vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 8 χρήστες
gama, zalaros, Alexander20, nik33134, manoslykos, madtracker, thanos1071, tibolaso

Twitter

Labs MTL RTA – BP MODS

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Labs MTL RTA – BP MODS
« στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 17:11 »
Labs MTL RTA – BP MODS
Tο παρόν θέμα ή καλύτερα το πρώτο μήνυμα του θέματος, είναι  μια προεπισκόπηση του ατμοποιητή. Δεν τον έχω αγοράσει και δεν τον έχω δοκιμάσει ώστε να έχω άποψη για το πόσο καλός ή πόσο κακός είναι και επομένως δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν θα αφήσει την δική του ιστορία στον χώρο του ατμίσματος !! Το πιθανότερο είναι πως όχι....όμως αυτό δεν είναι παρά μια απλή εκτίμηση ....... που μένει  να επιβεβαιωθεί ........ ίσως όμως και όχι.


Ο νέος ατμοποιητής από την BP Mods ονομάζεται Labs MTL RTA. Όπως λέει και το όνομα του, είναι ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής για MTL άτμισμα με μονής αντίστασης deck. Έχει πολλές παραμετροποιήσεις για να ταιριάξει απόλυτα στον τρόπο ατμίσματος του κάθε χρήστη. Διαθέτει 4 διαφορετικές καμπάνες, ανάλογα με τον τύπο υγρού που χρησιμοποιεί ο καθένας και 6 airflow pins για την προσαρμογή του αέρα εκεί ακριβώς που επιθυμεί ο χρήστης.









Η τροφοδοσία του υγρού γίνεται από το επάνω μέρος μέσω του top cap, απλά στρίβωντας το καπάκι με 1/4 της στροφής. Επίσης έχει juice control (έλεγχο ροής υγρών) που ελέγχεται από το top cap. Δηλαδή ανοίγει και κλείνει μαζί με το top cap ώστε να αποφεύγονται οι οποιεσδήποτε διαρροές.


Χαρακτηριστικά:
Διαστάσεις: 38.6x22mm (χωρίς το Drip Tip και τον 510 πόλο)
Χωρητικότητα: 2.7 ml
Αναπλήρωση υγρού: από το επάνω μέρος
Εισαγωγή αέρα: στην βάση του ατμοποιητή και ελέγχεται μέσω airflow pins


Περιεχόμενα συσκευασίας:
1 x LABS MTL RTA
4 x Καμπάνες
6 x Airflow pins
1 x Σακουλάκι με ανταλλακτικά
3 x Premade MTL coils (0.70 Ω Ni70 / 0.85 Ω Ni80 / 0.55 Ω Ni80)

Από μια πρόχειρη έρευνα τον είδα να πωλείται σε τιμές που αρχίζουν από 55 € και φτάνουν μέχρι τα 70 έως 80 €.......ανάλογα με το κατάστημα!!!  Διατίθεται σε δύο εκδόσεις : SS και DLC.



Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 17:55 »
Καλησπερα Θεμη.
Σ'ευχαριστουμε για την παρουσιαση. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 20:06 »
Καλησπέρα Βαγγέλη :thumpup:
Όπως προανέφερα πρόκειται απλά για προεπισκόπηση. Δεσμεύομαι ωστόσο ότι με πρώτη ευκαιρία θα αναφέρω και την προσωπική μου άποψη για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 20:49 »
 :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 21:35 »
 
...πρόκειται απλά για προεπισκόπηση. Δεσμεύομαι ωστόσο ότι με πρώτη ευκαιρία θα αναφέρω και την προσωπική μου άποψη για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Φίλε Θέμη, συμπάθα μου την ειλικρίνεια, μα μπέσα αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη  με το που διάβασα τις 2 πρώτες γραμμές σου:

" Μα καλά, μόλις πριν από 24 ώρες γράφτηκε από πολύ αξιόπιστο μέλος μας ένας πρωτοφανής λίβελλος. Θα τον ρωτήσω, πώς & ανέβηκε άμεσα ΚΑΙ η τεχνική προεπισκόπησή του; Θα μου μου απαντήσει , πού το κακό, μιά προεπισκόπηση έκανα. Και θα του ματαπαντήσω, ναι, αλλά σε πόσα υπό προεπισκόπηση προϊόντα έχουμε ανοίξει δικό τους νήμα & μάλιστα γνωρίζοντας τις έντονες αρνητικές κριτικές σε ελληνικά (& σε ξένα πλέον βλέπω) μύδια; Αντε να τους παρουσιάσουμε στο νήμα για τους νέους RΤΑ & μέχρι εκεί".

Συνέχισα την ανάγνωση & διάβασα μία αναλυτικότατη παρουσίαση (& μπράβο) επιπέδου Zamploutos σε εικονογράφηση, ΑΛΛΑ κενή ουσίας αφού ουσιαστικά μετέφερε υλικό του κατασκευαστή υπό τύπο δελτίου Τύπου.

Ναι, ελόγου μου θα αποφύγω να πάρω θέση. Ακούω με προσοχή τόσο τα άτομα που εμπιστεύομαι & λένε καλά όσο & τα άτομα που επίσης εμπιστεύομαι & τα λένε ξινά. Τις φωτογραφίες & τα specs τα έχουν δει & οι δυό κατηγορίες. Περιμένω λοιπόν να ακούσω & περισσότερες εντυπώσεις από άτομα & συνθήκες χρήσης. Και μακάρι η δική σου κριτική να ξεπεράσει ακόμη & την προεπισκόπησή σου!!! :)
 :laugh1:  https://www.youtube.com/shorts/XmB0n3jzy44
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2022, 22:51 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 05, 2022, 00:01 »
Γίνεται πανηγυράκι με τον LABS. Όσοι παρακολουθούν ατμογιουτούμπερς καταλαβαίνουν. ;D 

Αποσυνδεδεμένος thebull

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 05, 2022, 00:01 »
Typical Italian relish?
What is this? Τουρσί; ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 05, 2022, 00:11 »
 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 16:31 »
Γνωστός μου [χρόνια στους επισκευασιμους ]έκανε το λάθος να τον αγοράσει και μάλιστα στα 80 ευρώ .Έχει σοβαρά αρνητικά θέματα , έχει απόδοση γεύσης,  κάτω του μετρίου , και γενικότερα  η σχέση απόδοσης-τιμής είναι τραγική .Ακόμη και ατμο των 30 ευρώ , απλά τον στέλνουν αδιάβαστο

 
Ίσως να φαίνομαι σκληρός , όπως και εμένα  μου φάνηκε στην αρχή σκληρός και υπερβολικός  ο γνωστός μου , αλλά ως την στιγμή  που μου τον έφερε να τον δω , και  να ασχοληθούμε παραπάνω με το στήσιμο , το βαμβάκι  κτλ . Όσοι προσπαθούν δε ,  να βγάλουν τόσο κόσμο ως  άσχετο  ,  ως εμπαθή  , και δεν ξέρω και εγω τι άλλο , λόγο του ότι βρίσκει το συγκεκριμένο προϊον ως απαράδεκτο , το μόνο που καταφέρνουν είναι το να εκτίθενται ανεπανόρθωτα .
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2022, 16:40 από iliaspcw »

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 20:38 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Επειδή βλέπω στο ytube στα live το τι γίνεται με τον labs κρατάω μικρό καλάθι. Και θα περάσω κάποια στιγμή από το μαγαζί του mpous για να τον δοκιμάσω. Πάντως το μόνο παράπονο που ακούστηκε ήταν για τον θόρυβο και την υγρασία στα πιν του αέρα. Υπάρχει πάντως πολύς κόσμος που νομίζει ότι ξέρει να στήνει..
Επίσης κάποιοι είχα γνώμη για τον άτμο και ούτε σε φωτογραφία δεν τον είχαν δει :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2022, 20:54 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 22:20 »
Όταν ένας ατμο , έχει διαφημιστεί ακόμη και ως “δολοφόνος “ αξιόλογων    προϊόντων υψηλού μπάτζετ κτλ     , και τελικά  , έχει γουργουρητό , υγρασία , γεύση κάτω του μετρίου , και σφυρίζει σαν τρομπέτα , δεν το λες και λίγο όλο αυτό . Εάν βάλουμε μέσα και την τιμή , των 80 ευρώ ενώ τελικά άλλοι τον πουλάνε αισθητά πιο φθηνά   κτλ έρχεται και δένει το γλυκό .

 
Σίγουρα υπάρχει και κόσμος που δεν ξέρει να στήνει , αλλά και μια χαρά υπάρχει και κόσμος με μεγάλη εμπειρία που ξέρει να στήνει .και όχι μόνο .Όσον αφορά το εάν όντως διάφοροι άνθρωποι έχουν δοκιμάσει , έχουν αγοράσει έχουν δει  το προϊόν κτλ , αυτό το γνωρίζουν καλύτερα οι ίδιοι και η τσέπη τους .και όχι ο κάθε πωλητής , και που στο φινάλε δεν διαθέτει το προϊόν  μόνο εκείνος .προς πώληση .

 
Τα δεν ξέρεις να στήνεις , τα λες ψέματα ότι έχεις δοκιμάσει η αγοράσει το προϊόν , τα ο ατμό σπέρνει αλλά δεν σου αρέσει η φάτσα μου και όλα τα συναφή είναι στην καλύτερη περίπτωση άκρως προκλητικά .

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 22:48 »

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Αισθητά πιο φθηνά έναν βρήκα ο οποίος δεν τον έχει διαθέσιμο (και ούτε τον είχε εαν δεν κάνω λάθος), αλλά είναι και από αυτός που σιγοντάρουν την όλη κατάσταση. Επειδή βλέπω και το λαιβ του Ράμση έχει πλάκα που κριτικάρουν τον άτμο τυπάκια που δεν τον έχουν.
Αυτοί που ξέρουν να στήνουν μια χαρά ικανοποιημένοι είναι πάντως.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2022, 07:47 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 23:40 »
Δηλαδή γνωρίζεις προσωπικά όλους τους δυσαρεστημένους , γνωρίζεις το ποιοι είναι , το εάν όντως τον έχουν αγοράσει η όχι , και γενικά το εάν έχει πέσει στα χέρια τους η όχι , όπως και το εάν γνωρίζουν να στήνουν κτλ . Και είναι όλοι είτε  άσχετοι , είτε ψεύτες . Μάλιστα .

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 08, 2022, 00:24 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Μα ένας τυπάκος είδα σήμερα που τον κράζει από την αρχή του live και κάποια στιγμή έγραψε "λυπάμαι αυτούς που τον αγόρασαν". Ένας άλλος δεν απάντησε ποτέ εαν τον έχει ή απλά τον κράζει χωρίς να ξέρει.
Αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα με το στήσιμό του; Είναι ψεύτες;
Μάλιστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2022, 07:48 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 08, 2022, 01:58 »
Δεν γνωρίζω για όλους , αλλά ο ένας τουλάχιστον από αυτούς τους “γκουρού”, [λες και πρόκειται για πυρηνική φυσική , η για κάποιο μυστικό διαστημικό πρόγραμμα της νασα ] και που δεν έχει πρόβλημα επειδή ξέρει να στήνει ενώ οι άλλοι όχι [ διότι δεν έχουν την επιστημονική κατάρτιση ]  ναι είναι ψεύτης .. Τον γνωρίζω προσωπικά και μου έχει παραδεχτεί δια ζωσης στο παρελθόν , το τι ρόλο βαράει

Από εκεί και πέρα τα πράγματα είναι απλά .Πρόκειται για ένα ακόμη προϊόν το οποίο πριν καν κυκλοφορήσει και δοκιμαστεί αποθεώθηκε , από πωλητές κτλ  και τελικά ήταν  μάπα το καρπούζι .  Αυτό έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν αρκετές φορές , και με ατμο , και με μοντ , και με υγρά  και ου το καθεξής


Και κάθε φορά το ίδιο προκλητικό πανηγύρι .Όχι δεν είναι ελαττωματική η παρτίδα με τις αντιστάσεις , απλά δεν ξέρεις και τις καις ,[δυο χρόνια ήξερε και αυτός και άλλοι διακόσιοι και ξαφνικά σταμάτησαν  να ξέρουν  ] και να σου από δίπλα και ο αβανταδόρος να λέει εγώ από αυτές χρησιμοποιώ και είναι άψογες  . Δεν ξέρεις να στήνεις ,η μπαταρία δεν είναι μαιμου και απλα  δεν ξέρεις να φορτίσεις  , δεν ξέρεις να ρουφήξεις , δεν ξέρεις να πατήσεις το κουμπί , δεν φταίει το υγρό αλλά οι ελοχιμ  και όλα αυτά σε ατμιστες που είναι στον ατμό τρία η πέντε  η και δέκα χρόνια 
 
.Όσο για αυτούς που τον αγόρασαν , είναι μια ευκαιρία για να καταλάβουν  [αν και χλωμό ], ότι πριν αγοράσουμε περιμένουμε , και ότι άλλο είναι ο  πελάτης – καταναλωτής   , και άλλο πράγμα είναι το εμπόριο από την πλευρά του κάθε εμπόρου , και του κάθε παρατρεχάμενου Στον ατμισμα  έχουμε μπερδέψει αυτά τα δυο όσο δεν πάει .

Είμαι ο πελάτης και κρίνω σαν πελάτης .Δεν κρίνω ούτε σαν έμπορος , ούτε σαν οπαδός του τάδε η του δείνα πωλητή -  διαφημιστή  - “καναλαρχη” -” φωστήρα” , ούτε σαν οπαδός της τάδε εταιρίας η του τάδε καταστήματος , η ότι άλλο παρόμοιο .
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2022, 03:53 από iliaspcw »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159675 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303194 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530713 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801544 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet