vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Sergios, Tazz, camber, Milarepa, jtheogr, Jorge

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 22, 2012, 15:54 »
Δεν θεωρώ τον ευατό μου πρεζόνι, είμαι ένας απο τους μερικούς που
διαβάζουν αυτό το φορουμ και ψάχνουν το ιερο δισκοπότηρο.
Δεν κατάλαβες αγαπητέ το πνεύμα του Alexmach, ο οποίος δεν
βλέπει το ατμισμα ως τρόπο διακοπή του καπνίσματος ...
Σχετικά με την εξάρτηση από την νικοτίνη σε πληροφορώ ότι δεν
είναι και τόσο μεγάλη όσο πιστεύεις (δοκίμασες φλορεξ ?).  8)

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 22, 2012, 16:17 »
Δεν με ενδιαφερει αν καποιος θελει να κοψει ή οχι το καπνισμα. Ειναι καθαρα δικη του αποφαση.  Ουτε εσυ καταλαβες τα γραφομενα μου...

Με ενδιαφερει να μην θεωρουμε τη Νικοτινη κατι το ακακο και ιδιαιτερα το ΗΤ. Και αυτο να μην περασει, σε νεοτερους ατμιστες, μας διαβαζουν και νεοτεροι, να μη νομισουν οτι θα κανουν ΗΤ και οτι ειναι εντελως ακινδυνο.

Δοκιμασα να κατεβασω Νικοτινη κατω απο τα 10 που κανω τωρα αλλα με το ζορι αντεχω το 8αρι. Και να φανταστεις ειχα κοψει το ΚΤ παλαιοτερα δυο φορες επι 1.5 χρονο μοναχα με τσιχλες.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 22, 2012, 16:39 »
Λοιπόν δοκίμασε vg με μέντα χωρίς καθόλου νικοτίνη, η μέντα
προσομοιώνει το χτύπημα και το μούδιασμα της νικοτίνης.
Τίποτε σε τουτο το μάταιο κόσμο δεν είναι εντελώς ακίνδυνο,
όλα τα απολαυστικά πράγματα είτε κάνουν κακό είτε είναι αμαρτίες !
Ακόμα και το περίφημο κοκορέτσι μου (που τελείωσε  :'( ).

 

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 22, 2012, 17:29 »

..Και καλα αν υπηρχαν επαρκεις ερευνες, μα εμεις παμε στα τυφλα... Οι εταιρειες που παιρνουν κατι εκατονταδες χιλιαδες ευρω απο εμας δεν κανουν ουτε μια ερευνα. Γιατι αραγε;

Απο την αλλη διαβαζεις αυτο το φορουμ, που νομιζουν μερικοι οτι βρήκαν το Αγιο Δισκοποτηρο... 

Υπαρχει προβλημα με το ΗΤ και ειναι πλεον φανερο, οτι ειναι πολυ ευκολο να εθιστεις και σε αυτο. Θα ελεγα οτι ειναι ακομη πιο ευκολο απο το ΚΤ.

Παρ' όλο που είμαι καινούργιος ατμιστής και δεν μπορώ να προεξοφλήσω τι εξέλιξη θα υπάρξει στον εαυτό μου, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Γιατί μήπως υπάρχουν επαρκείς έρευνες από την άλλη πλευρά.. Τουλάχιστον απ' όσο γνωρίζω όχι. Γιατί άραγε;

Nαι, η νικοτίνη είναι ένα θέμα αλλά σε σχέση με τα κακά του τσιγάρου, θα μου επιτρέξεις να χρησιμοποιήσω παραφρασμένο το αρχικό σου σχόλιο, καλά κάνουν και νομίζουν ότι βρήκαν το Άγιο Δισκοπότηρο..

Και να σου πω και κάτι ακόμη; Σ' αυτή την φάση, ψιλοχέστηκα για τις έρευνες και αναφέρομαι στην άλλη πλευρά μέχρι να διαβάσω κάτι πραγματικά σοβαρό και τεκμηριωμένο με μπόλικα αποδειχτικά στοιχεία και όχι 2 δειγματάκια.. Αυτό που με ενδιαφέρει προς το παρόν είναι οι αναφορές όσων ήδη κάνουν εδώ και καιρό, καπνιστές με πολλά τσιγάρα ημερησίως και οι αλλαγές που έχουν βιώσει στην καθημερινότητά τους..
Αυτά τα ολίγα.  :)

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 22, 2012, 17:39 »
Και βεβαια υπαρχουν ερευνες απο την αλλη πλευρα(ΚΤ)... Πολλες μαλιστα...


Και ολες αναφερουν για τα δηλητηρια που παίρναμε τοσα χρονια.   :yes:


Αν δε βαριέσαι... Google it


Edit: Πουθενα δεν ανεφερα οτι ειναι καλύτερο το ΚΤ απο το ΗΤ. Υπαρχει ομως οτι απο την πλευρα της κοινοτητας(και οχι μονο) παγκοσμιως μια επιφυλαξη σχετικα με τα θετικα και αρνητικα του ΗΤ. Αναφερομαι στις κοινοτητες των ατμιστων... Οι ιατροι ειναι ακομη περισσοτερο επιφυλακτικοι, ακομη και οι "εντιμοι".
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2012, 17:46 από casperino99 »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 22, 2012, 18:03 »

Και ολες αναφερουν για τα δηλητηρια που παίρναμε τοσα χρονια.   :yes:

..Edit: Πουθενα δεν ανεφερα οτι ειναι καλύτερο το ΚΤ απο το ΗΤ. Υπαρχει ομως οτι απο την πλευρα της κοινοτητας(και οχι μονο) παγκοσμιως μια επιφυλαξη σχετικα με τα θετικα και αρνητικα του ΗΤ. Αναφερομαι στις κοινοτητες των ατμιστων... Οι ιατροι ειναι ακομη περισσοτερο επιφυλακτικοι, ακομη και οι "εντιμοι".

Για την νικοτίνη δεν διαφωνώ αλλά μέχρι εκεί. Και δεν νομίζω ότι διαφωνεί και κανένας μας. Και η επιφύλαξη κατανοητή αφού παγκοσμίως δεν έχει κυκλοφορήσει μια κοινή αποδοχή για το η.τ., υπέρ και κατά, με νικοτίνη και χωρίς. Το μόνο που προς το παρόν ισχύει είναι ο πόλεμος μεταξύ συμφερόντων από τις δύο πλευρές και αναμένεται ο νικητής..

Μέχρι τότε, καλύτερα να βλέπουμε το η.τ. ως ..Δισκοπότηρο παρά να ξαναγυρίσουμε στο κανονικό με κατάμαυρα πνευμόνια και όχι μόνο..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 22, 2012, 20:34 »
@casperino99 το σχολιο για "πρεζόνια" δεν εχει να κανει με τις ουσίες και την εξάρτηση.
Σαφώς και η νικοτίνη ειναι οτι είναι και αυτά ειναι γνωστά.
Αλλοι κάνουν προσπάθεια να απαλλαγουν και απο τη νικοτίνη και αλλοι όχι! Αλλοι δεν μπορούν απ την άλλη. Σαφές και καμμιά προσπάθεια δεν την θεωρώ ανούσια.
Το σχόλιο είχε να κάνει με αυτούς που θεωρούν οτι "αγωνίζονται" και οτι όλο αυτό ειναι "προσπάθεια".
Δεν υποβιβάζω την όποια προσπάθειά τους, αλλα βάζω και εισαγωγικά γιατι εκ πείρας βλέπω στις περισσότερες τέτοιες περιπτώσεις, έστω τις πιό εμφανείς, οτι δεν υπάρχει πραγματική θέληση για κόψιμο του τσιγάρου. Ορισμένοι, το βλεπουμε καθημερινά και εδώ και ίσως και στον περίγυρό μας, ΘΕΛΟΥΝ να το ανάγουν σε "προσπάθεια" για να δικαιολογήσουν την πιθανά προδιαγεγραμμένη αποτυχία της. Βλεπεις ανθρώπους που δεν προνοούν για προμήθειες, που παρατάνε τους ατμοποιητές στην πρώτη υπόννοια καμμένου, που λένε οτι δεν "το'χουν" για οποιαδήποτε επισκευή ακόμα και αν αυτή ειναι ανέβασμα του πόλου, που γενικά στους πιό εμπειρους ειναι εμφανές οτι τελικά αντίθετα με ότι λένε δεν καταβάλλουν καμμιά προσπάθεια. Οτι ειναι απλά δικαιολογία για να ξαναγυρίσουν στο τσιγάρο εχοντας περάσει και απο άλλο ένα ισως τρόπο κοψίματος.
Στα νήματα των νεων κυρίως ατμιστών και στις ερωτήσεις νέων βλέπουμε συνέχεια ανθρώπους που υποτίθεται οτι ξεκινούν με τις καλύτερες διαθέσεις, αλλα όταν βλεπουν οτι δεν τους αρέσει η γεύση του πρώτου τους υγρού, τα παρατάνε με τη μία.

Σε αυτούς αναφέρομαι λοιπόν.
ΘΕΛΟΥΝ να θεωρήσουν εαυτούς ως πρεζόνια, για να εχουν την δικαιολογία της συνέχισης του καπνίσματος.
και ενω παντα φυσικά μπορείς να κακοπέσεις στην πρώτη σου συσκευή και να απογοητευθείς, εκείνοι απλά ΔΕΝ καταβάλλουν ΚΑΜΜΙΑ προσπάθεια συνέχισης επειδή ψαχνουν απλά μια δικαιολογία.
ολα τα παραπάνω δεν αποτελούν ούτε κριτική ούτε μομφή. Ο καθένας και οτι θελει κάνει, και οπως μπορει προσπαθεί, (αν προσπαθεί).
Απλα εξακολουθώ να ΜΗΝ την καταλαβαίνω καθολου αυτην την αντιμετώπιση.
και όταν διακρίνω τέτοιες περιπτώσεις, απλά μένω μακρυα. Αλλα επίσης θεωρώ οτι κάνουν και ενα καποιο κακο στους υπόλοιπους νέους ατμιστές αυτοι που ενω τελικά ξερουν καλά οτι παραδίδονται ανευ όρων στο κτ μετα απο μια παρωδία μάχης, γραφουν και όλο τους το χρονικό της παράδοσης αυτής.
Εννοείται οτι δεν αναφέρομαι στον συνατμιστή που ξεκίνησε το νήμα, αλλα και σε κανέναν συγκεκριμένα.
Οι νεότεροι θα διακρίνουν με τον καιρό αμεσα αυτούς στους οποίους αναφέρομαι απο το πρώτο τους μήνυμα.
Οι παλαιότεροι τους καταλαβαίνουν άμεσα ήδη!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 22, 2012, 22:21 »
Ησουν κατανοητός alex, όλοι καταλάβαμε ποιο άτομο εννοείς.  :laugh1: :laugh1:
Και ποια άλλα ακόμη. Σίγουρα όχι τον "ιδρυτή" του νήματος.
ΘΑ συμφωνήσω μαζί σου ότι κάνουν κακό στους υπόλοιπους νέους ατμιστές, γιατί τους αγχώνουν.
Πάω να σκαλίσω λίγο ακόμη τον πόλο του πανάκριβου αλλά ιδιοτροπου μιστ, μήπως αποφασίσει να δουλέψει με την αυτόματη ego, να πετάξω ένα κινέζικο βρωμουγρό και έναν κάρτο που με το πρώτο γέμισμα μου έβγαλε καμμένο...
Ολα αυτά απολαμβάνοντας έναν φανταστικό ντριπάτο σε passthrough ego, με λιγωτική μπεμπέκα....

Συμπέρασμα: Κανείς νέος ατμιστής που θέλει πραγματικά να κόψει το η.τ. δεν πρέπει να φοβάται. Πάντα υπάρχει δρόμος για να το ευχαριστηθεί. Ο δρόμος γίνεται αδιέξοδο μόνο από την έλλειψη επιθυμίας να παραμείνει στο η.τ.


Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 23, 2012, 00:19 »
Η θέση η δική μου και το ιστορικό που μπήκα στην διαδικασία να καταγράψω είναι σαφέστατα και αφορά την δική μου προσπάθεια για να σταματήσω να καπνίζω. Δεν ξέρω αν είμαι πρεζόνι ή όχι αλλά δεν με απασχολεί κιόλας. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι είχα μια κακή συνήθεια και μέσα σε μιά μέρα την σταμάτησα. Μπορεί να κάπνιζα λίγα σε σχέση με άλλους, παρ' όλα αυτά κάπνιζα από το 1992 και όπως και να το κάνεις, η συνήθεια ήταν δεδομένη.
Είμαι ευτυχής που το σταμάτησα τόσο εύκολα, είμαι ευτυχής που δεν μου λείπει, είμαι ευτυχής που για καλή μου τύχη βρήκα αυτό το φόρουμ και με βοηθά ιδιαίτερα και γενικότερα όλα καλά..!!
Τώρα όσον αφορά την νικοτίνη, οκ, όλα γνωστά όπως είπε και ο alexmach και μακάρι όσοι κάνουμε η.τ. να φτάσουμε να χρησιμοποιούμε 0 και είτε να το σταματήσουμε και αυτό είτε να το συνεχίσουμε αν αποδειχτεί ότι δεν βλάπτει την υγεία, έτσι γιατί γουστάρουμε.
Θα συμφωνήσω για άλλη μια φορά με την petra και απλά να προσθέσω όσον αφορά εμένα και το ημερολόγιο μου, ότι "αδέρφια, δείτε το ως Άγιο Δισκοπότηρο (μου άρεσε αυτή η παρομοίωση) και κάντε την προσπάθεια σας με τον τρόπο όμως που περιγράφουν η petra, ο alexmach και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν αποκτήσει κάποια πείρα και έχουν μία άρτια σκέψη και λόγο."
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 23, 2012, 09:49 »
Μετά απο 4 μήνες περίπου ατμίσματος ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου.

Όσο και αν πολλοί από εμάς δεν θέλουν να το παραδεχτούν ήξερα οτι ήμουν πρεζάκι. (Αυτό είναι διαφορετικό από αυτό που λέει ο alexmach, προς αποφυγή παρεξηγήσεων..)
Είχα (και έχω ακόμα) εξάρτηση από την νικοτίνη, και είχα ψυχολογική εξάρτηση από το τσιγάρο.

Ο αρχικός σκοπός μου δεν ήταν να κόψω το κ.τ. άμεσα.
Για την ακρίβεια ήθελα να το κόψω μεν αλλά δεν πίστευα οτι θα μπορούσα σε εκείνη την φάση να το καταφέρω, λόγω διαφόρων προσωπικών θεμάτων κυρίως.
Οπότε ήλπιζα αρχικά να το μειώσω σημαντικά από τον μισό-ένα καπνό την ημέρα που ήθελα και σταδιακά μετά από μερικούς μήνες όταν θα αισθανόμουν ΟΚ να σταματούσα το κ.τ.
Επίσης επειδή η διακοπή του κ.τ. ήταν κάτι που το συζητούσα καιρό με το έταιρο ήμισι χρειαζόμουν 2 τσιγάρα.

Έτσι λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο και μελέτη στην αρχή του χρόνου προμηθεύτηκα ένα πακέτο Ego-C. (2 σετ μπαταρία κώνο + 3 ατμο) και ένα υγρό 9mg.
Αρχικά έλεγα να μειώσω τα τσιγάρα που ανάβω μηχανικά χωρίς ιδιαίτερο λόγο και να τα αντικαταστήσω με η.τ.
Τις πρώτες μέρες λοιπόν έκανα αρκετά από το η.τ. και όποτε μου ερχόταν άναβα και κάνα κ.τ.
Άμεσα έγινε ένα πρώτο τεστ χωρίς να το καταλάβω.
Πέρασα το τριήμερο των φώτων λιώνοντας στο σπίτι με φίλους.
Υπό νορμάλ συνθήκες εκείνο το τριήμερο θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 3 καπνούς.
Τελικά είχα καταλήξει να κάνω όμως 2-3 κ.τ. την μέρα.
Όπως καταλαβαίνετε μου έκανε εντύπωση καθώς δεν περίμενα να τα μειώσω τόσο απότομα.
Έτσι αποφάσισα να αγοράσω άμεσα εξτρα μπαταρία, και ατμοποιητές για να μην ξεμείνω και ψάχνομαι τελευταία στιγμή.
Και φυσικά δεύτερο φορτιστή γιατί είμαστε και 2 άτομα και με ένα δεν μπορούσε να γίνει δουλεια.
Επίσης αισθανόμουν οτι με το 9αρι υγρό δεν θα την πάλευα.
Ειδικά στην δουλειά που έπρεπε να βγαίνω έξω ακόμα και για να ατμίσω οπότε δεν μπορούσα να κάνω μια τζούρα κάθε λίγο και λιγάκι και να είμαι ΟΚ.
Έτσι πήρα και ένα 18αρι ελπίζοντας οτι θα είναι πιο άνετα τα πράγματα.
Η αλήθεια είναι οτι ήταν.
Λίγο αργότερα προμηθεύτηκα και βάσεις και αρώματα για να φτιάχνω δικά μου υγρά για οικονομικούς κυρίως λόγους τότε.
Τον πρώτο καιρό λοιπόν άτμιζα το 18αρι μου και ήμουν ΟΚ.
Έκανα όμως και 2 κ.τ. την μέρα. (κυρίως με τον πρωινό καφέ)
Και αισθανόμουν εντυπωσιασμένος που χωρίς να το καταλάβω έπεσα από τα 30 στριφτά την μέρα στα 2.
Σε όλη αυτό το διάστημα ποτέ δεν είπα οτι έκοψα το κ.τ.
Και έλεγα οτι όποτε θελήσω θα καπνίσω. Δεν θα ζοριστώ και σε αυτό το ζήτημα... (Τα υπόλοιπα ζόρια μου ήταν αρκετά  ;) )
Αφού λοιπόν πέρασε ένα διάστημα γύρω στις 2 εβδομάδες με το άτμισμα σε αυτά τα επίπεδα, και αφού είχα συνηθίσει πλέον το άτμισμα, είπα μια μέρα να κάνω ένα τεστ.
Σαν καπνιστής υπήρχαν 2 ασχολίες με τις οποίες το τσιγάρο ήταν άρικτα συνδεδεμένο: ο καφές και το ποτό.
Είπα λοιπόν μια μέρα να δοκιμάσω το πρωί με τον καφέ να κάνω η.τ. αντί για κ.τ.
Και έγινε κάτι μη αναμενόμενο. Δεν με ένοιαξε καθόλου.
Οπότε έκοψα το κ.τ. με τον καφέ.
Κάτι αντίστοιχο έγινε μερικές μέρες μετά με το ποτό.
Παρ'όλ' αυτά ακόμα έλεγα οτι δεν το έχω κόψει.
Τον επόμενο 1,5 μήνα είχα ακόμα τον καπνό στην τσέπη για να κάνω άμα θελήσω.
Έλα όμως που δεν με έκαιγε πλέον.
Το είχα κόψει αλλά δεν το ήξερα ακόμα...
Μέχρι που απλά κάποια στιγμή το πήρα απόφαση και βαρέθηκα να τον κουβαλάω συνέχεια μαζί μου.
Αφού λοιπόν είχα μπει για τα καλά στο άτμισμα και είχα δει οτι με καλύπτει είπα σιγά σιγά να δοκιμάσω να μειώσω και την νικοτίνη.
Τον πρώτο καιρό έφτιαχνα 18αρια υγρά, αργότερα έφτιαχνα και 9άρια για κάποιες ώρες της μέρας, μετά σταμάτησα τα 18άρια και τώρα πλέον παίζω από 6 έως 9mg.
(Αν και ακόμα έχω και 5 ml 24άρι που είχα φτιάξει για ώρα ανάγκης, που ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί)
Και θέλω να πιστεύω οτι θα πέσει κι άλλο, μέχρι να γίνω και εγώ φλώρος τελικά. ;)
Και ταυτόχρονα είπα να δοκιμάσω και άλλες συσκευές πλέον για να δω αν υπάρχει κάτι άλλο που θα με ικανοποιεί ακόμα περισσότερο...
Πλέον μπορώ να πω οτι έκοψα το κ.τ.

Φυσικά οφέλη στον εαυτό μου είδα από τις πρώτες μέρες ουσιαστικά.
Και τελικά αυτό που μου έκανε εντύπωση περισσότερο δεν ήταν η βελτίωση της φυσικής κατάστασης που περίμενα να συμβεί.
Αυτό που δεν είχα καταλάβει ήταν οτι με το κ.τ. δεν είχα γεύση/όσφρηση πλέον. Και όταν άρχισα να τα αποκτώ πάλι ήταν εντυπωσιακό.


Βγήκε λίγο μεγάλο το κείμενο...
Ελπίζω αν υπάρχουν κάποιοι που σκέφτονται το άτμισμα να του δώσουν μια ευκαιρία. Αυτή ήταν η σημαντική απόφαση που πήρα τότε.
Είπα οτι θα του δώσω την ευκαιρία. Θα μάθω τα χούγια του και τις ιδιοτροπίες του και θα του δώσω μια ευκαιρία.
Οπότε στους νέους προτείνω να ψάξουν/διαβάσουν/ρωτήσουν για να το φέρουν στα δικά τους μέτρα ώστε να στεφθεί το πείραμα με επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 23, 2012, 10:49 »
Άσε φίλε που ζόυσαμε μες στην βρώμα και δεν το συνειδητοποιούσαμε... Τασάκια γεμάτα παντού, στάχτες μες στο αμάξι, κίτρινα δάχτυλα, μαύροι τοίχοι στο σπίτι...

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 23, 2012, 11:06 »
Εγώ ήμουν μάλλον βιτσίοζος καπνιστής και το τσιγάρο απαγορευόταν ρητώς και δια ροπάλου στο αμάξι.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 23, 2012, 11:15 »
Είσαι εξαίρεση... :) Kάθε 15 μέρες το έπλενα γιατί καταντούσε χιονισμένο τοπίο. Άσε τις τρύπες στο πίσω κάθισμα από τις καύτρες που έπαιρνε ο αέρας.

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 23, 2012, 11:22 »
Δεν ήθελα να ποτίσει τσιγαρίλα.
Και ναι το ξέρω οτι είμαι εξαίρεση.
Δεν υπήρχε ούτε ένας φίλος καπνιστής που να το καταλάβει ή να συμφωνήσει.
Αλλά αφού δεν κάπνιζα ούτε εγώ ήταν αναγκασμένοι να το δεχτούν...  ;)
Επίσης στο σπίτι το τζάμι στο σαλόνι δεν έκλεινε σχεδόν ποτέ. Χειμώνα καλοκαίρι.
Ήταν το μινιμουμ επίπεδο εξαερισμού που μπορούσα να δεχτώ.
Η κάπνα με ενοχλούσε ακόμα και όταν κάπνιζα. Σε βαθμό να βγω έξω από μπαρ για να κάνω ένα τσιγάρο σαν ανθρωπος γιατί μέσα είχε πολύ κάπνα.
Βέβαια μάλλον εγώ ήμουν ανώμαλος....  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 23, 2012, 11:28 »
...εχμμμ, όχι μόνο εσύ.
Κι εγώ ακριβώς το ίδιο ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3044 236272 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από billythekid
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13701 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid