vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 3 χρήστες
xsad, camber, manoslykos

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4725 στις: Αυγούστου 06, 2017, 19:50 »
Καλά ατμίσματα, λοιπόν! Πάντως έχε κατά νου αυτό που σου έγραψε ο αγαπητός Κώστας: Δεν είναι σχεδιασμένος για να γεμίζει από επάνω. 😊

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4726 στις: Φεβρουαρίου 14, 2018, 02:08 »
Σημερινή παραλαβή no name Kayfun Lite plus, που τον βρήκα σε αθηναϊκό ηλεκτρονικό ατμομάγαζο & σε τιμή που δεν μπορούσα να της αντισταθώ (€19). Ηρθε σε πανέμορφη κασετίνα κομπλέ με τα ανταλλακτικά του, συν το nano κοστούμι του.
ΜΟΝΟ στην βάση του έχει χαραγμένα τα ψευδεπίγραφα στοιχεία του, πουθενά αλλού δεν γράφει τίποτα!
Από ποιότητα, δεν με προβλημάτισε κάτι ιδιαίτερα (πολύ νωρίς; ), δεν είχα όμως και κάποιο μέτρο να τον συγκρίνω. Ισως η κατεργασία στα πάσα των (όχι και λίγων) κομματιών του να ήταν και το μόνο σημείο που δεν με ικανοποίησε. Αλείφτηκαν όλα (και τα μεταλλικά & τα πολυκαρβονικά) με φίνα VG και δουλεύτηκαν αρκετά ώστε να απαλύνουν και να βιδώνουν/ξεβιδώνουν σχετικά εύκολα & αθόρυβα.
Ηρθε πεντακάθαρος και άοσμος, μούλιασε όμως καλού-κακού, στέγνωσε, στήθηκε και πριν λίγο τράβηξα τις πρώτες τζούρες. Εντελώς πρόχειρα, λοιπόν:
1) Καλή, σφιχτή, τσιγαρίσια τζούρα.
2) Το drip tip του δίνει αίσθηση τσιγάρου ή πίπας στο στόμα ενώ, αν και μεταλλικό, δεν ζεσταίνεται.
3) Πλούσιος πυκνός ατμός που δεν ζεσταίνεται ποτέ.
4) Γεύση δεν μπορώ να κρίνω τώρα, αφού τον έχω στο "στρώσιμο" & θα ατμίσω 3-4 τανκάκια σκέτη βάση (μηδενική). Σε αναμονή για το 2ο στήσιμό του, λοιπόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2018, 03:45 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4727 στις: Φεβρουαρίου 14, 2018, 05:32 »
 ...Δεν είναι σχεδιασμένος για να γεμίζει από επάνω. 😊

Παρόλο τον σχεδιασμό, το user`s manual στο site της Svoemesto αναφέρει πρώτα το γέμισμα από πάνω και μετά αυτό από την βάση. Το δοκίμασα. Και μου φαίνεται πολύ πιό βολικό και γρήγορο.

"Kayfun Lite filling can be done in two ways.
Method #1 («classic»)
- Unscrew the cap (4)
- Pour e-liquid into the space between the body (3) and vaporizing chamber (2)- Screw the
cap back on
Method #2 (through the e-liquid dust hole)
- Turn Kayfun Lite mouthpiece down
- Unscrew (1l)
- Insert the nose of the bottle in the hole (1m)
– Fill the tank by squeezing the bottle. The air will escape from the tank into evaporation
chamber through the same grooves (1h).
- Take out the nose of the bottle from the valve, screw (1l), turn Kayfun Lite mouthpiece
up.
When refilling using method #1, it is important to consider that the tank is no longer air
tight. This will enable the e-liquid to flow into the evaporation chamber through the grooves
(1h).
When the cap is screwed back onto the device, this can also form a small amount of
pressure which forces a bit of the e-liquid into the evaporation chamber.
Both effects can potentially add up to produce a small amount of flooding in the evaporation
chamber.
This technique can take a bit of practice and should be conducted in a timely manner.
When refilling using method #2, it is important not to overfill the tank. Over filling the tank
can produce flooding in the evaporation chamber.
A small amount of air must remain in the tank to allow the pressures of both the
evaporation chamber and the tank to equalize during the inhalation process by way of the
ducts.
It is recommended to leave approximately 2-3 mm of space at the top of the tank or end of
the window during the refill process.
Excess of e-liquid can be removed from the Kayfun Lite this way: turn Kayfun-min
mouthpiece down; put a napkin under mouthpiece, blow Kayfun Lite through the air intake
(1b) - the excess of e-liquid from evaporation chamber will flow out through the mouthpiece
to the napkin.

Kayfun Lite - User Manual




Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4728 στις: Ιουλίου 29, 2021, 12:08 »
Καλημέρα παιδες! 
Υπάρχει κανένας κλώνος lite plus;εχω τον γνήσιο που δέν τον βρίσκω πλεον, εχω βρεί τον rusian αλλά δε ξερω τη διάφορες έχει με τον plus. 
Ευχαριστώ! 

Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4729 στις: Ιουλίου 29, 2021, 20:24 »
θα σου πρότεινα να  ανεβασεις αγγελια ζητησης φιλε... για χρονια ειχαμε απο 2-3 ο καθενας... σιγουρα σε καποια συρταρια υπαρχουν ακομη...

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4730 στις: Οκτωβρίου 20, 2022, 13:28 »
Καλησπέρα στην ομάδα,
σήμερα παρέλαβα από 2fdeal έναν ulton millennium (που τον ξέρω ήδη) και τον ulton kayfun lite plus 2021 22mm.
Θα μιλήσω για τον καϊφούνη. Αφού πλύθηκε και έμεινε στο μπάνιο όλο το βράδυ σήμερα στήθηκε και βίωσα απόλυτη ατμιστική εμπειρία σε όλα τα επίπεδα.
Δηλαδή, ποιότητα κατασκευής, σπειρώματα, συναρμολόγηση. Επιτυχία στο στήσιμο αμέσως (2.5mm 6 σπείρες fused mtl Ni80). Στον αέρα ρύθμισα τη βίδα στον πόλο 510 να έρθει πρόσωπο και έκατσε τέλεια για τα γούστα μου, πολύ ήσυχος. Εξυπακούεται διαρροές μηδέν.
Από την πρώτη κιόλας τζούρα είχα απόδοση στο 100% και δεν νομίζω ότι ο γνήσιος θα μου προσφέρει κάτι αντιληπτό παραπάνω. Απανωτές τζούρες με σταθερή γεύση, δείγμα ότι τροφοδοτεί υπέροχα.


Δεν ξέρω αν επειδή είναι καινούργιο κομπολογάκι υπερβάλω τόσο με τον ενθουσιασμό μου. ΔΕΝ βρήκα τίποτα αρνητικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110695 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159904 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515361 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530819 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801650 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40998 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet