vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 08, 2012, 19:33 »
Καρολίνα, στο παρόν τόπικ έχει πάρα πολλά θέματα που αναφέρονται στον τρόπο παρασκευής, στις ατμιστικές βάσεις και στις αναλογίες υγρών ;)

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 08, 2012, 20:24 »
Από τα υγρά που έχω δοκιμάσει εκτός από μέντα τα άλλα δεν με ικανοποιούσαν καθόλου. :'(
μάταια προσπάθησα ξανά και ξανά.
Δεν μπορώ να βρω και πόσο πρέπει να έχουν % περιεκτικότητα σε άρωμα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:01 »
Στα ετοιμα λενε οτι ειναι 1% (μου φαινεται λιγο).

Μολις τα ειδα, και βλεπω οτι εχει καλες τιμες και μεγαλη ποικιλια, καμμια καλη γευση ???

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:24 »
Εγώ χρησιμοποιώ αρώματα e-cig 2 μήνες περίπου κυρίως καπνικά.

Για όσους έχουν συνηθίσει και χρησιμοποιούν υγρά με έντονες γεύσεις και αρώματα δεν τα συνιστώ.Θα απογοητευτούν.

Λίγα είναι τα αρώματα με έντονες γεύσεις όπως η μέντα που είπε συνατμιστής παραπάνω.
Τα περισσότερα είναι με απαλές γεύσεις.
Εγώ κόλησα σε αυτά για το λόγο ότι αρώματα που χρησιμοποιούσα πριν άφηναν πολλά κατάλοιπα στον ατμοποιητή και έπρεπε κάθε 2 μέρες τουλάχιστον να τον πλένω και να τον καθαρίζω.
Με τα αρώματα της e-cig δεν τον πλένω ποτέ γιατί δεν αφήνουν κατάλοιπα στον ατμοποιητή.
Τον πετάω όταν χαλάσει η αντίσταση. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:36 »
ποια αρωματα προτεινεις? το ξερω ειναι υποκειμενικο, αλλα ετσι απο περιεργεια γιατι και εγω καπνικα(λιγο γλυκα) μου αρεσουν

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 28, 2012, 08:42 »
Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει  latakia  , virginia , benson@ hedges εχω πάρει και καπνί ελαφρύ αλλά δεν έχω παρασκευάσει ακόμη
με αυτό.

Κάποιο από τα παραπάνω δεν γλυκίζει γιατί εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ σχεδόν  πάντα υγρά που να μην γλυκίζουν και να μην έχουν έντονες
γεύσεις.
Όπως έχω πει και σε παραπάνω ποστ μου για κάποιον που αναζητά έντονες γευσεις και αρώματα δεν τα συνιστώ.
Από όσα έχω χρησιμοποιήσει μέχρι σήμερα αυτό που μου βγάζει έντονη γεύση είναι η μέντα όπως έχουν πει και άλλοι συνατμιστές.

Παρατήρησα όμως ότι μετά την 2η-3η μέρα φεύγη η έντονη γεύση.
 

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 08:29 »
καλημερα
ανοιξε καινουριο καταστημα της e-cig κοντα στο σπιτι μου και λεω να το επισκεφτω.
οσοι εχετε δοκιμασει ποια υγρα ξεχωρισατε ?

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 10:26 »
Hellas straight με διαφορά :respect:

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 14:51 »
Αν και απ' ό,τι έχω διαβάσει εδώ, τα υγρά που "ισχυρίζονται" ότι προσομοιάζουν γεύσεις τσιγάρων εμπορίου σπανίως το πετυχαίνουν, αποφάσισα να το προσπεράσω και αγόρασα σήμερα το 18άρι old harbor της eCig που υποτίθεται είναι ο καπνός στριφτών old holborn.

Λοιπόν, το υγρό είναι διάφανο, άχρωμο και μυρίζοντας το στο μπουκαλάκι μου θύμισε κάτι ανάμεσα σε τσιχλόφουσκα και σιρόπι για το βήχα που δίνω στην τριάμιση ετών κόρη μου. Το δοκίμασα σε δυο ατμοποιητές ego-T γιατί ο ένας είναι χρησιμοποιημένος, έχει μυρωδιά από άλλα υγρό και μάλλον φτάνει στο τέλος του, ενώ ο δευτερος είναι καινούργιος. Μόλις ξεπεράστηκαν τα προβλήματα μυρωδιάς και των δύο, το αποτέλεσμα ήταν ακριβώς το ίδιο...

This ain't Jim Beam  ;D

Αυτό που δεν ρώτησα (σκοπίμως) όταν το αγόραζα, ήταν αν υποτίθεται είναι ο μπλε ή ο κίτρινος holborn. Η απορία μου λύθηκε με την πρώτη τζούρα. Σιγουρα δεν είναι ο μπλε ! Σε καμία περίπτωση όμως ! Τον κίτρινο τον έχω δοκιμάσει δυο τρεις φορές και δεν μου άρεσε, μου είχε φανεί πολύ virginia για τα γούστα μου. Όμως κι αυτόν δεν μου τον θυμίζει. Το βέβαιο είναι ότι θυμίζει τσιγάρο αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω ποιό τσιγάρο και σίγουρα δεν με κάνει να θέλω και να το ψάξω! Σαν γεύση-άρωμα είναι αδιάφορο.
Για ποσότητα ατμού και χτύπημα θα είμαι επιεικής γιατί έχω πολύ μικρή εμπειρία από ατμοποιητές και άτμισμα γενικώς, όντας νέος ατμιστής. Οπότε με βάση την εμπειρία μου από τα άλλα τρία υγρά που έχω δοκιμάσει, θα πω ότι το βρήκα ικανοποιητικό.

Πάντως δεν θα πάει χαμένο, με κάτι θα βρώ να το μπλέξω.








Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 21:12 »
Maxx-Blend μακραν το καλυτερο που εχω δοκιμασει και δεν το αλλαζω με τιποτα....θυμιζει λιγο το maxxb της f.a...αλλα ακομη καλυτερο  :thumpup:  Vanilla Rum After    και αυτο σκετη απολαυση ειδικα αμα συνδιαζεται  και με ποτο  :respect: .....αντιθετα το camtel αηδια σκετη  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 22:36 »
Old Harbor,  δεν μου αρεσε καθολου, αν και μου το προτηναν απο το καταστημα.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 23:29 »
Λοιπόν είχα πάρει τη σοκολάτα του βανίλια και το κονιάκ. Κατ'αρχήν και χωρίς να προσβάλλω κανέναν τα καταστήματα επειδή τα έχω γειτονικά τα παρακαλάς να σου φέρουν και δε σου την κάνουν την χάρη (συγκεκριμένα μετά από ένα μήνα που μου έλεγε θα στα φέρω μέσα στη βδομάδα, και την άλλη εβδομάδα, θες ένα έτοιμο θες ένα έτοιμο, μου λέει τελικά ξέρεις δε θα σου φέρω γιατί δε με συμφέρει, γιατί κι εγώ αρώματα αγοράζω και τα φτιάχνω εδώ..) Οπότε για να γλιτώσω τα μεταφορικά, τα παρήγγειλα και κατέβηκα μέχρι Παλλήνη και τα πήρα, σοκολάτα (τότε είχε) . Δε μου πέτυχε ποτέ κανένα, λόγω αναλογίας. Κι ας δοκίμασα και σιγά σιγά και πάλι και πάλι, η σοκολάτα ειδικά ότι έχω φτιάξει ήταν αποτυχία. Τώρα κάποια στιγμή θέλω να ξαναδοκιμάσω κανένα λουλουδικό, αν έχει κανείς άποψη ας απαντήσει..

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 21:14 »
Καλησπέρα, υπάρχει ρεαλιστική γεύση πούρου?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 07, 2013, 18:24 »
Επέστρεψα στην εταιρία για αλλαγή, βάσεις 0/36 % (δυστυχώς είχε μόνο 50-50 pg vg.. ) και άρωμα φρούτα του δάσους (όχι άγρια φρούτα του δάσους, ήμερα).
Η βάση η μηδενική καλή, άχρωμη, άοσμη. Η τριανταεξάρα από την άλλη έχει μυρωδιά πανάθεμά την. Στην μίξη τώρα επειδή πάντα τα αρώματα εγώ τα τσιμπάω για να με πειράξει (40-50 σταγόνες στα 20ml) δε μου το έβγαλε άσχημα πολύ, θα τη δοκιμάσω και με άλλα αρώματα που ξέρω να δω. Το άρωμα τώρα, επειδή εκεί μύρισα και το butterscotch, σε μυρωδιά από το μπουκαλάκι απλά πολλά πολλά μπράβο, σου ανοίγουν την όρεξη. Τα φρούτα δάσους (μούρα φαντάσου ή τέλος πάντων κόκκινα φρούτα) που το έφτιαξα, ακόμα και μηδέν χρόνο ωρίμανσης, πολύ καλή γεύση. Τέλος, οι βάσεις, θα τις χρησιμοποιήσω μεν, μπορεί να μην ξαναπάρω ή αλλιώς να πάρω πιο πολύ για καπνικά, αλλά να λέμε τα καλά, γυάλινο μπουκαλάκι των 100ml.. Θα μείνει για τις βασικές κατασκευές των κάθε μέρα υγρών.

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 08, 2013, 19:04 »
γεια σας
εδω και περιπου ενα μηνα κανω το RY4 απο eCig και μου αρεσει αρκετα.αποφασισα για λογους οικονομιας (θελω καθε 6 μερες ενα μπουκαλακι των 20 μλ 8 ευρω ) να φτιαχνω το δικο υγρο, ετσι πηρα μια βαση 50-50 με νικοτινη 12mg και μια συμπυκνωμενη RY4 απο την ecig.
Γεμισα ενα μπουκαλακι των 20 μλ με την βαση και εριξα μεσα 30 σταγονες, τα κουνισα καλα και τα αφησα μια μερα για να δεσουν
Το αποτελεσμα δεν εχει καμια σχεση με το ετοιμο ry4 ,δεν εχει ουτε το αρωμα ,ουτε την γλυκα ,σου αφηνει μια πικρα μαλλον ηθελε παραπανω σταγονες εεεε???
α  και κατι αλλο δεν δημιουργη σταγονες μεσα στο φιλτρο ,χρησιμοποιω το eCo-C ατμοποιητη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2013, 19:14 από giorgos45 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 74 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9418 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos