vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, tibolaso, Tem, Eternal, th3ofilos, Tazz, dimitrisd

Twitter

Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Εχω δοκιμασει cotton bacon prime & cloud9.
Σκεφτομαι να παρω κάτι άλλο αυτη τη φορα.κοιταξα διαφορα απλα θα θελα και την δικη σας γνωμη.παιζω μτλ 2χ0,8 πινς με 0,7-0,8 ωμ συνηθως σε 3,4-4 βολτ.
Λογικα πρεπει να μαι απο 14-25 μαξ βαττ απ οτι θυμαμαι.
Κοταξα μερικά κ μου εκαναν εντυπωση το kendo gold, cotton gods, vcc, canna cotton, native platinum & Elite Titanium Fiber Cotton. Οποιαδήποτε αλλη πρόταση δεκτή

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 18, 2023, 19:26 »
Το cotton bacon prime είναι μια ασφαλής επιλογή. Από εκεί και πέρα και με βάση αυτά που αναφέρεις, θα σου πρότεινα σαν μια πολύ καλή επιλογή το TFC (Titanium Fiber Cotton).

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 18, 2023, 19:28 »
Καλησπέρα. Κάποια από αυτά που αναφέρεις έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλά. Εγώ μέχρι στιγμής έχω χρησιμοποιήσει cotton pads, cotton bacon v2, prime, bpmods pro και cotn lace 3.5. Κι εγώ mtl παίζω από 12 μέχρι 15 βατ περίπου και με μονόκλωνα σύρματα.
Το καλύτερο με διαφορά (για μένα), από όσα έχω χρησιμοποιήσει είναι το cotn lace.

Είναι αν θυμάμαι καλά 3 μέτρα, ανθεκτικό, απορροφητικό και άοσμο. Και οικονομικό, 4.5 ευρώ το παίρνω.

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 18, 2023, 19:48 »
Εγω παιζω με fused clapton. Το cloud 9 δε με ξετρελανε. Δε θεωρω οτι οι διαφορες ειναι τραγικές πάντως

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 18, 2023, 20:18 »
Όντως το cloud 9 δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Υπάρχουν πολύ καλύτερες. Τόσο το cotton bacon prime όσο και το TFC  που αναφέρθηκαν παραπάνω έχουν πολύ καλύτερη απόδοση. Εννοείται ότι υπάρχουν και άλλα αξιόλογα βαμβάκια.

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 18, 2023, 22:08 »
Prime ειχα,εκτος απο το tfc τι αλλο αξιζει να κοιτάξω;

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 19, 2023, 17:40 »
Elite Titanium Fiber Cotton :thumpup: :thumpup: :thumpup:


για εμένα το καλύτερο από όσα έχω δοκιμάσει....

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 19, 2023, 22:06 »

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 20, 2023, 01:36 »
Elite Titanium Fiber Cotton :thumpup: :thumpup: :thumpup:


για εμένα το καλύτερο από όσα έχω δοκιμάσει....

Ποια εχεις δοκιμασει αν επιτρέπεται?

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2023, 16:22 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 20, 2023, 09:42 »
Η δική μου εμπειρία στα βαμβάκια είναι κάπως διαφορετική, ίσως (για κάποιους) και απογοητευτική. Προσωπικά με απελευθέρωσε.

Τα λίγα που δοκίμασα (σε MTL) μέσες-άκρες μου φανήκαν ίδια. Σε ντριπάρισμα μόνο είδα διαφορά, που κάποια αντέχουν λίγο περισσότερο στο κάψιμο (ψιλοαδιάφορο).
Πλέον δεν ασχολούμαι καθόλου με το βαμβάκι. Χρησιμοποιώ κάτι pads μέχρι να τελειώσουν, που (σε MTL ξαναλέω) δε βλέπω αισθητή διαφορά.

Βαμβάκια ως τώρα: CB v2, CB Prime, BP Mods, Royal, Titanium Fiber, Vapefly, Kendo Special, VCC, Pads.

Σημείωση: Στήσιμο αλλάζω μετά από μια βδομάδα χρήσης (ατμίζω περίπου 10ml/μέρα ανά ατμοποιητή - έχω 2 έτοιμους). Μερικές φορές κράτησα το ίδιο στήσιμο και 2 εβδομάδες (δεν υπήρχε λόγος αλλαγής), ενώ σπάνιότερα, ξαναέστησα μετά την 3η εβδομάδα. Δεν κάνω ΝΕΤ, και αραιώνω (μέχρι θανάτου) τις γεύσεις. Χρησιμοποιώ μονόκλωνο σύρμα (SS 316L και Zirc). Στο MTL ατμίζω με έλεγχο θερμοκρασίας (200-210 °C).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2023, 10:00 από thanoulis »

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 20, 2023, 16:06 »
Το ιδιο βαμβακι που μου εδωσε την καλυτερη αποδοση απο οποιοδηποτε αλλο: Muji απο το Amazon. Τονιζω το απο το Amazon οποτε εκανε 5 ευρω μια σακουλα που κραταει χαλαρα 10 χρονια (αν θα υπαρχει επισκευασιμο ατμισμα σε 3-4 χρονια απο τωρα ειναι ζητημα), οχι 5 pads προς 5 ευρω απο ατμομαγαζα ;)

Αποσυνδεδεμένος jim356

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 22, 2023, 02:37 »
Πολύ καλο βαμβακι επισης ειναι και το Koh Gen Do που μου βγαζει εξαιρετικη γευση  ειδικα στα καπνικα υγρα και με την συσκευασια των 80 Sheets εχεις βαμβακι για μερικα χρονια....

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 22, 2023, 10:49 »
Καλημέρα, επειδή κάνω μόνο ΝΕΤ υγρά και αλλάζω συχνά βαμβάκι θα με ενδιέφερε πολύ να βρω το Koh Gen Do η το Muji. Και δεν μιλάω για αυτά που πουλάνε στην Ελλάδα που είναι σκέτο κλέψιμο. Μιλάω για την μεγάλη συσκευασία. Για τοMuji από αμαζον διάβασα πολύ κακά σχόλια στις κριτικές και δεν είμαι σίγουρος. Για το koh gen do βρήκα μια σελίδα που στέλνει από Αγγλία.

https://www.lookfantastic.gr/koh-gen-do-cotton-pads-60-pack/11338346.html

Είναι αυτό η κάνω λάθος; Εάν έχετε κάποια άλλη πρόταση για αγορά του συγκεκριμένου βαμβακιού πείτε μου. Ή κάποια καλή ποιότητα βαμβακιού σε ανάλογη ποσότητα χωρίς να μας κλέβουν με 10 γραμμάρια 7 ευρώ όπως εδώ.... Ούτε τα τσιγάρα δεν είναι τόσο ακριβά ανά γραμμάριο που είναι και βαρύ ναρκωτικό όπως κοκκαϊνη ηρωϊνη και άλλα με την μόνη διαφορά ότι είναι νόμιμο...(ξέρω, off topic)

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 23, 2023, 00:44 »
Δεν κάνεις λάθος. Αυτό είναι.
Όπως φαίνεται καί εδώ σε τετραπλάσια τιμή . . . .
https://www.dotshop.gr/diy/koh-gen-do-pads/





Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 23, 2023, 12:03 »

Ποια εχεις δοκιμασει αν επιτρέπεται?


cotton bacon
cotton bacon prime
cotton gods
vcc
mythical cotton
Ken do
cloud 9
steampunk
white stuff
canna cotton
native wicks......
πιστεύω να μην ξέχασα κάποιο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110587 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515309 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801608 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet