vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 9 χρήστες
gioupi, manoslykos, stsoulos, tibolaso, Giannis.B, Alexander20, Buliwyf, komos, Lazy Dog

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #315 στις: Ιουλίου 20, 2016, 23:37 »
Αν και ο απο πανω με καλύπτει ενδεικτικά να σου πω ότι υπάρχουν αντιστάσεις που κρατούν πολύ περισσότερο πχ κεραμίκες της vaporesso (σε πολλούς καινπανω από μήνα) που μπαίνουν πχ σε ατμοποιητες που ούτε καν δακρυζουν πχ Triton..
Αν πάρεις την απόφαση να επανελθεις στο ηλεκτρονικό σίγουρα όλα γα παιδιά θα σε βοηθήσουν και με το παραπάνω..
Επιλογές έχεις άπειρες πλέον.. Την θέληση χρειαζεσαι..

Sent from my MX5 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #316 στις: Ιουλίου 20, 2016, 23:43 »
νομιζω οτι απλα αγχωνεσαι γιατι εχεις χασει την επαφη.
επισης μην μπερδευεσαι με ωμ βατ κλπ.
αν ξεκινησεις με εργοστασιακο ατμοποιητη ολα αυτα εχουν μικρη σημασια.αν αργοτερα ψηθεις για επισκευασιμο τοτε θα σε απασχολησουν αυτα.αλλα και παλι δεν ειναι τιποτα παραπανω απο ενας μπουσουλας.
οπως σου ειπαν και τα παιδια απο επανω λυσεις και σημαντικες βελτιωσεις υπαρχουν πλεον σε σχεση με το ατμισμα στο μακρινο 2011..
αρκετα διαφορετικη εμπειρια.και πολυ καλυτερα τα αποτελεσματα.
υγ.καμια σχεση η εννοια της διαρροης το προιστορικου gammucci πχ με τις διαρροες των τωρινων ατμοποιητων..

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #317 στις: Ιουλίου 20, 2016, 23:54 »
Δεν υπάρχει λόγος για μπερδέματα.
:hmmm:
Όπως και στο παραδοσιακό - κανονικό κάπνισμα/τσιγάρο, υπάρχει διαφορετική "αίσθηση" στην τζούρα ανάλογα με το είδος π.χ. τσιγάρο, πίπα, πούρο, αργιλές, όπως και διάφορες γεύσεις έτσι και στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Ανάλογα με την προτίμηση στο είδος της τζούρας/αίσθησης που θέλει να έχει κάποιος, επιλέγει αντίστοιχο ατμοποιητή και ανάλογα με το πόσο θεριακλής είναι την αντίστοιχη μπαταρία.
Το ότι έχει εξελιχθεί η τεχνολογία κι έχουν αυξηθεί οι επιλογές, μπορεί να δυσκολεύει λιγάκι την επιλογή, αλλά είναι και πλεονέκτημα ταυτόχρονα αφού ο καταναλωτής έχει περισσότερες επιλογές.
Όσο για την αντικατάσταση μιας κακής συνήθειας με μια καλύτερη, σαφώς και ισχύει ίσως για τους περισσότερους ατμιστές, δεν παύει όμως να είναι και μια πρώτης τάξεως μέθοδος οριστικής διακοπής του καπνίσματος, αφού ο χρήστης μειώνει έχει την δυνατότητα να μειώσει τόσο την νικοτίνη όσο και την συνήθεια του καπνίσματος με πολύ ομολαό τρόπο.
Μια επίσκεψη και συζήτηση σε κάποιο κατάστημα για όσους απείχαν καιρό από τον χώρο, θα λύσει οποιαδήποτε απορία και θα βοηθήσει στην επιλογή του εξοπλισμού.
:thumpup:


Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #318 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:19 »
Να προσθέσω και εγώ την ταπεινή προσωπική μου άποψη, γιατί τα βασικά στα είπαν οι από πάνω. Απολάμβανα το κάπνισμα και δεν ήθελα να το κόψω, με το άτμισμα μπορώ και συνεχίζω να έχω την ίδια απόλαυση με λιγότερες παρενέργειες, θέλω να πω ότι η πλήρης διακοπή είναι δικός σου σκοπός, και μακάρι να τον πετύχεις στο εύχομαι, αλλά δεν είναι σκοπός όλων. Οπότε ναι στην ερώτηση σου το βλέπω και σαν χόμπυ, έχω ξοδέψει πολλά περισσότερα από αυτά που θα έδινε κάποιος με σκοπό την διακοπή (πάντα εν γνώση μου) και ελπίζω να συνεχίσω να ατμίζω για πολλά χρόνια ακόμα πολύ απλά γιατί το απολαμβάνω.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #319 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:22 »
Νομιζω πως εξ αρχης για μια εξομοιωση προκειται..οπως την εχει ο καθενας στο κεφαλι του.Αρκει να σου διωχνει την αναγκη για κανονικο τσιγαρο.Η τεχνολογια προχωραει κ ειναι η καλυτερη στιγμη για να ξαναρχισεις

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #320 στις: Ιουλίου 22, 2016, 19:32 »
Λοιπόν,μολις παραγγελία κι εγώ το πρώτο Mod,με τα σχόλια σας ψηθηκα ξανά να περάσω στο Ή/Τ.
Πήρα λοιπόν το istick Pico 75w μαζί με ένα επισκευασιμο seprent Mini.Ε λπιζω να έκανα σωστή επιλογή!
Θα ήθελα να μου πείτε τι σύρμα να πάρω για τον συγκεκριμένο ατμοποίητη αν είναι εύκολο
Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #321 στις: Ιουλίου 22, 2016, 19:58 »
Πολυ καλη επιλογη εκανες ειδικα στο πικο.
Ξεκινα με 24αρι συρμα για αρχη, κ μετα βλεπεις.
Ειναι καθαρά θέμα γουστου το αποτελεσμα.

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #322 στις: Ιουλίου 25, 2016, 00:19 »
Φίλε μου κώστα, πριν 1,5 μηνα ξανάρχισα το "ατμισμα", το είχα ξεκινήσει το μακρινό 2009 για 1 μηνα και το σταμάτησα με τις ίδιες "δικαιολογίες". Πάντα η αρχή είναι δύσκολη, από την ημερα όμως που άρχισα να μπαίνω στο forum όλα έγιναν πιο εύκολα, για απορίες, ψυχολογική υποστήριξη κ.α όλα τα παιδιά εδώ είναι θαυμάσια. Σε παροτρύνω λοιπόν ότι χρειάζεσαι να μην κολλας καθόλου, να ρωτάς η ακόμα να μπαίνεις έτσι απλά και να διαβάζεις, η υποστήριξη εδώ στο forum είναι απίστευτη.
Kαι αν σου έρθει επιθυμία για κανονικό τσιγάρο (γιατί θα σου έρθει) κανε ότι έκανα και εγώ σήμερα το πρωί και έστρωσα χαρακτήρα. Πήρα το toptank, full η τρύπες στον αέρα με το 18άρη υγρό μου, και τράβηξα μια βαθιά πνευμονική...... έστρωσα χαρακτήρα μετά :faint: :faint: :faint: (καθότι τσιγαρίσιος τζουρίστας).

υ.γ. Το "τζουρίστας" υπάρχει στην αργό μας?

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #323 στις: Ιουλίου 25, 2016, 00:51 »
Ρίξε μια ματιά εδώ.
Αν δεν υπάρχει μπορείς να το προσθέσεις, αλλά με επεξήγηση και τεκμηρίωση.
Στη συνέχεια η αργκοεπιτροπή θα συνεδριάσει, για να αποφασίσει αν θα δώσει έγκριση στον συντονιστή, για να το προσθέσει στο αργκοβιβλίο.

Αποσυνδεδεμένος Stagonas

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #324 στις: Αυγούστου 08, 2016, 16:17 »
Καπνιστης 7 χρονια, προσπαθησα να το κοψω με απλη συσκευη, δε μου εκανε τιποτα, πιρα ενα AIO οταν πρωτοβγηκε και ειμαι κομπλε τωρα!

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #325 στις: Αυγούστου 08, 2016, 17:19 »
Ξεκίνησα με ένα ΑΙΟ και δύο παλιά ce5 και εδώ και μια εβδομάδα έχω έναν pico που του πετάω τα μάτια έξω. 
Τσιτώθηκα λίγο στην αρχή (3 πακέτα τσιγάρα την ημέρα ήταν αυτά) αλλά τα πάω πολύ καλά.
Θα γίνω και συλλέκτης υγρών σε λίγο καιρό , δεν τα χορταίνω..  :)

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #326 στις: Αυγούστου 24, 2016, 16:55 »
Κανω come back μετα απο 5 χρονια και καλως σας ξαναβρηκα! Το ξανα επιασα το η.τ εδω και 1.5 μηνα με ενα ΑΙΟ το οποιο ειναι η πιο value for money αγορα μου μεχρι στιγμης. Και εδω και μια εβδομαδα παιζω με ενα pico και εναν fodi f2. Μεχρι στιγμης τις αγορες μου τις βρικσω καλες και μακαρι το 11 που ξεκινησα να υπηρχε ο απροβληματιστος ΑΙΟ. Τοτε επαιζα με κατι ego μπαταριες και συνεχισα με το γνωστο για τους παλιους lava μινι και α2τ του τουρκου.

Αποσυνδεδεμένος stefanos80

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 12:44 »
Καλημέρα μετά από 2 μήνες χωρίς καθόλου κτ έκανα την . ....... και είπα ένταξη μωρέ δεν πειράζει ας πάρω ένα καπνό ετσι για να έχω τον έκανα όπως όλοι καταλάβετε μέσα σε μία μέρα όπως είναι φυσικό την επαύριο το είχα είδη μετανιώσει από εκείνη την μέρα και μετά μου λείπει πάρα πολύ το κτ αν και ατμιζο τωρα πάλι κάνω και 2 τσιγάρα την ημέρα. Θέλω να πιστεύω ότι θα τα σταματήσω και αυτά 

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #328 στις: Νοεμβρίου 14, 2016, 12:56 »
Kαλημέρα κι απο μένα. Ατμιστής απ το καλοκαίρι του 2012 μέχρι και τα μισά του 2014, έπεσα στο βούρκο του κτ  ;D
Ενα τσιγάρο στην αρχή με τον καφέ, που έγιναν 2-3 και συνέχισαν ν αυξάνονται

Με τη βοήθεια καλού φίλου (και μέλους του φόρουμ) πήρα τη μεγάλη απόφαση κι έκανα παραγγελία απ τη fasttech. Μια τελευταία υπομονή τώρα μέχρι να φτάσει το δέμα απο κίνα, στη διάρκεια της οποίας επιτρέπω στον εαυτό μου να καπνίσει όσο θέλει.

Μόλις ομως φτάσει το πακετάκι, επιστροφή και βουτιά στον μαγικό κόσμο του ατμίσματος

Και μου είχε λείψει πραγματικά για να πω την αλήθεια


Αποσυνδεδεμένος lemar98

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • 23.09.2016
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 19:58 »
Το 2008 ξεκίνησα το Η.Τ. με ένα Gamucci. Άντεξα μια εβδομάδα.
Μετά από 33 χρόνια τσιγάρο... μπούχτισα πια.
23 Σεπτεμβρίου αγόρασα το σετάκι της Eleaf (Pico-Melo). Μετά από δυο εβδομάδες αγόρασα και έναν Nautilus Mini. Από τότε είμαι μ' αυτόν (πολύ ευχαριστημένος).
Εδώ και μέρες διαβάζω διάφορα άρθρα και παρουσιάσεις σας που με βοήθησαν πολύ και με έβαλαν σε έναν άλλο κόσμο. Ψάχνομαι πλέον για επισκευάσιμο τσιγαρίσιο.
Να 'στε καλά όλοι εδώ μέσα. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2016, 20:05 από lemar98 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159685 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530716 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet