vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
τι ειναι BL ρε παιδια? αν εχετε την καλοσυνη γραφετε και για μας τους αρχαριους.... :)
Φίλε μου βάλτο στην αναζήτηση (πάνω δεξιά) και γενικά, πρέπει να ρίξεις διάβασμα και ότι "άγνωστη" λέξη συναντάς στην αναζήτηση. Θα μάθεις πολλά πράγματα. Αν δεν βρεις την απάντηση, ξαναρωτάς, όμως σίγουρα θα σου λυθούν πολλές απορίες.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
BL = Black Line  απο Nobacco 
www.nobacco.gr

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Εισαγωγή
Η πρώτη ερώτηση ενός καπνιστή, που θελει να ξεκινήσει με το ηλεκτρικό είναι είτε «Που θα το βρω?»
...



2. Το ηλεκτρικό πούρο
Το ηλεκτρικό πούρο μοιάζει με το κανονικό πούρο. Είναι μεγαλύτερο και πιο βαρύ σε σχέση με τα άλλα μοντέλα. Οι χρήστες του το θεωρούν ως πολύ ανθεκτικό και εύκολο στη χρήση του. Τα φιλτράκια του είναι αρκετά μεγάλα. Η βασική του διαφορά με τα μοντέλα που μοιάζουν με τσιγάρα είναι ότι ο διακόπτης ρέυματος δεν βρίσκεται μέσα στη μπαταρία αλλά μαζί με τον ατμοποιητή. Έτσι οι μπαταρίες που χρησιμοποιούνται είναι πιο ανθεκτικές και πολύ φθηνές.

Το βάρος τους είναι ένα βασικό τους μειονέκτημα, όπως και ότι κατά την εκπνοή του χρήστη δεν βγαίνει πολύς καπνός, κάτι που μπορεί να ενοχλήσει τους αρχάριους. Από την άλλη βέβαια αυτό έχει και τα θετικά του.

Εάν παραβλέψουμε τα τελευταία σημεία μπορεί να πει κανείς ότι το πούρο είναι ένα ιδανικό εργαλείο για αρχάριους, ιδιαίτερα αυτών που κάπνιζουν αρκετά συμβατικά τσιγάρα την ημέρα.





Που μπορούμε να βρούμε το ηλεκτρονικό πούρο;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας

Που μπορούμε να βρούμε το ηλεκτρονικό πούρο;
Δες εδω
http://www.ruyanjazz.gr/

http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_search_list.dwt&gcat=19&gtype=
και με λιγο ψαξιμο θα βρεις και αλλα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας

Που μπορούμε να βρούμε το ηλεκτρονικό πούρο;
Δες και αυτό.
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=5&productname=
Το είχα στμίσει για κάποιο διάστημα χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

Σήμερα βέβαια τα πράγματα είναι κάπως πιο διαφορετικά.

Θα πρότεινα ίσως το eGo με την σχετικά μεγάλη μπαταρία.
Εμφανισιακά προσωπικά το τοποθετώ στα πουράκια.

Στην Ελλάδα μπορείς να το αγοράσεις εδώ:
http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=573
και εδώ:
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=140

ενώ στο εξωτερικό εδώ:
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=461&productname=
Στην ίδια σελίδα θα το βρεις και σε διαφορετικά χρώματα.

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το βρήκα και στο http://www.liquidshop.eu/Elektrische-Zigarre-E-Zigarre αλλά δεν το βρίσκω στην Ελλάδα. Αυτά που υπάρχουν στα Ελληνικά site είναι μιας χρήσεως. Τελικά παράγγειλα BL. Αναμένω.........

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το βρήκα και στο http://www.liquidshop.eu/Elektrische-Zigarre-E-Zigarre αλλά δεν το βρίσκω στην Ελλάδα. Αυτά που υπάρχουν στα Ελληνικά site είναι μιας χρήσεως. Τελικά παράγγειλα BL. Αναμένω.........
αριστη επιλογη :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Estella

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Eυχαριστώ πολύ, σήμερα ξεκίνησα και ελπίζω όλα να πάνε καλά μιάς και είμαι αποφασισμένη!! Δεν έχω καθόλου απο τα κ.τ. και απο χθές κάνω Η.Τ.
Σήμερα στην δουλειά όμως απο της 10 έως 5 απόγευμα έκανα ένα ολόκληρο φίλτρο...  :-[ ενώ κανονικά έκανα μονο 2-3 μιάς και στην δουλειά δεν επιτρέπεται το κάπνισμα παρά μόνο στο μπαλκόνι... Τεσπά θα το βελτιώσω...με τον καιρό. Ευχαριστώ για όλη την ενημέρωση απο το φόρουμ.

 :-*

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Estella
ε και;
Τι έγινε;
Σημασία έχει να μην καπνίσεις. Το η.τ. σου κάνει πολύ λιγότερο κακό απ' ό,τι το κ.τ. Οι περισσότεροι από εμάς καταναλώνουν περισσότερο υγρό από εσένα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Καλή επιτυχία Estella!

Ένα φίλτρο σε 7 ώρες δεν είναι πολύ. (τουλάχιστον αν μιλάμε για φίλτρο των 10-15 σταγόνων υγρού)
Αυτά που συνήθως ακούγονται ότι πχ 1 φίλτρο = 1 πακέτο τσιγάρα είναι και θεωρητικά και πολύ τραβηγμένα.
Π.χ. ένα τσιγάρο είναι 10-12 καλές τζούρες.
1 φίλτρο πολύ δύσκολα δίνει 200-240 τζούρες όσο δηλαδή 20 τσιγάρα και θα έπρεπε να έχει περιεκτικότητα σε νικοτίνη παρα πολύ υψηλή  για να δώσει
την αίσθηση 20 τσιγάρων.
Προσωπικά την αίσθηση νικοτίνης 1 τζούρας βαριού τσιγάρου την εχω με 2-3 τζούρες απο το ηλεκτρονικό μέ νικοτίνη 18mg.
Στην πραγματικότητα 1 φίλτρο με π.χ. medium περιεκτικότητα συνήθως αντιστοιχεί (εμπειρικά) σε 2-3 τσιγάρα και αυτό αν αποδώσει όλο το υγρό του...


Αποσυνδεδεμένος Estella

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Ναι και εγω κάπως έτσι το υπολόγισα τελικά αν και είναι τα έτοιμα  φιλτράκια με το medium  νικοτίνης.... Θα δίξει...πάντως το καλό είναι ότι δεν μου λείπουν τα κ.τ. καθόλου (ίσως είναι νωρίς βέβαια) . Ευχαριστώ και πάλι.  :-*

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:23
Όλα πάνε πολύ καλά, αν και η μια μπαταρία τα τίναξε αλλά με ένα τηλέφωνο μου έστειλαν μέσα σε μια μέρα άλλη.. :thumpup:
Να ρωτήσω...αν κάνω φιλτράκια χωρίς νικοτίνη κάποια στιγμή, θα είναι ουσιαστικά σαν να κάνω μόνο ατμό έτσι? θα έχω απεξαρτηθεί   :yes:
 Άντε να δω πότε θα έρθει αυτή η μέρα...  :angel:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Όλα πάνε πολύ καλά, αν και η μια μπαταρία τα τίναξε αλλά με ένα τηλέφωνο μου έστειλαν μέσα σε μια μέρα άλλη.. :thumpup:
Να ρωτήσω...αν κάνω φιλτράκια χωρίς νικοτίνη κάποια στιγμή, θα είναι ουσιαστικά σαν να κάνω μόνο ατμό έτσι? θα έχω απεξαρτηθεί   :yes:
 Άντε να δω πότε θα έρθει αυτή η μέρα...  :angel:

Αν καταφέρεις και για 1 μήνα ατμίζεις υγρό χωρίε νικοτίνη (και δεν σου λείπει ιδιαίτερα η νικοτίνη) τότε λογικά έχεις απεξαρτηθεί.
Οπότε καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
απο τη στιγμή που θα σταματήσεις το ΚΤ είναι εφικτή η ολική απεξάρτηση ανεξάρτητα απο την περιεκτικότητα σε νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
εδω και 20 μερες εχω να βαλω κανονικο τσιγαρο στο στομα μου με το Η.Τ την καταβρηκα.ελπιζω καποτε να το κοψω και το Η.Τ. ΕΛΠΙΖΩ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515333 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146473 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530782 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801629 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet