vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

331 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Nikrom, treloneritis, manoslykos, xsad, Βασίλης1966

Twitter

Υγρα Elgreco/Alter Ego Manhattan

Αποσυνδεδεμένος sodade21

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Υγρα Elgreco/Alter Ego Manhattan
« στις: Οκτωβρίου 14, 2022, 11:41 »
Εδώ και αρκετά χρονια ατμίζω το Manhattan της Alter Ego (πρώην Elgreco Manhattan).
Λόγο τιμής και υπερβολικής κατανάλωσης πολλές φορες προσπάθησα να καταλάβω τι έχει μέσα και να το αναπαράγω χωρίς καμια επιτυχία.
έπειτα από παρα πολύ ψάξιμο διάβασα εδώ στο forum Η σειρά platinum αποτελούνταν από υγρά-γεύσεις της baker white. Η απλή σειρά el greco είχε ως βάση αρώματα-γεύσεις της Decadent Vapours. τώρα κοιτάω στη σελίδα της Decadent Vapours τα οποια έχουν και concenrate γεύσεις και προσπαθώ να βγάλω άκρη αν και ποιο μπορεί να είναι το αντίστοιχο Manhattan. ξερει καποιος ακριβως ποιο ειναι η μπορει να καταλαβει απο τη σελιδα?"υποπτα" υγρα που ξεχωρισα και ισως θα μπορουσαν να ειναι το Manhattan ειναι τα εξης:Amber BlendAmerican GoldAmerican RedDandelion & BurdockHill TownMandrakeRed TabRhubarb CuddleSarsaparillaTobacco Turkish DelightVirginiaWelsh Pipe
ισως η Alter ego /Elgreco εκανε καποιο συνδιασμο των παραπανω? δεν μπορω να ξερω στη σελιδα της η alter ego (καθως και παλιοτερα ως elgreco)αναφερει το Μanhattan ως "PREMIUM TOBACCO FLAVOR First you take Manhattan... Μετά αρχίζεις να μιλάς για πραγματική ευχαρίστηση! Χτισμένο πάνω σε ένα δυνατό καπνικό υπόβαθρο, ενισχύεται με γλυκά, φρουτώδη στοιχεία για μια κοσμοπολίτικη αίσθηση. Χαρίστε στον εαυτό σας μια καθημερινή πολυτέλεια."
εμενα μου θυμιζει κατι απο Tobacco γενικα με νοτες βανιλιας, ισως και σοκολατας/μπισκοτο σαν κατι παλια αρωματικα πουρακια 'η και αρωματικος καπνος πιπας δε μπορω ακριβως να προσδιορισω Αν καποιος εχει την παραμικρη (η και μεγαλυτερη) ιδεα και μπορει να ριξει μια ματια στο site της Decadent Vapours και να βγαλει καποια ακρη θα του ημουνα αιωνια υποχρεος!!

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα Elgreco/Alter Ego Manhattan
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 14, 2022, 13:05 »
Θα σου πω τι κάνω εγώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις υγρών που μου αρέσουν. Παίρνω το s&v 12 ευρώ και το κάνω 100 ml 50-50 (αντί 60 ml). Το αφήνω 15 ημέρες και το βάζω σε ένα επισκευάσιμο ατμοποιητή που δίνει καλή γεύση. Ακόμη ακριβό μπορεί να το πεις , αλλά αν δεν υπάρχει κλώνος και άρωμα , ενώ μου αρέσει πολύ,  δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Μη φοβηθείς ότι θα χαθεί το άρωμα απλά θα είναι πιο υποτονικό και θα το συνηθίσεις εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
Απ: Υγρα Elgreco/Alter Ego Manhattan
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 14, 2022, 13:26 »
Φιλε  sodade21 δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω σε αυτο που ζητας,αλλα αν σε παρηγορει και βοηθα εστω και λιγο, συνηγορω/συνυπογραφω σε οτι ειπε ο kyrgiannis.  Το εχω κανει και εγω καποια στιγμη με ropecut υγρο απο 60ml σε 120ml μαλιστα και η γευση ηταν εκει. Ελαχιστα υποτονικη, αλλα παρουσα και ικανοποιητικη.Αυτο θα βοηθησει καπως στο θεμα τιμης φανταζομαι΄τωρα  στο θεμα διαθεσιμοτητας αν υπαρχει προβλημα λογω ζητησης...   :-\ :(

Αποσυνδεδεμένος sodade21

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα Elgreco/Alter Ego Manhattan
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 14, 2022, 13:33 »
Θα σου πω τι κάνω εγώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις υγρών που μου αρέσουν. Παίρνω το s&v 12 ευρώ και το κάνω 100 ml 50-50 (αντί 60 ml). Το αφήνω 15 ημέρες και το βάζω σε ένα επισκευάσιμο ατμοποιητή που δίνει καλή γεύση. Ακόμη ακριβό μπορεί να το πεις , αλλά αν δεν υπάρχει κλώνος και άρωμα , ενώ μου αρέσει πολύ,  δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Μη φοβηθείς ότι θα χαθεί το άρωμα απλά θα είναι πιο υποτονικό και θα το συνηθίσεις εύκολα.
Φιλε  sodade21 δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω σε αυτο που ζητας,αλλα αν σε παρηγορει και βοηθα εστω και λιγο, συνηγορω/συνυπογραφω σε οτι ειπε ο kyrgiannis.  Το εχω κανει και εγω καποια στιγμη με ropecut υγρο απο 60ml σε 120ml μαλιστα και η γευση ηταν εκει. Ελαχιστα υποτονικη, αλλα παρουσα και ικανοποιητικη.Αυτο θα βοηθησει καπως στο θεμα τιμης φανταζομαι΄τωρα  στο θεμα διαθεσιμοτητας αν υπαρχει προβλημα λογω ζητησης...   :-\ :(
περιπου αυτο εκανα και εγω μεχρι τωρα επερνα βαση+νικοτινη και εβαζα ετοιμο manhattan+shake&vape και ειχα ενα πιο υποτονικο αρωμα που ομως λογο του συγκεκριμενου αρωματος ακομα και το original επιρεαζει/κουραζει τους γευστικους καλυκες και μετα το καταλαβαινεις ελαχιστα.... επισης σαν bonus ειχα ενα 10ml ετοιμο Μanhattan που εβαζα 2-3 σταγονες κατευθειαν στην αντισταση σε καθε γεμισμα της δεξαμενης και αυτο εδινε αρκετη αρωματικη ενταση για σχεδον μιση δεξαμενη μετα ισως ξαναεβαζα 2 σταγονες.Οπως ανεφερα επειδη καποιος ειπε οτι η Elgreco(alter ego) βασιζε τα αρωματα της στης Decadent Vapours ισως καποιος ηξερε κατι μιας και αυτη η εταιρια πουλαει σκετα αρωματα σε φθηνη τιμη και αυτο ισως ελυνε τα προβληματα μου...Επισης διαβασα για ενα Μanhattan απο την Νatura που ειναι και αυτο καπνικο με νοτες, βανιλιας,ξηρου καρπου κτλ και αναρωτιεμαι αν εχει καποια σχεση........
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2022, 14:23 από sodade21 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110847 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160064 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146508 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303344 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12819 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530900 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801713 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41035 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet