vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, Parolos, marauder800, JohnDag

Twitter

Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 21:14 »
Αποροφητήρα δεν έχω δοκιμάσει, αλλά υποθέτω ότι μοιάζει με φίλτρο ενυδρείου το οποίο χρησιμοποιώ και το συνιστώ αφού είναι ελευθερο απο μικρόβια - βακτήρια κλπ .
Ναι, Placebo, όσο παράξενο κι αν φαίνεται εξαντλεί το υγρό καλιτερα απο το εργοστασιακό φιλτράκι
Μη το στουμπώνεις, προσπάθησε με ένα τσιμπιδάκι να το βάζεις αραιό μέσα.
Το μυστικό στο φίλτρο είναι να είναι τόσο αραιό ώστε να επιτρέπει τη ροή υγρού μέσα του, αλλα και τόσο πυκνό ώστε να μη τρέχει (τουλάχιστον σε εύλογο χρόνο) όταν το γυρνάς ανάποδα.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 04, 2009, 00:57 »
Το Evo με το καινούργιο φιλτράκι έχει πολύ πιο ελεύθερη τζούρα. Με την manual μπαταρία σχεδόν δεν θα καταλάβεις διαφορά σε σχέση με το bl. Πιστεύω πως είναι καλό στην πορεία να έχεις περισσότερες από μία συσκευές. Όσο πιο πολύ χόμπυ σου γίνεται, τόσο πιο εύκολα και δυνατά θα "κολήσεις" με το η.τ.

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 12:41 »
Βρε παιδιά με έχουν προβληματίσει οι απόψεις σας. Καταρχάς δεν έχω καμιά εξέλιξη όσον αφορά την αλλαγή του 'esmoke'. Δεν απαντάει ο άνθρωπος στο τηλέφωνο. Απ' την άλλη, βλέπω απόψεις εκ διαμέτρου αντίθετες σχετικά με το 'evo' που ήμουν έτοιμη να παραγγείλω. και δε θέλω να κλάψω κι άλλα φράγκα...  ;D . Βρήκα αυτό και είναι πιο φτηνό. Έχετε κάποια γνώμη για το παρακάτω μοντέλο; Ευχαριστώ.

 :)

https://www.cleversmoker.gr/index.php?main_page=index&cPath=4&zenid=be0fa390c3cdecedd4f103579ce1693e

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 12:45 »
Δε ξέρω πώς να κάνω διόρθωση στο ποστ. Φέρυ ο Ατλούπα το βρίσκει καλό το 'evo'. Κι εσύ δε το έχεις; Πες μου λίγο πιο εμπεριστατωμένα τη γνώμη σου. Λύσσαξα να αποκτήσω κι ένα άσπρο τσιγάρο, τί να κάνω;...  ;D

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 13:07 »
διόρθωση κάνεις με το εικονίδιο τού κλειδιού, δεξιά.

γιατί λες πως είναι πιό φτηνό, την στιγμή πού το πλήρες πακέτο evo με την έκπτωση τού φόρουμ έχει 47 ευρώ?

γιά δες εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,446.0.html

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 13:24 »
Το λέω γιατί - εμφανέστατα - αγνοώ ακόμη ένα σωρό πράματα Αλφιστή!...  ;D . Πάω να δω και σ' ευχαριστώ και σένα για τις επισημάνσεις! Μόλις δυο τσιγάρα χτες παιδιά. Νομίζω πως είμαι σε καλό δρόμο!

 :D

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 14:25 »
Πραγματικά δεν θέλω να σε μπερδέψω με κανένα τρόπο.
Είσαι καινούρια στο άθλημα και είναι λογικό να είσαι έτσι .

Τώρα το ποιο τσιγάρο θα επιλέξεις είναι όπως βλέπεις από ολους μας μια εντελώς προσωπική υπόθεση,όλοι μας αγαπάμε κάτι διαφορετικό.
Και ναι έχω και το evo και το black line αλλά έχω κι αλλα.
Και δυστυχώς άμα δεν δοκιμάσεις κάτι κακά τα ψέματα δεν μπορείς να φέρεις άποψη ούτε και να διαλέξεις.
Οτι και να σου πούμε οι υπόλοιποι πάλι με την απορία θα μείνεις.

Και ούτε μου αρέσει να σπρώξω κάποιον σε μια αγορά χωρίς λόγο.
Το τσιγάρο που είδες δεν το έχω ξαναδεί να πω την αλήθεια αλλά αν είναι να πάρεις κάτι έτσι αβίαστα χωρίς να το ξέρεις καθόλου γιατί να μην πάρεις το evo που η τιμή του δεν είναι και τόσο απαγορευτική αλλά είναι και δοκιμασμένο εδώ μέσα.

Το άσπρο που λες δεν είναι καθόλου πρόβλημα μιας και το evo έχει και τις απλές αλλά και τις manual σε άσπρο.

Και τέλος έχω 4 μοντέλα ηλεκτρονικών τσιγάρων και μάλλον θα αποκτήσω κι άλλα στο μέλλον όταν και η τσέπη μου θα μου το επιτρέπει :)) :)) :))
Το ηλεκτρονικό είναι χόμπυ, είναι τρόπος ζωής ,το διασκεδάζω και το απολαμβάνω όλα μαζί και το καθένα ξεχωριστά γιατί το κάθε ένα έχει την χάρη του. :thumbup_move_2: :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 15:17 »
Ακόμη και μετα απο χρήση μηνών. Ακόμη και στον ίδιο χρήστη. Οι προτιμήσεις αλλάζουν .
Τους πρώτους 2 μήνες το βασικό μου ήταν το 401 (evo - evolution II - esmoke κλπ )
Χτες διαπίστωσα ότι έχω να φορτίσω την IQ μπαταρία του evo 3 μέρες  :hmmm:
Ποιός ? εγώ που ήθελα 1 μπρίζα αποκλειστικής απασχόλησης για φόρτιση evo !
Τώρα γύρισα στο BL και στο 901 ( χάρη στο miniturbo, νάσαι καλά Κώστα).
Οπότε μη ψάχνεις απο τις γνώμες μελών του φόρουμ άποψη
Η ουσία είναι η συσκευή που 8α πάρεις να έχει υποστήριξη και να είναι αξιόπιστη
BL το ξέρεις
evo , αξιόπιστη με πολυ καλη υποστήριξη, εξαιρετική γεύση, ατομαιζερ προβληματικό στα μπουκώματα
evolution II , συμβατή με evo , αξιόπιστη , υποστήριξη μέτρια ( ο εισαγωγέας δεν πουλάει χωριστά τα ατομαΪζερς, αλλα μπορείς να βρεις συμβατα απο άλλους, έλληνες και ξένους )


Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 15:08 »
Βρε παιδιά με έχουν προβληματίσει οι απόψεις σας. Καταρχάς δεν έχω καμιά εξέλιξη όσον αφορά την αλλαγή του 'esmoke'. Δεν απαντάει ο άνθρωπος στο τηλέφωνο. Απ' την άλλη, βλέπω απόψεις εκ διαμέτρου αντίθετες σχετικά με το 'evo' που ήμουν έτοιμη να παραγγείλω. και δε θέλω να κλάψω κι άλλα φράγκα...  ;D . Βρήκα αυτό και είναι πιο φτηνό. Έχετε κάποια γνώμη για το παρακάτω μοντέλο; Ευχαριστώ.

 :)

https://www.cleversmoker.gr/index.php?main_page=index&cPath=4&zenid=be0fa390c3cdecedd4f103579ce1693e

To exo agorasei kai ego to HnL. Den eine asximo. Mikrouli kai elafri sto xeri. To exo edo kai 2 mines. mexri tora kanena provlima

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 15:52 »
Δε ξέρω πώς να κάνω διόρθωση στο ποστ. Φέρυ ο Ατλούπα το βρίσκει καλό το 'evo'. Κι εσύ δε το έχεις; Πες μου λίγο πιο εμπεριστατωμένα τη γνώμη σου. Λύσσαξα να αποκτήσω κι ένα άσπρο τσιγάρο, τί να κάνω;...  ;D

Αν έχεις "φαγωθεί" ντε και καλά για άσπρο, το evo είναι μια πολύ καλή επιλογή. Και από άποψη απροβλημάτιστης λειτουργίας αλλά και από άποψη υποστήριξης της εταιρίας (βασικό προσόν για ένα νέο χρήστη). Απλά πάρε το με manual μπαταρία (γνώμη μου).

Δεύτερη εξίσου καλή επιλογή είναι το Npro της Njoy (βγαίνει και σε άσπρο). Υστερεί κάπως σε απόδοση ατμοποιητή αν χρησιμοποιήσεις τον "μαμίσιο", αλλά η απόδοση εκτοξεύεται αν πάρεις τα cartomizer.

Και για τα 2 μοντέλα έχουμε πολλές κριτικές, αν δεν βαριέσαι να διαβάζεις.  :yes: 

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 16:21 »
Άντερ σ' ευχαριστώ κι εσένα. Βασικά αγνοώ ακόμη κάποιους όρους. Τί είναι το... 'μαμίσιο' ας πούμε;...  ;D ... επίσης, τί εστί 'καρτομάϊζερ';... θα πάω να δω, μη σας ζαλίζω. Φέρυ, δηλαδή να παραγγέλνω συνέχεια από Αθήνα;... και τα μεταφορικά ρε παιδιά;... είμαι λίγο 'σφιγμένη' έως αρκετά αυτή την εποχή. Ο Αλφιστής όταν λέει για 47 ευρώ, εννοεί το πακέτο που απεικονίζεται στην τέταρτη φωτογραφία;... αχ, εκνευριστικό μέχρι να βρω τους ρυθμούς όλης της διαδικασίας... πάντως, παρατήρησα ότι με το 'bl', που όπως σας είπα δε γνωρίζω τί γεύση ατμίζω - είναι το αρχικό μπουκαλάκι - δε θέλω συνέχεια τζούρα όπως με το κ.τ. Μού 'ρχεται μια... χόρταση να το πω;...  ;D

http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=30

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 16:29 »
Υποθέτω ότι ο alfisti μιλάει για το πακέτο σπιτιού. Απλά έχει αφαιρέσει την έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ. (Άλλη η έκπτωση που αναγράφεται στο funstore και άλλη η έκπτωση για μας)  ;) 

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 16:31 »
Άντερ σ' ευχαριστώ κι εσένα. Βασικά αγνοώ ακόμη κάποιους όρους. Τί είναι το... 'μαμίσιο' ας πούμε;...  ;D ... επίσης, τί εστί 'καρτομάϊζερ';... θα πάω να δω, μη σας ζαλίζω. Φέρυ, δηλαδή να παραγγέλνω συνέχεια από Αθήνα;... και τα μεταφορικά ρε παιδιά;... είμαι λίγο 'σφιγμένη' έως αρκετά αυτή την εποχή. Ο Αλφιστής όταν λέει για 47 ευρώ, εννοεί το πακέτο που απεικονίζεται στην τέταρτη φωτογραφία;... αχ, εκνευριστικό μέχρι να βρω τους ρυθμούς όλης της διαδικασίας... πάντως, παρατήρησα ότι με το 'bl', που όπως σας είπα δε γνωρίζω τί γεύση ατμίζω - είναι το αρχικό μπουκαλάκι - δε θέλω συνέχεια τζούρα όπως με το κ.τ. Μού 'ρχεται μια... χόρταση να το πω;...  ;D

http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=30

Μαμίσιο: Ουσιαστικό κανιβαλλιστικής Ελληνικής ( :laugh1:) , που σημαίνει της "μαμάς". Δηλαδή αυτό που περιέχει αρχικά το πακέτο.

Cartomizer: Συνδυασμός των λέξεων Cartridge και atomizer. Στην ουσία πρόκειται για ατομάιζερ μιας χρήσης, με ενσωματωμένο φίλτρο μεγάλης διάρκειας. Πιο ακριβό από τα κανονικά, αλλά καλύτερη γευση και πολύ πιο ευκολο στη χρήση (με το που αδειάσει το πετάς)

Μεταφορικά: Ο μεγάλος μπελάς όλων μας, είτε παραγγέλνουμε από Αθήνα, είτε από επαρχία είτε από Κίνα. Θα γλυτώσεις πολλά από αυτα όταν πια θα κατασταλάξεις στο τι υγρά σου αρέσουν και τι αναλώσιμα θες, και θα τα παραγγέλνεις μαζικά.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 17:00 »
Για το njoy npro και το cartomizer δες αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,639.0.html
Αν καθίσεις και το διαβάσεις θα δεις ένα άλλο τσιγάρο με ένα μεγάλο ατού για τους αρχάριους.

Αν πάρεις το evo να προτιμήσεις το ολοκληρωμένο πακέτο.
Στην intellicig και το funstore πληρώνω 5 ευρώ μεταφορικά με το ταχυδρομείο.

Αν δεις για nobacco εξαρτάται τι θα παραγγείλεις.Δηλαδή αν η παραγγελία σου είναι από 40 ευρώ και πάνω δεν πληρώνεις μεταφορικά.

Οποια αντιπροσωπεία κι αν προτιμήσεις μην ξεχάσεις την έκπτωση του φόρουμ,όλες την έχουν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 17:14 »
Μαμίσιο: Ουσιαστικό κανιβαλλιστικής Ελληνικής ( :laugh1: ) , που σημαίνει της "μαμάς". Δηλαδή αυτό που περιέχει αρχικά το πακέτο.

Cartomizer: Συνδυασμός των λέξεων Cartridge και atomizer. Στην ουσία πρόκειται για ατομάιζερ μιας χρήσης, με ενσωματωμένο φίλτρο μεγάλης διάρκειας. Πιο ακριβό από τα κανονικά, αλλά καλύτερη γευση και πολύ πιο ευκολο στη χρήση (με το που αδειάσει το πετάς)

 :thumpup:
Προστέθηκαν στο "γλωσσάριο".  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13959 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy