vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού

Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« στις: Ιουλίου 02, 2012, 15:20 »
Είμαι ευχαριστημένος απο τις γεύσεις που υπάρχουν στα ατμιστικά υγρά αλλά κάποιες φορές μου λείπει το άρωμα του πραγματικού καπνού.
Μου αρέσει  ο καπνός, η μυρωδιά του και η  γεύση του.
Δεν ξαναγυρίζω πίσω φυσικά,μόνο παρατυπίες κάνω σε καμιά γιορτή αν βρεθεί κάνα πολύ καλό κουβανέζικο πουράκι..και πάλι το κόβω σε μικρά κομμάτια και μετά απο 1-2 τζούρες τα πετάω,δεν αντέχω το καμένο με τίποτα.
Σε αναζήτηση λοιπόν αρώματος απο πραγματικό καπνό έπεσα σε δύο προιόντα της parfume apprentice,τα οποία βέβαια δεν χρησιμοποιούνται στα τρόφιμα.

  tobacco blend
εκχύλισμα φυσικού καπνού σε pg,αρκετά αραιωμένο όπως αναφέρει η εταιρεία.
Φοβερό :respect: ,πραγματικό άρωμα καπνού!μυρωδιά και γεύση!
4 σταγόνες στα 10μλ είναι αρκετές.επίσης με 1 σταγόνα στα 10μλ με συνδυασμούς γεύσεων όπως σοκολάτα,μπισκότο κλπ,σκοτώνει :yes:

m-type premium blend
αρωματικό που χρησιμοποιούν οι καπνοβιομηχανίες στα καπνά.
πολύ δυνατό και αυτό,μυρίζει σαν φρεσκοανοιγμένο πακέτο τσιγάρα.
σκέτο δεν μου άρεσε τόσο,θυμίζει πολύ τσιγάρο.
φανταστικό όμως σε συνδυασμους γεύσεων και αυτό με μία μόλις σταγόνα!

περισσότερα εδώ http://shop.perfumersapprentice.com/c-159-tobacco-blends-absolutes-extracts.aspx

Αν κάποιος έχει δεί η δοκιμάσει ανάλογα προιόντα,ας τα γράψει.
Επίσης θα ήθελα και ένα σχόλιο απο τον Πάνο (kallitehni) η και οποιοσδήποτε άλλο έχει έγκυρη πληροφόρηση,αν τα θεωρεί κατάλληλα και μη επίκινδυνα για άτμισμα

edit
Ανακοίνωση εταιρείας
We have recently had our Tobacco Absolute analyzed by GC/MS,and there was no evidence of Hexane or Petroleum Ether molecules.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 16:23 από ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ_13 »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 02, 2012, 15:25 »
Αλέξανδρε δώσε κάποιο σύνδεσμο με φώτο για το tobacco blend αν μπορείς. Έχω κάτι αλλά δεν είμαι σίγουρη εάν είναι αυτο και έψαχνα ιδέες για το πως να το φτιάξω.

Μήπως είναι αυτό;


Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 02, 2012, 15:44 »
Την Παρασκευη δοκιμασα 2 υγρα που ειναι απο αποσταξη φυλλου καπνου.
Δεν εχει καμια σχεση με οτι υγρο ειχα δοκιμασει εως τωρα.Ειναι καθαρος καπνος.
Βεβαια δεν εχει ντουμανια και τα σχετικα αλλα ειναι οτι πιο κοντινο στο κ.τ
Αν το ειχα δοκιμασει την περιοδο που εκοψα το τσιγαρο ειμαι σιγουρος οτι θα ειχα κολλησει.
Δεν θυμαμαι την εταιρια αλλα μπορειτε να ρωτησετε τα παιδια στο replacesmoke

Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:04 »
Αλέξανδρε δώσε κάποιο σύνδεσμο με φώτο για το tobacco blend αν μπορείς. Έχω κάτι αλλά δεν είμαι σίγουρη εάν είναι αυτο και έψαχνα ιδέες για το πως να το φτιάξω.

Μήπως είναι αυτό;

ναι αυτό είναι αλλά βγαίνει σε 2 εκδόσεις,κοίτα το λινκ που έβαλα της μαμας εταιρείας

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:27 »
Αλέξανδρε αυτό που λες το πωλούν καταστήματα με ατμιστικά προιόντα ή προίόντα καπνού. ??? ???

Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:31 »
αρώματα για DIY είναι,όποιος έχει αρώματα pa μάλλον θα έχει και αυτά.
Ελλάδα έχω δει στον atomizer.gr,δεν ξέρω αν φέρνουν και άλλοι.πάρε τηλ να ρωτήσεις
φαντάζομαι θα υπάρχουν και έτοιμα υγρά σε vg η pg

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:35 »
οκ ευχαριστώ .. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 02, 2012, 19:23 »
Παιδιά, αυτά δεν είναι αρώματα για ατμιστικά υγρά.
Στην inawera που πουλούσε (δεν ξέρω αν πουλάει ακόμα) και αρώματα για καπνούς πίπας, έγραφε ότι αυτά τα υγρά που είναι για καπνό, δεν ενδείκνυνται για άτμιση.

Για σιγουριά ρωτήστε και την εταιρία.

Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 02, 2012, 19:54 »
στην ιmaweara πουλούσαν και αρώματα για καπνά.δεν ξέρω αν συνεχίζουν ακόμα..δεν έχω ελέγξει.
τα συγκεκριμένα εδώ είναι για άτμισμα αλλά όπως έχω αναφέρει δεν ανήκουν στα τρόφιμα και δεν έχουν κάποια διαπιστευτήρια εκτός απο αυτην την ανακοίνωση που βγάλανε.
Σε συνομιλία μου πριν απο λίγο με χημικό,μου ανέφερε ότι στα εκχυλίσματα μεταφέρονται όλες οι ουσίες του καπνού μαζί με τυχον φυτοφάρμακα.
οπότε εγώ τα θεωρώ επικίνδυνα αν δεν έχουν γίνει οι απαραίτητες εργαστηριακές αναλύσεις.
το m type tobacco απο την άλλη είναι άρωμα τεχνητό με πρώτες ύλες απο γερμανία αλλά και αυτό δεν χρησιμοποιείται καθόλου στα τρόφιμα και δεν υπάγεται σε αυτην την κατηγορία.
Με λίγο ψάξιμο που έκανα,διαπίστωσα ότι το κύριο συστατικό του το χρησιμοποιούν πολλές εταιρίες ατμιστικών υγρών.
Προσωπικά αποφάσισα να τα χρησιμοποιώ μόνο σαν ενισχυτικά γεύσης,δλδ μια σταγόνα στα 10μλ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
θα στείλω και ένα mail να ρωτήσω για τυχόν επικίνδυνες ουσίες και τι ελέγχους έχουν κάνει





Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 20:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 02, 2012, 19:54 »
Και εγώ δεν πιστεύω ότι κάποια εταιρεία με ατμιστικά υγρά για η.τ. θα πουλούσε άρωμα με εκχύλισμα καπνού μέσα και γιαυτό ρώτησα τον Αλέξανδρο από αυτό πωλείται από εταιρεία η μαγαζί ατμιστικών προιόντων.

Πιθανόν αυτό να πωλείται από εταιρεία ή μαγαζί ειδών καπνού.

Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 02, 2012, 20:07 »
Βιάζεσαι παππού...βιάζεσαι :))

Είναι αρώματα για DIY,να φτιάχνουμε τα υγρά μας

http://www.liberty-flights.co.uk/product.asp?id=112

Αποσυνδεδεμένος kostasnew

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 06, 2012, 00:10 »
ναι αυτό είναι αλλά βγαίνει σε 2 εκδόσεις,κοίτα το λινκ που έβαλα της μαμας εταιρείας

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 06, 2012, 00:16 »
Αν τα φύλλα καπνού που θα χρησιμοποιηθούν στην απόσταξη είναι 5κάθαρα, δηλαδή χωρίς φάρμακα χωρίς απολύτως τίποτα, κάτι σαν βιολογικό ένα πράγμα, τότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αλλά καμμιά ανάλυση εργαστηριακή δεν έχουν;

Αποσυνδεδεμένος kostasnew

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 06, 2012, 00:23 »
για να κυκλοφορουν τα προιοντα Μ.Βρεττανια εχουν σιγουρα πιστοποιηση.σε καποια κρατη εφαρμοζονται οι νομοι! Αλλιως δεν...και στο σαιτ αν μπεις μπορεις να το διαπιστωσεις.μεχρι και τοπο προελευσης συστατικων βαζουν,π.χ ευρωπη,αμερικη,κινα,αγγλια.

για ποιοτητα υγρων δεν τιθεται θεμα...ΑΑΑ. :thumpup: η δυσκολια ειναι στο μαγειρεμα :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2012, 00:29 από kostasnew »

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα απο εκχύλισμα φυσικού καπνού
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 06, 2012, 01:31 »
kostasnew πολύ σίγουρο σε ακούω...  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160014 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530871 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801698 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41018 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet