vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 11 χρήστες
Buliwyf, dkostas, I.P, Sergios, teo77, lounik, grag, Ηρακλης, tony1976, Stedorian93, tibolaso

Twitter

Αποριες Αρχαριου

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Αποριες Αρχαριου
« στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 14:34 »
Καλημέρα σε όλους. Το αποφάσισα και θα παραγγείλω το evo. Εκτός από το full pack με τις 2 μπαταρίες και 2 ατομαιζερ θα πάρω έξτρα και μια θήκη+10 ακόμα φίλτρα+1 μπουκαλάκι υγρό.
Έχω όμως να κάνω κάποιες ερωτήσεις "τεχνικής" φύσεως στους πιο έμπειρους.
1. Για να βγάλω ένα 8ωρο στη δουλειά (κάνω καμιά 15αρια τσιγάρα δλδ περίπου 150 τζούρες) πόσες μπαταρίες και φίλτρα πρέπει να έχω μαζί μου?
2. Όταν λέτε ότι η τάδε μπαταρία κρατάει 1 ώρα, εννοείτε ότι μπορώ να κάνω 1 ώρα συνεχόμενες τζούρες ή ότι σε 1 ώρα αδειάζει και ας έχω κάνει μόνο 10 τζούρες.
3. Πως μπορώ να έχω την έκπτωση των μελών που δίνει η εταιρία?

Σημείωση ότι δουλεύω σε γραφείο οπότε pc και πρίζα ρεύματος υπάρχουν αλλά passtrough (ή όπως αλλιώς  λέγεται) δεν θέλω να χρησιμοποιήσω. Δεν μου αρέσει να ατμίζω και να κρέμονται καλώδια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 14:51 »
καλημέρα!
σοφή απόφαση  :)) :))

(παρατήρηση, διότι εξαρτάται πως το εννοείς: το full pack έχει 1 ατομ, έτσι? -αν εννοείς εξτρά αγορά.... -).

3 μπαταρίες γιά σιγουριά.
η μία κρατάει περίπου 90 λεπτά συνεχούς ατμίσματος.
αλλοιώς -βέβαια- δεν αδειάζει.
φορτίζει σε περίπου 45 λεπτά.

άρα καί 2 φτάνουν, αλλά είπαμε: σιγουριά.
τουλάχιστον την μία μπαταρία -αν καί εγώ θα έλεγα καί τις 2- θα την πάρεις με διακόπτη (χειροκίνητη iq.).
από φίλτρα φτάνει καί ένα καί το ξαναγεμίζεις. Τα μαμίσια θα πάνε περίπου όσο μία μπαταρία -το κάθε ένα-.
γιά την έκπτωση, καλύτερα την πρώτη φορά να τούς πάρεις τηλέφωνο καί να κάνεις την παραγγελία στο funstore τηλεφωνικά. εκεί θα σού εξηγήσουν καί τι θα πρέπει να κάνεις γιά την έκπτωση.

καλοάτμιστο καί ότι θες.....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 15:45 »
μου αρέσει ο τρόπος που το λες alfisti
οχι "σου προτείνω..."
οχι " καλό θα ήταν ..."
οχι " η καλυτερη λύση ειναι η ..."
αλλά
Παράθεση
θα την πάρεις με διακόπτη

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

θα την πάρεις , αλλιώς ο Tζεντάϊ alfisti .....χχχχχσσσσσστ!!!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 16:16 »
μα έτσι ή αλλοιώς, προτάσεις κάνουμε. δεν θα τον σφάξουμε τον άλλον, όσο κι αν θα το ήθελες
 :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 17:00 »
Ευχαριστω για τις συμβουλες. Οντως 1 ατομ περιεχει το πακετο, μαλλον καπου θα μπερδευτικα.

Αρα λοιπον Δευτερα πρωι-πρωι παιρνω τηλεφωνο και ζητω το πακετο+1 επιπλεον ατομ+ αν γινετε να βαλουν 2 iq μπαταριες+ καμια 5αδα ακομα φιλτρα+2 διαφορετικες γευσεις υγρων να δοκιμασουμε.

Αντε καλη μου αρχη  :D

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 17:05 »
καλή αρχή!
 :)

(να σού "εξηγήσω" καί γιά τις μπαταρίες?
η "χειροκίνητη" έχει καλύτερο χτύπημα στον λαιμό καί με διαφορά. καί πιό ζεστό ατμό.
η αυτόματη από την άλλη, έχει λίγο πιό έντονη γεύση, αλλά το χτύπημα είναι αισθητά λιγότερο. καταναλώνει λιγότερο υγρό, άρα το φίλτρο διαρκεί παραπάνω.)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 21, 2009, 13:44 »
Η παραγγελία δόθηκε και αύριο το απόγευμα παραλαμβάνω. Εντυπώσεις σε 2-3 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 21, 2009, 14:41 »
Δύο μπαταρίες του EVO αντιστοιχούν περίπου σε 18 με 20 κανονικά τσιγάρα, οπότε θεωρητικά καλύπτεσαι.
Αλλά όπως είπε και ο alfisti υπολόγισε 3 για σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 21, 2009, 19:45 »
Kαλοάτμιστο κ από εμένα! :bye:
Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο, τα είπαν όλα τα παιδιά, παρά μόνο από τα 2 μπουκαλάκια της παραγγελίας σου το 1 τουλάχιστον :eyesplash: να είναι Vinirette Medium (κατά προτίμηση Virginia) και το άλλο, άντε, ECOPURE :)) (μην στενοχωρήσουμε κ τον Alfisti :)) )

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 21, 2009, 19:48 »
δεν στεναχωριέμαι με τις επιλογές των αλλονών  ;)
αλλά.... πού να βρεί virginia o άνθρωπος?
στην ... ουρά  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 21, 2009, 19:52 »
Σωστός!! :eyesplash: Το είχα ξεχάσει ότι είναι σε έλλειψη :idiot1:
Λοιπόν, Geraki πρέπει να παίζει Καφές κ Σοκολάτα ακόμα σε υγρά Vinirette ;) Eκπληκτικά κ τα 2 :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 09:21 »
Όταν ήμουν φοιτητής κάπνιζα για κανα χρόνο τσιγάρα Σάλεμ με γεύση μέντα. Μου άρεσαν πολύ αλλά τα έκοψα γιατί είχαν πίσσα και νικοτίνη όσο τα Prince!(!!!!!) και πέρασα σε κάτι πιο ελαφρύ όπως Στιβενσαντ light. Τα More που ήταν και ελαφριά και μέντας ήταν ακριβά για μένα.
Η πρώτη μου παραγγελία λοιπόν είναι Menthol χωρίς νικοτίνη. Επειδή τα τελευταία χρόνια καπνίζω ultra light 0,1mg δεν πιστεύω ότι θα μου λείψει η νικοτίνη και αν δω σύνδρομο στέρησης κάνω και 2-3 κ.τ.
Εννοείται φυσικά πως το επόμενο χρονικό διάστημα θα γίνουν δοκιμές σε διάφορα υγρά(και σε Ecopure και σε Nobacco) ώσπου να κατασταλάξω σε 2-3 που θα τα εναλλάσσω.


Edit: Αυτό που μισώ πραγματικά στο τσιγάρο είναι η αίσθηση τσιγαρίλας που αφήνει στο στόμα μου. Το σίγουρο είναι ότι στο άτμισμα θα δοκιμάσω υγρά που ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με την κλασική γεύση τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 18:04 »
Δεν ξέρω... αλλά.... έχω ακούσει καλά λόγια γιά το ecopure μέντα.
Δεν τόχω πάρει, αλλά .... έχω ακούσει  :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 21:38 »
Ναι κι εγω είχα ακουσει και το πηρα.... πολυ ελαφριά αίσθηση της μεντας, λιγο γλυκο, γενικα σχετικα αδιαφορο (σε medium περιεκτικοτητα).
Η γεύση στον καθενα ειναι διαφορετικη αναλογα με τα γουστα του βεβαια. παντως δεν τρελαθηκα καθόλου ομως...
Γενικα τον τελευταιο καιρο προτιμω το καρτομαϊζερ, όχι λογω γευσης αλλα κυριως λογω της ζεστης αισθησης του ατμου, ειναι ανεπαναληπτη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 00:07 »
Δεν ξέρω... αλλά.... έχω ακούσει καλά λόγια γιά το ecopure μέντα.
Δεν τόχω πάρει, αλλά .... έχω ακούσει  :)

 :nope:  Προσωπικά θα προτιμουσα το rich. Μίξη regular με menta.
Όπως λέει και ο φίλος μου ο atmistis, μεντα αδιάφορη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236973 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9840 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy