vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, lounik, tibolaso, funes, maprix, manoslykos

Twitter

Vapenova Flavours

Αποσυνδεδεμένος GeorgeB

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 11:25 »
Το tobacco c δεν μ αρεσε. :( Αν και θα το ξαναδοκιμασω μιας και εχω μπολικο αρωμα ακομα.Το red devil και το greek tobacco φερνει καθολου στο tobacco c?


Καμμία σχέση. 

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:35 »
ένα που θεωρώ κορυφή απο την vapenova είναι ο ελληνικός καφές. προσωπικά είναι το 2ο υγρό που ατμίζω κάθε μέρα. (το 1ο είναι επίσης της vapenova, αλλά μια μείξη από αρώματα διάφορα το ένα καπνικό)

Αποσυνδεδεμένος FTSIMPROS

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • www.vaperstime.com(keep vaping...)
    • ΕΠΙΠΛΑ(EVEN FURNITURE)
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:43 »
Τα αρώματα της vapenova,τα βρίσκουμε σε κάποιο φυσικό κατάστημα? ή τα ψωνίζουμε μόνο από internet?

Αποσυνδεδεμένος παπαρουφας

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 13:28 »
 8) προσωπικα τα παιρνω απο το ιντερνετ..καλες τιμες και γρηγορη παραδοση..και παντα με καπιο δωρακι μεσα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος funkofusion

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping και ξερό ψωμί
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 13:52 »
Άκουσα ότι θα βγει απο vapenova πολύ καλή αντιγραφή του tribeca!! Ξέρει κανείς αν όντως ισχύει?

Αποσυνδεδεμένος παπαρουφας

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 12:29 »
 :yes:  ναι οντως ισχυει....βγαζουν μια καινουργια σειρα την gold label και εκει θα υπαρχει.Αυτο ακουσα και εγω.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 02:56 »
Όσον αφορά τα έτοιμα υγρά της vapenova έχουν επάνω στην ετικέτα το λογότυπο της flavourart... Αυτό σημαίνει πως χρησιμοποιούν βάσεις ή αρώματα (ή και τα δύο) της FA, ή ....

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 10:31 »
Τα αρώματα της vapenova,τα βρίσκουμε σε κάποιο φυσικό κατάστημα? ή τα ψωνίζουμε μόνο από internet?

http://steamforce.gr/index.php?cPath=49_56

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 00:26 »
Τα αρώματα της vapenova,τα βρίσκουμε σε κάποιο φυσικό κατάστημα? ή τα ψωνίζουμε μόνο από internet?
εγώ vapenova φίλε μου έπαιρνα απο το σημερινο steamforce (και παιρνω ακόμα δηλαδή) στη Νίκαια, στην Π.Ράλλη. επειδή πριν λεγόταν vapenova και ήταν ο αντιπρόσωπος του στην Ελλάδα (είναι απο Κύπρο),,,, τώρα άλλαξε ονομασία σε steamforce, αλλά συνεργάζεται ακομα με την Κύπρο. Εκεί μπορείς να βρεις αρώματα της vapenova. και κατα τη γνώμη μου έχει καλά αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 01:04 »
Δοκιμάστε το Red Devil παιδιά...  ;)

Αποσυνδεδεμένος παπαρουφας

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 21:39 »
Δεστε και αυτο http://www.vapenova.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=198 καπνικο πολυ  :yes: :laugh1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:49 »
Πάλι καλά φίλε παπαρούφα που εισαι και εσυ, και μας ενημερώνεις για τα νεα του vapenova!

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 04:28 »
Με τα παρακάτω αρώματα και βάσεις vapenova άρχισα να ατμίζω πριν περίπου ένα μήνα...

RY4: Αν και μυρίζει έντονα ασετόν πρίν την αραίωση, δεν με κουράζει καθόλου. 1-1.5 σταγόνες στο ml, συνδυάζεται και με καραμέλα 1:1 !
KEINT: Αρκετά καλό, αλλά δε μου φέρνει καθόλου σε καμένη ζάχαρη...κάτι προς σοκολάτα ίσως. 6 σταγόνες στα 10ml είναι σούπερ.
Red Devil: Πολύ καλό και έντονο άρωμα...μάλλον βανίλιας-το'χω αφήσει να δέσει. Δοκίμασα 8 σταγόνες στα 10ml αλλά νομίζω οτι είναι πολλές.
Virginia: Το μόνο που μου έχει φέρει τσιγαρίσια γεύση μέχρι στιγμής-δένει ακόμα. 6 σταγόνες στα 10ml είναι αρκετές.

Caramel: Πολύ καλή γεύση καραμέλας, αλλά λίγο αδύναμη. 1-2 σταγόνες στο ml.
Chocolate: Πολύ δυνατή γεύση, ξεκίνησα με 1 σταγόνα σε 1ml και το πέταξα. Με 1 σταγόνα σε 3-4ml είναι σούπερ και μάλλον παίρνει και άλλη αραίωση.
Espresso: Πολύ καλή και δυνατή γεύση καφέ αλλά σκέτη με μπούκωσε πολύ γρήγορα. 1 σταγόνα στα 2-3ml

Black cherry(δώρο): Πολύ δυνατή γεύση και άρωμα, αλλά δεν κατάφερα να την ατμίσω γιατί μου θυμίζει υγρό για σφουγγάρισμα :shock_sick_01:
Mastic: Άθλιο. Με μία σταγόνα στα 2ml μου χάλασε τη γεύση για την υπόλοιπη μέρα, βρώμισε ο ατμοποιητής, το τανκάκι, ο κώνος του ego-c, κτλ. Μετά από ένα μήνα διακρίνω ακόμα αυτή την άθλια μυρωδιά στο άδειο χιλιοπλυμένο μπουκαλάκι!
Vanilla: Η πρώτη εμπειρία ήταν λίγο καλύτερη απ'τη μαστίχα. Τα έχω και τα δύο δίπλα-δίπλα και δε τα έχω ακουμπήσει...μπορεί όταν πάει να ψοφήσει κανένας ατμο να δοκιμάσω ξανά...


Σε γενικές γραμμές μου φαίνονται καλά αρώματα...δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο είναι χρήσιμη η άποψη μου αφού δεν έχω δοκιμάσει σχεδόν τίποτα άλλο... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 20:14 »
Εχει δοκιμασει κανείς τα καπνικά αρωματα από vapenova να μας πει εντυπώσεις;
 
http://www.vapenova.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=18
έχω δοκιμάσει κάμποσα , αλλά η κορυφή είναι το red devil (κορυφή για μένα, αυτά είναι γούστα). Αλλά και αυτό το προσθέτω μαζί με άλλα που φτιάχνω μείξη διαφόρων.
Νομίζω πως σε όλα λείπει κάτι που το βρίσκεις σε κάποιο άλλο αναμειγνύωντας το. Εγω το red devil το φτιάχνω μείξη με ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.
  mpekas πόσα % του ml είναι η σταγόνα; στα 10ml , 0,22ml άρωμα ειναι καλά για το red devil. (δηλαδή 2,2% άρωμα red devil)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2013, 22:42 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 20:57 »
Δεν έχω ιδέα - νομίζω είναι πιο εύκολο να μιλάμε με βάση τις σταγόνες, αφού τα μπουκαλάκια δεν αλλάζουν...και δεν έχω και κάτι που να μπορεί να μετρήσει 0.22ml ακόμα  :tongue_smilie:
RY4/RedDevil μου φαίνονται ισάξια πάντως, αν και το red είναι μόλις δυο ημερών και μπορεί να χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνο για να ωριμάσει...

Προσωπικά έχω ξεσκίσει το RY4...σε ένα μήνα τελείωσα ένα μπουκαλάκι!
Βάλε ένα Drambuie με πάγο στο ποτήρι, RY4 στον ατμο και θα με θυμηθείς...ο απόλυτος συνδυασμός γεύσεων!  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159984 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530861 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet