vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Βασίλης1966, gfilip, costasibiza84, grag

Twitter

Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 30, 2009, 15:44 »
Και βεβαια μην ξεχνατε οτι ερχονται νεες αυξησεις στα τσιγαρα,εκει να δειτε ποσοι θα παρουν η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 30, 2009, 16:32 »
Ωραία συντόμευση: η.τ. !!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 30, 2009, 16:39 »
Ωραία συντόμευση: η.τ. !!  :thumpup:

αυτα καθιερωθηκαν ηδη!
η.τ
και
ατμ για το ατομαιζερ

Αποσυνδεδεμένος chrissanthi

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 03, 2009, 03:15 »
Και βεβαια μην ξεχνατε οτι ερχονται νεες αυξησεις στα τσιγαρα,εκει να δειτε ποσοι θα παρουν η.τ.

Καλησπέρα είμαι καινούργια στο forum και στο sport και δεν μπορω να πολυβγάλω άκρη :dontknow:...Από οτι κατάλαβα το υγρό και τα φιλτράκια είναι αναλώσιμα, η απορεία μου είναι πόσο κρατάει το καθένα σε αντιστοιχία με τα κανονικά τσιγάρα;;;και επίσης είμαι ανάμεσα σε τρείς συσκευές  την prestige και την blach line από Nobacco και την Evo από intellicig, με ποιά θα μου προτίνατε να ξεκινήσω;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 03, 2009, 03:27 »
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας, Χρυσάνθη.
Η διάρκεια των φίλτρων εξαρτάται από το μέγεθός τους και κατ' επέκταση από τη συσκευή που τα "φοράει". Στα ηλεκτρονικά τσιγάρα που ανέφερες, η διάρκεια κυμαίνεται περίπου στα 7 τσιγάρα με ανώτατο τα 10.
Το EVO προσομοιάζει περισσότερο σε πραγματικό τσιγάρο από άποψη μεγέθους, έχει αυτόματο διακόπτη, δηλ. ενεργοποιείται με το τράβηγμα, πολύ καλή αυτονομία στις μπαταρίες και κάπως πιο "σφιχτό" τράβηγμα από το Black line.
Το Black line έχει χειροκίνητο διακόπτη, δηλ. τον πατάς και μετά εισπνέεις αλλά έχει πιο ελαφρύ τράβηγμα.
Το Prestige δεν το ξέρω αλλά μοιάζει οπτικά με το EVO.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 03, 2009, 10:08 »
Καλησπέρα είμαι καινούργια στο forum και στο sport και δεν μπορω να πολυβγάλω άκρη :dontknow:...Από οτι κατάλαβα το υγρό και τα φιλτράκια είναι αναλώσιμα, η απορεία μου είναι πόσο κρατάει το καθένα σε αντιστοιχία με τα κανονικά τσιγάρα;;;και επίσης είμαι ανάμεσα σε τρείς συσκευές  την prestige και την blach line από Nobacco και την Evo από intellicig, με ποιά θα μου προτίνατε να ξεκινήσω;

ενα μεγαλο καλοσορησες και απο εμενα χρυσανθη!
προσωπικα χαιρομαι πολυ γιατι επιτελους βλεπω και μια κυρια να συμμετεχει στην παρεα μας.
επισης θα σου ελεγα οτι αν δεν βαριεσαι μπορεις να ψαξεις λιγο το παλιο φορουμ:www.e-kapnisma.info οπου θα βρεις κριτικες για τα περισσοτερα μοντελα της αγορας.

ps:ειναι ο curt στην εικονιτσα στο avatar ή μου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 03, 2009, 11:28 »
Από οτι κατάλαβα το υγρό και τα φιλτράκια είναι αναλώσιμα, η απορεία μου είναι πόσο κρατάει το καθένα σε αντιστοιχία με τα κανονικά τσιγάρα;

Καλως ηρθες. Μην μπερδευεσαι, αρχικα, με φιλτρακια και υγρα. Διαλεξε τι γευση θελεις και με τη ποσοτητα νικοτινης και αργοτερα οταν εξοικειωθεις και θελεις, μπορεις να παρεις υγρο και να γεμιζεις μονη σου τα φιλτρακια.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 03, 2009, 12:15 »
Είδατε γυναίκα και τσακιστήκατε να εξυπηρετήσετε, ε;;;;  :)) :)) :))
Σα δεν ντρέπεστε σαρδανάπαλοι!!!  :laugh1:

Λοιπόν, πρώτον και κύριον Χρυσάνθη, αποφάσισε ποιο τσιγάρο θα χρησιμοποιήσεις. Μιας και τα 3 μοντέλα που έχεις βάλει στο μάτι ειναι από Έλληνες αντιπροσώπους, εγω θα σου πρότεινα, πέρα από τα πολύ καλά Review που εχουν γίνει και εδω και στο παλιό φορουμ (αν δεν παινεψεις το σπίτι σου...  :laugh1:), να πας και μια βόλτα και από τις ιδιες τις αντιπροσωπείες και να τα δεις και από κοντα.

Στην Nobacco σίγουρα θα κάτσουν, θα σου τα δείξουν και θα σου λύσουν και όποιες απορίες έχεις για τα μοντέλα, και είμαι απόλυτα βέβαιος πως το ίδιο θα κάνουν και στην Intellicig.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 03, 2009, 17:24 »
ρε συ under και τι στην nobacco θα πουν ξερεις καλο το δικο μας αλλα το ενο ειναι καλυτερο?και το αντιστροφο?
ασε που αμα πας ειναι και ντροπη να μην παρεις. :-[
εχουν και μαγαζια αν θελεις να το δεις ζωντανο.

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 03, 2009, 17:38 »
Χρυσάνθη είτε το Evo πάρεις είτε το Black Line της Nobacco ( το Prestige δεν θα στο πρότεινα όχι γιατί δεν είναι καλό αλλά σε σχέση με το Evo είναι κατώτερο κατά την ταπεινή μου γνώμη) να είσαι σίγουρη ότι και οι δύο είναι εξυπηρετικότατοι ( άσε που δεν θα σου βάλει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσεις)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 03, 2009, 17:44 »
ρε συ liquidx και θα προτεινες το black line σε αρχαριο χρηστη?
ας παρει το GG μια και καλη! :))

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 03, 2009, 18:18 »
XAXAXAXXA δεν το σκέφτηκα έτσι...αλλά για φαντάσου τον αρχάριο χρήστη να πάει σε κάποιο bar με τρελά decibel και να δει το τσιγάρο του να αποκτάει αυτοδιάθεση και να καπνίζει μόνο του. :))

Αποσυνδεδεμένος chrissanthi

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 03, 2009, 20:31 »
Καταρχάς παιδιά με καταπλήξατε! Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση τελικά κάποιες φορές συμφέρει να είσαι γυναίκα :)) Πρώτον ναι Γιώργο αυτός είναι ο Curt δεν απατάσε! Δεύτερον απ'ότι κατάλαβα το Evo είναι η καλύτερη λύση(μιας και κάνω Lucky Stike οπότε θα χρείατώ κάτι που να μοιάζει όσο γίνεται περισσότερο) και αρχικά δεν χρείαζομαι υγρό (το υγρό είναι κάτι σαν πρόσθετη απόλαυση;;)σωστά;; Όπου κάνω λάθος διορθώστεμε καθώς είμαι ακόμα ψάρακας..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 03, 2009, 20:34 »
1. Με το υγρό έχεις πολλές εναλλακτικές γεύσεις.
2. Είναι πιο οικονομικό από τα έτοιμα φιλτράκια.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 03, 2009, 20:53 »
ολοσωστη Χρυσανθη!
ενα ολοκληρωμενο πακετο καμια 10αρια φιλτρακια για αρχη,σωστη μουσικη για να αρχισεις να ...ροκαρεις(κατι σε smells like teen spirit για σενα ας πουμε) και welcome! :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9886 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy