vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, mathimatikos1966, Jorge

Twitter

Βοήθεια για επιλογη MOD

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 01, 2012, 18:48 »
Για τον craven.gr λιγο δυσκολο να βγει κατι αυτον τον καιρο - επισημη δηλωση οτι δεν υπαρχει τιποτα απο DD εως νεωτερας ανακοινωσης.

Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 01, 2012, 18:48 »
μην ξεχναμε και τον craven.
αριστα mods. :thumpup:

φιλε νομιζα οτι θελει VV το παληκαρι...γιαυτο δεν τον ανεφερα....σωστα βεβαια μηχανικο μοντ..DD by craven ...δεν το συζητω..

αν δεν υπαρχει καινουριο μπορει να βρει στις αγγελιες.....παιζουν μερικα

αλλα υπαρχει και gpaps.....μηχανικο μοντ και δω

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 01, 2012, 19:13 »
Αυτά τα mods που του προτείνετε είναι ποιοτικές χειροποίητες μπαταριοθήκες με μηχανικό μπουτόν! Αυτό που προσφέρουν είναι κυρίως εμφάνιση (και άρα prestige) και ίσως αυτονομία (εάν χρησιμοποιούνται μεγάλες μπαταρίες). Ο φίλος θέλει παραπάνω ισχύ άρα vv. Άρα έχει τις εξής επιλογές:

-Provari. Συνδυάζει εμφάνιση, ποιότητα και vv αλλά είναι πανάκριβο.
-Lavatube. Το φτηνό provari και όχι κάτι ιδιαίτερο εμφανισιακά αλλά επίσης πολύ ποιοτικό.
-Άλλα έτοιμα vv mods που υπάρχουν (ακούγονται διάφορα προβληματάκια γι' αυτό δεν είναι γνωστά όπως τα παραπάνω)
-Χειροποίητο vv mod από μέλος του φόρουμ συνήθως σε μαύρο κουτάκι. Δε λένε κάτι εμφανισιακά αλλά είναι φτηνά και πρακτικά. Αν δεν υπάρχει κόλλημα του τύπου "δε θέλω με δουν να κυκλοφοράω με ένα μαύρο κουτάκι στο χέρι" καλύπτουν άψογα. Τα κυκλωματάκια τους είναι αναλογικά οπότε μη περιμένεις να δεις τίποτα κουμπάκια για αλλαγή τάσης όπως στα έτοιμα. Έχουν μια βιδούλα που τη γυρνάς με ένα κατσαβιδάκι για να ρυθμίσεις την τάση.

Άρα τα mod του craven και λοιπών καλλιτεχνών-τορναδόρων του φόρουμ δεν είναι αυτό που ζητάει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 19:19 από babylonx »

Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 01, 2012, 19:20 »
Αυτά τα mods που του προτείνετε είναι ποιοτικές χειροποίητες μπαταριοθήκες με μηχανικό μπουτόν! Αυτό που προσφέρουν είναι κυρίως εμφάνιση (και άρα prestige) και ίσως αυτονομία (εάν χρησιμοποιούνται μεγάλες μπαταρίες). Ο φίλος θέλει παραπάνω ισχύ άρα vv. Άρα έχει τις εξής επιλογές:

-Provari. Συνδυάζει εμφάνιση, ποιότητα και vv αλλά είναι πανάκριβο.
-Lavatube. Το φτηνό provari και όχι κάτι ιδιαίτερο εμφανισιακά αλλά επίσης πολύ ποιοτικό.
-Άλλα έτοιμα vv mods που υπάρχουν (ακούγονται διάφορα προβληματάκια γι' αυτό δεν είναι γνωστά όπως τα παραπάνω)
-Χειροποίητο vv mod από μέλος του φόρουμ συνήθως σε μαύρο κουτάκι. Δε λένε κάτι εμφανισιακά αλλά είναι φτηνά και πρακτικά. Αν δεν υπάρχει κόλλημα του τύπου "δε θέλω με δουν να κυκλοφοράω με ένα μαύρο κουτάκι στο χέρι" καλύπτουν άψογα.

Άρα τα mod του craven και λοιπών καλλιτεχνών-τορναδόρων του φόρουμ δεν είναι αυτό που ζητάει.

φιλε δες το V6 που κανει ο seb.....και νομιζω θα αλλαξεις γνωμη για τα VV....οπως βεβαια και του depon ειναι αρκετα μικρο....

παντα φυσικα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....   :-)

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 02, 2012, 02:02 »
Εγώ έχω πολύ καλή γνώμη για τα vv! Δουλεύω ένα vv που έφτιαξα εγώ με 2 μπαταρίες 18650 ακόμη κι έξω από το σπίτι! Άλλοι κομπλάρουν να το εμφανίσουν σε κοινή θέα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 02, 2012, 19:43 »
Καλησπερα! Καπου πηρε το ματι μου μια κοπελα προφανως, μελος του site που ειχε φωτο απο  ενα η.τ. mod ροζ με στρασακια! δεν θυμαμαι το ονομα της κ οταν το ειδα δεν μπορουσα ακομα να στειλω pm...ειμαι καινουρια σε ολο αυτο κ δεν ειμαι ετοιμη για mod αλλα θα ηθελα να δω καποια  και ιδιαιτερα σα της συγκεκριμενης κοπελας! οποιος ξερει κατι ας με ενημερωσει...

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:20 »
Το φτιάχνεις μόνη σου. Διαλέγεις mod και παίρνεις αυτοκόλλητο και στρασάκια από ...ξέρω γω ..από το Jumbo. :P

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 07, 2012, 03:32 »
 :laugh1: :laugh1: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος georgevape

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:10 »
ειμαι καινουργιος και ατμιζο i-want της nobacco και θελο να παρω ενα mod εχω δει το evo απο την peleon ειναι καλο

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 08, 2012, 23:10 »
Μείνε μακριά από τέτοιες κινεζιές ρε φίλε. Τόσα και τόσα υπάρχουν..

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 08, 2012, 23:15 »
Μείνε μακριά από τέτοιες κινεζιές ρε φίλε. Τόσα και τόσα υπάρχουν..
γιατι το μινι λαβα κινεζια δεν ειναι :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 08, 2012, 23:20 »
Όχι. Δοκιμασμένη κινεζιά. Έχει διαφορά.

Αυτό το power, eci, evo ή κάπως έτσι δεν έπαιζε πριν λίγο καιρό σε ένα thread ότι "κυρίχθηκε" επικίνδυνο" από την ΕΕ?

Γενικά αλουμινένιο-πλασικο-tube για 18650 με κύκλωμα κιόλας (μα γιατί μπήκαν στον κόπο?) δεν νομίζω ότι αξίζει..

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:32 »
γιατι το μινι λαβα κινεζια δεν ειναι :hmmm:
Κινεζιά ειναι και το στερεοφωνικο στο σπίτι σου, η τηλεόραση, το πιστολακι για τα μαλιά, ΤΑ ΠΑΝΤΑ....
Κινεζικο ειναι και το λάβα με τη διαφορά ότι το έχουν δεκάδες απο εδώ μεσα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και μερικοι χιλιαδες ανα τον κοσμο
Αν ηταν επικυνδυνο ή προβληματικό από κατασκευής δεν θα το προτεινε κανεις τουλάχιστον όχι εδώ μέσα.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:18 »
 και το LAPTOP ΜΠΡΩΣΤΑ μας εχει κυκλωμα αλα καθομασται μπροστα του

και το εχουμαι σε συνεχη φωρτηση και ειναι κινεζια κινεζα ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:27 »
ειμαι καινουργιος και ατμιζο i-want της nobacco και θελο να παρω ενα mod εχω δει το evo απο την peleon ειναι καλο
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1082_1124&products_id=7901


κοπλε με 20 ευρω στο σπιτι σου.......
ξεκινα σιγα σιγα.........
τωρα μοντ που γυαλιζουν αστα για ποιο μετα γιατι μπορει να μην βολεψει το στυλ γενικα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084101 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 70 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos