vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Milarepa, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog, lounik

Twitter

Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 10:40 »

Καλημέρα φιλοι.


Παρελαβα τον Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?) επισκευασιμο


ατμοποιητη που διατίθεται απο το FabVape στην τιμή των 20€.
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_124&product_id=520


Ακολουθει κριτικη και παρουσιαση.


Έρχεται σε όμορφο κουτάκι, μαζί με το πανέμορφο drip tip του, σεταρισμένο


με dual coil και 2 ακόμη έτοιμες αντιστάσεις και ενα μικρό κατσαβιδάκι.





Εδω πάνω στο Mod by SEB








το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανετε, είναι να πετάξετε τις αντιστάσεις!!!
Χάλι μαύρο!! :shock_sick_02:
αμεσως μετά, φτιάξτε δικές σας, με το πολύ καλό φυτίλι και τη μεγαλη
ποικιλία σε συρματα που έχει το εν λόγω κατάστημα! :thumpup:





Προσοχή μεγάλη στο βιδωμα των αντιστάσεων γιατι οι βιδούλες είναι μάλλον
ευαίσθητες... στο δεύτερο σετάρισμα που πήγα να κάνω, στο τελευταίο
στρίψιμο του κατσαβιδιού (μαλλον το πίεσα πολύ) μου έσπασε το κεφάλι της
βίδας! :eyesplash:
τρελάθηκα γιατί ήταν του θετικου (κεντρικού) πόλου!!
ευτυχως κατάφερα και επιασα το σωμα της βίδας με μια μικρή πένσα και την
έβγαλα!! :yahoo:
οπότε μετα απο τη βλακεία μου, δυστυχως δε μπορώ πλέον να κανω dual
coil... :-[





ο αερας περνάει απο την πλαινή τρύπα η οποία είναι αρκετά μεγάλη και έχεις πολύ αεράτη τζούρα και φυσικά την ανάλογη παραγωγή ατμού!! ΠΟΛΥΣ ΑΤΜΟΣ!! :cigar:






προχθές πήγα σ ενα σπίτι σε κατι γεννέθλια, και πήρα αυτόν μαζί μου για δοκιμή. υπόψιν οτι πάντα ατμίζω όσο διακριτικά γίνεται για να μην ενοχλω κανεναν... μ αυτόν δέ μπορείς!!! ανναγκαστικά θα βγαλει πολύ ατμό!!!! τρέλανα 2 κοπέλες! η μία νόμισε οτι χάλασε το κλιματιστικό κ εβγαζε ατμούς και η άλλη νομισε οτι κατι παθανε τα μάτια της κι έβλεπε θολά!! :o




το μέγεθός του δέν κανει για απλές eGo μπαταρίες, δεν ταιριάζει καθολου... πάνω σε μηχανικό ταιριάζει πολύ καλα ασχέτως του μεγέθους του, γιατί είναι 21mm διαμετρος. στον Σύριο μου ταιριάζει τέλεια μιας και ο Σύριος την ίδια διαμετρο έχει.


εδω πάνω στο Σύριο






Eίναι αρκετά εύκολος στο σετάρισμα.
πρέπει να πιάσεις το σύρμα γύρω απο τη βίδα (δεν εχει να το βάλεις σε τρύπα) και αυτό μερικούς μπορεί να τους δυσκολέψει, όπως κι εμενα, γιατι είναι αρκετά μικρές οι βίδες, αλλά φανταζομαι είναι και θέμα συνήθειας.





εχει δυνατότητα αλλαγής τρύπας αέρα, αλλά μου φαίνονται ίδιες και οι 3 που έχει, δεν είδα διαφορά! :dontknow:





Χωρητικοτητα;
Μιλάμε για dripping ατμοποιητή οπότε μην περιμένετε πολλά!
Μάλλον βαζοντας αρκετα μακρια φυτίλια θα χωρέσει γυρω στο 1 ml.
Μη το παρακανετε όμως γιατι θα σας βγεί απο την πλαινή τρύπα του αερα,


και... κρατηστε τον όρθιο!!





@ Γενικο συμπερασμα.


Ενας ατμοποητης που για το κοστος του ειναι παρα πολύ καλός, αν σκεφτει κανεις οτι είναι όλος SS (και το drip tip). Δεν θυμιζει κινεζικη κατασκευη εκτος των βιδών που φυσικα δεν ειναι SS.
Δινει μια πολύ αεράτη τζουρα, αλλά καμιά φορά εχω σφυριγμα.



Φυσικά παίζει ρόλο και το στήσιμο, αλλά προσέχοντας που θα εναποθέσετε την τρύπα αερισμού (να είναι ακριβώς μπροστά απο την αντίσταση) θα σας εντυπωσιάσει!!
Αν θελετε να είστε διακριτικοι, δεν είναι δυνατό!!





Είναι όλες αυτες τις μέρες ο μόνιμος ατμοποιητής που χρησιμοποιώ!


Συνηθισα και την αεράτη του τζούρα και δε μπορω να ατμίσω άλλον πλέον!! :baby: :baby:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 13:01 από ilias.2008 »

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 10:45 »
Αμτοποιητές με τόσο μεγάλες καμπάνες και σουρωτήρια εισαγωγές αέρα, με διπλή αντίσταση... ;)

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 11:17 »


ΠΟΛΥ ωραίο review ρε Λιάκο!!!! Και πολύ ωραίες και οι φωτογραφιούλες!!!

Και επειδή τον ατμοποιητή τον έχω ατμίσει για λίγο, πραγματικά είναι όπως ακριβώς το περιγράφεις! ΠΟΛΥ ντουμανάτος (το περίμενα λόγω της μεγάλης τρύπας) και με καλό χτύπημα (λόγω της απόστασης - γεωμετρίας της τρύπας από την αντίσταση). Αναμένουμε λοιπόν αντιδράσεις και με διαφορετικά σεταρίσματα (που λόγω μεγέθους, φαίνονται ως δυνατές επιλογές).
Στιβαρός εξωτερικά αλλά με το θεματάκι με τις βιδούλες. Και πράγματι, δεν μπόρεσα να αντιληφθώ τον λόγω ύπαρξης των πολλών εσωτερικών τρυπών εκτός ίσως από το να έχεις τη δυνατότητα να αλλάξεις τη σχετική θέση της τρύπας με την αντίσταση, χωρίς να χρειαστεί να τον λύσεις!

Από μένα λοιπόν, ΚΑΙ για τον ατμοποιητή ΚΑΙ για το review


Και πού 'σαι Λιάκο!!!! Περιμένω να σε δω και στη ΜΕΔΟΥΣΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 11:37 »
Να σαι καλα ρε Λιάκο!!


τη μέδουσα;;; θα πετρωσω αν τη δω!!!! :)) :))

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 13:19 »
Α, επίσης δεν είπες ότι το drip-tip του είναι πάρα πολύ ωραίο και με πολύ καλή αίσθηση!!!

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 14:38 »
Δεν χάθηκε το dual coil...  :D
Τέτοια βιδάκια βρίσκεις εύκολα σε οποιοδήποτε κατάστημα με σιδηρικά - εργαλεία κλπ. Ισως να μην βρεις ακριβώς το μήκος αλλά, κόβονται εύκολα  :thumpup:

Ωραία παρουσίαση !  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 14:44 »
Όντως ωραία παρουσίαση! Τόσο που έχω αρχίσει να ψήνομαι, παρόλο που δεν ασχολούμαι με επισκευάσιμους. Μάλλον στο μαρινάρισμα είμαι ακόμα...

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 14:44 »
Βασικά, ΟΥΤΩΣ ή ΑΛΛΩΣ, νομίζω ότι το dc, στον συγκεκριμένο, δεν θα είναι και πολύ δόκιμο να γίνει στην απέναντι πλευρά, αφού η τρύπα είναι μόνο από τη μία πλευρά. Μπορεί να γίνει κι έτσι, με τον 'παραδοσιακο' τρόπο μόνο από την πλευρά της οπής.
Έτσι κι αλλιώς πάντως, είναι τόσο το ντουμάνι του, που imho δεν χρειάζεται ο έξτρα κόπος και η επιπλέον κατανάλωση ενέργειας για dc σε αυτόν τον ατμοποιητή!!! Το κρίνω σαν πλεονασμό.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 18:20 »
Μπορει να γίνει dual και με τον παραδοσιακο τρόπο, όπως και να βρω βιδακι ακομη!
Το θεμα, οπως λέει κι Buliwyf είναι, οτι δεν υπάρχει λόγος να το κανεις διπλό γιατί έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ντουμάνι!!
Αυτό είναι  που με εντυπωσίασε!!




ΥΓ.
ευχαριστω για τα καλά λόγια για το review!!!
Πρωτη φορά εκανα!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 18:35 »
Πολύ καλή παρουσίαση, ποιο αναλυτική δεν θα μπορούσε, και με κάλυψε μέχρι τελευταίας. :respect:
Εμένα η τόσο αεράτη τζούρα δεν μου άρεσε, γουστάρω τα πιο σφυκτά κομμάτια!!!! :))

Το επιστόμιο, μου θύμισε , πύργο από σκακιέρα!!! και μου άρεσε πολύ. Έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση και μεγάλη τρύπα για dripping (ακόμα και για μεγάλα παιδιά, με ηλικιακά προβλήματα όρασης). ;)

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 18:48 »
κι εμενα δε μου αρεσε η τοσο αερατη τζούρα παλιότερα  :hmmm:


Αλλα τώρα δε μπορω να την αλλαξω μετα απο 4 μερες συνεχους χρησης του συγκεκριμενου ατμο!!! :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 19:01 από ilias.2008 »

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 22:55 »
Έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση και μεγάλη τρύπα για dripping (ακόμα και για μεγάλα παιδιά, με ηλικιακά προβλήματα όρασης). ;)


Το συγκεκριμένο, νομίζω έχει εσωτερικά μια εσοχή, που στενεύει κάπως την τρύπα (αν θυμάμαι καλά) οπότε για το στάξιμο, πρέπει να βγαίνει....

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 15:46 »
 Έχω τον αντίστοιχο της fasstech, παίζει καλύτερα από όλους τους άλλους drippers που έχω πάρει από εκεί. Οι τρύπες είναι διαφορετικού μεγέθους και παίζουν από κανονική εώς πολύ αεράτη τζούρα, κάπου έχει και παίζουν και δύο ταυτόχρονα που φαντάζομαι χρησιμεύει σε dual coil. Σφιχτή τζούρα πάντως δεν παίζει.
Μεγάλο αρνητικό ότι δεν μπορείς να αλλάξεις drip tip, αφού τα 510 δεν χωράνε. Από ντουμάνι πάντως σκίζει.
 

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 08, 2013, 19:18 »
Κάτοχος του και εγώ από χτές(fasttech).Με σωστό στήσιμο dual coil δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τους ακριβούς επισκευάσιμους.Για την τιμή του παρα πολύ καλός.

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 03:01 »
Μια ερώτηση , εφόσον είναι 1 η τρύπα αέρα , αν στήσω 2 αντιστάσεις δίπλα δίπλα με τον αέρα να ρέει ανάμεσα τους θα κάνω δουλειά ή μονόδρομος η μονή αντίσταση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110510 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159741 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303214 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12791 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530732 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801583 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11044 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet