vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Skyline R by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 10:40 »
Δεν είναι κριτήριο η γειτονιά του φόρουμ και τα δικά της ενδιαφέροντα όμως Μάκη μου, είναι η παγκόσμια αγορά. Εκεί απευθύνεται ο esg και εκεί η τιμή δεν αποτελεί θέμα συζήτησης, όποιοι Έλληνες μπορούν και θέλουν ας ακολουθήσουν. Αν δεν τους αρέσει ας ασχοληθούν με κάποιο άλλο προϊόν κι ας αφήσουν το νήμα στη συζήτηση για τον ίδιο τον ατμοποιητή και τη λειτουργία του.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 11:05 »
Μιλάμε για την κρίση σε ένα αρνητικό - για κάποιους - του ατμοποιητή.
Αφορά αυτόν και μόνο αυτόν τον ατμοποιητή από άτομο που σαφέστατα έχει κάποιο ενδιαφέρον για τον ατμοποιητή, διαφορετικά δεν θα υπήρχε και ασχολία.
Είναι σαν να βρίσκεται στραβό airflow στον Skyline R και να μην επιτρέπουμε να αναφερθεί επειδή εστιάζει στην παγκόσμια αγορά και ποιος ασχολείται με τον Έλληνα ατμιστή. Δεν πάει έτσι όμως, υπάρχει κρίση στον κόσμο και πάντα υπάρχει και ο διάλογος που πιθανότατα θα χρειαστεί να ακολουθήσει. Διάλογος όμως, όχι "αυτό είναι κι άμα σου αρέσει - έτσι κι αλλιώς δεν απευθύνεται σε εσένα".
Τα παραπάνω θα μπορούσαν να απευθυνθούν και στα θετικά του Skyline R αν το πάρουμε αλλιώς. Γιατί να αναφερθούν εδώ αν δεν απευθύνονται στον αναγνώστη του φόρουμ; Ας τα γράφουν στην ομάδα του ESG στο Facebook που έχει χιλιάδες παραλήπτες του target group όπως παρουσιάζεται το πράγμα.

Γιατί να μου αφαιρείται το δικαίωμα να πω ότι σέβομαι απόλυτα τον Βασίλη, τη δουλειά του, ότι έχει προσφέρει σήμερα στον κόσμο των ατμιστών, όμως παράλληλα θα μπορούσα να βρω κάτι παρόμοιο με 40 ευρώ (βλέπε Berserker v2 mini ας πούμε ) και να κάνω τη δουλειά μου αφού το ποσό του Βασίλη δεν μπορώ να το καλύψω σήμερα; Δεν μειώνω το προϊόν του Βασίλη με το παραπάνω, δίνω απλώς εναλλακτική σε άλλον αναγνώστη που έχει την ίδια τσέπη με εμένα.

Μεταξύ μας τα λέμε εδώ ρε παιδιά, εμείς κι εμείς είμαστε. Αν είναι να τα λένε μόνο οι 10 Έλληνες που θα τον πάρουν εδώ. Οι υπόλοιποι απλώς "εκφράστε θαυμασμό αν το επιθυμείτε αλλιώς τραβάτε στα νήματα της Κίνας και κάντε ότι θέλετε". 

Το τι θα κάνει το προϊόν και ο ίδιος ο Βασίλης στον πλανήτη το ξέρουμε από πριν. Έτσι κι αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 12:59 »
Άντε πάλι γκρίνια για την τιμή!! Εδώ ρε πουλάει ο gus τον chorus 220€ που είναι μια ανακύκλωση παλιών ιδεών χωρίς τίποτα καινούργιο εδώ και χρόνια πάνω του και περιμένετε αυτός εδώ να είναι φτηνότερος?
Εκεί γιατί δεν γκρινιάζει κανείς ΠΟΤΕ, που στο κάτω κάτω τα κόβει μόνος του τα κομμάτια και δεν κρέμεται από τα @@ του κάθε μηχανουργού? Δεν περιμένω απάντηση, τη γνωρίζω.
Με γλυτωσες από το γράψιμο.......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 13:06 »
Μακη καλημερα καταρχας...
Δεν καταλαβες καλα τι γραφουμε και σου ξαναλεω δεν αποστερισαμε σε κανενα το δικαιωμα να λεει την γνωμη του ετσι και αλλιως για αυτο ειμαστε εδω να ανταλλασουμε αποψεις.το θεμα τιμης θελει ειδικες γνωσεις για να φερεις γνωμη που δεν τις εχουμε....Μην συγκρινεις ενα κατασκευαστικο χαρακτηριστικο οπως το καπακι ή το αιρ φλοου με την τιμη δεν ειναι ιδιο πραγμα καθοσον στο ενα εχουμε εμπειρια και λεμε την γνωμη μας σαν χρηστες αλλα για την τιμη δεν ειμαστε κατασκευαστες δεν εχουμε παει σε τορνο να κατασκευασουμε πραγματα ,δεν εχουμε παει σε σχεδιαστη να μας παρει τα σοβρακα...οποτε το αν ειναι ακριβο ή οχι θα μπορει να μας το πει μονο ενας που θα παρει ενα κομματι και θα παει να ακολουθησει την πορεια απο το μηδεν εως και την πωληση......ενα πραγμα θα σου πω επειδη τον πρωτο τον εζησα απο κοντα σε ολο το project και επειδη λογω ειδικοτητας που εχω και ερχομαι σε επαφη με cnc η τιμη τουλαχιστον του πρωτου ηταν απιστευτα καλη.Για αυτον εδω δεν μπορω να πω δεν ειδα ολο το εργο παρα το τελος οποτε δεν εχω αποψη.....αυτα για τη τιμη και απο μενα τελειωνει εδω το θεμα τιμης....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2021, 13:24 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 13:13 »
Εψέ ήθελα να σηκώσω ποστ για το παράπονό μου. Με τον corona μου λείπει η Aston Martin μου, το εξοχικό μου στο Baden-Baden, οι βόλτες στα μαγευτικά esάκια του Schwarzwald (Μέλανα Δρυμού).
Τελικά πήρα το ποδήλατο & βολτάρισα τον Μπύθουλα. ;D
Ατιμη κοινωνία!!! Αλλους τους κατεβάζεις & άλλους τους ανεβάσεις στα...τάρταρα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 16:32 »


Μακη καλημερα καταρχας...

Μπάμπη μου καλησπέρα (τέτοια ώρα.. ) κι από εμένα.
Σε καμία περίπτωση δεν αναφέρομαι στα δικά σου λεγόμενα, ειδικά τα δικά σου τα "γραμμένα" όλοι καταλαβαίνουμε ότι στα νήματα που περιλαμβάνουν προϊόντα του Βασίλη έχουν μια παραπάνω βαρύτητα. Βλέπεις από κοντά, προφανώς και μαθαίνεις περισσότερα, σαφέστατα στη δική σου άποψη πρέπει να εστιάσει λίγο περισσότερο ο άλλος είτε είναι σύμφωνος είτε διαφωνεί κάθετα με αυτά που λες. Και πέρα από τα προϊόντα του Βασίλη δηλαδή αλλά δεν είναι της παρούσης αυτό.

Εγώ αναφέρθηκα γενικά. Κάθε ατμοποιητής, κάθε μοντάκι, κάθε φορτιστής,  κάθε πράγμα γύρω μας τελικά αποτελείται από αρκετά specs. Σε ένα ατμιστικό φόρουμ βρισκόμαστε για να συζητάμε όλα αυτά τα specs των ατμιστικών πάντα προϊόντων, από όποιο "Βασίλη" κι αν προέρχονται, από όποια χώρα κατασκευής, όποιας φιλοσοφίας κλπ κλπ.
Φυσικά και η τιμή ενός προϊόντος είναι ξεκάθαρα ένα ακόμα spec.
Γιατί λοιπόν να μην συζητηθεί; Γιατί να μην ακουστούν όλες οι απόψεις και τελικά να δημιουργηθεί ένας διάλογος;

Ίσα ίσα. Αυτός που θα διαφωνήσει στην τιμή θα κάνει και τον Μπάμπη που ξέρει να πει ακόμα περισσότερα. Θα μάθουν κι οι υπόλοιποι που δεν πρόλαβαν να καταθέσουν από τον Μπάμπη. Και πιθανότατα πριν γράψουν θα σχηματίσουν μια λίγο πιο διαφορετική οπτική στο όλο θέμα. Κι αν τελικά απαντήσουν θα έχουν δει τουλάχιστον το θέμα λίγο πιο σφαιρικά.

Υγιής κουβέντα. Εκεί ήθελα να καταλήξω όμορφα και ωραία. Χωρίς μπηχτές και αιχμές για κανέναν. Ειδικά για τον Βασίλη και τις δουλειές του.

Την άποψή μου την κατέθεσα για όλα νομίζω, συνεχίσουμε. :)

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 20:19 »
Και για την ιστορία να πω σε ''μερικούς'' ότι...

Με τον Βασίλη είμαστε πάνω από 10 χρόνια φίλοι όσο ατμίζω  
και πάντοτε του γκρινιάζω για τις τιμές από τότε που
άνοιξε το μαγαζί στην Σαλαμίνα......είναι η φτιαξιά μου τέτοια  ;D

Τώρα όσο αφορά τον R δεν τον έχω στην κατοχή μου 
αλλά θα έρθει σύντομα στα χέρια μου και τότε θα γράψω την άποψή μου.

Όσο αφορά το πόστ μου για την τιμή αυτή είναι η άποψή μου
και μπορεί ν' μην αρέσει σε ''κάποιους''.....

Προσωπικά όσοι με γνωρίζουν εδώ μέσα ξέρουν ότι τα σκάω χοντρά
για ατμιστικό εξοπλισμό χρόνια τώρα και επειδή δεν μου αρέσει να ονοματίζω 
ποσώς με απασχολούν τα σχόλια των ''κάποιων'' που δεν με ξέρουν.

Εις το επανιδείν μόλις έρθει στα χέρια μου  8)

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 23:09 »
Προσωπικά καμία μομφή δεν έριξα σε εσένα Κωνσταντίνε. Απλά αυτό που είπα είναι ότι για εμένα είναι περιττή η συζήτηση περί τιμών όταν υπάρχει πλέον πληθώρα εξοπλισμού για όλες τις τσέπες.

Συγγνώμη από την πλευρά μου αν παρερμηνεύθηκε το σχόλιό μου

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 23:35 »
Ελα στησιμο με mesh στις τρυπες υγρου και ελαχιστο βαμβακι στην αντισταση.....
παιζει καλα το ατιμο δεν το περιμενα και βεβαια ο λογος που εγινε ειναι ωστε αφου πετυχει να μπει και mesh στην αντισταση....

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 12:34 »
Συγγνώμη από την πλευρά μου αν παρερμηνεύθηκε το σχόλιό μου
Όλα καλά αδερφέ......δεν ήταν για 'σένα η απάντησή μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 09:58 »
Ελα στησιμο με mesh στις τρυπες υγρου και ελαχιστο βαμβακι στην αντισταση.....
παιζει καλα το ατιμο δεν το περιμενα και βεβαια ο λογος που εγινε ειναι ωστε αφου πετυχει να μπει και mesh στην αντισταση....
Ωραία ιδέα :thumpup: Αυτό το κάνω σε όλους τους rdta που έχω αλλά δεν το είχα σκεφτεί για rta.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 16:24 »
Και παίζει πολυ ωραια ετσι....η αρχική ιδεα ηταν να δω πως θα συμπεριφερθει ωστε αν επαιζε καλα να βαλω και mesh στην αντίσταση. ...γενικα κανει το φιτιλι αρκετά υγρο και δεδομένου του μικρού μεγέθους βαμβακιου η γεύση ανεβαίνει αρκετά. ..δοκίμασε το  σε όποιο ατμο εχεις με παρομοια λουκια αρκεί να πετύχεις την ποσότητα του  mesh...εδω εχω βαλει mesh 200 και διαστάσεις 4Χ180μμ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2021, 16:30 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 26, 2021, 18:06 »
Στο fb ανεβηκε λίστα για όποιον τον ενδιαφέρει. ... ;)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 29, 2021, 15:09 »
κατοχος εδω και λιγο καιρο του εν λογω ατμο,καταρχας να πω οτι απο κοντα ειναι πολυ πιο ομορφος,το στησιμο του ειναι παιχνιδι ,ενω διαρροες δεν υπαρχουν ουτε για πλακα,στο 1,2 πιν που τον ατμιζω εχει ενα πολυ ωραιο σμουθατο και γευσατο ατμισμα,η μηχανικη του ειναι οτι καλυτερο εχω συναντηση σε ατμο,μαζι με τον ιμπερια τον κατατάσσω στους 2 καλυτερους ατμο που εχουν περασει απο τα χερια μου.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 29, 2021, 18:34 »
Να είσαι καλά Βαγγέλη για το review. Τον περιμένω εδώ και 2 εβδομάδες από Πολωνία (δεύτερο χέρι) και έχει κολλήσει στην πορεία. Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα ή το αργότερο την άλλη εβδομάδα να τον έχω.

Το 1.2 airflow είναι αυτό που χρησιμοποιώ σε όλους τους ατμοποιητες μου και με χαροποιεί ιδιαίτερα αυτό που λες, μιας και ο προηγούμενος Skyline έχανε πολύ στο 1-1.5 δισκάκι. Μάλιστα αυτό που λες μου επιβεβαίωσε και άλλος γνωστός μου που τον ατμιζει στο 1.2 (πολύ smooth και εξαιρετική γεύση).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159770 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515289 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303229 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet