vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 7 χρήστες
teo77, Tazz, thebull, goran, camber, manoslykos, dkostas

Twitter

Αρώματα Holy juice

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 09:18 »
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις το Mojito;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 13:56 »
Μηλο του Μπαχρειν.
Απιθανο  :thumpup:
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 14:12 »
Το πιο καλό άρωμα που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα (γύρω στα εκατό) είναι το Raspberry ice-cream και μάλιστα ήμουν απογοητευμένος απο τα φρουτώδη. Το raspberry είναι απολαυστικά εθιστικό χωρίς να κουράζει και το τοποθετώ στη κορυφή των προτιμήσεων μου.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 15:09 »
είναι  περίεργο, αλλά πήρα το πιο πάνω άρωμα και ενώ μυρίζει τέλεια από το μπουκαλάκι και από το μπουκαλάκι του έτοιμου που έχω φτιάξει, δεν καταλαβαίνω τη γεύση με τίποτα  :dontknow:
Αντιθέτως με τη φραουλίτσα που ό,τι μυρίζεις αυτό παίρνεις.Υπέροχη φραουλίτσα, με την άγρια φράουλα να υπερέχει ελαφρώς της ώριμης -κατ'εμέ-, μία ελαφρώς όξινη γεύση που δένει τέλεια με μενθόλη στο υγρό που έφτιαξα εγώ. Πολύ καλό άρωμα και η καρύδα της εταιρείας.Το κεράσι πολύ έντονο για τα γούστα μου ακόμα και με 5 σταγόνες στα δέκα μλ.Μάλλον όμως εγώ δεν είμαι του ατμιστικού κερασιού τελικά, γιατί από όπου και να δοκίμασα κανένα δε με ικανοποίησε.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 23:29 »
Μήπως έβαλες λίγες σταγόνες ? στο δεκάμελο βάζω 12-14 σταγόνες κ γίνεται τέλειο, η επίγευση στο τέλος είναι έντονη,μοναδική σαν κρέμα αρωματισμένου παγωτού χωρίς να είναι μπουχτιστική.
Έβαλα για δοκιμή λίγο raspberry με περισσότερο M-type της pta που είναι πολύ δυνατό άρωμα και το raspberry είχε ισχυρή παρουσία...
Μήπως έτυχε η παρτίδα ?
Πρόσθεσε λίγες σταγονίτσες σε αυτό που ετοίμασες

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 20:38 »
Το ενίσχυσα και το περιμένω.Θα το δοκιμάσω στον καινούριο μου Delta 16 που βγάζει πιο έντονη τη γεύση από τους απλούς aspire και βλέπουμε.Αλλά είμαι και λίγο περίπτωση εγώ με τα αρώματα.Αυτά είναι υποκειμένικά τα θέματα της γεύσης τα έχουμε πει χιλιάδες φορές.Σε καμία περίπτωση πάντως δεν ήθελα να αποτρέψω κάποιον από το να το δοκιμάσει, το θέμα είναι καθαρά προσωπικό  :)

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:35 »
Δοκίμασα αυτές τις μέρες για πρώτη φορά αρώματα της Holy Juice μιας και απ' όσα διάβασα μου φάνηκαν καλής ποιότητας. Πήρα λοιπόν για δοκιμή κάποια απ' αυτά κι έφτιαξα δικά μου υγρά ώστε να δοκιμάσω. Δεν θα κάνω κριτική ούτε παρουσίαση μιας και θεωρώ ότι αυτό είναι κάτι υποκειμενικό αφενώς, και αφετέρου στα συγκεκριμένα αρώματα τα πράγματα είναι απλά. Αυτό που λέει, αυτό είναι! Δεν μοιάζει με κάτι άλλο, ούτε φέρνει σε κάτι άλλο. Η απόδοση της γεύσης είναι αυτό ακριβώς που λέει. Το μόνο που θέλω να αναφέρω είναι τις αναλογίες που έφτιαξα για κάποιον που δεν θέλει να "μπουκώνει" και θέλει να ατμίζει ευχάριστα για όλη την ημέρα.

Τα αρώματα έγιναν με βάση Umami Suave 20mg και Atmos Lab Mist 0mg. Αναλογία τελικής συγκέντρωσης νικοτίνης, ανάλογα την ανάγκη του καθενός. Οι δοκιμές έγιναν σε εργοστασιακούς ατμοποιητές (Aspire Nautilus Mini, Protank 2, Delta 23). Χρόνος ωρίμανσης: 5 ημέρες

Παρακάτω οι δοσολογίες για 10ml έτοιμου υγρού:

Red Apple: 10 σταγόνες στα 10 ml

Vanilla Ice Cream: 7 σταγόνες στα 10 ml

Rasberry Ice Cream:
8 σταγόνες στα 10 ml

Usa Silver: 5 σταγόνες στα 10 ml

Banana:
10 σταγόνες στα 10 ml


Στα δύο φρούτα (Red Apple και Banana), η δοσολογία είναι μεγαλύτερη μιας και η απόδοση της γεύσης είναι εξαιρετική και χωρίς να κουράζει. Στο καπνικό Usa Silver, μιας και η γεύση του είναι δυνατή (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον) η αναλογία είναι μικρή απλά για την αίσθηση της γεύσης. Στα δύο "παγωτοειδή" η δοσολογία είναι πάνω κάτω η ίδια με ελαφρά μειωμένο το Vanilla Ice Cream κυρίως λόγω της έντονης γλυκάδας που βγάζει.


Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 02:48 »
Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο τρία αρώματα.
Μετά τις αρχικές δοκιμές έκανα πιο μεγάλες ποσότητες (των 100ml) με βάσεις της Umami (50-50).
Πάνω κάτω κατέληξα σε δοσολογία 1 σταγόνα ανά ml. Δεν χρειάζεται παραπάνω μιας και είναι αρκετά συμπυκνωμένα με δυνατό άρωμα. Τουλάχιστον 7-10 μέρες ωρίμανση.
Δεν έχω δοκιμάσει πολλές εταιρίες αλλά μου φαίνονται όντως ποιοτικά αρώματα.

Apple Bahraini: περίεργο άρωμα με την καλή έννοια. Στην αρχή δεν του έδωσα πολλή σημασία. Σαφής γεύση μήλου αλλά με άλλα ζαρζαβατικά που δεν μπορώ να προσδιορίσω.

Lemoncello: νομίζω ότι τους φαν του λεμονιού (συμπεριλαμβανομένου και εμένα) θα τους κερδίσει.

Energy Drink: καλή απόδοση του red bull, αν και γενικά το ψιλοφοβάμαι κάτι τέτοια γιατί βγαίνουν πολύ γλυκά, αυτό φαίνεται πιο σωστό.

Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 10, 2015, 19:42 »
Αρρώστεια το lemoncello...

 :yes:  Πραγματική αρρώστεια. Απίστευτο άρωμα το Lemoncello, δεν το περίμενα μιας και δεν είμαι και πολύ fun των φρούτων.
Επίσης το Burley από τα πολύ καλά καπνικά που έχω δοκιμάσει, όπως και η καραμέλα που δεν βουτιρίζει πολύ και αυτό είναι που μου αρέσει. Υπόψιν η καραμέλα θέλει περισσότερες σταγόνες. Νομίζω με 15 σταγόνες στα 10 μλ είναι ΟΚ.

Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 17, 2015, 15:07 »
Αγόρασα Banana και Strawberry από Holy Juice και θέλω να φτιάξω ένα Strawnana υγρό, λίγο από το ένα και λίγο από το άλλο. Πόσες σταγόνες θα προτείνατε από το καθένα για 20 ml υγρό;

Τα μπουκαλάκια πάνω δεν γράφουν προτεινόμενες δοσολογίες δυστυχώς.

Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 20, 2015, 16:36 »
Σε αυτές τις περιπτώσεις φίλε... Θα συμβουλευθείς την επιστημονική μέθοδο --> Παρατήρηση - Πείραμα - Απόδειξη.


Εν ολίγης... Ξεκίνα με την όσφρηση των αρωμάτων από το μπουκαλάκι. Αν είναι και οι 2 νορμάλ - προς δυνατές μυρωδιές, βάλε στα 5 ml, 5 σταγόνες ξεχωριστά και δοκίμασέ τα μετά από 12 ώρες να δεις αν επιβεβαιώνεται η δύναμη του αρώματός τους και στο άτμισμα.


Έπειτα, θα προχωρήσεις στην ισορροπία που θέλεις εσύ. Ελπίζω να έχεις μπουκαλάκια :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 20, 2015, 16:59 »
να σου πω, τη φραουλα με 1στ./μλ μια χαρα την ένιωθα.Το παγωτό βατόμουρο δεν το ένιωσα ποτέ σε ό,τι αναλογία κι αν το έκανα.Το κεράσι ήθελε λιγότερο...Ξεκίνα με 1στ/μλ,φτιάξε ξεχωριστά τα υγρά μέχρι να πετύχεις την ένταση που θες,δοκίμασέ τα να δεις αν σου αρέσουν και μετά χρησιμοποίησε τα για να φτιάξεις τη μίξη σου αφήνοντας να υπερισχύει κάποιο ή τούμπαρε το ένα στο άλλο αν τα θες σε ισορροπία...

Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 20, 2015, 17:20 »
Γενικά η μπανάνα και η φράουλα αποδίδουν καλά τα αρώματα? Σε άλλες εταιρείες αρωμάτων δεν θα το έλεγα  καθώς υπάρχει η υποψία γεύσης πλαστικού ή χημικής γεύσης. Αν κρίνω από το Lemoncello πάντως η Holy Juice το έχει και πολύ μάλιστα με τα φρούτα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 20, 2015, 17:25 »
μπανάνα δε δοκίμασα αλλά θέλω να πάρω μία, είμαι ανάμεσα σε άτμος, fa και holy juice.Φράουλα έχω δοκιμάσει άτμος και holy juice.Δε μου έβγαλαν χημικίλα αλλά ούτε και ένιωσα ότι τρώω φράουλες μετά από πολύωρο άτμισμα.Της holy νομίζω είναι πιο γλυκιά.Και οι δύο μου ήταν ευχάριστες λίγο περισσότερο η δεύτερη.Το μόνο φρούτο που ένιωσα σα να το δαγκώνω ήταν το πράσινο μήλο της άτμος και κυρίως το πεπόνι της inawera.

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 08, 2015, 13:19 »
Κατά συρροή κρακερ τανκ είναι ο βασικός ύποπτος της μυστηριώδους διάβρωσης τεσσάρων πολυκαρβονικών τανκ
σε διάστημα μικρότερο του ενός μήνα.
Η μπανάνα από HJ ξεγέλαγε τα θύματα της με την ωραία γεύση της  κ προέβαινε σε διάβρωση pmma tanks εντός μια νυκτός

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy