vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:08 »
ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πραγματικά έψαξα αρκετά αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό..
8 χρόνια κάπνιζα και πόνο στα δόντια δεν είχα.. εδώ και μια εβδομάδα νιώθω έναν απροσδιόριστο πόνο στα δόντια.. ειδικά στα κάτω.. ας πούμε στο σημείο που "σκάει" ο καπνός όπως ατμίζω...

το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλο αυτό?? μπορεί να κάνει κάτι ο ατμός ή τα κατάλοιπα της γλυκερίνης στα δόντια??
Δεν μιλάω για τα ούλα όπου με την διακοπή του κ.τ. είναι λογικό να είναι κάπως..
μιλάω για δόντια!!

Και να πω ότι τα δόντια μου πραγματικά είναι σε άριστη κατάσταση.. αν οι οδοντίατροι περίμενα να δουλέψουν απο μένα θα είναι ψοφήσει από την πείνα όλοι τους!!!  :)) :))

=================

Από τον συντονισμό:

Μια πολύ συνηθισμένη "παρενέργεια" είναι το μάτωμα των ούλων. Γι' αυτό όμως ευθύνεται η διακοπή του καπνίσματος. Δηλ. και να μην άτμιζε κάποιος καθόλου μετά τη διακοπή του καπνίσματος, πάλι θα είχε αυτή την παρενέργεια. Μεταφέρουμε αυτούσιο το απόσπασμα από ειδικό επιστήμονα (περιοδοντολόγο) που μπορείτε να βρείτε
ΕΔΩ.

"Μετά τη διακοπή του καπνίσματος τα ούλα μπορεί να αρχίσουν να ματώνουν ξαφνικά?
Το κάπνισμα ελαττώνει τη κυκλοφορία του αίματος στα ούλα εξασθενώντας την άμυνα του οργανισμού στη περιοχή. Μετά τη διακοπή, η κυκλοφορία επανέρχεται και τα ούλα αρχίζουν να ματώνουν. Είναι κάτι φυσιολογικό και παροδικό και σαφώς θετικότερο συγκριτικά με τα πολλαπλά οφέλη της διακοπής του καπνίσματος."





Παρακαλούνται τα μέλη που γράφουν εδώ, στο εξής, μετά το θέμα που ανοίχτηκε εδώ:  ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" στο παρόν θέμα να αναφέρονται μόνο στα ΔΟΝΤΙΑ και ΟΧΙ στα ΟΥΛΑ.  Στο συγκεντρωτικό θέμα που αναφέρθηκε θα βρείτε συγκεντρωμένα πολλά μηνύματα σχετικά με τα ούλα. Αν θέλετε να γράψετε κάτι σχετικά με τα ούλα, κάντε το εκεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:17 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:11 »
απο την πρωτη εβδομαδα κιολας η διαφορα ηταν εμφανης !!!

οσο περναει ο καιρος γινονται ολο και πιο λευκα!

πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου, οταν ειμαι σε καθρεφτη να μου σκαω χαμογελο για να

χαζεψω τα πολυ λευκοτερα δοντια μου σε σχεση με πριν ;)

κατι που απεφευγα εννοειτε να κανω πριν, εαν δεν τα ειχα πλυνει καλα κ δεν ειχα κανει και ενα

βουρτσισμα με σοδα σκονη να τα ασπρισει......

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:11 »
ε μαλλον ηρθε η ωρα να δουν και τα ευρω σου οι οδοντιατροι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:13 »
Κανενας πονος εδω και δε σας λεω ποσο αμελης ειμαι με τα δοντια μου γιατι θα ανοιξετε ειδικο θεμα να με κοροιδευετε!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:13 »
λευκα καπως ετσι  ;D :D ;D :D

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:15 »
ε μαλλον ηρθε η ωρα να δουν και τα ευρω σου οι οδοντιατροι :laugh1:
βρε συ, εννοείται ότι παώ στον οδοντίατρο μια φορά το χρόνο!!
αλλά λέω ότι δεν έχω κάποιο θέμα!! δεν έχω ούτε μισό σφράγισμα, τα ούλα μου είναι μια χαρά, πέτρα δεν έχω, τερηδόνα δεν έχω.. τι γίνεται και πονάω??

ρωτάω αν το έχει πάθει και κάποιος άλλος..  :-[

δείτε αυτό : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4345.msg135902.html#msg135902
thank u... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:16 »
Εγω παλι νομιζω οτι απο τη πετρα πλεον δεν πονανε....λειτουργει σαν επιστρωση "μονωσης"....

Τελευταια φορα που εκανα καθαρισμο αποκαλυφθηκαν 3 χαλασμενα.....Δε ξαναπαω για καθαρισμο.  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:19 »
εγω εχω δοντια μονο μπροστα

και εναν μονο τραπεζιτη

τα υπολοιπα απο της πολλες κλωτσιες στο κεφαλι μου αποφασισαν να μεταναστευσουν

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:19 »
και γω το εχω παθει καμποσες φορες, ειδικα κατα την εισπνοη :dontknow: ατμιζω αποκλειστικα vg αλλα δεν το εχω συνδεση με το ατμισμα καθως εχω ευαισθησια στο ζεστο-κρυο οποτε το παθαινω και απο αλλα πραγματα(ροφηματα κτλπ) να σειμειωσω οτι και εμενα τα δοντια μου ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:19 »
Τα δικα μου παντως οσο πανε ασπριζουν. Στη δουλεια ειχα και εναν συναδελφο την περασμενη εβδομαδα που με ρωτησε στο ξεκαρφωτο αν πηγα για λευκανση και μετα την αρνητικη μου απαντηση η συζητηση πηγε στο ητ και τον μυησα και αυτον. Χθες ξεκινησε με Giant S

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:20 »
Εγω παλι νομιζω οτι απο τη πετρα πλεον δεν πονανε....λειτουργει σαν επιστρωση "μονωσης"....

Τελευταια φορα που εκανα καθαρισμο αποκαλυφθηκαν 3 χαλασμενα.....Δε ξαναπαω για καθαρισμο.  :)) :)) :)) :))

νταμαρι κανονικο ε? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:21 »
Ειχα που ειχα ενα λατομειο πετρα.....εκοψα κ το κ.τ...................κι αναρωτιομουν γιατι τοσο αιμα απο τα ουλα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:23 »
Αν εξαιρέσω την αιμοραγία των ούλων που είχα στην αρχή, όταν σταμάτησα το κ.τ. μπορώ να πω πως τα δόντια μου είναι σε καλύτερη κατάσταση από ότι ήταν όταν κάπνιζα. Εχει αλλάξει το χρώμα τους ... μου φαίνονται πιο άσπρα, μπορεί να είναι και η ιδέα μου :hmmm:

Εναν μικρό αλλά ενοχλητικό, πόνο παρατηρώ όταν μου έρχεται "καμένο" από τον ατμοποιητή. Ετσι ξέρω πότε πρέπει να αλλάξω cartomizer  :)

Υ.Γ. Η αιμοραγία των ούλων, όπως έχει ξανα αναφερθεί, δεν οφείλεται στο η.τ. αλλά στην διακοπή του κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:26 »


Υ.Γ. Η αιμοραγία των ούλων, όπως έχει ξανα αναφερθεί, δεν οφείλεται στο η.τ. αλλά στην διακοπή του κ.τ.

Ακριβως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:27 »
και γω το εχω παθει καμποσες φορες, ειδικα κατα την εισπνοη :dontknow: ατμιζω αποκλειστικα vg αλλα δεν το εχω συνδεση με το ατμισμα καθως εχω ευαισθησια στο ζεστο-κρυο οποτε το παθαινω και απο αλλα πραγματα(ροφηματα κτλπ) να σειμειωσω οτι και εμενα τα δοντια μου ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση :dontknow:

κάπως έτσι και εγώ(μόνο που βάζω και pg), μόνο που δεν έχω πρόβλημα με το ζεστό κρύο.. πρέπει να είναι πραγματικά πάρα μα πάρα πολύ παγωμένο για να πονέσω.. στο ζεστό, μια χαρά δεν έχω θέμα..
 :hmmm:
πάω οδοντιατρο από βδομάδα...  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530803 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40994 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet