vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, anetost, Jorge, Milarepa, Tazz

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος ditse66

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Τέλος το ρημαδοτσίγαρο
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 16, 2014, 16:11 »
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, είναι και για μένα ο κορυφαίος εργοστασιακός ατμοποιητής που έχω δοκιμάσει. Δεν μπορώ να τον συγκρίνω με επισκευάσιμους, γιατί ακόμα δεν έχω καταφέρει να μπω σε αυτό το κομμάτι, αλλά και σε γεύση και σε τζούρα με καλύπτει απόλυτα. Μειονέκτημα η τιμή του, αλλά πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 16, 2014, 16:53 »
Νομίζω πως το 0.9 είναι για την υποτροφοδοσία και όχι την υπερτροφοδοσία.

Εξαρταται για ποιο λογο την χρησιμοποιεις, δλδ αν την βαλεις γιατι ρουφας καμμενα και θελεις να ανεβασεις υγρο ή αν γιατι θελεις ποιο σφιχτη τζουρα οπως ειπε ο giorgos81


Επιδιόρθωση παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2014, 17:09 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 16, 2014, 22:03 »
Λογικά όταν χρησιμοποιεις την μικρότερη τρύπα θες να δώσεις μεγαλύτερη πίεση μέσα άρα να βάλεις περισσότερο υγρό

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 17, 2014, 00:23 »
Ένα σημαντικό που νομίζω (μετά από πολύ γρηγορη ανάγνωση του θέματος) πως δεν έχει αναφερθεί, είναι το ότι δεν φέρνει ποτέ υγρό στο στόμα... Και εγώ τον θεωρώ τον κορυφαίο εργοστασιακό. Τον χρησιμοποιούσα 2-3 εβδομάδες ως βασικό...





... μέχρι που σέταρα ξανά τον καυφούν. Τότε επανήλθα στην πραγματικότητα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 17, 2014, 02:21 »
Πάντως έχει ξεκινήσει μια άνιση μάχη μεταξύ του nautilus bdc και των επισκευάσιμων ατμοποιητών. Προσωπική μου άποψη μιας και χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο τώρα τον killer και τον dripper είναι ότι σίγουρα δεν τίθεται θέμα σύγκρισής γενικά μεταξύ των δύο κατηγοριών, όμως στην περίπτωση και μόνο στην περίπτωση που έχουμε να κάνουμε σύγκριση μεταξύ εργοστασιακών ατμοποιητών ο nautilus είναι ένα κλικ πάνω από κάθε άλλο που έχει βγει μέχρι τώρα στην αγορά. Το μόνο και πολύ σημαντικό μείον του είναι η τιμή του.       

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 17, 2014, 08:42 »
Απο την περιγραφη και τα σχολια φαινεται οτι μαλλον ειναι απο τους καλυτερους εργοστασιακους, με μονο αρνητικο την τιμη του. Αλλα και οι κεφαλες του ειναι σχετικα ακριβες. 

Αποσυνδεδεμένος Akiszg

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Mykonos Vape (Δίπλα στο Βενέτη) - Μύκονος
    • Mykonos Vape
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 18, 2014, 13:44 »
Zito signomi ek ton proteron to pc moy exei problima me ta ellinika kai anagkazome na grapso se greeklish.

Simera parelaba ton nautilus. Me to pou ton balo sto mecha mou akoumpaei o polos. exoume lisi i tin patisa? I na piaso na kovo ligo ligo to mikos tou polou...........

signomi kai pali gia ta greeklish

edit: anoiksa tin vida tou polou apo kato kai pros to paron to volepsa. den ksero omos an prepei na einai panta sfikti i ok kai etsi. Pali sorry gia ta kolo greeklish


Ζητω συγγνωμη εκ των προτερων, το pc μου εχει προβλημα με τα ελληνικα κι αναγκαζομαι να γραψω σε greeklish.
Σημερα παρελαβα τον nautilus. Με το που τον βαλω στο mecha μου ακουμπαει ο πολος. Εχουμε λυση ή την πατησα? Ή να πιασω να κοβω λιγο λιγο το μηκος του πολου...........

edit: Aνοιξα τη βιδα του πολου απο κατω και προς το παρων το βολεψα. Δεν ξερω ομως αν πρεπει να ειναι παντα σφικτη ή οκ κι ετσι. Παλι συγγνωμη για τα greeklish.


Από το συντονισμό: Παρακαλούμε μην γράφετε greeklish στο φόρουμ μας.
Από τη στιγμή που έχετε πρόσβαση στο internet, ακόμα κι αν η συσκευή σας αδυνατεί να γράψει ελληνικά,
χρησιμοποιήστε το
All Greek to me ή το Greklish to Greek και μετατρέψτε το greeklish κείμενό σας σε ελληνικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2014, 14:18 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 18, 2014, 14:30 »
Κανε μια ερωτηση στον κατασκευαστη του mecha και θα σου βρει μια λυση λογικα  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17506.165.html

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 18, 2014, 15:53 »
Απόκτησα και εγώ τον Nautilus όλα καλά και όλα ωραία,  καλή γεύση καλό ντουμανι βαρβάτο μπιχλιμπίδι.  Εχω το εξής θέμα με βόλεψαν οι μικρές τρύπες για τζούρα αλλά μου έχει βγάλει κάνα 2 φορές υπερτροφοδοσια λογικό θα μου πείτε , υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφυγω? Ατμιζω με Vamo στα 8 με 9 w. υγρό Halo

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 18, 2014, 20:44 »
Αυτά είναι απλά σωτήρια. ...... για προστασία το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι ότι δεν σου δίνει λίγο παραθυράκι για να βλέπεις το υγρό.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 22, 2014, 06:42 »
καταπληκτικό εργαλείο , το έχω 2 μέρες στα χερια μου και δεν μου έδωσε έστω και μια φορα καμένο.

Αποσυνδεδεμένος katsemm

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 22, 2014, 09:11 »
Τρομερά πολυ καλό εργαλείο τον εχω κιεγω 2 εβδομάδες τωρα και δεν μου εχει φέρει ποτε καμένο!!!το μονο μειονέκτημα ειναι το γυαλι του δυστυχως θελει προσοχή και η τιμη του!!!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 22, 2014, 11:50 »
Υπάρχει βέβαια και σαν ανταλλακτικό το tank του Nautilus
Για παράδειγμα εδώ (αν και απ ότι βλέπω αυτή τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμο):
http://www.replacesmoke.com/aspire-bdc-nautilus-glass-by-eigate-detail.html
http://www.vaporsolutions.gr/bdc-bottom-dual-coils/526-glass-aspire-bdc-nautilus-by-eigate.html

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 22, 2014, 23:39 »
Καλησπέρα σε 'ολους κατοχος και εγω του Ναυτιλου εδω και 10 μερες.... ωρες ωρες υπερτροφοδοτει και αλλες υπο/τει, απο ντουμανι  μια χαρα,, το επιστομιο σε εσας ειναι τοσο χαλαρο που να μπορει ν βγει γυρνωντας αναποδα τον Ναυτιλο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135791 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos