vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 5 χρήστες
stsoulos, Tem, panoskapa, manoslykos, Jorge

Twitter

Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Καλό ακούγεται,ωραίο φαίνεται,σε πιστεύω και το βλέπω ότι δουλεύει μου λένε πολλοί,αλλά είναι ακριβό ρε παιδί μου!Να δώσεις μαζεμένα 60 μέχρι και εκατό-και ευρώ για ένα τσιγάρο?

Είναι ένας προβληματισμός που τον ακούω συχνά και για να είμαι ειλικρινής τον είχα και εγώ πριν δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο.Και με την κρίση και τις δυσκολίες που διανύουμε....

Οπότε θα το θέσω αλλιώς.Μπορείς να πεις σήμερα θα δοκιμάσω μια νέα μάρκα τσιγάρου.Και θα δώσω 2.50 ευρώ για να αγοράσω αυτό το πακέτο.Κρατήστε λοιπόν αυτα τα 2.50 ευρω.Το ίδιο κάντε το και αύριο κτλ για ενα μήνα.Έτσι πολυ ευκολα θα μαζέψετε 75 ευρω!Οπότε ορίστε βγήκαν τα λεφτά για να αγοράσετε ένα starter kit.Δοκιμάστε το αξίζει τον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 22, 2009, 22:55 »
Μπορείς να πεις σήμερα θα δοκιμάσω μια νέα μάρκα τσιγάρου.Και θα δώσω 2.50 ευρώ για να αγοράσω αυτό το πακέτο.Κρατήστε λοιπόν αυτα τα 2.50 ευρω.Το ίδιο κάντε το και αύριο κτλ για ενα μήνα.
Ξέρεις πολλούς να δοκιμάζουν επί ένα μήνα κάθε μέρα από μία νέα μάρκα τσιγάρου :))

Εγώ νομίζω ότι ο μεγαλύτερος φόβος είναι "Καλά θα σκάσω 70€ αλλά αν δεν μου αρέσει; Θα έχω δώσει τζάμπα λεφτά". Ενώ με το παραδοσιακό τσιγάρο το πρώτο φιξάκι είναι δωρεάν  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 23, 2009, 01:42 »
Όπως τα λες, Γιώργο.
Στην τελική όμως, μέχρι να συνηθίσεις την όλη φάση και να βρεις το μοντέλο που σε καλύπτει, μάλλον ακριβότερα σου βγαίνει.
Μόλις κατασταλάξεις κάπου, αρχίζεις και κάνεις απόσβεση.
Σε ό,τι αφορά εμένα, από οικονομικής άποψης δε βλέπω να ωφελούμαι και πολύ από τα e-cig ως τώρα με το να ψάχνομαι συνέχεια. Φταίνε και λίγο οι συσκευές γι' αυτό που έχουν ακόμα τα προβληματάκια τους αλλά φταίει και το ξερό μου το κεφάλι που θέλω να δοκιμάζω συνέχεια καινούργια πράγματα. Αν αρκούμουν μόνο στα αναλώσιμα, θα είχα αρκετό κέρδος συγκριτικά με το κλασσικό τσιγάρο.
Το αντίθετο όμως συμβαίνει με το θέμα της υγείας. Εκεί είδα τεράστια διαφορά και γι' αυτό επέμεινα και αντικατέστησα το κλασικό τελείως.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 23, 2009, 01:48 »
αρα τα 456,14 ευρω μαλλον παραμυθι ειναι ε? :)) :))
μπα εμενα (ας ειναι καλα κατι παλια μελη σαν τον leftezi,tolis κτλ)με καθοδηγησαν μια χαρα.δυο τσιγαρα πηρα και δουλευουν ρολοι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 23, 2009, 01:51 »
Κι εγώ γλίτωσα κάμποσα διαβάζοντας τα ποστ του παλιού admin και μερικών άλλων που είχαν δοκιμάσει μερικά και αποδείχτηκαν πατάτες.

Αυτά είναι τα καλά του φόρουμ!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 23, 2009, 01:54 »
Εν τω μεταξυ, οσοι καναμε στριφτο, εννοειται πως εχουμε πληρωσει πολυ περισσοτερα σε e-cig και φιλτρακια. Λιγοτερα, κατα τη γνωμη μου, μπορει να εχει δωσει καποιος που καπνιζε 2-3 πακετα τη μερα.

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 23, 2009, 13:27 »
Εν τω μεταξυ, οσοι καναμε στριφτο, εννοειται πως εχουμε πληρωσει πολυ περισσοτερα σε e-ci και φιλτρακια. Λιγοτερα, κατα τη γνωμη μου, μπορει να εχει δωσει καποιος που καπνιζε 2-3 πακετα τη μερα.

Πέσ :thumpup:τα πέστα

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 26, 2009, 11:59 »
Εν τω μεταξυ, οσοι καναμε στριφτο, εννοειται πως εχουμε πληρωσει πολυ περισσοτερα σε e-cig και φιλτρακια. Λιγοτερα, κατα τη γνωμη μου, μπορει να εχει δωσει καποιος που καπνιζε 2-3 πακετα τη μερα.

ουυυυυυ.. άνετα!!!!!!!
εγώ θέλω μόνο για το υγρό μίνιμουμ 20ευρώ την βδομάδα, απο κει που για στριφτά έδινα περίπου 18.
Βάλε και το ότι θα χρειαστούν και τα ατομάιζερ αλλαγή (ακόμα μια χαρά είμαι βέβαια, φτου-φτου σκόρδα μην σας ματιάσω καλά μου ατομάιζερ), βάλε μπαταρίες, βάλε και που ότι δω και μου γυαλίζει πάω και το παίρνω, ε, δεν θες και μια "μουράτη" θήκη/e-case/φορτιστή;
 :laugh1: Ακριβό σπόρ, αλλά χαλάλι!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 26, 2009, 23:35 »
20 ευρω τη βδομαδα???γιατι ρε συ?εγω με 13 ευρω περναω τουλαχιστον 2 βδομαδες και μιλαμε για τρελα ντουμανια.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 26, 2009, 23:44 »
20 ευρω τη βδομαδα???γιατι ρε συ?εγω με 13 ευρω περναω τουλαχιστον 2 βδομαδες και μιλαμε για τρελα ντουμανια.

Ισως γιατί εγω εχω ενα τσιγάρο στο στόμα 24ώρες το 24ωρο, λες και μου το εχουν κολλήσει με logo στιγμής!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 27, 2009, 00:06 »
και σε αυτο συμφωνουμε undertaker,και εγω ντουμανιαζω σαν αραπης(...νεγρος μην με πουν και ρατσιστη).μηπως ρουφαει υπερβολικο καυσιμο το τσιγαρο σου ή ο τροπος που το γεμιζεις?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 27, 2009, 00:36 »
και σε αυτο συμφωνουμε undertaker,και εγω ντουμανιαζω σαν αραπης(...νεγρος μην με πουν και ρατσιστη).μηπως ρουφαει υπερβολικο καυσιμο το τσιγαρο σου ή ο τροπος που το γεμιζεις?

Κοιτα, το Prestige και το Evo δεν ζητάνε πολλά από υγρό. Η mini pipe είναι λίγο πιο "ρουφήχτρα", αλλά κι'αυτη μεσα σε λογικά πλαίσια.
Γεμισμα τους κάνω κανονικό. Απλά φροντίζω να είναι πάντα τα φιλτράκια γεμάτα, οπότε με το που φτάνει περίπου στην μέση τα ξαναγεμίζω (εκτός του prestige, με το οποίο κάνω μόνο dripping)

Μπα.... Απλά φταίει αυτό που σου λέω. Δεν το βγάζω από το στόμα μου.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 27, 2009, 02:25 »
Αν είναι έτσι τότε δε σε συμφέρει το εξάβολτο GG γιατί θα θες να κουβαλάς το υγρό σε λίτρο.  :P

Επειδή είπες ότι το σκεφτόσουν το λέω.

Πάρε το εξάβολτο (το nano ίσως καλύτερα) για ειδικές αποστολές αλλά πάρε και τη μπαταρία των 3,7 για all day vapping. Με 1300 mAh θα είναι όντως All day.
Ρώτα το Θανάση όμως μήπως χρειάζεται κανένας αντάπτορας για το 3,7.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 27, 2009, 12:48 »
Αν είναι έτσι τότε δε σε συμφέρει το εξάβολτο GG γιατί θα θες να κουβαλάς το υγρό σε λίτρο.  :P

Επειδή είπες ότι το σκεφτόσουν το λέω.

Πάρε το εξάβολτο (το nano ίσως καλύτερα) για ειδικές αποστολές αλλά πάρε και τη μπαταρία των 3,7 για all day vapping. Με 1300 mAh θα είναι όντως All day.
Ρώτα το Θανάση όμως μήπως χρειάζεται κανένας αντάπτορας για το 3,7.

Λοιπόν......
Ενα GG nano + 6v μπαταρίες + 3,7v μπαταρίες + φορτιστής + 2 ατομάιζερ + ενα χάραγμα με γοτθικά γράμματα το "Undertaker" (γιατί είμαι ψωνάρα άνευ προηγουμένου, και τα γούστα πληρώνονται!  :laugh1:)............

Και μετα μου λες πως δεν είναι ακριβό το σπόρ!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 27, 2009, 18:51 »
Ισως γιατί εγω εχω ενα τσιγάρο στο στόμα 24ώρες το 24ωρο, λες και μου το εχουν κολλήσει με logo στιγμής!  :laugh1:

Μια απο τα ιδια under

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 409 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9796 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy