vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος konsgous3

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1380 στις: Φεβρουαρίου 02, 2023, 20:51 »
Εγώ σε κάθε παραλαβή διαλέγω υγρά (σχεδόν πάντα flavourshots/snv) που δεν έχω ξαναπάρει για να δοκιμάζω συνεχώς και να μη βαριέμαι. Εξαίρεση αποτελούν το RY4 Bronze και το Νο4, ημικαπνικα της steampunk και τα δυο. Το Νο4 είναι λίγο πιο γλυκό αλλά από τότε που το δοκίμασα το θεωρώ το κορυφαίο που έχω δοκιμάσει, μέχρι να βρω το επόμενο. Βέβαια γούστα είναι αυτά, μπορεί εσύ για παράδειγμα να τα δοκιμάσεις και να απογοητευτείς. Αν έκοψες πρόσφατα το κάπνισμα και θες κάτι πιο καπνικο, ίσως καλύτερα να προσπεράσεις τη γνώμη μου και να περιμένεις τη συμβουλή κάποιου άλλου. Δυστυχώς μόνο με συνεχή πειραματισμό θα βρούμε αυτά που μας καλύπτουν.
Αν θυμάμαι καλά στην αρχή με είχαν βοηθήσει αρκετά το One way ticket της steamtrain και το boss της omerta που έρχονται σε πιο καπνικα και με λιγότερο έντονες γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 834
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1381 στις: Φεβρουαρίου 02, 2023, 22:56 »
Καπνικά δεν ατμίζω αλλά τα ημικαπνικα τύπου ry4-τριμπεκοειδή μου αρέσουν πολύ. Άλλωστε το πρώτο γάλα που βυζαξα ήταν Tribeca. Ωραία ημικαπνικα έχει η Steampunk, ακόμη πιο ωραία (υποκειμενική η κρίση) είναι η σειρά wanted. Ειδικά τα silver bullet και shooting star. Επίσης πολύ νόστιμο το trinity από VnV.

Αποσυνδεδεμένος sv8swi

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • 2+2=4
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1382 στις: Φεβρουαρίου 03, 2023, 14:26 »
Βρισκόμενος παρομοίως στο ξεκίνημα και την αναζήτηση, από καπνικά ADV φροντίζω να έχω διαθέσιμα τα TNT Crystal Mix (και  σε μεγαλύτερη αραίωση από την προτεινόμενη, έως και 2x) και Flavourart 7 Leaves. Από τα ημικαπνικά το FA Soho, Hexocell Manhattan, Atmos Nutacco και RY69.

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1383 στις: Φεβρουαρίου 04, 2023, 02:08 »
Στα χαρακτηριστικά κάθε αρώματος της e-cig γράφει το ποσοστό ανάμειξης
Που τα γράφει όμως; Ούτε στο site τα βλέπω, ούτε πάνω στα αρώματα που μου ήρθαν σήμερα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1384 στις: Φεβρουαρίου 04, 2023, 12:09 »
Κάτω απο την φωτογραφία του αρώματος υπάρχουν 3 κουμπιά να το πώ έτσι.Το πρώτο είναι η περιγραφή το δεύτερο τα χαρακτηριστικά και τρίτο οι αξιολογήσεις.Και μιλάω πάντα για το site της e-cig.

Αποσυνδεδεμένος infierno

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 04, 2023, 13:36 »
Ξεκίνησα πρόσφατα το άτμισμα (ξανά) και πρωτού πάρω αρώματα, είπα να δοκιμάσω κάμποσα έτοιμα υγρά (γύρω στα 15, όλα καπνικά - ημικαπνικά) ώστε να καταλήξω σε γεύσεις που μου αρέσουν. Ξηροί καρποί και φυστικοβούτηρα με μπουχτίζουν, με τις κρέμες έτσι κι έτσι, αυτά που μου άρεσαν πολύ είναι το omerta tobacco caramel και το vdlv reserve (δεν το περίμενα να μου αρέσει τόσο ο συνδυασμός καπνός - μπανάνα - ρούμι, το καλύτερο που δοκίμασα). Οπότε, για αρχή, σε αυτές τις γεύσεις θέλω να παίξω. Υπάρχουν κάποια must buy σε καπνό-μπανάνα και σε καπνό-καραμέλα (χωρίς ξηρούς καρπούς);;;

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1386 στις: Μαρτίου 15, 2023, 11:58 »
Kατ' αρχην , "must buy" ΔΕΝ υφισταται , ολα εχουν να κανουν με το προσωπικο σου γουστο . Υπαρχουν παντως αρκετες ποιοτικες επιλογες οσον αφορα τα "καπνικα" με καραμελα  (χωρις ξηρους καρπους), τα περισσοτερα βεβαια σε flavour shots (ειδ' αλλως θα πρεπει να κανεις μιξεις με μεμονωμενα αρωματα , πραγμα οχι και τοσο απλο τωρα που εισαι ακομα στο ξεκινημα) . Αναφερω ενδεικτικα : Dinner Lady / caramel tobacco , OPMH /Watson platinum  και Holy Blend της VnV (καπνος , καραμελα , βανιλια , μπισκοτο, bourbon ουισκυ) - oπου θα πρεπει να παρεις υπ οψιν και τις τιμες. Οσον αφορα τωρα την συνυπαρξη καπνου και μπανανας , θα μπορουσες να δοκιμασεις το Chopin της e-liquid France (καπνος , μπισκοτο , βανιλια και μπανανα) σε flavour shot η το DIY αρωμα smokey banana της After 8 (καπνος , καραμελα βουτυρου και μπανανα) - εδω ομως δεν ειμαι πολυ "ψαγμενος" μιας και δεν ειμαι και πολυ φιλος του συνδυασμου. Διασταλτικα , υπαρχει παντα και το θεικο Odin 101 της Baker & White ( η το Ελληνικο αντιγραφο του το Mustang / Μerlin απο την alter ego ) οπου η μπανανα ειναι αισθητη σαν κατι ψημενο - καπου στο βαθος , ισως ως ζυμη - αλλα περαν της καπνικης αισθησης κυριαρχουν αλλα φρουτα , κυριως εσπεριδοειδη και σταφυλι.. Πεδιο δοξης λαμπρον ! Καλο ψαξιμο...   
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2023, 12:36 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1387 στις: Μαρτίου 16, 2023, 18:28 »
Ξεκίνησα πρόσφατα το άτμισμα (ξανά) και πρωτού πάρω αρώματα, είπα να δοκιμάσω κάμποσα έτοιμα υγρά (γύρω στα 15, όλα καπνικά - ημικαπνικά) ώστε να καταλήξω σε γεύσεις που μου αρέσουν. Ξηροί καρποί και φυστικοβούτηρα με μπουχτίζουν, με τις κρέμες έτσι κι έτσι, αυτά που μου άρεσαν πολύ είναι το omerta tobacco caramel και το vdlv reserve (δεν το περίμενα να μου αρέσει τόσο ο συνδυασμός καπνός - μπανάνα - ρούμι, το καλύτερο που δοκίμασα). Οπότε, για αρχή, σε αυτές τις γεύσεις θέλω να παίξω. Υπάρχουν κάποια must buy σε καπνό-μπανάνα και σε καπνό-καραμέλα (χωρίς ξηρούς καρπούς);;;


Θα σου προτεινα να δοκιμασεις και


1.  Smokey Banana After-8
2. Ripe Vapes – VCT Banana
3. Chopin



Αποσυνδεδεμένος infierno

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1388 στις: Μαρτίου 17, 2023, 02:02 »
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις! Το Smokey Banana μοιάζει σαν αυτό που ψάχνω, αν και δύσκολα θα το βρω, εκτός αποθέματος το βλέπω στα περισσότερα καταστήματα. Το Ripe Vapes – VCT Banana φαίνεται πολύ ωραίο και το βρήκα και σε άρωμα 30ml. Και το Odin 101 από την περιγραφή νομίζω ότι θα μου αρέσει! Οπότε, θα δοκιμάσω τα 2 τελευταία και αν πετύχω και το Smokey Banana.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1389 στις: Μαρτίου 18, 2023, 00:56 »
Η banana after8 ηταν το αγαπημένο μου αλλά δυστυχώς η εταιρεία σταμάτησε να το βγάζει. Μι πολύ καλή επιλογή σε αυτό που ζητάς είναι το reserve VDLV.

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1390 στις: Μαρτίου 18, 2023, 09:44 »
Να υπενθυμισω απλως οτι το reserve VDLV το εχει ηδη αγορασει ο ανθρωπος . Και οτι οντως του αρεσε.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1391 στις: Μαρτίου 23, 2023, 05:21 »
Καλησπέρααα!! Έχετε βρει κανα υγρό που να πλησιάζει το castlelong?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 23, 2023, 05:52 »
Mια αρκετα καλη (και οικονομικη επισης) προσπαθεια αντιγραφης ηταν το Philotimo dark series - καστρο του Πλαταμωνα ( ! ) , ομως δειχνει να ειναι αρκετα δυσευρετο , δεν ξερω αν εξακολουθησουν να το βγαζουν κιολας . Ιδιαιτερο υγρο παντως το castle long  για να προτεινει κανεις κατι αναλογο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2023, 07:19 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 23, 2023, 16:02 »
Μία πολύ κοντινή περίπτωση είναι και αυτό.
https://vapesin.com/product/diy-liquids/one-shot-flavors/ftwr/castle-flavor/

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 23, 2023, 23:38 »
προσωπική άποψη, εννοείται πάντα, το κάστρο του Πλαταμώνα απο Philotimo όχι μόνο δεν πλησίαζε ουτε στο ελάχιστο το castle long ,αλλά επιπλέον μου φάνηκε και αποτυχία σαν συνταγή  ... μου έβγαζε τελείως απροσδιόριστο , μπερδεμένο αποτέλεσμα κατά το άτμισμά του.. ακόμη και μετά απο ένα μήνα ωρίμανση 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110604 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530755 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801615 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet