vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA
« στις: Οκτωβρίου 03, 2023, 19:01 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό VBV3 το προϊόν κοστίζει $23.19
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.


Έχει κάμποσο καιρό που κυκλοφόρησε ο συγκεκριμένος ατμοποιητής και έχει γίνει κουβεντούλα για αυτόν στο φόρουμ οπότε αφού τους τσίμπησα και εγώ είπα να ανοίξω και ένα θέμα. Με τον BSKR V3 MTL RTA απλά τον έστησα μια φορά, άτμισα λίγο και τον άφησα στην άκρη γιατί δεν είχα χρόνο εκείνη τη περίοδο οπότε δεν μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση. Επίσης, τον BSKR Mini v3 MTL RTA στο πρώτο στήσιμο που του έκανα όταν έβγαζα φωτογραφίες πέτυχα ακριβώς αυτό που ήθελα με αποτέλεσμα να μην έχω παίξει με άλλα στησίματα ή τον αέρα διαφορετικά άρα η συγκεκριμένη παρουσίαση θα περιοριστεί στο τι μου αρέσει εμένα και όχι πως παίζει γενικά.


Ο BSKR V3 Mini MTL RTA είναι ένας 22αρης MTL ατμοποιητής με διάμετρο 22μμ και ύψος 34.37μμ με το κοντό τζαμάκι και 43μμ ύψος με την επέκταση και το μεγάλο τζαμάκι. Η χωρητικότητα υγρού με το κοντό τζαμάκι είναι 2μλ και με το ψηλό 4μλ. Έχει επιστόμιο τύπου 510, γεμίζει από πάνω και έχουμε το υγρό πάνω από την αντίσταση και κατεβαίνει από τα λούκια για να ποτίσει την αντίσταση.

Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή ο οποίος έρχεται με το κοντό τζαμάκι και το ψηλό έρχεται σαν έξτρα, ένα τανκάκι αλουμινίου στα χρώματα του ατμοποιητή αν σας αρέσει να μη βλέπεται πόσο υγρό έχει μέσα ο ατμοποιητής σας και θέλετε να τρώτε καμμένο γιατί τελείωσε το υγρό αν τυχόν ξεχαστείτε, πινάκια αέρα, όρινγκ μαζί με άλεν κλειδί και ανταλλακτικές βίδες, δύο αντιστάσεις και ένα δεύτερο επιστόμιο.

Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Ξεκινάμε από πάνω; Όχι, πάμε από κάτω που έχει ένα τσικ πιο ενδιαφέρον. Δαχτυλίδι αέρα δεν έχουμε αλλά έχουμε πινάκια τα οποία δουλεύουν και ως ο πόλος του ατμοποιητή. Τα πινάκια εφαρμόζουν εξαιρετικά στη θέση τους ενώ παράλληλα είναι πάρα πολύ εύκολο να το βγάλεις και να το αντικαταστήσεις. Σίγουρα η αλλαγή πιν γίνεται ακόμα και αν έχεις γεμάτο το τανκ με υγρό αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω. Γενικά μου αρέσει αυτός ο τρόπος για την εισαγωγή του αέρα και βρίσκω ιδανικό σε MTL ατμοποιητές όταν ο άερας χτυπάει την αντίσταση από κάτω για τα γούστα μου, αν και ο αγαπημένος μου Φεβ που έχω 3 ετοιμοπόλεμους καθημερινά έχει τον αέρα να χτυπάει από το πλάι χαχα αλλά εκεί μας ενδιαφέρει η τρομερή τζούρα του, οπότε εδώ έβαλα το πινάκι που πίστεψα θα μου αρέσει και εννοείται είναι το 1.0μμ. Παλιότερα θα δοκίμαζα το 0.8μμ πρώτο αλλά πλέον είμαι του αεράτου χαχαχαχα.

Πάμε πάλι πάνω τώρα. Το επιστόμιο, ααααν θυμάμαι καλά, στον v3 ήταν κανονικό επιστόμιο ενώ εδώ στον μίνι το επιστόμιο έχει δύο μέρη. Η βάση του είναι 510 ώστε να μπορούμε κανονικά να βάλουμε εμείς όποιο επιστόμιο θέλουμε και τα επιστόμια της συσκευασίας βιδώνουν πάνω στη βάση. Συνήθως στους MTL ατμοποιητές βάζω δικά μου επιστόμια αλλά εδώ βολεύτηκα πολύ αυτό που ήταν ήδη πάνω σοτν ατμοποιητή και με άφησε κάπως αδιάφορο το δεύτερο της συσκευασίας.

Το τοπ καπ ξεβιδώνει γυρνώντας το μισή βόλτα και από κάτω έχουμε τις δύο τρύπες για την εισαγωγή του υγρού. Δεν θυμάμαι αν ισχύει το ίδιο και στον v3 αλλά εδώ έχουμε μικρές τάπες σιλικόνης για να είναι μόνιμα κλειστές οι τρύπες και ανοίγουν σπρώχνοντας τη μύτη του μπουκαλιού μέσα. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος αλλά ποτέ δεν μου άρεσε αυτη η προσθήκη σε ατμοποιητές και θα ήθελα να λείπουν. Ειδικότερα εγώ που παίζω με το κοντό τζαμάκι κ πρέπει να χώνω τη μύτη μέσα πρέπει να ρίξω λίγο υγρό να βγάλω τη μύτη και να το βάλω στην άλλη τρύπα για να γεμίσω και από εκεί γιατί αλλιώς μου ανεβάζει το υγρό προς τα πάνω. Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά επειδή μέσα στη μέρα σπάνια έχω χρόνο, αυτά τα έξτρα δευτερόλεπτα μου κακοφαίνονται.

'Οπως έγραψα και πιο πάνω τον ατμοποιητή τον έχω με το κοντό τζαμάκι και μου αρέσει φουλ έτσι. Θεωρώ ότι αφού πρόκειται για μικρό MTL ατμοποιητή το μεγάλο τζαμάκι με την προέκταση τον παραμεγαλώνει και δεν με εμπνέει το ίδιο. Μου αρέσει που είναι κοντός και ας θέλει πιο συχνά γέμισμα έτσι. Για το τανκάκι αλουμινίου δεν έχω να πω κάτι, πάντα τα έβρισκα τελείως αδιάφορα και ποτέ δεν τα προτίμησα. Ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που τα χρησιμοποιεί αλλά κανείς δεν είναι τέλειος τελικά.

Την πρώτη φορά που έστησα τον ατμοποιητή ήμουν έτοιμος να τον πετάξω γιατί για κάποιον λόγο δεν κατάλαβα ότι το έξτρα δαχτυλίδι που έχει γύρω γύρω για να ελέγχει τη ροή υγρών βγαίνει οπότε και δεν μπορούσα να στήσω σαν άνθρωπος την αντίσταση. Ευτυχώς το κατάλαβα στα πρώτα δύο λεπτά οπότε το έβγαλα και έστησα κανονικά. Μου αρέσει το εύκολο στήσιμο, εφόσον βγάλεις τις άθλιες άλεν βίδες που ακόμα βάζουν στους ατμοποιητές και βάλεις κανονικές σταυρόβιδες, πέταξα την αντίσταση, έκοψα ποδαράκια και έβαλα βαμβάκι. Μπόλικο βαμβάκι όμως. Το πρώτο βαμβάκωμα μου δεν ήταν σωστό γιατί έκοψα το βαμβάκι και το αφράτεψα αρκετά και όταν πήγα να το βάλω στα δύο λούκια ήταν ξαφνικά λίγο. Οπότε έβγαλα το βαμβάκι και έβαλα καινούργιο πιο μακρύ, έκοψα στα όρια του ατμοποιητή στο περίπου, μετά αφράτεψα τις ακρούλες με προσοχή να μη βγάλω πολύ βαμβάκι για να καλύψει όλο το λούκι. Ίσως δεν χρειάζεται τόσο αλλά εμένα έπιασε από τη πρώτη φορά, ούτε υπό και ούτε υπετροφοδοσία, καμία βαμβακίλα και όλα κομπλέ.

Τον έχω σαν καθημερινό μαζί με τους Φεβ εδώ και δύο βδομάδες και είμαι ευχαριστημένος. Στήνω με χειροποίητες MTL fused αντιστασούλες, ότι βρω στο ράφι δεν ξεχωρίζω κάποια, βαμβάκι Cloud 9 και παίζω στα 0.6-0.8Ω με 18-20W. Υπεραθόρυβος ατμοποιητής, ωραία γεμάτη τζούρα, κομπλέ γεύση(δεν ψάχνεις και πολύ την γεύση αν ατμίζεις με Φεβ καθημερινά) και καθόλου διαρροές.

Για μένα αξίζει μια ματιά στα σίγουρα. Αυτά.





Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 03, 2023, 19:33 »
Και γω μωρέ αναγκάστηκα να το γυρίσω στο αεράτο άτμιζμα (1.00mm) επειδή ο αγαπημένος μου ατμοποιητής(δε σου το μολογάω πχοιός) δεν έχει .8mm.  :-\
Μία εγκυκλοπαιδική πληροφορία με το έξτρα δαχτυλίδι που σε παίδεψε. Σωστά το χαρακτήρισες "έξτρα". Μπήκε εκεί εκ των υστέρων, μετά από παράπονα για πλημμύρες ή υπερτροφοδοσίες.

***Γουέλ νταν μοναμί (όχι, δεν σ'έβρισα).  :_love_heart: :)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 04, 2023, 11:19 »
O Ινόβα ακόμα με περιμένει στο κουτάκι του. Περιμένω να βρω μπόλικο χρόνο να παίξω σαν άνθρωπος. 8)
Την εγκυκλοπαιδική πληροφορία δεν την ήξερα, λογικό θα πω.

Αποσυνδεδεμένος kpoul

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 13, 2023, 14:01 »
Δεν βλέπω όμως να πωλείται στην Ελλάδα. Αν γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να τον βρούμε ας στείλει ένα μήνυμα (εδώ ή pm).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110531 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515291 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303231 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530738 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet