vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 00:05 »
καλησπερα σε ολους.
ατμιστης και εγω πλεον εδω και δυο μηνες μετα απο 17 χρονια καπνισματος.
ειμαι 37 χρονων και καπνιζα συστηματικα απο 20 χρονων.
μετα απο μια ατυπη πνευμονια που περασα πριν 1 1/2 χρονο μπηκα στη διαδικασια
εξετασεων.(σπιρομετρησεις,ασθμα κτλ).ευτυχως ολες οι εξετασεις ηταν πολυ
καλες παρα την βλαβερη συνηθεια.
καπου εκει εφαγα το φλας παρολο που δεν ηταν επιτακτικη αναγκη η διακοπη καπνισματος
να κανω μια προσπαθεια να το κοψω.
μετα απο δυο αποπειρες που κρατησαν σχεδον 10 μερες ξανακυλησα.
κανω και μια τριτη αποπειρα με τη βοηθεια της γνωστης τσιχλας και καταφερα να
να φτασω τους δυομησι μηνες.
καπου εκει αισθανθηκα οτι επρεπε οπωςδηποτε να καπνισω.
ολο το διαστημα της αποχης απο το τσιγαρο ενημερωνομουν με μεγαλο ενδιαφερον
για το η.τ με αποτελεσμα να γνωριζω για αυτο ισως περισσοτερα και απο καποιον ενεργο ατμιστη.
μοντελα ατμοποιητων,μπαταριων κ.τ.λ.
μιας και δεν ηθελα να ξαναγυρισω στο κ.τ ξεκινησα εντελως δειλα με ενα απλο σετακι
και μεσα σε αυτο το διμηνο εχω πλεον φτιαξει μια μικρη συλλογη απο mods  και ατμοποιητες.
(joyetech e-vic mini,zigelei zmax v3,zigelei telescopic 23,eleaf gs-air m,nautilus/nautilus mini,aspire triton 2,
kanger subtank min,i kayfun lite plus).
ατμιζω 2-3ml την ημερα 6αρα νικοτινη 50/50 pg/vg.
για μενα το η.τ πλεον περα απο την συνηθεια του ατμισματος αποτελει
και μια ενασχοληση τυπου χομπυ.εξου και η μινι συλλογη.
εχω την αισθηση οτι δεν προκειται να ξαναγυρισω ποτε ξανα στο κ.τ.
ηδη αλλος καπνιζει κοντα μου και μου φαινεται <<δυσβαστακτο>>.
απο το φορουμ εχω παρει πολλες πληροφοριες και βοηθεια.
αυτα απο εμενα. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 00:13 από Kωστας Τ. »

Αποσυνδεδεμένος apagogeas

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • My software
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 11:21 »
Κλείνω σχεδόν 2 μήνες χωρίς κ.τ. και το ευχάριστο είναι ότι ποτέ δε μπήκα στο πειρασμό να κάνω έστω και μια τζούρα κ.τ. Η τελευταία μου απόπειρα να φτιάξω Ni coil ήταν και η αποκάλυψη για την απόλαυση γεύσης και αίσθησης (melo 2 επισκευάσιμη + iStick60), χωρίς σταγόνες ή μπουκώματα ή βαριές "λιπαρές" γεύσεις. Νομίζω έκανα τη τέλεια κατασκευή και εδώ και μια βδομάδα το απολαμβάνω όσο δε πάει, όχι πως πριν ήταν άσχημο αλλά όπως φαίνεται πάντα πάει ένα κλικ πιο πέρα! Τελικά μια μικρή διαφορά στη ποσότητα του βαμβακιού κάνει όλη τη διαφορά στα κατάλληλα σημεία.
Έτυχε το Σάββατο να βρεθώ έξω με παρέα και ένα παιδί κάπνιζε δίπλα μου. Ερχόταν ο καπνός πάνω μου και ήταν πολύ ενοχλητική η μυρωδιά! Ως 20 χρόνια καπνιστής ποτέ δε με ενόχλησε αυτό, πλέον μου θύμισε τις εποχές που απεχθανόμουν το τσιγάρο (πριν το αρχίσω). Σε όποιο φίλο μου εκδηλώνει ενδιαφέρον για το μαραφέτι που κρατάω και είναι καπνιστής, προσπαθώ να του εξηγήσω τα οφέλη μήπως και σωθεί και αυτός! Έχω πάρει 8 γεύσεις καπνικών και πειραματίζομαι.

Αποσυνδεδεμένος margas6

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 17:19 »
Καλησπέρα σε όλους!

Δεν είμαι ατμιστής παρόλα αυτά όλοι οι φίλοι μου είναι και με προέτρεψαν να φτιάξω μια εφαρμογή για συνταγές ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Καθώς όμως έχω μαύρα μεσάνυχτα, καλώς ήρθα με την σειρά μου στην παρέα σας και είμαι σίγουρος ότι θα βρω πλήθος πληροφοριών και συμβουλών για την αναζήτησή μου!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 17:50 »
Ψάξε εδώ μέσα... υπάρχουν αρκετές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12784 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801579 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11043 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet