vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

220 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber, xsad

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #270 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 12:21 »
Περιμένω ανακοίνωση "ζυγουροσυνάντηση" ατμίζοντας black cherry inawera... 8)

Αποσυνδεδεμένος ΑΓΝΟ

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #271 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:00 »
 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 14:19 »
Καλημέρα σε όλους σας και καλή σας χρονιά έστω και 28 ημέρες μετά..!!!!

Λοιπόν, δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να πω, ούτε πλέον να συμβουλεύσω από προσωπικές εμπειρίες. Όλο αυτό το χρονικό διάστημα, από τέλος Μαρτίου 2012, που ξεκίνησε η γνωριμία μου με το ηλεκτρονικό, είπα και έγραψα αρκετά.
Τώρα, εδώ και μερικούς μήνες δεν είμαι και στην καλύτερή μου φάση και δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος για να πω κάτι για αυτό. Ίσως το μόνο που έχει νόημα να ξαναπώ είναι το ότι όλα εξαρτώνται από το μέσα σας, την καλή σας ή κακή σας ψυχολογία, το πόσο εύκολα ή δύσκολα μπορείτε να φανείτε υπεράνω περιστάσεων και να αντισταθείτε σε "εύκολες λύσεις" αλλά ταυτόχρονα τόσο μα τόσο κακές, το πόσο εύκολα ή δύσκολα μπορείτε να επιβληθείτε στον ίδιο σας τον εαυτό.

Όσον αφορά τις ζυγουροσυναντήσεις μας, αισθάνομαι ιδιαίτερα άσχημα που δεν γίνονται και που το μπαλάκι το έχω εγώ. Η τελευταία μας ήταν τον Σεπτέμβριο και έκτοτε ..nada  :)
Θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος θέλει μπορεί να κανονίσει και να αναλάβει την συγκεκριμένη τύπου συνάντηση γιατί ούτως ή άλλως δεν κατέχω και τα πνευματικά δικαιώματα, μη τρελλαθούμε κιόλας..!!!  :D Στεναχωριέμαι που όσοι ενδιαφέρεστε περιμένετε από εμένα κι εγώ δεν κανονίζω κάτι καθαρά λόγω οικονομικών στριμωγμάτων.. Θα αισθανόμουν πολύ καλύτερα αν το κανόνιζε κάποιος άλλος και έπαιρνε έστω και για λίγο το θέμα αυτό από πάνω μου..

Να 'στε όλοι καλά και όσο μπορείτε να χαμογελάτε, ..κάνει καλό στις ρυτίδες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #273 στις: Απριλίου 17, 2013, 14:30 »
Είδα φως και μπήκα.. έτσι, για να πω μια καλημέρα.

Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλοι σας καλά και να συνεχίζετε, στον βαθμό που μπορεί ο καθένας, να ατμίζετε. Και μακάρι να πειστούν και άλλοι να το δοκιμάσουν, εννοείται σοβαρά, και να σταματήσουν το κάπνισμα. Πρώτα απ' όλα για λόγους υγείας αλλά και για λόγους οικονομίας..

Ένας χρόνος και κάτι πέρασε από τότε που σταμάτησα ουσιαστικά να καπνίζω και ξεκίνησα το άτμισμα. 31 Μαρτίου 2102. Και μέσα σε αυτόν τον χρόνο γνώρισα και συνατμιστές, παιδιά καλά και ήπιαμε και τα καφεδάκια μας, ήπιαμε και τα κρασάκια μας, φάγαμε και τα ζυγούρια μας.
Μέσα σε αυτόν τον χρόνο, έκανα και τα πισωγυρίσματά μου.. Σε στιγμές ψυχολογικά δύσκολες. Αλλά όπως έγραψα, ήταν στιγμές και ευτυχώς λίγες.. Αλλά το έχω ξαναπεί, τα πισωγυρίσματα δεν έχουν σημασία και οκ κι αν συμβούν και πιθανώς και φυσιολογικό, δικαιολογημένο. Αυτό που έχει κατ' εμέ σημασία είναι πάντα να επανέρχεσαι στην αρχική πορεία και προσπάθεια, στο άτμισμα και ο κάθε ένας να νιώθει ειλικρινής και καλά με τον εαυτό του.

Αυτά τα λίγα από μένα, και πάλι την καλημεροκαλησπέρα μου, να είστε όλοι καλά, γνωστοί και άγνωστοι και να προσέχετε τους εαυτού σας πάνω και πριν απ' όλα και καλά ατμίσματα  :thumpup:   


Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:04 »
Σήμερα κλείνω 1 μήνα χωρίς κ.τ, με τη βοήθεια του η.τ και είμαι τρισευτυχισμένη!!
Η απόφαση μου ήρθε ξαφνικά κι απότομα, περνώντας απο το μοναδικό κατάστημα η.τ του νησιού στο οποίο ζώ τον τελευταίο 1,5 χρόνο, τη Σύρο. Δεν είχα κανένα γνωστό ή φίλο που να είναι ατμιστής, αλλά ήμουν τυχερή που έπεσα σε μια πραγματικά πολύ εξυπηρετική υπάλληλο, που είχε τη διάθεση να μου λύσει τις απορίες μου.
Ξεκίνησα με ενα απλό πακέτο μπαταρίας και ατμοποιητή και ενα καπνικό υγρο με 12% νικοτίνη ( κάπνιζα old holborn κιτρινο και έψαχνα να βρώ πόση νικοτίνη κάπνιζα αλλά δεν βρήκα πουθενά την πληροφορία αυτή )
Οταν μπήκα στο αυτοκίνητο, ένιωθα τόση χαρά που για πρώτη μου φορά μετά απο 30 χρόνια θα αποχωριζόμουν αυτό το μόνιμο βραχνά που έπιασα τον εαυτό μου να σκέφτομαι που να χαρίζω τους 2 καπνους που είχα σπίτι!! ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ αυτό ένιωθα!! Ποιός;; Εγώ που είχα φτάσει να βγαίνω με τις πυζάμες να πάρω κ.τ για να έχω το πρωί με τον καφέ μου!!!
Στις 10 μέρες, κατέβασα τη νικοτίνη στα 9%, άλλαξα πακέτο αγοράζοντας το istick 30+nautilus και εδώ και μια βδομάδα ατμίζω ενα υπέροχο υγρό, μη καπνικό με 6% νικοτίνη (Apple Delight της El Greco platinum, σας το συνιστώ αν σας αρέσουν τα φρουτώδη). Κάνω 2,5-3 ml τη μέρα και νιώθω άλλος άνθρωπος!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΑΠΝΕΩ!!
Θέλω να ευχαριστήσω το forum γιατι χαρη σε σας διάβασα βασικά πράγματα και είδα video που με βοήθησαν πολύ, όπως ο καθαρισμός του ατμοποιητή και πολλά άλλα.
Στα 30 χρόνια που κάπνιζα, δεν έκανα καμιά προσπάθεια να το κόψω. Σήμερα μπορώ να πω πως σε 1 μόλις μήνα, το έχω ξεχάσει το κ.τ τελείως!!!
Σκοπός μου είναι κάποια στιγμή να σταματήσω και το η.τ, αλλά κι αυτό θα γίνει στην ώρα του :yes:
Καλή συνέχεια σε όλους μας και ποτέ ξανά το ρημάδι στο στόμα μας!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #275 στις: Ιουνίου 06, 2015, 14:12 »
18 μερες χωρις τσιγαρο  :D  και το ευτηχημα ειναι οτι δεν μου λειπει καθολου
Θελω να δωσω επι τις ευκαιρίας συγχαρητήρια  :thumpup: [size=78%] στους συντονιστες και σε ολλα τα παιδια  αυτου  του φορουμ που χαρη στην πολύτιμη βοηθεια τους [/size]
εγιναν η αφορμη να παρατησω αυτην την βλαβερη συνηθεια που με τυρανουσε πολλα χρονια 

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #276 στις: Αυγούστου 30, 2015, 07:15 »
Προσοχή, ακολουθεί σεντόνι, φλυαρία και ΤΜΙ:

Καινούργια ατμίστρια για τρίτη φορά. Άτμιζα για 1,5 χρόνο περίπου μέχρι που πέθανε ο αδερφός μου και οχτώ μήνες αργότερα ο πατέρας μου. Έφτασα στα 2,5 πακέτα --μιας που είχα τόσο καλή δικαιολογία-- και όλο σκεφτόμουν να γυρίσω στο ητ και όλο δεν το έκανα. Τελικά, άφησα τα σύνεργα (μια μπαταρία ego-vv και έναν smokebomb) στο γραφείο να τα βλέπω και με έπεισα λίγο μετά το Πάσχα.

Τότε πήρα υγρά, παρήγγειλα βάσεις και κανελλομπισκότο μπας και μ'αρέσει με τον φραπέ (μπα), τσίμπησα δύο ατμοποιητές τζάμπα, κατέβασα εφαρμογές και αντον, άλλαξα ταπετσαρία στο λάπτοπ και γενικά κομπλέ όλα για δυο βδομάδες. Μετά άνοιξε ο ένας ατμοποιητής, μου έλουσε την μπαταρία και πάπαλα. Ξενέρωσα, σιχτίρισα και άντε πάλι 2,5 πακέτα κτ τη μέρα. Κάθε τόσο οι εφαρμογές μου υπενθύμιζαν ότι είχα γλιτώσει τόσα λεφτά ή τόσα λεπτά απ'την ζωή μου και χαμογελούσα πικρά ή με ειρωνευόμουν. Πάλι σκεφτόμουν συνέχεια πως πρέπει να αρχίσω το ητ και πάλι δεν το έκανα.

Την προηγούμενη βδομάδα έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ περί παχυσαρκίας στο youtube και από κάτω σχολίαζαν ότι το φαγητό είναι ο χειρότερος εθισμός γιατί δεν μπορείς απλά να το κόψεις όπως το αλκοόλ ή το τσιγάρο. Εγώ έχασα 50 κιλά. Αν κατάφερα να κόψω το φαΐ, γιατί επιλέγω να με πτοεί το τσιγάρο;

Έλεγαν στο ντοκιμαντέρ τι επιπτώσεις έχει η παχυσαρκία στην υγεία κι εγώ συνέχαιρα τον εαυτό μου που κατάφερα να τις αποφύγω. Σκεφτόμουν το καλό που έκανα στην υγεία μου. Έβλεπα ανθρώπους που κουράζονταν με το παραμικρό, που δεν μπορούσαν να πάρουν ανάσα και κουβαλούσαν μαζί τους φιάλες οξυγόνου, που είχαν ταχυκαρδίες και ταλαιπωρούσαν τις καρδιές τους και χαιρόμουν που εγώ πλέον δεν ήμουν σαν αυτούς. Και ταυτόχρονα κάπνιζα. Οξύμωρο.

Έτσι το πήρα απόφαση, πήρα την μπαταρία και είπα πως ή θα την καταστρέψω ολοκληρωτικά ή θα την φτιάξω. Και την έφτιαξα. Πατήθηκε το κουμπί, έμεινε πατημένο, την καθάρισα κι άλλο, τράβηξα το κουμπί με το νύχι, την ξανακαθάρισα και τελικά δούλεψε. Δεν την είχα βαφτίσει τυχαία Αθανασία. Εδώ και οχτώ μέρες λοιπόν, κάνω ητ και κτ μαζί. Δεν με έχω πει ακόμα ημι-ατμίστρια γιατί φοβάμαι πως δεν θα γίνω. Δεν έχω παραγγείλει πράγματα που θέλω γιατί φοβάμαι αυτό που θα νοιώσω αν τελικά τα καταχωνιάσω. Μέχρι την Τετάρτη έκρυβα το ητ απ'την μάνα μου και μέχρι προχθές δεν το έπαιρνα έξω. Σε φόρουμ μπήκα χθες. Γράφω τώρα κι αυτή την εγκυκλοπαίδεια (πρέπει να'χει ξεφύγει κι από σεντόνι) και ελπίζω έτσι να το κάνω επίσημο.

Δεν κόβω τελείως το κτ γιατί ξέρω ότι τσινίσω. Λέω να το κάνω σταδιακά. Προς το παρόν έχω κατέβει απ'το πακέτο, αλλά δεν έχω κάνει και χρονοδιάγραμμα. Με έμαθα αρκετά κιλά χάνοντας τα κιλά και την γνώση αυτή θα την αξιοποιήσω εδώ. Ή μάλλον ελπίζω να την αξιοποιήσω, μιας και το πρώτο που έμαθα ήταν να μη λέω μεγάλη κουβέντα (αλλά να μην τρώω και μεγάλη μπουκιά  :tongue_smilie: ). Έμαθα πώς να παίρνω κουράγιο και θέληση να συνεχίσω, έμαθα πως θα έχω πισωγυρίσματα και πώς να αντιδράω, έμαθα πως αν θέλω κάτι θα το καταφέρω. Έμαθα πως θα έρθουν στιγμές που θα χρειαστώ βοήθεια, αλλά δεν έμαθα να την ζητάω. Ελπίζω αυτό να το μάθω τώρα.

TL;DR από σήμερα ξεκινάω επίσημα το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #277 στις: Αυγούστου 30, 2015, 11:45 »
Καλώς όρισες φιλη ( ξανά ) στο η.τ.
Ποτέ δεν ειναι αργά για να κάνουμε το πολυτιμότερο δώρο στον εαυτό μας : την βαθιά, καθαρή αναπνοή.
Οταν καταφέρεις και σταματήσεις τελείως το κ.τ θα με θυμηθείς.
Δεν θα πιστεύεις αυτο που νιώθεις!!! Αντοχές και βαθιές αναπνοές!!!
Δεν ξερω τι σύνεργα χρησιμοποιείς αλλα παίζουν πολυ σημαντικό ρόλο, στο να κόψεις τελείως το κάπνισμα.
Θα σου πρότεινα, μια μέρα που θα έχεις κέφια, να πας σε ενα κατάστημα η.τ ( που να εχει μεγαλη γκάμα προϊόντων, αλλα και δυνατότητα να δοκιμασεις, υγρά, ατμοποιητες και μπαταρίες η μοντάκια ) και να κανεις μια καλή αναβάθμιση στον εξοπλισμό σου.
Ειμαι απόλυτα σίγουρη οτι θα αλλάξεις εύκολα στρατόπεδο.
Όλοι μας εδώ στο φορουμ βοηθάμε ο ένας τον άλλον, ψυχολογικά, αλλα και εγκυκλοπαιδικά μιας και τα περισσότερα πράγματα που αφορούν στο η.τ τα μαθαίνουμε απο εδώ.
Οποια απορία έχεις μην διστάσεις να την θέσεις και να εισαι σίγουρη οτι θα σου λυθεί άμεσα.
Σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #278 στις: Αυγούστου 30, 2015, 11:57 »
Lisnya, νομίζω ότι σε θυμάμαι και νομίζω ότι έχουμε μιλήσει στο παρελθόν.
Θερμά συλλυπητήρια, πέρασες δύσκολες καταστάσεις, τώρα πρέπει να είσαι δυνατή, να κοιτάξεις μπροστά και να τα καταφέρεις.

Αλλαξαν πολλά πράγματα από την τελευταία φορά που άτμιζες.
Προς το καλύτερο. Τώρα μπορείς πραγματικά να πάρεις 2-3 πραγματάκια που θα δουλεύουν καλά και θα σε κάνουν να κόψεις εντελώς το κ.τ. αν το θέλεις.
Οποτε νομίζεις, αν θυμάμαι καλά ότι είσαι Θεσσαλονίκη, μπορείς να στείλεις πμ. Είμαστε 2-3 κοπέλες από Θεσσαλονίκη, με χαρά να βρεθούμε για έναν καφέ, να σου λύσουμε και τυχόν απορίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2015, 12:42 από petra »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #279 στις: Αυγούστου 30, 2015, 13:18 »
Lisnya αν έχεις κάνει τον άθλο να χάσεις 50 κιλά, θα δεις πως το να γίνεις ημι-ατμίστρια είναι απλά παιχνιδάκι που γίνεται σχεδόν αυτόματα. Το να γίνεις πλήρης ατμίστρια θέλει πολύ μικρή προσπάθεια -μάλλον επιθυμία και λίγη οργάνωση παρά αληθινή προσπάθεια. Με τον σωστό εξοπλισμό και ένα υγρό που να σου αρέσει θα σου βγει φυσικά και απολαυστικά. Οι συσκευές, οι ατμοποιητές και οι μπαταρίες εξελίχτηκαν αρκετά και το κάνουν πιο εύκολο και ικανοποιητικό. Το να δώσεις για αρχή ένα μικρό ποσό για κάτι καινούριο δεν είναι πολυτέλεια ή "δέσμευση", είναι σχεδόν εγγύηση πως θα μπεις στον δρόμο που θέλεις ευκολότερα.
Αν είσαι όντως κοντά στην petra, πήγαινε τρέχοντας να την βρεις και δεν θα χάσεις! Όλα θα γίνουν τόσο εύκολα και ευχάριστα που δεν θα το πιστεύεις.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #280 στις: Αυγούστου 31, 2015, 04:58 »
Sofiawinny,θυμάμαι πολύ καλά πόσο με είχε ωφελήσει το ητ. Θυμάμαι πόσο γρήγορα περπατούσα. Έκανα 2 χιλιόμετρα μέχρι το γυμναστήριο σε 13 λεπτά, ανέβαινα απ'τις σκάλες στον 2ο και έκανα 1 ώρα γυμναστική μετά. Και ήμουν 96 κιλά τότε. Τώρα στα 64 θα τα φτύσω πριν φτάσω στις σκάλες. :tongue_smilie:

Πέτρα, ναι, έχουμε μιλήσει. Σ'ευχαριστώ. Σπούδαζα στην Θεσσαλονίκη τότε. Έχω δύο χρόνια που γύρισα Τρίκαλα και, πραγματικά, είναι θαύμα που κρατήθηκα μέχρι τον Νοέμβριο του '13. Στα Τρίκαλα, ειδικά τότε, ήταν πολύ περιορισμένα αυτά που μπορούσες να βρεις και δεν μ'αρέσει να παραγγέλνω απ'το ίντερνετ χωρίς να ξέρω τι παίρνω. Ευτυχώς ο λατρεμένος μου τότε smokebomb μου είχε βγει τόσο καλός όσο και η μπαταρία μου.

BigSur, επιθυμία --προς το παρόν τουλάχιστον-- υπάρχει. Γενικά με το τσιγάρο έχω μπουχτίσει πια. Οργάνωση δεν υπάρχει, αλλά σιγά-σιγά, ελπίζω πως θα το καταφέρω. :)

Τα σύνεργά μου ήταν αυτά:



Την μπαταρία την κατέστρεψα σήμερα σαν ηλίθια. Πήγα να δείξω σε μία φίλη πως η δουλεύει ενώ είναι σπασμένη και μαριναρισμένη και την απόσπασα. Οπότε αναγκαστικά το πρωί θα πρέπει να αγοράσω κάτι από Τρίκαλα. Η συγκεκριμένη μπαταρία μου ήταν αρκετή, απλώς πια δεν κρατούσε φόρτιση. Τώρα δεν ξέρω καθόλου τι να πάρω... Έχω μία γειτόνισσα που πουλάει κυνηγετικά και ητ και είναι και αυτή που μου έδωσε τους ατμοποιητές. Έχει πολύ λίγα πράγματα, αλλά μου πρότεινε και η ίδια το istick με ατμοποιητή Aspire κάτι. Από τα λίγα που έχω δει είναι αρκετά καλό, σωστά; Οπότε μάλλον προς τα'κει θα προσανατολιστώ. Έρευνα δεν προλαβαίνω να κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #281 στις: Αυγούστου 31, 2015, 09:05 »
Καλώς μας ξαναήρθες το λοιπόν! Η πωλήτρια προφανώς σου πρότεινε iStick30+Aspire Nautilus mini, ίσως το πιο διαδεδομένο σετάκι αυτό τον καιρό. Θα διαπιστώσεις και μόνη σου ότι η εξέλιξη είναι αλματώδης σε σχέση με τον παλιό σου εξοπλισμό.

Η θέληση δεν σου λείπει αν κρίνω από τα γραφόμενά σου, οπότε με τη βοήθεια που θα σου προσφέρει ο αναβαθμισμένος εξοπλισμός, το μόνο που έχεις να φοβάσαι, είναι ο ίδιος ο φόβος.

Εύχομαι καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια, και ένα απολαυστικό δεύτερο ταξίδι στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #282 στις: Αυγούστου 31, 2015, 11:24 »
Σ'ευχαριστώ! Αυτό πρέπει να μου πρότεινε, ναι, αλλά δεν το πήρα τελικά, του διαόλου πράμα πρέπει να είναι. Μ'αρέσει που ζήτησα μηδενική νικοτίνη γιατί φοβήθηκα μην είναι δυνατό. Η νικοτίνη θα μ'έσωζε. Έχασα την φωνή μου και έβαλα και τα κλάματα. Ακόμα πονάει ο λαιμός μου. :)) Πήρα ένα Vapros Nunchaku τελικά, δεν ξέρω τι είναι, αλλά για τις ανάγκες μου καλό μου φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #283 στις: Αυγούστου 31, 2015, 13:22 »
Αν σου έδωσε και ένα καλό ατμοποιητή, μια χαρά θα την κάνεις τη δουλειά σου. Και βλέπουμε! Καλοάτμιστος ο εξοπλισμός.

Αποσυνδεδεμένος Fafis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 16:18 »
Ημουν καπνιστης για 4 χρονια και ειπα να ξεκινησω το ατμισμα μπας και κατεφερω να το κοψω. Δοκιμασα δυο -τρια ατμιστηρια αλλα με χαλαγαν στον λαιμο μεχρι που μια μερα ενας φιλος μου αγορασε το Evic Vt και το δοκιμασα για καμποσο καιρο και συνηδητοποιησα οτι με το ρυθμιστη τασεως μπορουσα να το ρυθμισω στα ιδανικα μου θελω και δεν με ενοχλουσε πλεον στο λαιμο. Απο τοτε σταματησα το καπνισμα και αρχισα το ατμισμα. :thumpup: 8) :D 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159923 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515363 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146485 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530821 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801651 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41001 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet