vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, marauder800, giorgos1999, Harris, dinos_74, JohnDag, swtos, lounik

Twitter

βοηθεια με την επιλογη...

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 13:51 »
Το 10% ισχύει για το nobacco joye egoου που θα πωλείται από το Μάρτιο.
Αυτό καλύτερα να το αφήσεις για αργότερα.
Οι μπαταρίες που έχουν τα starter kits διαρκούν γύρω στις 2 ώρες γι αυτό παίρνουμε και καμιά μεγάλη για καλό και για κακό.
Και το evo έχει εγγύηση ένα χρόνο.

Τώρα κάτι που πρέπει να πω είναι ότι το evo έχει πιο απαλό κτύπημα στο λαιμό ενώ το black line πιο δυνατό.Είναι τι ψάχνεις εσύ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 14:43 »
και επίσης και το evo έχει αρκετά αξιόλογες μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 14:55 »
Για μένα τα πραγματα είναι απλά

Evo = Καλυτερη γευση στα υγρά, λιγοτερο χτυπημα, το φιλτρακι είναι λίγο ταλαιπωρια
Black Line = Καλυτερο χτύπημα, "χανει" σε κάποιες γεύσεις, παγκόσμιος θεωρείται κορυφαίο
Enjoy XL = τρομερη ευκολία χρήσης, ζεστός ατμος που πλησιάζει σε προσομοίωση τσιγάρου, λίγο ακριβό στην χρήση

Τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 15:21 »
Για μένα τα πραγματα είναι απλά

Evo = Καλυτερη γευση στα υγρά, λιγοτερο χτυπημα, το φιλτρακι είναι λίγο ταλαιπωρια
Black Line = Καλυτερο χτύπημα, "χανει" σε κάποιες γεύσεις, παγκόσμιος θεωρείται κορυφαίο
Enjoy XL = τρομερη ευκολία χρήσης, ζεστός ατμος που πλησιάζει σε προσομοίωση τσιγάρου, λίγο ακριβό στην χρήση

Τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις ;)
Φίλε koalex πως έχεις "προσωπική άποψη" για κάτι που δεν έχεις καν δοκιμάσει?  :confused1:
Αν και περίπου συμφωνώ με τα γραφόμενα... εκτός από BL που ΔΕΝ έχω δοκιμάσει  ;)

Φιλε atmistis δεν το έχω δοκιμάσει καν το ENJOY.  :dontknow:
O λογος που το ανέφερα είναι ότι ο OP το έθεσε ως μέτρο σύγκρισης και για να του δώσω να καταλάβει πόσο δύσκολο είναι αυτο που πρότεινε.
Αν τυχόν φάνηκε ότι θαβω το ENJOY τότε γράψε λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 15:39 »
... παγκόσμιος θεωρείται κορυφαίο
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό.
Γενικά είναι αρκετά αγαπητό λόγω του χτυπήματος που έχει αλλά λόγο γεύσης πολλοί δεν το θέλουν.
Όσο γνωρίζω το 901 εξακολουθεί να είναι πρώτο σε πωλήσεις και το πιο αγαπημένο παγκοσμίως.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 16:09 »
καλύτερα έτσι :
Παράθεση
παγκοσμίως θεωρείται
απο τα
Παράθεση
κορυφαία

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 16:18 »
510(Joye,BL,Janty Dura & Ego,Titan 510):ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΧΤΥΠΗΜΑ :thumpup: , ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΓΟΜΕΝΟΥ ΑΤΜΟΥ :thumpup: , ΜΕΤΡΙΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΓΕΥΣΗΣ ΥΓΡΟΥ-ΑΤΜΟΥ,ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ :thumpdown:
901(& ΕΙΔΙΚΑ 4075):ΤΟ ΠΙΟ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ  :yes: ΣΕ ΧΤΥΠΗΜΑ, ΓΕΥΣΗ, ΑΤΜΟ, ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ :thumpup: --> ΚΟΡΥΦΑΙΟ :respect:
401(ΕVO, EVOII,κλπ):ΆΡΙΣΤΗ ΓΕΥΣΗ :thumpdown: Κ κατά τ'άλλα άσ'το καλύτερα, πάμ' παρακάτω :thumpdown: :yes: .....................

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 16:20 »
Παιδια δεν ξερω γι εσας αλλα εγω στο evo με φιλτρα προγεμισμενα high εχω τρελο χτυπημα σαυτα που γεμιζω εχω παλι αλλα δεν κραταει οσο τα προγεμισμενα.Δεν ξερω τα αλλα τι χτυπημα εχουν αλλα με 4 δευτερολεπτα τζουρα μπορω να πω οτι με χτυπαει πιο πολυ απ το τσιγαρο και βγαζει και πολυ καλο ντουμανι.με τις manual τωρα ειναι καλυτερα γιατι παταω το κουμπακι και οσπου να το βαλω στο στομα περναει κανα δευτερολεπτο και ετσι ζεστενετε καλα η αντισταση και κανει την δουλεια καλυτερα. με την κανονικη πρεπει να κανω μια μικρη τζουρα και στο καπακι να τραβηξω κανονικη.
 Εγω παντως ειμαι ικανοποιημενος ως τωρα(μια εβδομαδα το εχω)και απο το η.τ και απο τα αξεσουαρ που μπορεις να βρεις σε αλλα site πιο οικονομικα σε μαζικη παραγγελια πχ hg.
 Δεν εχω καπνισει τσιγαρο απ την πρωτη μερα που το πηρα και φανταστειτε οτι καπνιζα old navy γυρο στα 35-40 τσιγαρα τη μερα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 16:48 »
Παιδια δεν ξερω γι εσας αλλα εγω στο evo με φιλτρα προγεμισμενα high εχω τρελο χτυπημα σαυτα που γεμιζω εχω παλι αλλα δεν κραταει οσο τα προγεμισμενα.Δεν ξερω τα αλλα τι χτυπημα εχουν αλλα με 4 δευτερολεπτα τζουρα μπορω να πω οτι με χτυπαει πιο πολυ απ το τσιγαρο και βγαζει και πολυ καλο ντουμανι.με τις manual τωρα ειναι καλυτερα γιατι παταω το κουμπακι και οσπου να το βαλω στο στομα περναει κανα δευτερολεπτο και ετσι ζεστενετε καλα η αντισταση και κανει την δουλεια καλυτερα. με την κανονικη πρεπει να κανω μια μικρη τζουρα και στο καπακι να τραβηξω κανονικη.
 Εγω παντως ειμαι ικανοποιημενος ως τωρα(μια εβδομαδα το εχω)και απο το η.τ και απο τα αξεσουαρ που μπορεις να βρεις σε αλλα site πιο οικονομικα σε μαζικη παραγγελια πχ hg.
 Δεν εχω καπνισει τσιγαρο απ την πρωτη μερα που το πηρα και φανταστειτε οτι καπνιζα old navy γυρο στα 35-40 τσιγαρα τη μερα.
με τον καιρό θα δείς ότι και τα φιλτράκια που γεμίζεις μπορούν να έχουν διάρκεια

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 17:23 »
Φίλε koalex πως έχεις "προσωπική άποψη" για κάτι που δεν έχεις καν δοκιμάσει?  :confused1:
Αν και περίπου συμφωνώ με τα γραφόμενα... εκτός από BL που ΔΕΝ έχω δοκιμάσει  ;)


Δεν έχω δοκιμάσει το cartomizer του NJOY αλλα έχω τον κλώνο του KR808 ;))
Οπότε έχω άποψη περι ευκολίας και ζεστού ατμου... απλα τα έχω πληρώσει λιγότερο 
(και είναι και λίγο χειρότερα ποιοτικά απο ότι έχω καταλάβει)

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 17:29 »
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό.
Γενικά είναι αρκετά αγαπητό λόγω του χτυπήματος που έχει αλλά λόγο γεύσης πολλοί δεν το θέλουν.
Όσο γνωρίζω το 901 εξακολουθεί να είναι πρώτο σε πωλήσεις και το πιο αγαπημένο παγκοσμίως.

Δεν ανέφερα το 901 μιας και δεν υπάρχει σχετικη επιλογη για starter kit στην ελλάδα και υποστήριξη σε κάποιον που τώρα ξεκιναει.
Συμφωνώ πως το 901 είναι πιθανός πρώτο σε πωλήσεις ατμοποιητων... αμφιβάλω για τα starter kit ομως.   

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 18:23 »
Δεν έχω δοκιμάσει το cartomizer του NJOY αλλα έχω τον κλώνο του KR808 ;))
Οπότε έχω άποψη περι ευκολίας και ζεστού ατμου... απλα τα έχω πληρώσει λιγότερο 
(και είναι και λίγο χειρότερα ποιοτικά απο ότι έχω καταλάβει)
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο  ;)
Έχουν ομοιότητες σίγουρα, αλλά από ποιότητα υλικών στο καρτομάϊζερ καμία σχέση (από φωτό και κατάλοιπα και γεύση σύμφωνα με δημοσιεύματα).
Οπότε, δεν είναι το ίδιο προϊόν.
Πάντως ναι, το njoy το πληρώνουμε αρκετά περισσότερο από ένα Η.Τ. με ατμ που δέχεται υγρά.
Αλλά τώρα απολαμβάνω njoy με το mini turbo  8)
Άλλο πράγμα λέμε  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 18:40 »
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο  ;)
Έχουν ομοιότητες σίγουρα, αλλά από ποιότητα υλικών στο καρτομάϊζερ καμία σχέση (από φωτό και κατάλοιπα και γεύση σύμφωνα με δημοσιεύματα).
Οπότε, δεν είναι το ίδιο προϊόν.

Δεν μίλησα ούτε για κατάλοιπα ούτε για γεύση όμως ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 18:51 »
ΟΚ αφού επιμένεις να παίζουμε με τις λέξεις, θα μπορούσες να γράψεις το KR 801 αυτά και αυτά... και όχι για το njoy. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο  ;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 18:58 »
achis AK ετσι και σχηματισεις γνωμη φιλε μου για το τι ητ τσιγαρο θα παρεις στειλε μου ενα πμ να ηρεμησω,γιατι δεν το βλεπω να κατασταλαζεις καπου. :lotpot: :lotpot: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1519951 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap