vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, giorgos1999, camber

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:36 »
Είναι προσωπική επιλογή του καθενός σε ποιο δρόμο θα βαδίσει. Απόλυτα σεβαστό απο εμένα.

Το καλό που θα γίνει σε όσους εγκαταλείψουν το η.τ την επόμενη φορά που δε θα μπορούν να φτάσουν στο δεύτερο όροφο μια οικοδομής με τα πόδια θα είναι ότι κάποτε "καπνίζαν" κάτι που τους έκανε να αισθάνονται καλύτερα.

Αυτό με επανέφερε και μένα στο η.τ μετά από 2 χρόνια που είχα δοκιμάσει ένα από τα best sellers της εποχής αλλά δεν είχε αυτά που ζήταγα για να με κρατήσει για πολύ...αυτό μπορεί να φέρει πίσω και άλλο κόσμο.

Όπως και να έχει έστω και το προσωρινό πέρασμα από αυτή την εμπειρία μόνο καλό θα κάνει σε όποιον το επιχειρήσει και βεβαίως σε όποιον το προτείνουμε.

Οπότε μην κουραστείτε να προτείνετε και κυρίως ΜΗΝ απογοητεύεστε αν δεν αλλάξει κάποιος αμέσως.

Όλα είναι θέμα προσωπικής επιλογής και χρόνου!

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:41 »
Απλά τα ego-t φαίνονται αρχικά ποιο user friendly και γι' αυτό ο κόσμος ήρθε ευκολότερα σε επαφή με το η.τ.
Κι απ' όλους αυτούς που ήρθαμε ευκολότερα σε επαφή με το Η.Τ. λόγω ego-T, αρκετοί μείναμε. Το ίδιο θα γίνει - και σε μεγαλύτερο βαθμό - όσο εξελίσσεται το Η.Τ. : θα το γνωρίσουν περισσότεροι και αρκετοί από αυτούς θα σταματήσουν το Κ.Τ.

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:42 »
BigSur σε καμία περίπτωση δεν τους κατακρίνω ούτε προσπαθώ να τους "βγω από πάνω".

Απλά με τρομάζει η επιμονή που έχουμε κάποιοι (βάζω και τον ευατό μου μέσα) να καταστρέφουμε τον ευατό μας υποσυνήδητα. Τα περι ευχαρίστησης κλπ τα ακούω βερεσε γιατί η ευχαρίστηση (θετικό)  και η εξάρτηση (αρνητικό) πάνε μαζί. Εξάρτηση χωρίς ευχαρίστηση δεν υπάρχει (η ευχαρίστηση μπορεί να είναι και η κάλυψη ψυχικών ελλειμμάτων). Εξάρτηση χωρίς ευχαρίστηση = μαζοχισμός.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:43 »
...βλέπω γύρω μου ανθρώπους που δεν θέλουν να αλάξουν τίποτα και είναι παγωμένη στις παλιές τους πρακτικές έτοιμοι να τις υπερασπιστούν με νύχια και με δόντια. Άνθρωποι που δεν θέλουν να προχωρήσουν τίποτα μπροστά είτε αυτό λέγετε η.τ., είτε καθόλου τσιγάρο, είτε λουλάς είτε, είτε ........
Ακούω "το η.τ. δεν κάνει για μένα για του x, y λόγους", λες και το η.τ. δεν είναι ο τρόπος διαφυγείς απο το κ.τ. αλλά κάτι που πρέπει να μας ταιριάζει απόλυτα. Ήθελα να ήξερα τότε που άρχισα(ν) το κ.τ. μου/τους ταίριαζε απόλυτα ?

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Υπομονή...


Πολύ εύστοχα τα παραδείγματα σου, φίλε panospeter. Το 80% όσων το δοκιμάζουν μ'εναν από αυτούς τους τρόπους που ανέφερες αντιδρά (το υπόλοιπο 20% είναι αυτοί που συνεχίζουν το Η.Τ.).
...όσο βελτιώνεται το Η.Τ. σε ευχρησία και ποιότητα αμτίσματος, τόσο πιο εύκολη θα είναι η μετάβαση.

Που θέλω να καταλήξω: ακόμα το Η.Τ. είναι σε βρεφική μορφή και θα χρειαστεί καιρός μέχρι να φτάσουν σε σημείο τέτοιο ώστε η μετάβαση από το Κ.Τ. να γίνεται χωρίς να αλλάξουμε τις συνήθειες μας. Είναι φυσιολογικές λοιπόν οι αντιδράσεις που περιγράφεις. Σκέψου ότι όλοι αυτοί που αναφέρεις (πιθανόν και οι περισσότεροι από εμάς) κατά βάθος δεν θέλουν να κόψουν το κάπνισμα, αλλά ψάχνουν έναν εναλλακτικό και κατά το δυνατόν αβλαβή τρόπο να συνεχίσουν. Αυτός που έχει συνηθίσει μια ζωή να ανοίγει το πακέτο, να παίρνει ένα τσιγάρο και να το ανάβει, είναι φυσικό να δυσανασχετεί μετά από λίγες μέρες χρήσης Η.Τ. με το γέμισμα, με τη φόρτιση της μπαταρίας, με τη γεύση που δεν τον καλύπτει απόλυτα, ή ακόμα χειρότερα με το καμένο ή τις διαρροές.
Πιστεύω όμως ότι σε ένα-δύο χρόνια, με την ταχύτητα που εξελίσσεται το Η.Τ. θα έχουν λυθεί αρκετά από τα σημερινά προβλήματα και η βάση των ατμιστών θα έχει αυξηθεί τόσο, ώστε να δημιουργηθούν αξιόπιστες μονάδες βιομηχανικής παραγωγής Η.Τ. και να αποκτήσει έτσι ευρεία αποδοχή, να πέσουν οι τιμές (και πιθανότατα να φορολογηθεί).

Έτσι είναι.
Η συνήθεια τόσων χρόνων έχει επικαθίσει σαν ταμπού στον εγκέφαλό μας.

Αυτή τη στιγμή κάνω τις πρώτες τζούρες με νέο (για μένα) ατμοποιητή και νοιώθω σαν σουπερ-ήρωας σε καρτούν... 7 μήνες μετά...

Πώς να συνηθίσει ο νέος;

Πάντως, σε αντιδιαστολή με τον τίτλο του νήματος,
πώς νοιώθετε όταν κάποιος καινούργιος γράφει
" με βοηθήσατε πολύ..."  ;

Εγώ συγκινούμαι...
κι ας μην έχω κάνει τίποτα, επί της ουσίας...

Ένας από αυτούς, αξίζει όσο εκατοντάδες άλλοι που μας απογοητεύουν.
Αν και τους εαυτούς τους απογοητεύουν, πρωτίστως...

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:50 »
Πριν  από 8 μήνες  ατμιζε  όλη μου η παρέα  15 ατομα.  Σήμερα εμεινα  μονο εγώ και 2  το εκοψαν τελειως  .  Ε και τι εγινε  ?  Επιλογή τους.    Αυτο που ξερω είναι ότι κάνω  την κυριακή μου 90 χλμ  με το ποδηλατο μου και τις καθημερινες 40 χλμ  καθε μερα.  Να σημειώσω πως πριν από 8 μήνες  δεν είχα καμία αθλητική δραστηριοτητα και η δουλειά μου είναι καθιστική.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:50 »
Παιδιά, καθε ένας και η ιστορία του.
Οταν το ξεκίνησα δεν είχα καμμία ιδιαίτερη θέληση να διακόψω το κ.τ. , (ουτε και πίστευα ότι με το η.τ. θα τα κατάφερνα)  απλά είχε αρχίσει να με πειράζει αρκετά.
Ηθελα απλά να το μειώσω αλλά μου κόλλησε αμέσως το η.τ. και στον πρώτο απο τα 2 χρόνια που ατμίζω είχα μερικές παρασπονδίες (4 ή 5 τσιγάρα)
περισσότερο από περιέργεια, εδώ και πολύ καιρ'ό δεν θελω ούτε να το βλέπω.
Το κατάλαβα την πρωτη φορά που σύννεφο καπνού απο τσιγάρο που μόλις είχε αναφτεί μου έφερε αηδία και όχι ευχάριστες αναμνήσεις...

Ισως δεν πρέπει να το πολυζορίζει κανείς ότι ντε και καλά θα ατμίσω για να το κόψω γιατί ο οργανισμός είναι αντιδραστικό πράγμα και
κάνει εκπλήξεις. Ισως πάλι δεν είναι για όλους το η.τ. ή δεν είναι ακόμη η ώρα τους....
Μολονότι το συνιστώ σε όποιον με ρωτήσει δεν νιώθω σταυροφόρος του η.τ. ουτε και πρόκειται να γίνω...


2 μυστικά




1. Οπως αναφέρει πιο πάνω αλλος συνατμιστής, το η.τ. ακόμη τουλάχιστον τραβάει περισσότερο άτομα που θέλουν να κανουν επεμβάσεις να μαθαίνουν πως λειτουργεί
να κάνουν ρυθμίσεις να φτιάχνουν υγρά κτλ. (μηχανικούς-χημικούς-περίεργους-πληροφορικάριους-κυρους γρανάζηδες κτλ)
Ενα άτομο που απλα θέλει να καπνίσει εντελώς ξέγνοιαστο μπορεί να πελαγώσει ακόμη και σήμερα που τα πράγτματα είναι πολύ καλύτερα απο ότι πριν 2 χρόνια


2.(και παρα πολύ σημαντικό)  Αν ξεκινήσεις το πρωί με τσιγάρο την πάτησες. Το ητ θα σου φαίνεται αγγαρεία και αέρας.
Ξεκίνα με ητ και αν οπωσδήποτε θες τσιγάρο καπνισέ το αργότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:26 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:58 »
Μερικοι γνωστοι πηραν ΗΤ , ειδα 1 , ειδα 2 , ειδα 3 και αποφασισα να δοκιμασω .
Αναλογιζομενος τα χρηματα που εχω χαλασει σε 20 χρονια σε τσιγαρα , καταστρεφωντας την υγεια μου , αποφασισα να αγορασω ποιοτικα πραγματα απο την αρχη , ωστε να ειμαι σιγουρος οτι αν δεν καταφερω να ικανοποιηθω απο το ητ τουλαχιστον δεν θα ηταν υπευθηνες οι λαθος επιλογες προιοντων .
Εψαξα στο νετ , βρηκα αυτο το φορουμ , διαβασα συμβουλες που θα με βοηθουσαν να μαθω καποια μυστικα ωστε να μην απογοητευτω απο την πρωτη μου επαφη με το ητ .
Ολα αυτα τα εκανα εντελως συνηδειτα γιατι ειδα το ητ ως την καλυτερη ευκαιρια για να απαλλαγω απο το καπνισμα .
Δεν το ειδα σαν μοδα .
Οι γνωστοι , οντως το ειδαν σαν μοδα και οντως καπνιζουν ξανα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:00 »
Η λογική μου ήταν, όποτε μου "καθόταν" να καπνίσω θα το κάνω, κι έτσι έκανα με τη διαφορά πως δεν το κυνηγούσα και με αποτέλεσμα να κάνω μισό τσιγάρο το μήνα.
Λαμπρή εξαίρεση κάποια βράδια, όταν τα ντεσιμπελ από το κλάμα του Μίκη του μικρού μου γιού χτυπάνε στα κόκκινα (Billako ακούς για να παίρνεις κι εσύ σειρά σιγά-σιγά). Τότε αναζητάω όχι απλά τσιγάρα αλλά ναργιλέδες.

Σήμερα ο κουμπάρος μου έστριψε ένα για να του κάνω παρέα, ούτε τρεις τζούρες δεν άντεξα, του ζήτησα συγνώμη μην φανώ αγενής και υπεράνω και αποχώρησα.

ΕΜΕΤΙΛΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:09 »
Άραγε τι κάνει τους ανθρώπους να σκέφτονται τα 10€ του άτμο, που αν δεν ξέρεις να τον φτιάχνεις χρειάζετε να τον αλλάζεις κάθε 10 μέρες, και παρατάνε το η.τ. Σίγουρα όχι το οικονιμικό γιατί θα τα έδιναν σε κ.τ.

Μπορεί να χρειαστούν παραπάνω από 1 ατμοποιητή κάθε δέκα μέρες. Ενιότε και 3. Προφανώς αισθάνονται κορόιδα. Ιδίως όταν μαθαίνουν ότι το πραγματικό κόστος είναι 1 ευρώ. Τα υγρά επίσης δεν είναι φθηνά. Επίσης το κόστος παρασκευής τους είναι ελάχιστο ως προς αυτό που αναγκάζονται να πληρώσουν. Από την άλλη δε νιώθουν άνετα αρκετοί να κυκλοφορούν με κλαρίνα, για μην είναι αναγκασμένοι να επιστρέψουν στο κάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:12 »
πάντως χωρίς να έχω καμιά ιδιαίτερη διάθεση ή λόγο να κάνω κοπλιμέντα , να είστε σίγουροι (και το λέω ως νέος ατμιστής) ότι η βοήθεια που προσφέρετε εδω μεσά όλοι ανεξαιρέτως απο υπεύθυνους φόρουμ ως το νεότερο μέλος είναι τεράστια στο να μην γυρίσει κάποιος στο κ.τ.
Οχι τόσο σε επίπεδο γνώσεων το οποίο είναι αδιαφημβήτητο αλλα κυρίως στον ψυχολογικό τομέα.
Βλέπεις άτομα να ψαχνονται να σχολούνται με αυτό που έχεις καταπιαστεί , κάτι σαν συνοδοιπόροι σε ένα νέο για σένα κόσμο.
Αυτοί εν τέλη σε διαβεβαιώνουν σιωπηρά ,καθημερινά ότι είσαι στο σωστό δρόμο :D\

Υ.Σ. Ρε μπας και έβαλα πολύ νικοτίνη νυχτιάτικα? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:13 »
Η πεθερά μου ακόμα θεωρεί πως δίνει περισότερα λεφτά με το η/τ κι ας έκανε 1 πακέτο την ημέρα κι αυτό μάλλον γιατί τα δίνει μαζεμένα κι όχι σε 30 δόσεις   :wall:  :wall:  :wall:

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:18 »
Το η.τ δεν είναι τρόπος εξαναγκασμού διακοπής του κ.τ.
Είναι εναλλακτική πρόταση σε όσους αποφάσισαν από μόνοι τους να εγκαταλείψουν τις καταστροφικές συνέπειες του καπνίσματος.
Όσοι δεν το αποφάσισαν μπορούν ελεύθερα (και με τις ευλογίες του κράτους μας)! να το συνεχίσουν.

Τυχεροί είναι όσοι αισθάνονται να απολαμβάνουν καλύτερα τον ατμό απ' τον καπνό οπότε τυχερός αισθάνομαι κι εγώ!
Δεν είναι οτι δεν ανάβω τσιγάρο γιατί μου το απαγόρευσα. Δεν ανάβω γιατί δεν το ζήτησα και κάποιες φορές που αναρωτήθηκα μου προσέφερε μια ελεεινή χλαπάτσα αντί για ευχαρίστηση!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:24 »
Το ΗΤ, σαν νέο προϊόν σχετικά, δεν είναι δυνατόν να πέίσει όλο τον κόσμο μονομιάς.
Ακόμα και αν ένας στους δέκα που το δοκιμάζουν πείθεται, είναι κέρδος.

...να είστε σίγουροι (και το λέω ως νέος ατμιστής) ότι η βοήθεια που προσφέρετε εδω μεσά όλοι ανεξαιρέτως απο υπεύθυνους φόρουμ ως το νεότερο μέλος είναι τεράστια στο να μην γυρίσει κάποιος στο κ.τ.
1) Οχι τόσο σε επίπεδο γνώσεων το οποίο είναι αδιαφημβήτητο αλλα κυρίως στον ψυχολογικό τομέα.
2) Υ.Σ. Ρε μπας και έβαλα πολύ νικοτίνη νυχτιάτικα? ;D ;D

1) ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ένοιωσα κι εγώ...
2) Απεναντίας, μάλλον βρήκες την ιδανική (για σένα)... δόση ! ;D

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:29 »
Μπορεί να χρειαστούν παραπάνω από 1 ατμοποιητή κάθε δέκα μέρες. Ενιότε και 3. Προφανώς αισθάνονται κορόιδα. Ιδίως όταν μαθαίνουν ότι το πραγματικό κόστος είναι 1 ευρώ. Τα υγρά επίσης δεν είναι φθηνά. Επίσης το κόστος παρασκευής τους είναι ελάχιστο ως προς αυτό που αναγκάζονται να πληρώσουν. Από την άλλη δε νιώθουν άνετα αρκετοί να κυκλοφορούν με κλαρίνα, για μην είναι αναγκασμένοι να επιστρέψουν στο κάπνισμα.
Ακριβώς. Επιπλέον, όσο γράφουμε μου βγήκε σκάρτος ένας άτμο (9 ευρώ), πήρε μαζί του 1 ευρώ υγρό το οποίο με έκανε χάλια (για δεύτερη φορά σε μισή ώρα) και διέκοψα ό,τι κάνω για να συμμαζέψω και να σκουπιστώ. Αν γινόταν στη δουλειά μου θα ήταν πολύ άβολο. Ήδη σκέφτομαι πως σύντομα πρέπει να ξανακατέβω στο κέντρο για άτμο ή να κάνω παραγγελία. Και έχω σχετικά αξιόπιστο ΗΤ -κατά τις κριτικές. Μη γελιόμαστε: αυτά είναι μπελάδες που θα μας έκαναν να βάλουμε τα γέλια όσο είμασταν παραδοσιακοί καπνιστές. ::)

Το ΗΤ συχνά θέλει τη νοοτροπία των καπνιστών πίπας. Θέλει υπομονή, διάθεση να σκαλίζεις, να σκουπίζεις, να καθαρίζεις και να ασχολείσαι. Να αναρωτιέσαι γαιτί τώρα ατμίζεις καλά και πριν μισή ώρα χάλια.Να ψάχνεσαι για το επόμενο απόκτημα. Μπορεί να αξίζει τον κόπο αλλά δε μου κάνει εντύπωση που δεν είναι για όλα τα γούστα!

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:33 »

1) ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ένοιωσα κι εγώ...      :thumpup:
2) Απεναντίας, μάλλον βρήκες την ιδανική (για σένα)... δόση ! ;D      :)) :))

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34973 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos