vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, mode plagal, kyrgiannis

Twitter

Νεος υποψηφιος!!!

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Νεος υποψηφιος!!!
« στις: Μαρτίου 07, 2012, 15:32 »
 :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Καλησπερες και καλως σας βρηκα.
Υπερπληρες το φορουμ, σε βαθμο αηδιας θα ελεγα ;D
Ομως για καποιον λογο διαβαζοντας "δεχομαι"
τοσα πολλα ερεθισματα (πληροφοριες) που πιστευω θα μπερδεψουν ακομα και πιο εμπειρους.
Θελω και εγω να ξεκινησω το η/τ οπως ολοι καταλαβατε, κυριως λογω σοβαροτατου προβληματος υγειας αλλα και γιατι πρεπει να το κοψω επιτελους το ρημαδι.
Διαβαζω ομως τοσα πολλα για ατμοποιητες, clearomizers, atomizers, customizers ego-a-b-c-d που πραγματικα εχω χασει την μπαλα.
Να σας δωσω λιγο την καθημερινη μου εικονα μηπως και καταφερουμε και με τοποθετησουμε σε καποιο "προφιλ" η/τ.
Περναω αρκετες ωρες μπροστα στον η/υ λογω δουλειας αρα αν εχω διαβασει σωστα χρειαζομαι pass through?! (το λεω σωστα?)
Δεν εχω τον χρονο - χρημα - ορεξη να μπω στα τρυπακι να δοκιμασω ολα τα η/τ της αγορας για να καταληξω ποιο μου κανει.  :-[
Θελω το πιο βολικο-ανετο και οικονομικο στα ανταλλακτικα του βαση των εμπειριων σας.
Δεν θελω να νιωσω οτι ατμιζω καμμενο,να πεφτει στην γλωσσα μου υγρο (διαρροες) και να αλλαζω ατμοποιητες και μπαταριες καθε λιγο και λιγακι λογω κακης αποδοσης.
Επισης,θα μπορεσω να φτασω σε καποιον ικανοποιητικο βαθμο στην γευση του old holborn κιτρινου?
Μια φορα δοκιμασα με ενα redbull και γουσταρα αερα πατερα  :)) το η/τ του φιλου ομως δεν το συγκρατησα μιας και θα επαιζε και αυτο το ρολο του. Με μολις 2 τζουρες προσπαθησα να κανω το δικο μου κ/τ αλλα ματαια. Μου ερχοταν αηδια!!!

Κλινω αρκετα προς το ego-c
Κατι ακομα που με μπερδεψε ειναι σχετικα με το ποιο ego-c να επιλεξω.
no name 'η joyetech? 650 μπαταριες 'η 1100??

Χρειαζομαι λοιπον τα φωτα σας μελλοντικοι συνατμιστες μου!!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 07, 2012, 15:43 »
Αφου περνας πολλες ωρες μπροστα σε υπολογιστη προτεινω μπαταρια passthrough (καλα το ειπες)
Το αν η μπαταρια αυτη θα ειναι 1000αρα η 650άρα κατ'εμε εχει να κανει με το αν επιλεξεις να αγορασεις πληρες αρχικο πακετο (το οποιο ετσι κι αλλιως εχει μεσα δυο μπαταριες) η αν επιλεξεις να αγορασεις μια μπαταρια, ατμοποιητη και φορτιστη....
Εγω παντως και στις δυο περιπτωσεις θα επαιρνα 900 αρα Passthrough και με 1.80 ευρω απο το πλαισιο, προέκταση usb σε usb μηκους 1.80m η οποια θα σου ειναι χρησιμη αν δουλευεις σε pc και οχι σε laptop...

Για το eGo-C τωρα δεν θα σε αποτρεψω! Το χρησιμοποιω και ειμαι ευχαριστημενος αλλα να εισαι βεβαιος πως δεν υπαρχει κανενα η.τ.  που να ειναι εντελως απροβληματιστο! (ισως μονο το imist)... :hmmm:
Το αν θες να παρεις μάρκα (ovale - joyetech) ή noname ειναι δικο σου θεμα και του ποσο βαθειά ειναι η τσέπη σου... Ολα λιγο-πολύ την ιδια δουλεια κανουν!
Αντε, καλοάτμιστος! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 07, 2012, 17:17 »
δεν ειμαι τοσο εμπειρη ωστε να σου πω κατι με σιγουρια και αναλυση μεγαλη..... θα σου πω απλα οτι πηρα τον imist και καταλαβα τι ειναι να μην ατμιζω καμενο,να μην νιωθω υγρο στη γλωσσα μου,τωρα απο αντοχη ειναι καθαρα θεμα τροπου και συχνοτητα ατμισματος του καθενος......αλλα απολαμβανω γευση και φυσικα ντουμανι τρελλο.....:) ευχομαι να βρεις αυτο που ζητας και συντομα να γινει το ατμισμα και για σενα κατι ευχαριστο......και φυσικα να απαλλαγεις απο την ασχημη συνηθεια του καπνισματος..... :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 07, 2012, 17:23 »
Μεταξυ eGo-C και imist και'γω τον Imist προτεινω... :yes:
Εκτος απο τα παραπανω ειναι και ημιεπισκευασιμος (μπορεις να του αλλαξεις παρα πολυ ευκολα φιτιλι και να καθαρισεις εξισου ευκολα την αντισταση του με λιγο οινοπνευμα διατηρόντας τον ετσι σαν καινουριο για πολύ καιρο.....) Ανταλλακτικα φιτιλια πωλουνται ετοιμα,κομμένα προς 2 ευρω η 5άδα. Απλα τραβας το παλιο και βαζεις το καινουριο... :yes:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 07, 2012, 17:29 »
παρε imist, για μπαταριες δεν το συζηταμε, 1000 ρες σιγουρα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 07, 2012, 17:56 »
Εγώ πλέον με όλα αυτά που έχουν δει τα μάτια μου προτείνω εξαρχής MOD. μπαταριοθηκούλα φθηνή (DD, lavatube κτλ), μπαταριούλες πάμφθηνες και από ατμοποιητή...tankάκι ή mod ή κάποιο clearomizer (ego-w, F1, ίσως CE4+)...

Αφού εκεί θα καταλήξει γιατί να μην τα πάρει από την αρχή? Δεν χάνουν και την αξία τους οπότε αν του αρέσουν απλά τα  πουλάει με τη σειρά του όσο τα πήρε..τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα είναι άπειρα:
Παίζει να σου έρθει και πιο φθηνά (αν σκεφτείς ότι το eGo-C στην Ovale έχει... 110 ευρώ )
Δεν χάνουν την αξία τους
Δεν χαλάνε (εκτός από τις μπαταρίες μετά από καμμιά 500αριά φορτίσεις που έτσι και αλλιώς και οι eGo χαλάνε αλλά οι σκέτες είναι πολύ μα πολύ πιο φθηνές και ταυτόχρονα με μεγαλύτερη χωριτικότητα)
Περισσότερη αυτονομία
Περισσότερες επιλογές
και άλλα πολλά.

Αν σε ενδιαφέρει πες το να σου προτείνω και εγώ όπως και οι υπόλοιποι μερικά. Και ρίξε μια ματιά και στις αγγελίες.
όπως και να έχει πάντως...μην δώσεις πολλά για να ξεκινήσεις.

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 07, 2012, 18:24 »
Ορίστε πακέτο για να ξεκινήσεις:
Λαβατούμπα 34 ευρώ:
http://e-dym.pl/pl/473/body-vv-lavatube-18350.html
3x18350 Pack Trustfire protected 16 ευρώ (σύνολο 6 μπαταρίες!!):
http://www.manafont.com/product_info.php/protected-trustfire-18350-37v-1200mah-rechargeable-batteries-2pcsset-p-7943
Φορτιστής για τις μπαταρίες xtar wp2 II 16,30 ευρώ:
http://www.manafont.com/product_info.php/xtar-wp2-ii-liion-battery-charger-for-1044014500146501634017670185001865018700-eu-plug-p-8351
Τανκάκι 7 ευρώ :
http://e-dym.pl/pl/332/liquinator-dc.html
5x Ανταλλακτικά έτοιμα cartomizer για το tankάκι 12 ευρώ:
http://e-dym.pl/pl/326/kartomizer-do-liquinatora-dc.html
(μεταφορικά το manafont τα έχει δωρεάν ενώ στο dym (Πολωνία) είναι 8,5 ευρώ)

σύνολο: 93,50 ευρώ
και σου μένουν τα υγρά που είναι άλλο ζήτημα..
και είσαι κάτι παραπάνω και από κομπλέ.
Εγώ για να φτάσω σε αυτές τις αγορές έχω πρώτα δώσει γύρω στα 450 ευρώ σε ότι λαλακία κυκλοφορεί εκεί έξω από λεφτά που δεν μου περισσεύουν κι όλας..
Και αν δεν σου αρέσει αυτό που θα πάρεις πετάς το ένα ανταλλακτικό που θα έχεις χρησιμοποιήσει από το tankάκι και δίνεις όλα τα υπόλοιπα 90 ευρώ όλα μαζί και μέσα σε 2-3 μέρες έχεις τα λεφτά σου πίσω.

Κάθησα και τα έγραψα όλα αυτά γιατί κάθε φορά που βλέπω έναν νέο να ψάχνεται θυμάμαι όταν πρωτομπήκα εγώ σε αυτό το forum που διάβαζα και διάβαζα και οι πληροφορίες δεν τελειώνανε. ( http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.msg142381.html#msg142381 ) όλοι το παίζανε ίσως είναι έτσι αλλά αν θες αυτό και εκείνο καλύτερα αυτό και όχι ότι υποστηρίζω καμμιά εταιρία αλλά αυτό είναι καλύτερο στην ...αυτονομία και μπλα μπλα μπλα. Απλά πράγματα πάρε έτοιμη συνθεσούλα και τούμπανο μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:41 »
παιδες σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια και τις συμβουλες σας. Παω να διαβασω κανα review για το imist μιας και σας βλεπω αρκετα πιο καθετους σε σχεση με το ego-c.
οφειλω να ομολογησω πως εκει που πηγαινα να ολοκληρωσω τις σκεψεις μου,
μπηκε ο φιλος G και μου τα ανετρεψε ολα!!  :)) :))
φιλε G απο ελλαδα εχεις καποιο λινκ απο ελλαδα σετακι να με παραπεμψεις? ελεγα αυριο μεθαυριο να πηγαινα να κανω την πρωτη (ελπιζω και τελευταια) αγορα η.τ. Συνεχως το αναβαλλω και αν μπω και στην διαδικασια να παραγγειλω απ'εξω με βλεπω να μην το κοβω ποτε!! :))

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:57 »
Φίλε άκου των φίλο G μακάρι όταν ξεκιναγα και εγω πρην 5 μήνες να ρώταγε πρώτα εδω .παντός ο I mist είναι ότι καλητερο για αρχή ,αλλα μόνο ο ατμοποιητης
Πάρε mod δεν θα χάσεις.ειμουν στο τσακ να σταματισω το Η.Τ στον ένα μήνα αν δεν ξεκιναγα το διάβασμα εδω στο φόρουμ.και μάθε γρήγορα νΑ φτιάχνεις μόνο σου υγρά μηλαμε Τρελη οικονομία

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:59 »
Αυτήν τι στιγμή ο imist είναι ο καλύτερος ατμό υπάρχει και σε kit τον 2 σε παρα πολύ καλή τιμή (έχεις pm)

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:00 »
κοιταω να βρω καποιο review για το imist και 'η εγω ειμαι γκαβος 'η οντως δεν υπαρχει κατι.  :-\
που ακριβως χωλαινει το imist φιλε sifis?
μηπως εχεις καποιο λινκ για αγορα απο ελλαδα?
σ'ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:00 »
Αυτήν τι στιγμή ο imist είναι ο καλύτερος ατμό υπάρχει και σε kit τον 2 σε παρα πολύ καλή τιμή (έχεις pm)

kritikos δεν μου εχει ερθει κατι...
edit : ηρθε..  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2012, 20:06 από smoke_nomore »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:08 »
review δεν υπάρχει ακριβώς.. σχόλια για τον ατμοποιητή εδώ

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:08 »
Σε σύγκριση με όλους τους ατμοποιητες του εμπορίου πιστεβω είναι ο καλητερος.των διαθέτουν νομίζω 3 μαγαζιά στην Ελλάδα.για τα υποληπα κανε ότι σου λέει ο G πιο πάνω

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Νεος υποψηφιος!!!
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:11 »
Το lava που σου είπα το φέρνει και το cleverstore αυτές τις μέρες σε τιμή...εξωτερικού (40 ευρώ) μόνο το σώμα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6610.msg272052
Προλαβαίνεις να ζητήσεις ένα κομμάτι πιστεύω.
Τώρα όμως θα πρέπει να βρεις μπαταρίες και φορτιστή αλλά από ελλάδα θα σου πιάσουν τον ..πω..πω ( :P )
Οπότε αν το θες και άμεσα θα σου πρότεινα να το πάρεις από cleverstore και να βάλεις μια αγγελία ότι ζητάς μπαταρίες και φορτιστή. Όλο και κάποιου θα του περισσεύουν. ;)

Όσο για τον imist βλέπω τον προτείνουν έμπειρα άτομα ...κάτι θα ξέρουν. Με μία πρώτη ματιά αυτό που δεν θα μου άρεσε στον imist είναι ότι έχει μικρή χωριτικότητα. Παίρνει cartridge 1,2 ml ego type a (κωνικό). Βέβαια με 15 ευρώ και τέτοιες συστάσεις μάλλον θα αξίζει..

Εγώ είμαι πιο πολύ της χωρητικότητας και της γεύσης aka DCT 6 ml tank το οποίο θα ταιριάζει τζάμι και πάνω σε lavatube. Επίσης αν σε ενδιαφέρει το cleverstore που σου είπα για lava έχει και τέτοια tankάκια. Γενικά λίγα είναι τα καταστήματα ηλ.τσιγ. με λογικές τιμές και ένα από αυτά είναι το cleverstore. Ενώ από την άλλη είναι κάτι άλλα ...#@!#! τύπου OVale που με το που μπεις νοιώθεις ένα αεράκι-χεράκι να σου βάζει χέρι στην ..πω..πωτσεπη. :P

EDIT: Τι έγινε ρε παιδιά...δεν τον είχα για τόσο δημοφιλή τον iMist. Θα τον δω και εγώ λίγο καλύτερα αφού τον έχετε τόσο ψηλά. Αλλά 1,2ml? σχεδόν dripping είναι αυτό. :P
Κρητίκαρε στείλε αν θες και σε εμένα το όποια ΡΜ έστειλες και στον φίλτατο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2012, 20:23 από G »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos