vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Parolos, Lobotomizer, mfk, white varadero, Jorge, Milarepa

Twitter

Αρώματα Holy juice

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 17, 2014, 18:11 »
Περιστερι.
ΣΟΦ. Βενιζελου 49 ,ΕΚΚΛΗΣΙΑ Π.Ταξιαρχης.
Πετρος :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 22:08 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος johnt7112

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 19, 2014, 15:04 »
Usa silver απο τα καλύτερα μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 19, 2014, 22:32 »
εχω να πω για το usa silver οτι βαζει κατω πολλα καπνικα αρωματα(τουλαχιστον για τον ουρανισκο μου)θελει σιγουρα ωριμανση και σχετικα λιγο αρωμα στα 10μλ περιπου 6-7 σταγονες και σιγουρα ενα 24ωρο να ηρεμισει.το δοκιμασα και με 10 και με 12,αλλα ζαλιστικα απο το αρωμα :idiot1: :laugh1: .τωρα σαν γευση και μυρωδια εντελως υποκειμενικα να πω οτι μου θυμησε απιστευτα πολυ τον καπνο στριφτου τον καρελια τον πορτοκαλι,εχει εκεινο το ιδιαιτερο αρωμα που ειχε ο καπνος,κατι απο πορτοκαλι,βερυκοκο.μην σας τρομαζουν τα φρουτα ειναι full καπνικο,αμα το βρειτε δοκιμαστε το γιατι αξιζει και στην τιμη......αυτα τα ολιγα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 19, 2014, 23:28 »
Έπεσε στα χεράκια μου ένα 4μελο USA Silver προσφορά του renesis. Το δοκίμασα κατά τις συνήθεις πρακτικές μου σε Kayfun 3.1ES clone με MC 1.5Ω και στα 4.3 βολτ.

Λοιπόν, στην αρχή ήταν ένα έντονο virginia. Το οποίο συνήθως το απεχθάνομαι γιατί το έχω συνδέσει με Natura από σπόντα. Αφού όμως συνήθισε το στόμα μου τη virginίλα, και έγινε λιγότερο έντονη, άρχισε να ανεβαίνει πολύ το άρωμα στα μάτια μου. Το άρωμα εξομαλύνθηκε αρκετά, άρχισε να έχει μία πολύ διακριτική και καπνική γλύκα, και όντως μία ελάχιστη υπόνοια από ξερά φρούτα. Κάποια στιγμή αρκετά πιο μετά, είχε τελειώσει. Συμπλήρωσα τον ατμοποιητή μου με σκέτη βάση και το διακριτικό πλέον άρωμά του με κράτησε αρκετά ακόμα. Ένιωσα μια στενοχώρια όταν τελείωσε, αλλά αν είχα μαζί μου κι άλλο, δεν θα γέμιζα τον ατμοποιητή μου ελαφρά τη καρδία, από φόβο μήπως μου βγάλει πάλι αυτή την αρχική έντονη βιρτζινίλα!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα για τους λάτρεις του non sweet virginia!

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 28, 2014, 14:11 »
Ξέρει κάποιος το ωράριο του καταστήματος στο Περιστέρι?

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 30, 2014, 09:36 »
Δοκιμασα και τα... Καρπουζι & Μηλο του Μπαχρεϊν, εντυπωσεις:


- Καρπουζι 8/10
Πολυ καλο υγρο για ολη την μερα, περισσοτερο στο αρωμα και οχι τοσο στην γευση, αν και η γευση δεν πλησιαζει και τοσο την γευση του καρπουζιου, ειναι παραπολυ ωραια και δεν ειναι γλυκια, σιγουρα ειναι κατι απο φρουτο (καρπουζι) με κατι ακομα!!
- Μηλο του Μπαχρειν 9/10
Απιστευτο υγρο, μου θυμιζει λιγο τα κουρμε της Halcyon Haze, σιγουρα ειναι μηλο (γλυκο μηλο) με πολλα ομως μπαχαρικα μεσα, λιγο βανιλια, λιγο κανελα... λιγο κατι ακομα. Ανηκει στα γλυκα υγρα, αλλα ειναι παρα πολυ νοστιμο, και να φανταστείτε οτι δεν τα παω τα υγρα με γευση μηλου.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 30, 2014, 09:51 »
TO ωραριο του καταστηματος στο Περιστερι ειναι συνεχες εως 9 το βραδυ.
Το τηλ. ειναι 210-5741529
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 23:59 »
Αυτη τη στιγμη εχω φτιαγμενα απο holy juice τα παρακατω αρωματα.
Apple Bahraini  αναλογια 5σταγονες/10μλ.αποτελεσμα=πολυ εντονο αρωμα.σε μπουκωνει.δυσκολο υγρο :hmmm:
pear drop              "         7     "       /10 μλ         "         =καλο στο αρωμα και στη γευση.λιγο οξινο.
caramel                 "         10    "      /10 μλ        "         =πολυ καλο στο αρωμα και στη γευση απαλο υγρο :thumpup:
Virginia Blend        "         10   "       /10 μλ         "         = πολυ απαλο δε εβγαλα ακρη .νεα δοκιμη 30/10  :confused1:
usa silver              "         10    "      /10 μλ         "         = καλο μου φανηκε. :thumpup:
real Cuban cigar   "         10    "      /10 μλ         "         = γλυκιζει πολυ.δεν μ'αρεσε.νεα δοκιμη 20/10 :(


Παληκαρια,αυτα απο μενα.Ελπιζω να βοηθησα λιγο.οι δοκιμες εγιναν με βαση holy juice N 12mg 50/50 VPG
ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
δοκιμασα και την μπανανα! 8στ./10μλ.απλα τελειο!

δοκιμασα και την μπανανα! 8στ./10μλ.απλα τελειο!

διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 00:44 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 13:43 »
υπαρχει καπου στο φορουμ η δοσολογια που αναφερει ο κατασκευαστης για να χω εναν μπουσουλα;;

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 16:12 »
Αρρώστεια το lemoncello...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 18:55 »
υπαρχει καπου στο φορουμ η δοσολογια που αναφερει ο κατασκευαστης για να χω εναν μπουσουλα;;

Η εταιρεία προτείνει σε κάποια 10-15% και σε κάποια άλλα 15-20%. Προσωπικά, θα ξεκινούσα με 15% και αν είναι έντονο, αραίωμα με βάση. Όσο περνάει ο καιρός, η γεύση εκπαιδεύεται και είναι εύκολο να βρει κάποιος την αναλογία που του αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 19:59 »
να εισαι καλα φιλε cruiser!

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 21:19 »
Δοκίμασα αρκέτα αρώματα τις Holy Juice και σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλά με κύριο χαρακτηριστικό τους οτι γευστικά είναι πολύ ισοροπημένα. Από όσα δοκίμασα ξεχωρίζω 3 αρώματα/γευσεις:


1) raspberry ice cream: μούρα και παγωτό κρέμα με με μια ελαφριά όξινη και γλυκιά επίγευση. Απλά τέλειο.


2) chocolate: εμένα τόσο το άρωμα του όσο και η γευση του μου θύμισε το κακάο της ιον, παρά σοκολάτα





πάρα πολύ γευστικό άρωμα, αλλα στέλνει αδιάβαστες τις αντιστάσεις,


3) limoncello: απλά τα σπάει. αν σας αρέσει το λεμόνι δεν θα ξεκολλάτε. πιπίλα.


όλα τα αρώματα τα δοκίμασα σε αναλογία 5% στο συνολικό υγρό και ήταν μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:18 »
Παιδια και το ρούμι με σταφίδα της Holy Juice ειναι αρκετα ευχάριστο.
Εχει ξεκαθαρη δόση κανελας που τη νιωθεις αμέσως στην εισπνοή και μια ελαφρά αισθηση από το ρούμι.
Στη μυρωδια από το μπουκάλι, το ρούμι είναι πολύ πιο ξεκαθαρο.
Σταφίδα δε μπορω να εντοπίσω με τπτα αλλα ίσως να υπαρχει και απλά ειμαι αναισθητος...

Για συνφορουμιτη πάντως που του αρεσουν τα ''κανελοειδή'' αρωματάκια, το προτεινω ανετα για δοκιμη :thumpup:

Δοσολογια που χρησιμοποιησα: 10% αρωμα - 90% vg FA.
 

Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 22:10 »



Pear Drop
Το μπουκαλάκι σε όσους το έδωσα να το μυρίσουν, ατμιστές και μη - μου είπαν ότι του μύρισε όπως μυρίζουν τα μανό (που βάφουν τα νύχια) αλλά πολύ πιο ευχάριστα. Στο άτμισμα είναι ένα δροσερότατο αχλάδι, χωρίς να σημαίνει αυτό ότι έχει ιδιαίτερη «ξινάδα».
Είναι γλυκό και έντονο σαν άρωμα και σίγουρα ευάτμιστο ενώ δεν πρόκειται να κουράσει ακόμα και για όλη τη μέρα.

Απόδοση:
Απόδοση γεύσης Αχλαδιού: 7/10
Απόδοση αρώματος προς άτμισμα: 8/10
--------------------------------------------------

Real Cuban Cigar
Το μπουκαλάκι με το άνοιγμα μυρίζει κάτι πικρό, χωρίς ιδιαίτερες νότες από κάτι άλλο όπως ξηρούς καρπούς ή φύλλα καπνού κλπ. Θα έλεγα το πικρό της μούχλας μυρίζει πιο πολύ. Το αραίωσα σε 50/50 να το βοηθήσω... Μην το πνίξω στο VG και περιμένω εβδομάδες για να αποκαλυφθεί. Τελικά ακόμα και μετά από μήνα... Δεν έχει κάτι που να σε κρατάει. Εμένα προσωπικά δεν μου φέρνει κάτι σε πούρο. Είναι ένα ουδέτερο άρωμα χωρίς να δηλώνει (είμαι καπνικό)... Θα έλεγα κάτι γλυκόπικρο το οποίο εμένα με μπούκωνε.

Απόδοση:
Απόδοση αρώματος πούρου: 3/10
Απόδοση αρώματος προς άτμισμα: 3/10
-------------------------------------------------

Coffee
Το μπουκαλάκι με το άνοιγμα μυρίζει καβουρδισμένος βραζιλιάνικος δηλαδή λιιιιίγο πικρός και σφιχτός. Το οποίο μετά από 1 βδομάδα ωρίμανσης επιβεβαιώθηκε. Είναι ένας καβουρδισμένος καφές που φέρνει σε ελαφρύ Ελληνικό ή σε βαρύ καφέ φίλτρου. Δεν είναι ιδιαίτερα έντονο σαν άρωμα, οπότε μην το φοβηθείτε ακόμα και στο 8 με 10% αναλογία.


Απόδοση:
Απόδοση αρώματος καφέ: 9/10
Απόδοση αρώματος προς άτμισμα: 7,5/10 (Θα του έδινα ένα 9άρι αλλά είμαι του κολομβιανού καφέ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Caramel
Το μπουκαλάκι με το άνοιγμα μυρίζει... Βρε μυρίζει... Αν το χώσεις μέσα στη μύτη... Τελικά μυρίζει RY4 (βλ. Tribecca, Bebecca) χωρίς το καπνικό. Πολυυυύ χαλλαρή μυρωδιά από καμένη ζάχαρη. Δεν ξέρω τα παιδιά που το δοκίμασαν και βρήκαν ισορροπία ανάμεσα στην καραμέλα βουτύρου και την καμμένη ζάχαρη. Εγώ βρήκα μια ανισορροπία ανάμεσα στο τίποτα και την καμένη ζάχαρη. To σίγουρο είναι ότι δεν κουράζει και μπορεί να γίνει αγαπημένο γι αυτούς που ψάχνουν «ήρεμα» αρώματα. Ή μπορεί να δώσει μια μικρή νότα καμμένης ζάχαρης σε ένα αυστηρά καπνικό άρωμα.


Απόδοση:
Απόδοση αρώματος καραμέλας: 3/10
Απόδοση αρώματος προς άτμισμα: 6/10
-------------------------------------------------

USA Silver Tobacco
Το μπουκαλάκι με το άνοιγμα μυρίζει ένα «αυστηρό» καπνικό χαρμάνι που δεν γλυκίζει. Επιβεβαιώνετε και στο άτμισμα. Είναι ένα καπνικό που αναλόγως τι έχεις φάει, αλμυρό ή γλυκό σου αποκαλύπτει το αντίθετο. Ειδικά αν έχεις φάει κάτι αλμυρό θα σε γεμίσει με το καπνικό του άρωμα αλλά θα σου δώσει και μια πολυυυυύ μικρή αίσθηση γλυκάδας, όπως αυτή που μπορεί να κρύβουν μερικοί ξηροί καρποί. (Φουντούκι, Καρύδι). Δεν θα συνιστούσα να το συνδυάσετε μετά από μια γλυκιά βρώση. Ίσως σας φανεί υπερβολικό σαν άρωμα.


Απόδοση:
Απόδοση αρώματος καπνικού: 8/10
Απόδοση αρώματος προς άτμισμα: 7/10 (θα ήθελα να είναι πιο ιδιαίτερο σαν χαρμάνι για να το ξεχωρίσεις).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13666 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 160 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR