vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 9 χρήστες
akis91, lagoudakis, dkostas, ΨΗΛΟΣ, djfloor, maprix, zamploutos, camber, Tazz

Twitter

Nautilus/Terminator rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 17:44 »
To παρόν θέμα αποτελεί συνέχεια της Προεπισκόπησης του ατμοποιητή, όπου μπορεί κάποιος να βρεί και διευθύνσεις, αν θέλει να τον προμηθευτεί .

Από το συντονισμό: Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι ένα αντίγραφο του Οδυσσέα.
Για τις απόψεις περί ηθικής και περί αντιγράφων γενικότερα έχει προκύψει το θέμα "Πρωτότυπα και ιμιτασιόν".
Παρακαλούμε πολύ στο παρόν θέμα παραμείνετε στις πληροφορίες σχετικά με τον Nautilus. Αν θέλετε να συζητήσετε για το θέμα των αντιγράφων, κάντε το στο θέμα που αναφέρθηκε παραπάνω.


=========================================


Nautilus rebuildable atomizer

(Image removed from quote.)

Ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής με μήκος 58 χιλιοστά και διάμετρο 23 χιλιοστά
που ταιριάζει στα πιο πολλά mods, κατασκευασμένος από ανοξείδωτο ατσάλι.

(Image removed from quote.)

Αποτελείται από:

1 x Βάση

1 Επέκταση Tank

1 x επιστόμιο

1 x Cap καμπάνα

1 x Κεραμικό

Τιμή 49 €

Διαθεσιμότητα: https://www.vapor-freak.de/Nautilus

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xyttlEjVH1U[/youtube]


Τροποποιήθηκε ο τίτλος, ώστε να περιλαμβάνει περισσότερες εκδόσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2013, 00:06 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 01:51 »
Έχω τον Ναυτίλο από την περασμένη Τρίτη (ειρωνεία της τύχης, ήρθε ίδια μέρα με τον ΙΑΤΤΥ) και από τότε πειραματίζομαι μαζί του!
Βρίσκομαι στις τελικές δοκιμές ενός εντυπωσιακού σε απόδοση σεταρίσματος που θα ανακοινώσω πολύ σύντομα (μάλλον)!  :thumpup:
Από εμφάνιση πάντως τον προτιμώ με χίλια σε σχέση με τον Οδυσσέα και πάνω σε ss provari είναι από τους πιο πετυχημένους συνδυασμούς!!! Αν είχα καλύτερη φωτ/κή θα καταλαβαίνατε τι εννοώ!



Αρνητικό η χωρητικότητά του - μετά βίας 2ml τα οποία καταναλώνει για πλάκα!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 09:04 »
2μλ? ???
2μλ επαιρνε μονο και ο Οδυσσεας? ειχα την εντυπωση πως ηταν περισσοτερο..(παει καιρος που τον ειχα και δεν θυμαμαι)

Φανταζομαι οτι εχεις/ειχες και τον Οδυσσεα για να κανεις εμφανισιακη συγκριση...οποτε για πες μας και για ατμιστικη συγκριση... Συνηθως το "ατμιστικο αποτελεσμα" κρινεται στις λεπτομεριες.. ειναι ιδιο,λοιπον, ή καποιο απο τα δυο βρισκεις καλυτερο?

Αποσυνδεδεμένος d3mon

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 09:19 »
 Παρακαλώ μπορεί να γίνει μια αναφορά και στην ποιότητα κατασκευής του. Σε σχέση με την χρήση πάντα.
 

Αποσυνδεδεμένος akis2713

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 10:08 »
καλημερα.τελικα που μπορουμε να τον βρουμε?απο που προτεινετε?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 10:17 »
καλημέρα
http://dampferinsel.de/selbstwickel-verdampfer/376/selbstwickelverdampfer-oddy?c=1227
5,90 τα μεταφορικά
σε 3-4 ημέρες σπίτι σου

Αποσυνδεδεμένος akis2713

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 10:20 »
ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 10:22 »
Όποιος τον έχει, να δώσει μεγάλη προσοχή στην αντίσταση.  :) 
Δείτε κ' στις φώτο ότι η φυτιλοαντίσταση είναι με σίρμα μόνο "με αντίσταση" κ' λείπει το σίρμα "χωρίς αντίσταση"  ;) 
 
Τον δικό μου, πάντως, τον έστισα όπως ακριβώς στήνετε ο γνήσιος  8) 

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 10:42 »
Χθες τον παράγγειλα απο   https://www.vapor-freak.de/Nautilus.
49,0 €  + 9,90€ μεταφορικά.
Εχω την εντύπωση οτι δεν είναι ακριβώς ο ίδιος με αυτόν στο link του WILDE (δειτε τις μικροδιαφορές στο πάνω καπάκι).
Πάντως εγώ τον πλήρωσα 25€ ακριβότερα  :(

@ SO69 : το δαχτυλίδι που κρύβει τον κώνο του πρόβατου και δίνει αυτό το ενιαίο look με τον Ναυτίλο είναι ιδιοκατασκευή ή είναι διαθέσιμο από κάπου ?

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 10:53 »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 11:20 »
 Φίλε STAMATISK νομίζω ότι είναι ίδιοι απλά οι φωτογραφίες κάνουν την διαφορά
Όντως το γερμανικό site είναι και φθηνό αλλά και γρήγορο

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 14:06 »
2μλ? ???
2μλ επαιρνε μονο και ο Οδυσσεας? ειχα την εντυπωση πως ηταν περισσοτερο..(παει καιρος που τον ειχα και δεν θυμαμαι)

Φανταζομαι οτι εχεις/ειχες και τον Οδυσσεα για να κανεις εμφανισιακη συγκριση...οποτε για πες μας και για ατμιστικη συγκριση... Συνηθως το "ατμιστικο αποτελεσμα" κρινεται στις λεπτομεριες.. ειναι ιδιο,λοιπον, ή καποιο απο τα δυο βρισκεις καλυτερο?
Φίλε urahara τον Οδυσσέα για πολύ λίγο τον έχω δει από κοντά και ουσιαστικά μόνο από βίντεο και φωτό τον γνωρίζω οπότε σύγκριση στην απόδοση δεν μπορώ να κάνω!
Επιπλέον ούτε μία φορά δεν του έκανα το κλασικό σετάρισμα οπότε δεν υπάρχει κανένα απολύτως προηγούμενο για να συγκρίνω!
Όσο για τη χωρητικότητα, από ότι έχω διαβάσει, είναι μικρότερη από του Οδυσσέα λόγω μεγαλύτερης( ; ) ή παχύτερης( ; ) καμπάνας!

Φίλε STAMATISK νομίζω ότι είναι ίδιοι απλά οι φωτογραφίες κάνουν την διαφορά
Όντως το γερμανικό site είναι και φθηνό αλλά και γρήγορο
Φίλε WILDE, έχω πλέον χάσει την μπάλα σχετικά με το ποιός είναι ποιός!!  :dontknow: :dontknow:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15103.msg572598.html#msg572598
Αν δεν το έχεις στα χέρια σου δεν μπορείς πλέον να ξέρεις τι είναι!!
Ο δικός μου πχ είναι ο Nautilus από Vapor freak και από διάφορες παρουσιάσεις που έχω δει τα εξαρτήματά του ταιριάζουν στον Οδυσσέα και αντίστροφα! Δες ένα παράδειγμα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15103.msg556615.html#msg556615


Αυτά που μέχρι στιγμής μπορώ σίγουρα να πω είναι πως είναι ss με ΑΡΙΣΤΗ ποιότητα κατασκευής! Τα εξαρτήματά του είναι λειτουργικότατα και με τέλεια εφαρμογή μεταξύ τους!
Η τζούρα του είναι λίγο σφιχτή (σε σύγκριση με genesis με 1,2 τρύπα), πράγμα που όμως διορθώνεται.
Αυτά προς το παρόν, επιφυλάσσομαι για το σετάρισμα (ίσως και σήμερα)!  :)


ΥΓ Φίλε STAMATISK σου απάντησε ο Γιάννης Παπ! (Ευχαριστώ Γιάννη  :thumpup:  )!
Αν όμως καίγεσαι, δες εδώ:
http://vapepit.net/index.php?/topic/2703-anyone-intressed-in-a-oddyseus-provari-cone/#entry94628
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2013, 14:13 από SO69 »

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 14:21 »
2μλ? ???
2μλ επαιρνε μονο και ο Οδυσσεας? ειχα την εντυπωση πως ηταν περισσοτερο..(παει καιρος που τον ειχα και δεν θυμαμαι)

Φανταζομαι οτι εχεις/ειχες και τον Οδυσσεα για να κανεις εμφανισιακη συγκριση...οποτε για πες μας και για ατμιστικη συγκριση... Συνηθως το "ατμιστικο αποτελεσμα" κρινεται στις λεπτομεριες.. ειναι ιδιο,λοιπον, ή καποιο απο τα δυο βρισκεις καλυτερο?

Ο Οδυσσέας παίρνει 2,5ml ή 2,9 με την βάση για GGTS.

Πάντως, ο Nautilus εμφανησιακά είναι πολύ καλός για τα γούστα μου και τα 49€ είναι μισή τιμή σε σχέση με τον Οδυσσέα, εφόσον φυσικά έχουν τις ίδιες αποδόσεις.
Αν υπήρχε όταν έψαχνα παντού στα sold out και τα μεταχειρισμένα για να βρω τον Οδυσσεά, πιθανότατα θα προτιμούσα τον Ναυτίλο.
Δεν ξέρω αν ανοίγω ή ξύνω πληγές, αλλά από καθαρή τύχη πέτυχα το GGTS και ευτυχώς παρακολουθούσα το forum και πρόλαβα τα presales για τον Οδυσσέα που ήθελα. το upgrade δεν το πρόλαβα ποτέ και από ότι διαβάζω δεν πρόκειται να ξαναβγει όσο κι αν το θέλω. Όχι ότι ο κατασκευαστής έχει καμμιά υποχρέωση -ως ιδιώτης- να έχει επάρκεια για να καλύψει την ζήτηση, αλλά δεν παύει να είναι ένα θέμα. Πάνω σ'αυτήν την βάση μιλώντας, ευτυχώς που υπάρχουν οι αντιγραφές!

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 14:38 »
Για οσους ενδιαφέρονται υπόψη οτι ο Ναυτίλος υπάρχει και

σε long mode :
https://www.vapor-freak.de/zubehoer/Nautilus-SW/Nautilus-Long-Mode

σε dripping mode :
https://www.vapor-freak.de/zubehoer/Nautilus-SW/Nautilus-Dripping-Mode

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 15:19 »
Όποιος τον έχει, να δώσει μεγάλη προσοχή στην αντίσταση.  :) 
Δείτε κ' στις φώτο ότι η φυτιλοαντίσταση είναι με σίρμα μόνο "με αντίσταση" κ' λείπει το σίρμα "χωρίς αντίσταση"  ;) 
 
Τον δικό μου, πάντως, τον έστισα όπως ακριβώς στήνετε ο γνήσιος  8)
Άκυρο το ποστ μου παιδιά. :eyesplash: 
Είναι ενωμένα τα σίρματα με ηλεκτοπόντα  :o :o :o
Πολύ προχώ οι κινέζοι, πολύ πρεσβύωπας εγώ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33760 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237011 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy