vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, dkostas, Doubt, white varadero, bloodlessz

Twitter

Αποριες Αρχαριου

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 13:03 »
θα αναμεινω κ καλη αρχη να εχεις κ προπαντων
αν συμβει οτιδηποτε μην απογοητευτεις :thumpup:

Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:58 »
Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια και εγω΄στο άτμισμα, περίπου 10 ημέρες. και δεν έχω ξαναστρίψει τσιγάρο.....ευτιχώς...

Σαν νέα και εγώ έχω κάποιες απορίες,,,,,,έχω ένα θέμα αναφορικά με την συσκευή μου,,,έχω το elips ovalle, και έχω παρατηρήσει, όχι κατευεθείαν απο την αρχή....αλλά κάποιες μέρες μετά το άτμισμα,ότι πιθανόν να υπάρχει διαρροή η κάτι, γιατί ενώ το γεμίζω το πρωί το τανκ,,,,,,κατεβαίνει αρκετά γρήγορα και βασικά σαν να βγαίνει υγρό απο το καπάκι,και προσπαθω να καταλάβω τι παίζει......., αρκετές φορές δηλαδη μεσα στην μέρα, τουλαχιστον 2, 3 το βγαζω το καπακι για να σκουπίσω το τανκ απο εξω, δεν ξέρω αν ειναι μονο υδρατμοι, γιατι το πιανω και κολλάει.

για τις γεύσεις μου προτείναν 2,,,,,για αρχή με νικοτίνη 9, αλλά δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένη........κάπνιζα craven πριν 3 χρόνια, και μετά πήγα σε αρωματικό old holborn πριν φτάσω στον λευκό.....έχει κάνεις να προτείνει κάποια γεύση, όχι που να θυμίζει το κλασσικό τσιγάρο. σκέφτομαι και το μηλο σαν εναλλακτική γέυση, και καποιος ειπε για caramel apple pie.,,,ειναι ωραιες οι διαφορετικές γεύσεις???

επίσης σημαντική απορία,,,,,,,,αυτοί που είχαν βήχα απο τσιγάρο,,,έχουν δει διαφορά με το ηλεκτρονικό....????? υπάρχουν υγρά που είναι πιο υγειινά με τα υλικά που περιέχουν????? εγω πάντως λίγο βήχα τον έχω και δεν ξέρω αν για αυτό φταίει το άτμισμα. γενικώς το απολαμβάνω η αλήθεια. από ότι διάβασα στο φόρουμε θέλει ψάξιμο οι γεύσεις, αλλα έχω μπερδευτεί λιγάκι με το ποια υγρά αναπλήρωσης θεωρούνται τα καλύτερα ως γεύση η ποιότητα.

Παντως για καπνιστρια 17 χρονων,,,,,απο την ημερα που το πηρα, δεν ξανακαπνισα.

Σας ευχαριστώ
ειρήνη

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:06 »

επίσης σημαντική απορία,,,,,,,,αυτοί που είχαν βήχα απο τσιγάρο,,,έχουν δει διαφορά με το ηλεκτρονικό....?????

Πολύ μεγάλη διαφορά, σχεδόν από την πρώτη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:36 »
Αν εννοεις καμια φορα βηχα ενω ατμιζεις οπως οταν εκανες τσιγαρο να μου συνεβη και εμενα οταν μετα απο την παλια μου συσκευη πηρα το EGO-W της vapormania. Ειναι τοσο πιο δυνατο απο το παλιο μου (που πλεον το αποκαλω παιχνιδι) που μου εκλεινε καμια φορα ο λαιμος τραβωντας τζουρα και εβηχα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:38 »
Μήπως φταίει η νικοτίνη που χρησιμοποιείς;;

Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 22:00 »
οχι δεν νομίζω! 9 νικοτίνη εχω, αυτο μου συνέστησαν ως ξεκίνημα,,,αλλα προτιμώ να την ρίξω στο ενδοιάμεσο...,,,η νικοτίνη μας προκαλούσε βήχα δηλαδή στο κάπνισμα ή όλες οι υπόλοιπες ουσίες???? δεν ήξερα οτι η νικοτινη προκαλει τον βηχα η και βηχα. νόμιζα όλες οι υπόλοιπες ουσίες.   



Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 22:08 »
Ίσως δεν καταλάβαμε, ίσως δεν κατάλαβες. Ο βήχας που είχα από το τσιγάρο, από τα τόσα χρόνια χρήσης, εξαφανίστηκε μέσα σε μια εβδομάδα. Έκτοτε (εδώ και ένα χρόνο) δεν έχω βήχα, πλην ελαχίστων περιπτώσεων από ιώσεις.


Αποσυνδεδεμένος efismile

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΧΑΜΟΓΕΛΑ - Υπάρχει ΕΛΠΙΔΑ
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 08:59 »
Καλημέρα,
Ευχαριστώ αρχικά για το καλωσόρισμα.
Από προχτές είμαι στην αναζήτηση συσκευής. Σκέφτηκα την πρόταση του Jeke04 για το giant, το βρήκα πολύ καλό και αξιόπιστο και από τα λεγόμενα των υπολοίπων, αλλά βρε παιδί μου ολόκληρη κουμούτσα είναι!!  Πώς να το κάνουμε είμαστε και γυναίκες θέλουμε και το στυλ μας!!!..
Μου έχει κάνει μεγάλο κλικ παρόλο την περιορισμένη μπαταρία του το mini@more.
Θα πάω το απόγευμα να τα δω μαζί με hybrid για το οποίο διάβασα επίσης πολύ καλά πράγματα.
Το έχω πάρει απόφαση ότι σήμερα θα κάνω τα τελευταία κ.τ. μου.
Εάν κάποιος θέλει και μπορεί να δώσει κάποια γνώμη μεταξύ των 3 ας δώσει σήμα.
Υπάρχει κάποια πρόταση σε υγρό για ξεκίνημα? (μετάβαση από κ.τ σε η.τ.)??

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 09:20 »
κάπνιζα craven πριν 3 χρόνια, και μετά πήγα σε αρωματικό old holborn

Με την ίδια σειρά κάπνιζα και εγώ και τα υγρά που έκατσαν και χρησιμοποιώ είναι το virginia & tuscan σε 18mg.

Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 12:37 »
Καλημερα φίλτατε,,,,

το θέμα μου ειναι οτι ούτε το virginia moy arese,,,και τωρα αυτο που εχω ειναι ενα μειγμα 7 καπνων , και τα 2 απο εταιρεια natura.
δεν μου αρεσει ομως, και δεν ξερω ποιο να δοκιμασω μετα. αλλοι λενε για τα  Ηαλο, αλλοι για το tribecca , εχω μπερδευτει λιγακι.
αυτο το ecopure regular einai γευση κλασσικου τσιγαρου??? το Ry4 βλεπω δνε υπαρχει πια???για καποιον που του αρεσει το αρωματικο σε καπνο, και οχι κλασσικο τσιγαρο,,οχι βαρυ,,,θελω η νικοτινη μου να παει απο 9 να την κατεβασω στο 4 μετα,,,,,τι να δοκιμασω??? σκεφτομαι να παρω και μηλο η το caramel apple pie. μαλλον πρεπει καθε μηνα να δοκιμαζω και διαφορετικα τι να πω.

Με την ίδια σειρά κάπνιζα και εγώ και τα υγρά που έκατσαν και χρησιμοποιώ είναι το virginia & tuscan σε 18mg.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 13:22 »
Η Ηαlο είναι εταιρία που παράγει υγρά σε διάφορες γεύσης.
Δυο από αυτά τα υγρά είναι το tribecca και το freedom που έχουν πολλούς οπαδούς εδώ μέσα.

Γενικά για τα υγρά πρέπει να ξέρεις ότι θέλει ψάξιμο και δοκιμές για να βρεις κάτι που σε ικανοποιεί.
Μπορούν να σε βοηθήσουν οι συναντήσεις ατμιστών στις οποίες μπορείς να δοκιμάσεις πολλές και διαφορετικές γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 02:31 »
οχι δεν νομίζω! 9 νικοτίνη εχω, αυτο μου συνέστησαν ως ξεκίνημα,,,αλλα προτιμώ να την ρίξω στο ενδοιάμεσο...,,,η νικοτίνη μας προκαλούσε βήχα δηλαδή στο κάπνισμα ή όλες οι υπόλοιπες ουσίες???? δεν ήξερα οτι η νικοτινη προκαλει τον βηχα η και βηχα. νόμιζα όλες οι υπόλοιπες ουσίες.   

Ειρήνη, άλλος ο βήχας που μας προκαλεί το κ.τ. και άλλος ο βήχας που μας προκαλεί το η.τ.
Κάποιες φορές ο βήχας του η.τ. προέρχεται από την υγρό που είναι δυνατό, πολλή νικοτίνη, άλλες φορές είναι βήχας που έχει ξεμείνει από το κ.τ. και σιγά σιγά φεύγει.
Μπορείς να κάνεις ένα πείραμα, να βρεις από κάποιο γνωστό σου που ατμίζει , για να μην πας να αγοράσεις, ένα υγρό αναπλήρωσης με 6mg νικοτίνη και να δοκιμάσεις, εάν ο βήχας φύγει, τότε θες υγρά με χαμηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη.
Γιατρός δεν είμαι, απλά στα αναφέρω από την μικρή εμπειρία μου στο η.τ.

Υ.Γ. Εμένα πολύ μου θύμισε τον craven και τον skandinavian το υγρό της σειράς Mystique της NOBACCO, το Golden Margy.
Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 21:42 »
να ρωτησω κατι χαζο?????????τον καπνο τον ρουφατε μεσα σαν το κανονικο τσιγαρο????αν ναι,κανει λιγοτερο κακο απο οτι το κανονικο τσιγαρο η ειναι το ιδιο??????ευχαριστω και σορι αν σας φαινεται γελοια η ερωτηση αλλα ειμαι μονο 2 ημερων ατμιστης και προσπαθω να μαθω και να φυγω απο το κανονικο τσιγαρο!!!!!!σημερα εκανα μονο ενα το πρωι!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 21:48 »
Μεσα κανονικα, με παθος. ;D Τωρα για το αν κανει ζημια δεν το γνωριζει κανεις. Ισως σε καμια 10αρια χρονια. :hmmm: Μονο τις διαφορες που θα δεις λογικα σε κανα 10ημερο θα καταλαβεις μονος σου ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 21:49 »
να ρωτησω κατι χαζο?????????τον καπνο τον ρουφατε μεσα σαν το κανονικο τσιγαρο????..............
κατά κανόνα ναι. Αλλάζει βέβαια ο τρόπος εισπνοής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135761 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos