vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 5 χρήστες
costasibiza84, grag, ΨΗΛΟΣ, manoslykos, tibolaso

Twitter

Oddity by Tobeco rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 19:26 »

 
το αντιγραφο αυτο ειναι αγορασμενο 25 ευρο απο Κινα.
Εμφανισιακα προτιμω τον αυθεντικο .Σε αποδοση με το ιδιο σεταρισμα και στους δυο ,το αντιγραφο δεν ειναι ασχημο αλλα δεν ειναι το ιδιο με τον αυθεντικο οδυσσεα.Παντως κοστος προς αποδοση δεν ειναι κακη αγορα.





Τροποποίηση τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2013, 19:46 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 23:37 »
Αν κρίνω από τις φωτογραφίες πρέπει να είναι ο ίδιος με αυτόν


http://www.discountvapers.com/oddity-rebuildable-atomizer-stainless-steel/

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 23:46 »
Εξωτερικά έτσι δείχνει!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 00:01 »

Αν κρίνω από τις φωτογραφίες πρέπει να είναι ο ίδιος με αυτόν
http://www.discountvapers.com/oddity-rebuildable-atomizer-stainless-steel/

Ναι demkoni, αυτος ειναι.
Αν βρω και που το διαβασα σημερα το πρωι θα στο linkαρω.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 17:51 »
Επιβεβαιώνω οτι υπάρχουν 2 αντίγραφα του Οδυσσέα .
1. Στο ένα που δεν το έχω , τα σπειρώματα είναι ίδια και μπορεί κάποιος να τα εναλλάξει . Δέν γνωρίζω απο απόδοση τη λέει .

2. Στο άλλο αντίγραφο όπου είμαι και κάτοχος τα σπειρώματα δεν έχουν καμία σχέση με τον Οδυσσέα .
Είναι αυτός με την βάση χαμηλού προφίλ .
Αφού με παίδεψε αρκετά τον σέταρα όπως και τον Οδυσσέα , Πολλοί από εσάς ίσως τον πετάξετε από το παράθυρο αλλά αν κάνετε υπομονή μέχρι αύριο θα σας έχω παρουσίαση ώστε να μην προβείτε σε κακοποίηση αυτού .
Θα ανταμειφθείτε όσοι κάνετε υπομονή  γιατί απλά ... δεν περίμενα να έχει καλύτερη απόδοση από τον γνήσιο .
Βέβαια κατάλαβα γιατί αλλά θα σας πώ όταν το κάνω και στον original  ...

Η ποιότητα της απομίμησης είναι κακή έως πολύ κακή όχι όμως απαράδεκτη και χρίζει όπως είπα και ποιό πάνω κάποιων βελτιώσεων .

Βαθμολογίες ( καλό θα ήταν να της υιοθετήσουμε ως ποιό σωστή εικόνα για τους ατμοποιητές και τα MODs ) ας το δούν οι διαχειριστές .!!



Βαθμολογίες

Απόδοση γεύσης _______9,5
Χτύπημα   ____________9,0
Ποιότητα -
Ποσότητα ατμού_______9,3
Ευκολία επισκευής _____6,5
Ποιότητα κατασκευής ___5
Ντιζάιν ______________ 6
Σχέση τιμής ώς
Προς απόδοση ________10

Γενική εικόνα (Μ.Ο) ____7,9

Παρατηρήσεις: Είναι αναγκαίες κάποιες παρεμβάσεις ώστε να λειτουργήσει σωστά και απρόσκοπτα , ( Προσεχώς ).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2013, 22:02 από kritikos727 »

Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 22:32 »
Επειδη επεσε στα χερια μου και εμενα ενας απο αυτον της tobeco θελει αρκετο πετενταρισμα για να δουλεψει σωστα αλλα φτανει στα ορια του πολυ καλου μολις αυτο γινει.
Καταρχην αυτος που πηρα εγω ειχε πολυ εξω τον θετικο πολο και χωρισ καλο καναλακι το οποιο μετα απο λιγο σφιξιμο στο προβαρι εξαφανιστηκε.
Θελει λιγο κοντημα και ανοιγμα το καναλακι  με ενα ντρεμελ
Μετα αφου το κοντυνα βιδωσε περισσοτερο, εγινε ετσι πιο σταθερο αλλα επειδη τα πλαινα τρυπακια ειναι λιγο χαμηλα πανω στο 510 σπειρωμα σφιγκει παρα πολυ η τζουρα τα ανοιξα με ενα 1,5mm τρυπανι και ολα καλα.
Το τελευταιο που ειναι λιγο δυσκολο για καποιον που δεν διαθετει τορνο ειναι το οριγκ στο πανω καπακι, θελει καινουργιο λουκι για να χωρεσει στο καπακι και οχι απο κατω.
Ετσι ομως πλεον δουλευει μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:09 »
Τί έγινε....  κατάφερε κανείς να στίσει τον Ody χωρίς προβλήματα και πατέντες ?

Προσωπικά τόν έφτιαξα και πάει μπάλα με τα παραπάνω αποτελέσματα .
Μου κόπηκε ο κεντρικός πόλος και αναγκάστηκα να κάνω εκ νέου αλλαγές.
Ο θετικός Πόλος είναι από ορείχαλκο επινικελωμένο και μην διανοηθεί κάποιος να σφίξει με κατσαβίδι τον πόλο από κάτω , γιατί θα κοπούν τα αυτάκια του , όπως και έπαθα .
Σοβαρό θέμα έχει στο σημείο που μπαίνει το ορινγκ του επιστομίου και λύνεται σχετικά εύκολα ( τόρνος )  :wall: :wall:
επίσης τόρνο θέλει και η βάση . :wall: :wall:

Υπάρχει μιά υποψία ότι δέν είναι SS !!!! >:( >:(



Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:31 »
είχε τίποτε καλό πάνω του??  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:06 »
Με τόση πατέντα που τού έκανα θα είχα σχεδιάσει και φτιάξει άλλον ποιό πολύπλοκο. :yes: :yes:

Με αντάμειψε γενναιόδωρα προσφέροντας μου καλύτερη γεύση και χτύπημα από τον ορίτζιναλ.  :o :o

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:12 »
Εγώ δεν τα βρήκα μαζί του (εκδοση tobeco) για αυτο και τον δινω στις αγγελιες. Ενω στην αρχή πήγαινε καλά, μολις πήγα να ρυθμισω τη ροή του υγρόυ εκεί αρχίσαν τα προβλήματα και τελικά βαρέθηκα να βιδώνω, ξεβιδώνω και επανήλθα στον Τ3 μου που του εβαλα και μια φρεσκια καινουργια κεφαλη και ησύχασα προς το παρον...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:23 »
Με τόση πατέντα που τού έκανα θα είχα σχεδιάσει και φτιάξει άλλον ποιό πολύπλοκο. :yes: :yes:

Με αντάμειψε γενναιόδωρα προσφέροντας μου καλύτερη γεύση και χτύπημα από τον ορίτζιναλ.  :o :o
Καμια φωτο για τις επεμβασεις που εκανες συνονοματε ??  :)

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:40 »
Κώστα δεν μπόρεσα σήμερα μάλλον Σαββατοκύριακο θα έχω ( μάλλον βίντεο ) .

Όσοι έχετε ανεξήγητο βραχυκύκλωμα την κάτσατε !! εκτός και ανακαλύψατε από πού είναι .

Περιμένω εντυπώσεις από τον άλλο κλώνο γιατί με αυτόν που έχω δέν νομίζω να είναι πολλοί αυτοί που θα τον καταφέρουν να δουλέψει , τα λέω αυτά για να μην έχει κάποιος άπειρος προβλήματα .  ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:43 »
Κρητικε, απο οτι καταλαβα απο τα ποστ σου...δεν μιλαμε για μια πιστη αντιγραφη του Οδυσσεα...
...αλλα για μια "αξιοπρεπη" προσπαθεια αντιγραφης. Με τοσες πατεντες που λες οτι εκανες και κανεις με ξαφνιαζουν οι υψηλες βαθμολογιες σου εδω:
Παράθεση
Απόδοση γεύσης _______9,5
Χτύπημα   ____________9,0
Ποιότητα - Ποσότητα ατμού_______9,3
Καποιος ο οποιος δεν θα μπει στην διαδικασια (γιατι ισως δεν ξερει) των πειραγματων στον πολο,τους τορνους που λες κοκ θα πετυχει τα παραπανω 9αρια? ???

Στις περιγραφες σου ταιριαζει αυτη η βαθμολογια
Παράθεση
Ποιότητα κατασκευής ___5

και μου φαινεται περιεργο με αυτο το 5αρι να εχεις τοσο καλα νουμερα παραπανω... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 21:10 »
Δημήτρη αυτονόητο είναι ..
Οι βαθμολογίες είναι απόλυτα σωστές
Δηλαδή , η κατασκευή μπορεί να είναι χάλια αλά να αποδίδει ο άτμο καλά .
Επίσης μπορεί κάποιος να προσθέσει κάτι που δεν το έχει αρχικά ο κατασκευαστής και να βελτιωθεί πολύ καλύτερα ο άτμο .
Μπορεί αύριο να βγεί κάποιος άτμο που να είναι έκτρωμα , άσχημος με χάλια σπειρώματα και όμως να αποδίδει άριστα .
Έτσι λοιπόν αυτός εδώ στην προσπάθειά του να βάλει μερικές αλλαγές σε σχέση με το πρωτότυπο και του βγήκε στο τέλος καλύτερος χωρίς να το ξέρει ..!!!

Φυσικά κατάλαβα γιατί έχει καλύτερη απόδοση αλά περιμένω να δω τι θα πουν και οι υπόλοιποι  ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 21:21 »
μα δεν μιλαω για την ποιοτητα των υλικων κατασκευης... ενταξει, ειναι κινεζικος...ειπαμε..
Αλλα οσο εγραφα το προηγουμενο ποστ μου ποσταρες και αυτο..

Όσοι έχετε ανεξήγητο βραχυκύκλωμα την κάτσατε !! εκτός και ανακαλύψατε από πού είναι .

Περιμένω εντυπώσεις από τον άλλο κλώνο γιατί με αυτόν που έχω δέν νομίζω να είναι πολλοί αυτοί που θα τον καταφέρουν να δουλέψει , τα λέω αυτά για να μην έχει κάποιος άπειρος προβλήματα .  ;)

αν δεν θα τον καταφερουν πολλοι καν να δουλεψει...(γιατι ισως ψαχνουν βραχυκυκλωματα που δεν θα μπορουν να βρουν)..
παιρνει 9αρια ο ατμο?  :confused1: ???

Απο οτι καταλαβα, μετα απο πολλες σου παρεμβασεις το εφερες να ειναι καλυτερος και απο τον αυθεντικο (απο οτι λες)..
ετερον εκατερον ομως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy