vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, giorgos1999, Jorge

Twitter

βοηθεια με την επιλογη...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
βοηθεια με την επιλογη...
« στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 05:40 »
Γεια σε ολους... :bye: :bye:  το πρωτο μου ποστ...  ::) ::)
λοιπον...
Ειμαι καπνιστης απο 16 χρονων+κατι... και τωρα ειμαι 24 1/2 (καπνιζω ενα πακετο την ημερα - winston κοκκινα)
λοιπον αποφασισα να παρω ηλεκτρονικο τσιγαρο... αλλα πελαγωσα...!!!! :tongue_smilie: :wall:
υπαρχουν τοσα πολλα...
εψαξα...διαβασα και εδω και ειμαι αναμεσα σε αυτα...  :confused1: :confused1:
1) http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=56 [ποσο κραταει η μπαταρια του και ποσα mah ειναι?]
2) http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=24 [         τα ιδια      ]
3) http://www.cleversmoker.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=2   [   τα ιδια    ]
4) http://www.esmoke.com.gr/   απο εδω αυτο που κανει 49,90 ευρω και ειναι 89 mm               ( ta ιδια  )
5) http://www.e-tobacco.gr/index.php?com=products&id=44                   (    τα ιδια    )
6) http://www.clevermarket.gr/displayITM2.asp?ITMID=3261                   (    #    #     )

μονο αυτα....   :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

συγνωμη αν εγινα κουραστικος....θα περιμενω τις απαντησεις σας ... και για καποιο αλλο αν δεν το εχω στην λιστα...

Υ.Γ. Μαλλον προς το JANTY DURA GOLD ειμαι για οικονομικους λογους.... (γιατι εχει και 2 ατμοποιητες και 2 μπαταριες...και μαλιστα manual  :)) ειδατε ?  ειμαι διαβασμενος απο το site... οσο μπορουσα δηλαδη γιατι μου βγηκαν τα ματια   8) 8)  ....ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ Ε που δεν ειναι καλο αυτο...???
αλλα μου αρεσε ακομα ποιο πολυ αυτο....
 ;) που θα ειναι διαθεσιμο απο 1/3...
http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=573    αλλα εχει μπαταρια 650 mah....θα το ηθελα πολυ αλλα δεν υπαρχει και αν κανει 60 ευρω ψιλοπολλα μου φαινονται... να περιμενω αξιζει η νακοιταξω κατι παρομοιο οπως αυτο...
αν και δεν λεει τι μπαταρια εχει....      ??? ?
 http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=479


Θα ηθελα να εχω την ευκαιρια να παρω οποιο μου κατεβει και στην τυχη 2-3 αλλα τα οικονομικα μου δεν μου το επιτρεπουν αυτο... γι αυτο μπηκα και σαν μελος στο forum σας για να με βοηθησετε στο ''ποιο οικονομικο'' ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2010, 07:43 από achisaeL »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 07:45 »
http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=573

οντως απ οτι ειδα ειναι ... κορυφη.... υπαρχει περιπτωση να το βρω ποιο οικονομικα?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 07:48 »
http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=573

οντως απ οτι ειδα ειναι ... κορυφη.... υπαρχει περιπτωση να το βρω ποιο οικονομικα?
η Nobacco δίνει και έκπτωση 10%

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 07:57 »
kai το βλack line καλο ειναι...? εχει και αυτο εκπτωση? αν και 82 ευρω....

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 08:00 »
Το ερώτημα δεν είναι αν θα πάρεις evo ή janty dura / nobacco black line. Το ερώτημα είναι ποιο θα πάρεις πρώτο.

Προσωπική προτίμηση έχω στο evo με το janty dura ενα κλικ πιο κάτω.

Το ego δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα οπότε ξεκίνα με κάτι από τα παραπάνω και όταν έρθει παίρνεις κι αυτό. Ή αν έχεις πάρει dura / bl απλά παίρνεις μία μπαταρία και έναν adapter καθώς όλο το υπόλοιπο είναι ίδιο.

Black line = Janty dura gold. Αν πάρεις black line, η διαφορά είναι η καλύτερη εγγύηση και γι' αυτό πληρώνεις περισσότερα, στο janty πληρώνεις λιγότερα και έχεις μικρότερη εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 08:03 »
to nobacco ego θα ηθελα... αξιζει να το περιμενω?
και εχουν και καποια αλλα site προσφορες?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 08:07 »
to nobacco ego θα ηθελα... αξιζει να το περιμενω?
και εχουν και καποια αλλα site προσφορες?
Όχι γιατί θα χάσεις ένα μήνα και μπορεί να αλλάξεις γνώμη... Έτσι κι αλλιώς αν σου αρέσει και κολλήσεις με το η/τ θα αγοράσεις κι άλλα. Στην τελική, η οικονομία που θα κάνεις για ένα μήνα από τα κανονικά τσιγάρα θα σου βγάλουν και αυτό που θα πάρεις τώρα και το ego, υπολόγισε τα.

Κάνε μία βόλτα κι από δω: http://www.funstore.gr

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 08:10 »
τα ειδα... απλα δεν εχουν καθολου εγγυηση?
τα njoy καλα ειναι?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 08:13 »
Evo και Black line έχουν 1 χρόνο. Janty dura gold δεν ξέρω πόσο ακριβώς, από ημέρες μέχρι εβδομάδες.

Njoy δεν έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 12:07 »
Καλωσηρθες achis
Ουσιαστικά τα Dura , ego και BL  φοράνε τον ίδιο ατμοποιητή, οπότε ότι και να πάρεις θα έχει συμβατότητα και δεν θα πάει χαμένο. Οπως σωστά είπε ο zoobi είναι θέμα εγγύησης
Oi τύπου 510 ατμοποιητές που φοράνε τα μοντέλα αυτά, χαρακτηρίζονται από εξαιρετικό χτύπημα αλλά απο ανάδειξη της γευσης, είναι μέτριοι. Επίσης χαρακτηρίζονται απο αστάθεια απο ατμο σε άτμο. Πάραυτα θεωρούνται απο τις καλλίτερες αγορές. Μπορείς να κάνεις συνδυασμό μπαταριών λόγω συμβατότητας. ή να περιμένεις του ego. Η γνώμη μου είναι ότι η αγορά ego ειναι καλή. Αν πάρεις μικρές μπαταρίες δεν τη βγάζεις με 2 , αυτό έδειξε η εμπειρία. Αργότερα με έναν αντάπτορα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις και για άλλου τύπου ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 12:10 »
Αργότερα με έναν αντάπτορα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις και για άλλου τύπου ατμοποιητές.
Εσυ μην μιλας για ανταπτορες γιατι χθες κοντεψα να παθω εγκεφαλικο με την περιγραφη που εκανες με τους ανταπτορες που συνδεσες. :shock_sick_02: :shock_sick_02: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 12:12 »
Εσυ μην μιλας για ανταπτορες γιατι χθες κοντεψα να παθω εγκεφαλικο με την περιγραφη που εκανες με τους ανταπτορες που συνδεσες. :shock_sick_02: :shock_sick_02: :lotpot: :lotpot:

Όντως, το τσιγάρο σουβλάκι  :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 12:28 »
Δεν θέλω με τίποτα να σε επηρεάσω,το λέω από τώρα γιατί ότι πω είναι καθαρά προσωπική άποψη και εμπειρία.
Επειδή βλέπω ότι σκοντάφτεις πολύ στο οικονομικό και με το δίκιο σου δλδ θα σου πρότεινα το black line ή το vo.
Oι λόγοι που το λέω είναι
1)έχουν εγγύηση  για ένα χρόνο - to blackline σίγουρα για το evo δεν ξέρω πόσο είναι αλλά θα πουν και οι υπόλοιποι.
Αυτό σημαίνει ότι για ένα χρόνο δεν θα αγοράσεις ξανά τίποτα αφού σε καλύπτουν πλήρως και σε ατόμ και σε μπαταρίες.
2)Είναι πλήρως δοκιμασμένα με πολύ καλά αποτελέσματα και για μένα αποτελούν την είσοδο στο άτμισμα.Αν σου κάτσει δλδ με αυτά ,πέτυχες.
3)Σαν μέλη του φόρουμ στο blackline έχουμε έκπτωση 20% δλδ 82Ε-20%=65.60
και για το evo -30% οπότε καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με πολύ καλές τιμές και με την απόλυτη εγγύηση ότι δεν θα μείνεις χωρίς οδηγίες και υποστήριξη από τους αντιπροσώπους.Και να είσαι σίγουρος γι αυτό

Οταν κατασταλάξεις και μείνεις με ένα για λίγο καιρό και μάθεις τα κατατόπια και τα κόλπα του ατμίσματος,μετά μπορείς να κάνεις και τις απόπειρές σου και τις δοκιμές σου ανάλογα και με το οικονομικό σου βέβαια όταν θα σου το επιτρέπει.
Λίγο πολύ έτσι κάνουμε όλοι ,από πειράματα άλλο τίποτα :)) :)) :))

Το ξαναλέω ότι απλά λέω την γνώμη μου για να βγεις λίγο από το πέλαγος :D

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 12:36 »
Δεν θέλω με τίποτα να σε επηρεάσω,το λέω από τώρα γιατί ότι πω είναι καθαρά προσωπική άποψη και εμπειρία.
Επειδή βλέπω ότι σκοντάφτεις πολύ στο οικονομικό και με το δίκιο σου δλδ θα σου πρότεινα το black line ή το vo.
Oι λόγοι που το λέω είναι
1)έχουν εγγύηση  για ένα χρόνο - to blackline σίγουρα για το evo δεν ξέρω πόσο είναι αλλά θα πουν και οι υπόλοιποι.
Αυτό σημαίνει ότι για ένα χρόνο δεν θα αγοράσεις ξανά τίποτα αφού σε καλύπτουν πλήρως και σε ατόμ και σε μπαταρίες.
2)Είναι πλήρως δοκιμασμένα με πολύ καλά αποτελέσματα και για μένα αποτελούν την είσοδο στο άτμισμα.Αν σου κάτσει δλδ με αυτά ,πέτυχες.
3)Σαν μέλη του φόρουμ στο blackline έχουμε έκπτωση 20% δλδ 82Ε-20%=65.60
και για το evo -30% οπότε καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με πολύ καλές τιμές και με την απόλυτη εγγύηση ότι δεν θα μείνεις χωρίς οδηγίες και υποστήριξη από τους αντιπροσώπους.Και να είσαι σίγουρος γι αυτό

Οταν κατασταλάξεις και μείνεις με ένα για λίγο καιρό και μάθεις τα κατατόπια και τα κόλπα του ατμίσματος,μετά μπορείς να κάνεις και τις απόπειρές σου και τις δοκιμές σου ανάλογα και με το οικονομικό σου βέβαια όταν θα σου το επιτρέπει.
Λίγο πολύ έτσι κάνουμε όλοι ,από πειράματα άλλο τίποτα :)) :)) :))

Το ξαναλέω ότι απλά λέω την γνώμη μου για να βγεις λίγο από το πέλαγος :D



ευχαριστω παρα πολυ... το εvo exei καλη μπαταρια ποσα mah κραταει καθολου..? η ιδια ερωτηση και για το ΒΛ...
εκπτωση 30% στα μελη? και για τα liquid?

ΟΣΟ για το BL εγω γιατι διαβασα 10% ???

για την εγγυηση στο evo τι γινεται?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2010, 12:44 από achis ΑΚ »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 13:28 »
Αν θυμάμαι καλά είναι 180 η μικρή και 280 mah η μεγάλη μπαταρία BL
Γενικά η μικρή (στο κιτ) σε βγάζει 1-2 ώρες , εξαρτάται και απο το άτμισμα που κάνεις. Είναι καλές μπαταρίες και δεν είδα να μειώνεται αισθητά η διάρκειά τους σε 4 μηνες που τις έχω ούτε παρουσίασαν βλάβες (μιλάω για nobacco)

Του evo αν δεν πάρεις την IQ (μανουαλ μπαταρία ) θα μειονεκτεί το τσιγαράκι . Ειναι 280 mah
Για έκπτωση γιατί δεν παίρνεις τηλ τον αντιπρόσωπο να το ξεκαθαρίσεις ?  είναι πρόθυμοι για πληροφορίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084067 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 52 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos