vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Bente, dkostas, Parolos, I.P, grag, tibolaso, treloneritis, Sergios

Twitter

Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #210 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 19:02 »
Δεν εχω καλη καμερα στο κινητο , αλλα θα το κανω φιλε.
Αν και δεν ειναι κατι δυσκολο.Απλα τωρα η καμπανα δεν ισια , αλλα εχει σε ενα σημειο  ενα ημικυκλιο.


Στον δικο μου ξεβιδωσα το τανκ ελαχιστα , σημαδεψα και τωρα με λιγο ξεβιδωμα , εχω και τροφοδοσια και αρκετο αερα , χωρις αυτο το κακο (ταραντελα) κουνημα του τανκ.
Εντάξει. Εντάξει.
Καταλαβα τι έκανες.
Δεν έχασες υποθέτω και κάτι το σπουδαίο, απο την ώρα που τέρμα βιδωμένη η καμπάνα, είναι σε άχρηστο σημείο ούτως ή άλλως.
Το θέμα λοιπόν είναι να βρείς το ελάχιστο σημείο για τον αέρα που σου αρέσει, και εκεί ακριβώς να γίνει το ανώτερο σημείο κοπής με το ντρέμελ.
Σωστά ?

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #211 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 19:03 »
Καλησπέρα παιδιά... Σκέφτομαι την αγορα του συγκεκριμένου ατμο ως πρώτου επισκευάσιμου και τον συνδυασμό του με ενα z max v3 μεταχειρισμενου απο ενα γνωστο... Οπου κι αν εψαξα μονο θετικά διαβάζω και έχω ψηθεί... Ελληνικό μαγαζί τον φέρνει ή παω για ft??  Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #212 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 19:16 »
Εντάξει. Εντάξει.
Καταλαβα τι έκανες.
Δεν έχασες υποθέτω και κάτι το σπουδαίο, απο την ώρα που τέρμα βιδωμένη η καμπάνα, είναι σε άχρηστο σημείο ούτως ή άλλως.
Το θέμα λοιπόν είναι να βρείς το ελάχιστο σημείο για τον αέρα που σου αρέσει, και εκεί ακριβώς να γίνει το ανώτερο σημείο κοπής με το ντρέμελ.
Σωστά ?


Aκριβως.
Αν ξεβιδωσεις ελαχιστα το τανκ ωστε να μπορεις να εχεις τροφοδοσια , μπορεις να ανοιξεις μια οπη για να εχεις πιο πολυ αερα. Αυτο ειναι ολο.


zaher ,
προσωπικα θα σου ελεγα να κοιταξεις καποιον αλλο ατμ/τη.  Γνωμη μου παντα φυσικα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #213 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 19:32 »
zaher ,
προσωπικα θα σου ελεγα να κοιταξεις καποιον αλλο ατμ/τη.  Γνωμη μου παντα φυσικα.

+1

Ο ατμοποιητης ειναι μια χαρα, πανεμορφος, αριστη ποιοτητα κατασκευης και δουλευει οπως θα επρεπε να δουλευει, αλλα θα σου σπασει τα νευρα.
Δυσχρηστο συστημα αναπληρωσης υγρου, ενοχλητικη ρυθμιση αερα, δυσκολια στο στησιμο με δυο αντιστασεις.
Επιπλεον, (στον δικο μου τουλαχιστον) ξεβιδωνει πανευκολα η βαση που εχει το 510 σπειρωμα.
Εχουν βαλει μολις 2 σπειρες, ενω το τανκ εχει 6-7 και η καμπανα καμια 10αρια κι ολα ξεβιδωνουν με την ιδια φορα.
Αν πας να ξεβιδωσεις λοιπον την καμπανα και δεν κρατας με δυναμη ολα τα αλλα σταθερα, ποιο θα ξεβιδωσει πιο ευκολα? Το 510. :wall:
Προχτες μου εμεινε μεσα στο Le petit κι εκανα μιση ωρα να τη βγαλω. :))

Για ολα τα παραπανω θα σου ελεγα να τον αφησεις για πρωτο ατμοποιητη καθως θα σε παιδεψει.
Κοιτα καλυτερα για εναν Kayfun Lite plus που ειναι απροβληματιστος και πανευκολος στο σεταρισμα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #214 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 20:05 »
 :wall:
Σε 'μενα παλι , ξεβιδονουν ολα μια χαρα , εκτος του 510.... :eyesplash: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #215 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 22:27 »
Απλα είναι ο μόνος που διαβάζω με μονο καλά σχόλια, είναι πανεμορφος και επειδή πιάνουν πολύ τα χερια μου είπα να δοκιμασω... Ο καιφουν ο νεος με προβληματιζει

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #216 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:21 »
Πράγματι έχει πολύ καλές κριτικές, έξυπνες λύσεις πολύ πριν τον kfv4, σχεδιαστικά πανέμορφος (αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό), έρχεται με πολλά έξτρα που άλλοι ατμοί δεν τα παρέχουν, και πολλες εναλλακτικές προτάσεις - λύσεις για αγορά.

Το πιο σημαντικό όμως είναι, οτι σου αρέσει.....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #217 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:24 »
Οπως ειπε  και ο Nemesis ομως δεν συστηνεται για 1ος επισκευασιμος. Θελει στησιμο με 2 αντιστασεις και ειναι μπελας  μεχρι να του παρεις τον αερα. Καλυτερα να παρει τον Lite+ που ειναι οτι καλυτερο για εισαγωγη στον κοσμο τον επισκευασιμων για 1002 λογους. Δε νομιζω να χρειαζεται να τους απαριθμησω  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #218 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:38 »
Πφφφ...πανω που κατασταλαξα καπως άντε ξανά μανά...με το μοντακι που σας είπα θα είμαι οκ με οποιοδήποτε ατμο απο αυτους?? Αποτι είδα ο aqua στήνεται και με μονή αντίσταση μέχρι να του πάρεις τον αέρα...

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #219 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:42 »
Συμφωνώ για τον lite+
Διαφωνώ στο ότι στήνεται με 2 αντιστάσεις..... Στηνεται και με μία.
Το κιτ έχει βιδάκι, που γίνεται "τάπα" στην εισαγωγή αέρα που θες, περνας και ενα βαμβάκι "γέφυρα", και ουαλά !!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πφφφ...πανω που κατασταλαξα καπως άντε ξανά μανά...με το μοντακι που σας είπα θα είμαι οκ με οποιοδήποτε ατμο απο αυτους?? Αποτι είδα ο aqua στήνεται και με μονή αντίσταση μέχρι να του πάρεις τον αέρα...
Με μία αντίσταση πάνω απο 1,2 και καλη μπαταρία, θα εισαι μιά χαρά.
Για κάτω απο 1,2 Ω αντιστάσεις, με μία ή δύο, θα έχεις πρόβλημα.... δεν θα δουλευει καθόλου το μοντάκι σου.
Και aqua v2 που αντέχει αντιστάσεις χαμηλές, .....δεν λέει με zmax v3   :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:51 από OpenMind »

Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 10:59 »
Με μια αντισταση εχω καλυτερη γευση στον ερλ η καιφουν.Στον aqua εχω 2 αλλιως νιωθω mute στην γευση.Το στησιμο ειναι αστειο,η ρυθμιση αερα πανευκολη και χωρις εργαλεια μονο στο γεμισμα θες μπουκαλακι με βελονα σαν τον ερλ ας πουμε.Εγω βαζω το κεφαλι απο το μπουκαλακι με την βελονα και εκει βαζω απο halo κτλ.Ο μονος λογος να μην το παρεις ειναι να μην αντεχεις τις 2 αντιστασεις αλλα αν σκοπευεις να ασχολιθεις και με dripping ειναι καλη φαση.Αν πας για μια αντισταση καιφουν η ερλ.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:59 »
Εγω αντιθετως αν και δεν τον εχω (ακομα, ενω τον εχω ηδη παραγγειλει) δεν θα σε απετρεπα καθολου να τον παρεις.
Το πιο σημαντικο σε ενα ατμο ειναι να εχει καλη τροφοδοσια και κανενας δεν το αρνηθηκε αυτο στον συγκεκριμενο.
Κιεγω για μονη αντισταση τον πηρα και αδιαφορω αν η γευση ειναι λιιιγο πιο κατω απο τον kfl. Εδω στον ιδιο ατμο φιτιλι αλλαζεις μονο κι εχεις διαφορετικη γευση απο το προηγουμενο στησιμο. Κατα την αποψη μου λιγο ρολο παιζει ο ιδιος ο ατμο αλλα το στησιμο του εχει σημασια και η κατακτηση του. Τοσο σε ευκολια στησιματος οσο και σε τροφοδοσια δεν φαινεται να υστερει ο aqua v2.
Εξαλλου μην περιμενεις απο την πρωτη στιγμη να τα πετυχεις ολα τελεια σε ενα ατμο. Θελει ενασχοληση  και εχει καμπυλη εκμαθησης ειτε στο ενα ειτε στον αλλο. Πιανουν και τα χερια σου οπως ειπες.
Χτυπα τον kf αλλα κι ενα aqua απο ft. Ουτε 15€ δεν κανει, κι οποτε ερθει .

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 17:08 »
Σωστος ο παλιος........


Και οπως εχει πει και στο παρελθον ο Marbass , αν ο ατμ/της ''τα λεει'' , ολα τα αλλα ερχονται μονα τους..... :respect:

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #223 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 19:40 »
Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας ολους....εχω καταλαβει οτι ο kf lite plus ειναι πανευκολος αλλα για μενα πανασχημος...αντιθετα ο Aqua ειναι πολυ ομορφος και σου δινει και τη δυνατοτητα και για dripping...αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι με 30€ εχω βρει το zmax v3 - 3μπαταριες και φορτιστη αλλα δε ξερω αν θα επαρκουν για διπλη(οποτε την καταφερω)αντισταση και πεταξω 30€ και μετα ψαχνω κουτακι που ειναι και της μοδας.
15€??? εγω κοιτω αυτον [size=78%]http://www.fasttech.com/products/0/10007195/1986300-aqua-v2-style-rda-rebuildable-dripping-atomizer[/size]

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #224 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 19:57 »
Eιτε τον 1:1 , ειτε αυτον
http://www.fasttech.com/products/3028/10007195/1980900
το ιδιο ειναι φιλε μου.


Γενικα καλος ειναι ο ατμ/της , τις αντ/σεις οπως εγραψα και πιο πανω θα μαθεις και 'συ οπως ολοι μας να τις φτιαχνεις ,θα βρεις με τον καιρο που και πως σου αρεσει να τον στηνεις και γενικα θα τη βρεις αν θελεις την ακρη.  Δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη..... :tongue_smilie:
Ο Kayfun ειναι και για 'μενα κακασχημος... ;D


Τωρα για το μοντακι , καλο ειναι.
Υπαρχουν και καλυτερα , αλλα τη δουλεια του θα την κανει.
Ειναι υπεραρκετο για δυο αντ/σεις , αρκει να μη πας σε διατομες συρματως σαν αυτα που δένουμε τις μπαλες με το αχυρο.... :))
Με απλες αντ/σεις σε συνολικη Ωμικη αντ/ση στα 2.0 Ωμ ( 4Ωμ η καθε μια ) και συρμα 20αρι - 25αρι , μια χαρα αποδοση θα εχει φιλε.
Με τα VV/VW οι αντ/σεις των 2.0 -2.5 Ωμ , ειναι καλυτερες γιατι και αποδοση θα εχεις , αλλα θα εχεις και αρκετα καλη διαρκεια στη μπαταρια σου.
Αν σου αρεσει , καλος ειναι.
Εμενα οπως εχω γραψει , αυτο που με χαλαει ειναι οτι οπως ξεβιδωνεις το τανκ για να ανοιξουν οι οπες του  και να εχεις τροφοδοσια , κουνιεται σα μπαλαρινα και μου σπαει τα νευρα.
Απο  'κει και περα , δε βλεπω καποιο αρνητικο στοιχειο στον ατμ/τη.
Λιγο παίδεμα μεχρι να καταλαβεις ποσο βαμβακι χρειαζεται μεσα στα λουκια (μια-δυο δοκιμες ειναι ) και θα εχεις πολυ καλη αποδοση σε ολα.


Και το να σε κουρασει καποιος ατμ/της εχει τη χάρη του φιλε μου.  Ετσι εκτιμάς τη δημιουργία που θα του κανεις και θα το χαρεις πολυ παραπανω οταν τον καταφερεις..... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις! Περιοχή νέων μελών 4132 638781 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:32
από Bente
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12