vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 4 χρήστες
akis91, Doubt, azografos, manoslykos

Twitter

απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.

Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 29, 2012, 22:20 »
Όπως και να τον γεμίζεις δεν υπάρχει θέμα.
Το μόνο είναι να κοιτάς μην πέφτει στην αντίσταση και να μην τον ανοίγεις από κάτω γιατί βγαίνει από τη θέση της η αντίσταση και αν δείς από κάτω " παίζει " τότε σίγουρα όχι μόνο θα χεις διαρροές αλλά πλημμύρα

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 29, 2012, 22:43 »
Μην αγχωνεσε την εχουμε περασει ολοι αυτην την φαση πιστευω. Ειναι απο 2-3 μηνες το σταδιο προσαρμογης πιστευω.
Εχεις αρκετα εμποδια να περασεις...
1. Εχουμε την αναζητηση της συσκευης που θα σου ταιριαξει περισσοτερο.
2. Να μαθεις ολα τα χουια της συγκεκριμενης συσκευης και πως να την συντηρεις.
3. Η μεταβαση απο τον εθισμο σου απο τον ''βαρη και βρομερο-καπνο'' στον ''καθαρο και αναλαφρο'' ατμο.
4. Τελος η αναζητηση των γευσεων, βασεων και νικοτηνης..  (PG,VG,50/50,70/30,30/70,Z750,CBR1000....) .... ασε... σου λεω απο τωρα οτι ισως η καλυτερη γευση ειναι η 0 γευση δηλαδη σκετη βαση για μενα τωρα πλεον 50/50.
Υπομονη... και μην τα βαζεις κατω..
Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος...
Το ταξιδι ειναι αυτο που αξιζει... :o
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2012, 23:26 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 29, 2012, 22:55 »
Τώρα που ηρέμησες ψάξε για ένα καλό επισκευάσιμο να βρεις την υγειά σου. Καλά τα ego τρεχαγύρευε κάθε τύπου για αρχή αλλά η ηρεμία και το να μπορείς να επεμβαίνεις σύμφωνα με τα γούστα σου κάθε φορά επιτυγχάνεται μόνο μέσω επισκευάσιμου.
Κι εγώ θα τα είχα παρατήσει αν επέμενα για πολύ ακόμα να ψάχνομαι με αναλώσιμους και πλέον με έναν A2 (σε giant μπαταρία) και έναν Οδυσσέα έχει πάψει εδώ και 4 μήνες να με απασχολεί το θέμα.
Και τουλάχιστον για τον πρώτο μπορείς πλέον να βρεις εξαιρετικά αξιόλογους ντόπιους όπως θα έχεις ήδη διαβάσει.
Μια χαρά δείχνουν να πιάνουν τα χέρια σου απ' όσο διάβασα, παιχνιδάκι θα σου φανεί το στήσιμο τους! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 29, 2012, 23:01 »
Μην το βάζεις κάτω. Στην αρχή είσαι ακόμα, δεν δικαιούσαι να λες "προσπάθησα".
Αυτό δικαιούνται να το πουν μόνο αυτοί που, δυο χρόνια πριν, ξεκίνησαν, με τρομερά αντίξοες συνθήκες και πρωτόγονα μοντέλα ΗΤ. Κι όμως, άντεξαν.

Ξεκίνησα πριν 10 μήνες με ένα απλό τανκ.
Μέσα σε 3 μέρες έκοψα τελείως το ΚΤ.
Κι όμως!... Αυτό το απλό τανκ που με έσωσε, εδώ και κάτι μέρες δεν το βάζω πια στο στόμα, γιατί, λέει, έχει διαρροές... Αυτό, που ήταν ο Μεσσίας για μένα...
Καλομαθαίνουμε, σιγά-σιγά. Και θέλουμε, μέσα στο πνεύμα της εποχής, να κόψουμε το ΚΤ και να πετάμε σε ουρανούς γεύσεων...

Κι όμως, αν το καλοσκεφτούμε, εκεί βρισκόμαστε τώρα.
(στον ουρανό των γεύσεων...  :tongue_smilie:)
Δοκίμασε κι άλλα πράγματα. ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!  :yes:
Σίγουρα, με κάτι θα πεις "εντάξει".  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2012, 23:32 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 29, 2012, 23:16 »
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
ούτε για πλάκαα :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος marina-d

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 29, 2012, 23:50 »
Ξεκίνησα το η.τ. χωρίς να ξέρω κανέναν ατμιστή. Αγόρασα το η.τ. από ένα site με προσφορές, όπου δεν υπήρχε κανένας να σου δείξει ή πει τίποτα. Οι πρώτες μέρες ήταν απογοητευτικές: απαίσια γεύση, υγρά τρέχαν από παντού, ατμός δεν έβγαινε. Πριν κηδέψω το η.τ. οριστικά, ψάχνοντας στο internet βρήκα αυτό εδώ το forum. Διάβασα κατεβατά γραμμένα σε μια γλώσσα που ούτε με την κινεζική δεν έμοιαζε. Και μια λαμπερή μέρα, κάποιο παλιό μέλος, μου είπε ότι κάνουν και συναντήσεις... αντί για κηδεία λοιπόν... τελέστηκε γάμος. Προσωπικά πήρα ένα mini lava, (οργανώνονται ομαδικές παραγγελίες, εδώ, στο forum) υγρά από τον gkhellas, μπαταρίες πάμφθηνα από την Αμερική όπως ανάφερε ένα άλλο μέλος...

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ  :'(  ... ΕΓΙΝΑΝ ΕΥΚΟΛΑ  :D

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΜΕΣΑ

Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 29, 2012, 23:52 »
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ  :'(  ... ΕΓΙΝΑΝ ΕΥΚΟΛΑ  :D
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 30, 2012, 00:29 »
Κουραγιο....σιγουρα θα τα καταφερεις.... :)
40 μερες χωρις κτ το παλευω και εγω συμπολιτισα.....
Γευση καμενου σε φρεσκους ατμο...ζουμια τρεχουν απο παντου....αλλα με την πολυτιμοτατη βοηθεια των παιδιων εδω
θα τα καταφερουμε.... :yes: Μετα απο βαρυ καπνισμα 35 χρονων  :wall: :wall: :wall: παλευω να γλυτωσω...
Αλλωστε η καλυτερευση της υγειας μας ειναι εμφανεστατη....μη τα παρατας......θα κερδισεις.... :)
Σου το χρωστας.... :yes:
Τα παληκαρια εδω ειναι ολα τα λεφτα.....δεν θα σ'αφησουν..... :)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 30, 2012, 01:26 »
κουραγιο και υπομονη ..οι περισοτεροι απο εμας περασαμε απο το δικο σου σταδιο
ευτυχως βρεθηκε αυτο το φορουμ και δεν το βαλαμε κατω..βρηκαμε την καλυτερη λυση ...και κυριως συμβιβαστηκαμε με το προβλημα που λεγεται ατμοποιητης..
η γνωμη μου πηγαινε σε carto d.c που ειναι παμφθηνοι και με μηδενικα προβληματα ..με 5.5 ευρω θα σε βγαζουν μια εβδομαδα...μολις απαλαγεις εντελως απο το κολοτσιγαρο τοτε ψαξε για κατι καλυτερο εαν δεν σε ικανοποιηει το carto....

υπομονη και επιμονη..εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε οπως μας βοηθησαν και εμας..καλη επιτυχια........ :)

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 30, 2012, 01:40 »
αφου εισαι με CE4, και σου εδειξαν πανω κατω πως να τον γεμιζεις, και να τον κλεινεις,
ειναι σχεδον αδυνατο (αποκλειω την περιπτωση κατασκευαστικου προβληματος) να εχεις διαρροες, προβλημα στο ατμισμα, προβλημα στη γευση κλπ κλπ....
Για μια εβδομαδα παει ρολοι (αλλοι λενε παραπανω....)

Βεβαια δεν λεω να κανεις επισκευες αλλα 7 μερες να εισαι στο ανετο οσο τραβαει ο ατμοποιητης.
Πιθανον να υπαρχει ενα αγχος της πρωτης φορας αλλα αμα δουλεψεις 2-3 ατμοποιητες δεν παιζει να μην παρεις φορα, αρκει να δινει γκαζια η μπαταρια σου και το υγρο να ειναι της αρεσκειας σου.


Ο CE4 ειναι αυτη την στιγμη ο καλυτερος στα λεφτα του, ιδιως αν τον επισκευασεις τοτε θα εχεις ακομα πιο καλα αποτελεσματα, αλλα οκ εκει παμε αλλου....


Συμβουλη τελευταιας στιγμης:
Αν σου βγαλει κατι καμενο, βουλωμενο και αλλα σε -μενο,
μην το πετας, βαλτο στη μπαντα και ξαναδοκιμασε το αργοτερα.
Ιδιως αν ειναι φρεσκο στη χρηση, ριξε και λιγο καθαρισμα και μετα απο ωρες ξαναδικιμασε τον...
Εκει που κατι δεν δουλευει, την επομενη ωρα παει σφαιρα  :))
Επισης μην διασταζεις να πειραματιζεσαι και αν σου παει στραβα να εχεις εναλλακτικες, υπαρχουν δεκα διαφορετικες εκδοχες σεταρισματος,
και δυστυχως πρεπει να τις περασεις σχεδον ολες για να βρεις αυτο που σε ικανοποιει...
Οι συμβουλες του φορουμ ειναι παντα καλες  αλλα ο καλυτερος κριτης εισαι εσυ η ιδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2012, 01:47 από tornado »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 30, 2012, 02:54 »
δεν νομιζω να εχει υπαρξει εστω ενα μελος εδω μεσα που να μην εχει περασει μια παρομοια κατασταση με την δικη σου..
ολοι ειχαμε καποια στιγμη τις δυσκολιες μας αλλα με λιγη προσπαθεια και καλη διαθεση τα παντα εχουν την λυση τους.σιγουρα η βοηθεια που λαμβανουμε ολοι απο το φορουμ ειναι σωτήρια.
προσωπικα ειμαι ανθρωπος που δεν μ'αρεσει να παιδευομαι..θελω ευκολια στην χρηση και πρακτικοτητα..
ειμαι λατρης των τανκ γιατι τα θεωρω πολυ ευκολα στη χρηση μιας και γεμιζουν πανευκολα, εχουν διαρκεια και εχεις και ελεγχο του υγρου οποτε δυσκολα να ζησεις την εμπειρια του καμμενου (μπλιαχ!)

καθενας μας εδω μεσα εχει την δικη του προτιμηση και ισως θελοντας να σε βοηθησουμε να καταληγουμε να σε μπερδευουμε. θα σου προτεινα να παρεις 4-5 καρτουδακια και τανκακια σε 510 σπειρωμα για να ταιριαζουν στην ego μπαταρια σου και να κανεις δοκιμες.. οταν τελειωσεις με αυτο μετα αρχισε να δοκιμαζεις γευσεις!εκει θα ανακαλυψεις εναν αλλο θαυμαστο κοσμο του η.τ  :yes:

το η.τ θελει προσπαθεια, αυτο ειναι μεγαλη αληθεια, αλλα οταν ξεπερασεις αυτο το σταδιο και βρεις αυτο που πραγματικα σου ταιριαζει τοτε πιστεψε με θα νιωσεις πως λυτρωθηκες..

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 30, 2012, 03:15 »
αφου εισαι με CE4, και σου εδειξαν πανω κατω πως να τον γεμιζεις, και να τον κλεινεις,
ειναι σχεδον αδυνατο (αποκλειω την περιπτωση κατασκευαστικου προβληματος) να εχεις διαρροες, προβλημα στο ατμισμα, προβλημα στη γευση κλπ κλπ....
Για μια εβδομαδα παει ρολοι (αλλοι λενε παραπανω....)


Ο CE4 ειναι αυτη την στιγμη ο καλυτερος στα λεφτα του, ιδιως αν τον επισκευασεις τοτε θα εχεις ακομα πιο καλα αποτελεσματα, αλλα οκ εκει παμε αλλου....



Συμφωνω  :thumpup:
Πιστευω οτι σε αρχαριο (οπως κι εγω αλλωστε) επρεπε να προτεινεται κατευθειαν αυτος

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 30, 2012, 03:30 »
Κι εγω φρέσκια είμαι Χελιδονάκι μη μασας! Κατι παραπάνω απο μήνα χωρίς κ.τ. γιατι είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου πως μόλις αγοράσω το η.τ. τέρμα και τελείωσε. Και μεγάλες στεναχώριες τύχανε και με υγρά στο στομα αηδίασα όμως δε το βάζουμε κάτω έτσι?????????? Μακριά απο το περίπτερο όσο κι αν ακόμα το μυαλό μας είναι κολλημένο κι εγώ το σκέφτομαι κάποιες φορές αλλά λέω όχι μακριά........

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 30, 2012, 08:39 »
Keep Up! Χωρίς θέληση δεν γίνεται τίποτα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 30, 2012, 21:50 »
παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους!!Νόμιζα οτι μόνο εγώ έπαθα τέτοια τρέλα!!Ηταν μια πολύ δύσκολη μέρα.Όντως εχετε δικιο  ότι με δοκιμές και χρήση διαφόρων προϊοντων βρίσκεις αυτό που σου ταιριάζει.Γι αυτό και ο καθένας  εδώ προτείνει και κάτι διαφορετικό ως καλύτερο!Στο περιπτερο δεν πήγα και δεν θέλω να ξαναπάω.(μου φαινεται περιεργο ηδη που αγοράζω μόνο τσίχλες και όχι τσίχλες και ένα πακέτο..)Το ιδανικο για μενα θα ηταν να μην έχω ΚΑΜΜΙΑ εξάρτηση από ΤΙΠΟΤΑ.Προς το παρόν όμως ειμαι ηδη 20 μερες καθαρη απο καπνό κι αυτό μου δίνει πολύ κουράγιο..όπως και το γεγονός ότι βρίσκω τοση πολύτιμη βοήθεια εδω μέσα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237037 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy