vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, manoslykos, tibolaso, stsoulos, ΨΗΛΟΣ, zalaros, Christos Z, grag

Twitter

Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!

Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 19:36 »
Καλησπέρα! Προχωράω απευθείας στο θέμα μου. Έχω πάρει το τσιγάρο που σας δείχνω στο λινκ. Έχω και το 'nobacco - black line', αλλά ήθελα κάτι που να θυμίζει περισσότερο τσιγάρο και να μην έχει κουμπί. Ρε παιδιά, ή είμαι χαζή, ή κάτι δεν έχω καταλάβει στη λειτουργία του. Ρουφάω και δε βγαίνει ατμός. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου εξηγήσει πώς τοποθετώ το φίλτρο - μάλλον εκεί κάνω τη μαμακία - θα το εκτιμούσα πολύ!!! Διαφορετικά λέω να το επιστρέψω, αν γίνεται πλέον, και να ψάξω να βρω άλλη εταιρία. Απ' το 'μπλακ - λάϊν', είμαι ευχαριστημένη, αλλά με εκνευρίζει το μέγεθος και ο διακόπτης. Σας ευχαριστώ. Αυτό μου το έκαναν δώρο. Ενώ για το 'esmoke', έσκασα 100 ευρώ τα οποία στερήθηκα για να είμαι ειλικρινής...

 http://www.esmoke.gr/durabox.htm

 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 19:54 »
Καλώς ήρθες  :)
Διάβασε τα σχετικά με evo και njoy npro με άσπρες μπαταρίες (αναφέρεσαι πιστεύω σε όμοια εμφάνιση με Κ.Τ.).
Αν διαλέξεις το npro να προτιμήσεις καρτομάϊζερ και δεν θα χάσεις  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2009, 20:11 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 20:07 »
αν δεν βγαίνει ατμός, συμβαίνει κάτι από τα παρακάτω:

στεγνός ατμοποιητής. (βάλε καινούριο φιλτράκι, περίμενε λίγη ώρα, ξαναπροσπάθησε. ακόμη καλύτερα, αν στάξεις 2-3 σταγόνες πάνω στον ατμοποιητή.)

οί μπαταρίες είναι ή άδειες (φορτίζεις) ή χαλασμένες (πίσω ολοταχώς).

ο ατμοποιητής είναι χαλασμένος.

ξεχνάω κάτι?

βέβαια ξεχνάω. Καλώς ήρθες   :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 21:40 »
Καλώς ήρθες και από μένα.
Με τον καιρό θα μάθεις να αγαπάς το διακοπτάκι.
Εάν δεν το θέλεις βέβαια υπάρχουν και τσιγαράκια με μπαταρίες χωρίς διακόπτη.

Προτείνω και γω το καρτομάιζερ του NJoy - NPro.
Είναι αρκετά εύχρηστο και ιδίως αρχάριοι θα το εκτιμήσουν ιδιαίτερα.

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:52 »
Σας ευχαριστώ. Θα παραθέσω το λινκ, κι αν κάποιος κάνει τον κόπο να μου εξηγήσει αυτό το σημείο, ευχαριστώ εκ των προτέρων. Κυρίως με ενδιαφέρει αυτό το σημείο:

'... Μόλις παραλάβετε το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο θα πρέπει πρώτα να φορτίσετε τις μπαταρίες. Κατόπιν πρέπει να τοποθετήσετε ανταλλακτικό φίλτρο ( cartridge ) στην συσκευή ατμοποίησης ( atomizer ). Αφαιρέστε το στόμιο από την συσκευή ατμοποίησης τραβώντας το με προσοχή και τοποθετήστε ανταλλακτικό φίλτρο αφού πρώτα το αποσφραγίσετε. (Θα πρέπει να αφαιρέσετε το αλουμινένιο προστατευτικό κάλυμμα στο εσωτερικό του) Για ευκολία εισάγετε από την τρυπούλα στο πίσω μέρος του φίλτρου ένα συνδετήρα ή μια βελόνα και σπρώξτε το εσωτερικό μέρος του φίλτρου προς τα έξω. Κατόπιν αφαιρέστε το αλουμινένιο προστατευτικό κάλυμμα. Το φίλτρο σας είναι έτοιμο προς χρήση και μπορείτε να το τοποθετήσετε στον μηχανισμό ατμοποίησης....'

Έβγαλα το αλουμινένιο κάλυμμα αλλά δε λέει πώς το τοποθετώ στον ατμοποιητή. Απλά έρχονται σε επαφή; Μιλάμε για καινούργιο φίλτρο, κι εγώ βγάζω ατμό μόνο στην πρώτη τζούρα. Χώνω τον ατμοποιητή μέσα; Τί κάνω βρε παιδιά; Διαβάστε σας παρακαλώ ή όποιος έχει αυτό το μοντέλο ας μου εξηγήσει. Εν τω μεταξύ, πάω να δω αυτά που μου είπατε.

 :confused1:

http://www.esmoke.gr/tsigaro/hlektroniko-tsigaro/instructions_DuraPack.htm


Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:56 »
Σας ευχαριστώ. Θα παραθέσω το λινκ, κι αν κάποιος κάνει τον κόπο να μου εξηγήσει αυτό το σημείο, ευχαριστώ εκ των προτέρων. Κυρίως με ενδιαφέρει αυτό το σημείο:

'... Μόλις παραλάβετε το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο θα πρέπει πρώτα να φορτίσετε τις μπαταρίες. Κατόπιν πρέπει να τοποθετήσετε ανταλλακτικό φίλτρο ( cartridge ) στην συσκευή ατμοποίησης ( atomizer ). Αφαιρέστε το στόμιο από την συσκευή ατμοποίησης τραβώντας το με προσοχή και τοποθετήστε ανταλλακτικό φίλτρο αφού πρώτα το αποσφραγίσετε. (Θα πρέπει να αφαιρέσετε το αλουμινένιο προστατευτικό κάλυμμα στο εσωτερικό του) Για ευκολία εισάγετε από την τρυπούλα στο πίσω μέρος του φίλτρου ένα συνδετήρα ή μια βελόνα και σπρώξτε το εσωτερικό μέρος του φίλτρου προς τα έξω. Κατόπιν αφαιρέστε το αλουμινένιο προστατευτικό κάλυμμα. Το φίλτρο σας είναι έτοιμο προς χρήση και μπορείτε να το τοποθετήσετε στον μηχανισμό ατμοποίησης....'

Έβγαλα το αλουμινένιο κάλυμμα αλλά δε λέει πώς το τοποθετώ στον ατμοποιητή. Απλά έρχονται σε επαφή; Μιλάμε για καινούργιο φίλτρο, κι εγώ βγάζω ατμό μόνο στην πρώτη τζούρα. Χώνω τον ατμοποιητή μέσα; Τί κάνω βρε παιδιά; Διαβάστε σας παρακαλώ ή όποιος έχει αυτό το μοντέλο ας μου εξηγήσει. Εν τω μεταξύ, πάω να δω αυτά που μου είπατε.

 :confused1:

http://www.esmoke.gr/tsigaro/hlektroniko-tsigaro/instructions_DuraPack.htm

Αλήθεια, αυτή η μπαταρία κουμπώνει στον ατμοποιητή. Πρέπει να είναι χαλαρό ή σφιχτό;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:57 »
Καλως την
Το Black Line  δεν ειναι ασχημο ατμο-τσιγαρακι
προσπα8ησε να βρεις τα χουγια του
συνη8ως ενας στους δυο ατμοποιητες ειναι μαπα
πηγαινε στην nobacco στο Βυρωνα , ειναι πολυ προ8υμοι να σε βοηθησουν
Ρουφα αργα και με διαρκεια
αν νοιω8εις την τζουρα σφικτη , φυσα απο τη μερια της γεφυρας , μετα πατα το κουμπι για 10 secs , φυσα σε μια χαρτοπετσετα απ τη μερια της γεφυρας  και επανελαβε το ιδιο 2-3 φορες
μετα γεμισε 1 φιλτρο και ατμισε χωρις να κατεβαζεις 2-3 τζουρες
μετα ΑΠΟΛΑΥΣΕ το

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:59 »
Πες μας για ποιο μοντελο μιλας

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:01 »
Abet εσύ δεν έχεις αυτό το e-cig??

Oσο για τον ατμοποιητή δεν έχω δει κανένα που να κουμπώνει στην μπαταρία,είσαι σίγουρη??
Το φίλτρο κουμπώνει στον ατόμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:14 από fairy »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:03 »
το esmoke δεν εχει κουμπι ( manual), οποτε , δεν καταλαβαινω τοι προβλημα 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:09 »
Να πληροφορήσω τη φίλη μας ότι οι έμποροι - αντιπρόσωποι δεν επιτρέπεται να γράφουν στην περιοχή των μελών, έχουν δικό τους πίνακα: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html όπου, αν δεν βρεις άκρη εδώ, μπορείς να θέσεις το ερώτημά σου με πολύ περισσότερες πιθανότητες να απαντηθεί. Στο παρόν θέμα μπορεί και να περάσει απαρατήρητο.
 
Ίσως να υπάρχει κάποια βλάβη σε κάποιο εξάρτημα. :hmmm:

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:13 »
Απ' .ο,τι βλέπω υπάρχει και ορολογία!...  :D ... εγώ τώρα μπήκα στο κουρμπέτι. Παιδιά έβαλα λινκ για να μη σας ταλαιπωρώ. Δε κατάλαβα τί εστί 'γέφυρα'. Σωστά για το βίδωμα, έκανα λάθος. Το σφίγγω μέχρι τέρμα όμως; Τζάμπα τα λεφτά μου λέτε για το 'esmoke'; θεσσαλονίκη είμαι.

 :D

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:16 »
Ναι το σφίγγεις - βιδώνεις μέχρι τέρμα.
Το ίδιο και τον ατόμ με το φίλτρο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:17 »
100 ευρώ δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο.
Να ζητήσεις βοήθεια και σε περίπτωση ελαττωματικού εξαρτήματος αντικατάσταση.
Τα τσιγαράκια αυτά στην πραγματικότητα είναι πολύ φτηνά. Αν είναι κάποιος λόγος που τα ακριβοπληρώνουμε εδώ είναι η υποστήριξη και η εγγύηση. Αν δεν κάνεις χρήση του δικαιώματός σου...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:19 »
επειδη εχω εμπειρια απο esmokeαλλα δεν μου εχεις πει τι τσιγαρακι εχεις
Αν 8ες βοη8εια στειλε pm η πες το προβλημα σου με περισσοτερα στοιχεια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy