microcoil ή κανονικό? Διπλή η μονή αντίσταση? Φιτίλι ή βαμβακι? Και αν προκειται για φιτίλι τι διαμέτρου φιτίλι? Και καμια φωτογραφία αν γίνεται!
Ειναι πανέμορφος και πάμφθηνος (ακόμα και αν αγοραστεί απο ελλάδα) καλό θα είναι να μαζέψουμε εδω τα προτεινόμενα στησιματα ρε παιδια! :dontknow:


Ευχαριστώ!  :)


Y.Γ. Γιά κάντο πιο λιανά αυτο το "μονωτικό θερμοκρασίας από fasttech και μετά ένα με λαστιχοπλαστικό στο πάνω μέρος" Ρε'συ exispathi...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2014, 01:33 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 10, 2014, 01:17 »
....................
Y.Γ. Γιά κάντο πιο λιανά αυτο το "μονωτικό θερμοκρασίας από fasttech και μετά ένα με λαστιχοπλαστικό στο πάνω μέρος" Ρε'συ exispathi...
Λιανό ένα & δύο.
Η αλήθεια είναι πως αυτό βόλεψε εμένα, λόγω υψηλών θερμοκρασιών. Αλλιώς, με ένα απλό drip tip, πέραν του περιορισμού εισαγωγής αέρα (που με κάποια απλά, είχα) η θερμοκρασία δεν είναι άβολη, είναι αφόρητη.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 10, 2014, 01:34 »
Σσσσσσσ ωραίος!  :thumpup:


Το "λιανό 2" το έχω αλλα εγω για drip tip το αγόρασα!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 10, 2014, 13:46 »
Κατοχος και εγω του Omega Clone απο FT και εχω παρατηρησει οτι τα βιδακια ολων των  πολων πιανουν σκουρια.
Ισχυει το ιδιο και για τους υπολοιπους κατοχους?

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 10, 2014, 16:16 »
Ωραία παρουσίαση φίλε six of clubs. Ψάχνω έναν άτμο για cloud chasing με τεράστια εισαγωγή αέρα, οπότε αυτός μπαίνει στη λίστα. Δε μου λες:

α) Αυτό με τις τρύπες εισαγωγής, δεν είναι σε σταθερή θέση; Δλδ παίζει να τον παραγγείλω και να είναι δίπλα από τους αρνητικούς; ή μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά;

β) Αν κατάλαβα καλά, έχεις κάνει μια γέφυρα από βαμβάκι μεταξύ των δυο αντιστάσεων. Δλδ δεν ακουμπάει καθόλου βαμβάκι στο deck; Επίσης, με αυτόν τον τρόπο, στα 30w, πόσες τζούρες σου δίνει στο περίπου όταν είναι πλήρως ποτισμένη η «γέφυρα»;

ΥΓ: Ringtone  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 10, 2014, 17:43 »
@pigeonaras
Έψαξα να δω πότε τον παρήγγειλα ακριβώς μέσω mail της FT. Λογικά θα παρέλαβα μέσα Απρίλη, ακόμα δε μου έχει σκουριάσει κάτι, και κάνω από τότε σχεδόν αποκλειστική χρήση.

@renesis
1) Οι τρύπες είναι σταθερές, και ρυθμίζεις με το καπάκι. Αν διαβάσεις όμως τα reviews σε FT δείχνουν κάτι φωτογραφίες όπου οι τρύπες είναι ακριβώς πίσω από τους δύο αρνητικούς. Τώρα δεν ξέρω αν το έχουν φτιάξει ή ήμουν εγώ ο τυχερός.. Εμένα μου ήρθαν καλά, απλά το ανέφερα μιας και το είχα δει, ως πληροφορία.

2) α)Περνάω πρώτα δύο λωρίδες βαμβάκι μέσα στα micro, τις άκρες τους τις ακουμπάω κάτω αλλά χωρίς να κλείνω τη δίοδο μέχρι την τρύπα. Ακουμπάει δηλαδή βαμβάκι, αλλά αφήνω και deck ακάλυπτο.

Deck με τρύπα εισαγωγής, κενό, αντίσταση με βαμβάκι, κενά ανάμεσα στους πόλους, πάλι αντίσταση, πάλι deck.
(_*_ΙΙΙ_*_)

 Μετά περνάω μία γέφυρα στα κενά μεταξύ των τριών πόλων, και πιο συγκεκριμένα, στο πίσω μέρος της κάθε αντίστασης (να ακουμπάει δηλαδή το βαμβάκι το πίσω μέρος του micro coil). Άλλο ένα, άλλο ένα, τέλος. Είναι σαν bottom coil dripper!
β)Στα 30Watt αν βγει καλό το στήσιμο μου βγάζει 8-10 τζούρες, στο πολύ περίπου.


Αυτό το ερωτικό μαύρο χρώμα τώρα, είναι μιας μέρας βαμβάκι, αλλά του κάνω και χρήση.. Απλά έβαλα την εικόνα για να εξηγήσω πως τον στήνω.

Υ.Γ.: Τώρα για τη μουσική, αν έβαζα τη Μηττάκη για υπόκρουση θα μ'εκοβε το you tube για πνευματικά δικαιώματα, όσοι ξέρουν την κατάλαβαν! ;)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 19:22 »
Xαζευα τον καινουριο λευκό Omega στην FT και κοιταξτε την πρωτη φωτο από τις μικρες...

http://www.fasttech.com/products/0/10007252/1926109-omega-style-rebuildable-dripping-atomizer

Σκεφτομαι ότι ο διαχειριστης κι ο φωτογραφος της Φασττεκ ειναι μυστικοι πρακτορες της Healthcabin, δεν εξηγείται αλλιως... ;D

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Omega Rda (κλώνοι)
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 21:04 »
Απο τον Αυγουστο με το ιδιο σετ απ εισαι ρε 6 :P

Πολυ καλο το κλωναρι μιλαμε για πολυ ντουμανι
να κι ο δικος μου αν και παροπλισμενος λογω ..
plume <<<<<--- αυτος ειναι που δοκιμασες σημερα  8)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515426 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801687 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet