vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

340 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, ThioVag, djfloor, manoslykos, ZoeM, treloneritis, white varadero

Twitter

The Big Scandal

Αποσυνδεδεμένος rebelos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
The Big Scandal
« στις: Δεκεμβρίου 02, 2019, 15:11 »


Μιας και δεν ειδα να υπαρχει αναφορα στην εν λογω Ελληνικη σειρα υγρων αναπληρωσης του τιτλου θα ηθελα να αναφερω για τις γευσεις που εχω στην κατοχη μου.

Bananito 120ml SNV
Μπανανα ωριμη μαζι με κρεμα και ελαχιστη σοκολατα. Μου θυμισε το παγωτο που ετρωγα μικρος που ηταν μπανανα σοκολατα χωρις να βγαζει υπερβολικη ενταση η σοκολατα.
Χρονος ωριμανσης 7 μερες

Pepino 120ml SNV
Το υγρο αυτο το ερωτευθηκα μιας και για τα γουστα μου τοσο κρεμωδες και γλυκο πεπονι μαζι με μπισκοτακι που σε εμενα δινει την αισθηση απο το χωνακι του παγωτου δεν ειχα ξαναατμισει. Πολυ γεματη γευση που σε κανει να νοιωθεις mouthfull.
Χρονος ωριμανσης 5-7 μερες

Cream Pie 120ml SNV
Κρεμα, ταρτα μπισκοτο και ελαχιστη κανελα στο τελειωμα. Σαν γλυκατζης που ειμαι στα υγρα δεν υπηρχε περιπτωση μετα τη δοκιμη να μην το παρω.
Χρονος ωριμανσης 7 μερες

Cajeta 120ml SNV
Για να μην παρεξηγηθω απο οσες καραμελες εγω εχω ατμισει κατι παρομοιο δεν υπαρχει. All day καραμελα που μου βγαζει και τριμενο ελαχιστο μπισκοτακι
Χρονος ωριμανσης 3-4 μερες

Γενικα η σειρα Big Scandal εχει αρκετα υγρα. Αν καποιος εχει δοκιμασει η εχει καποιο/α απο τα υπολοιπα της σειρας ας ενημερωσει με την σειρα του.


ΥΓ. Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικες μου αποψεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2019, 17:13 από rebelos »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 02, 2019, 18:28 »
Υπάρχει επίσημη ιστοσελίδα του κατασκευαστή;

Αποσυνδεδεμένος rebelos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 02, 2019, 18:50 »
https://scandalflavors.com/

Και http://www.vaporstation.gr


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2019, 21:23 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 00:32 »
μετα το peponito που τα σπαει , απτα καλυτερα πεπονια κατ εμε,δοκιμασα και το cherito γτ μου αρεσει η γευση κερασι και ειναι επισης καλο !!! δε μπουχτιζει αν και ειναι δυσκολη γευση το κερασι , συγχαρητηρια στην εταιρια

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 01:57 »
Έχω αλλάξει τα φώτα στο il Capitano, τουλάχιστον 600ml από αυτό μέχρι σήμερα που μιλάμε. Απίθανο ημικαπνικό και για την τιμή του σούπερ. Χρησιμοποιώ 120ml ενώ παράλληλα δένει το επόμενο 120αρι στο ντουλάπι.

Επίσης υγράρα τους -όχι για τα γούστα μου όμως- η Tsikla. Απίστευτη αποτύπωση της γνωστότερης τσίχλας δυόσμου που όλοι ξέρουμε. Δεν θα το έπαιρνα γιατί δεν θα μπορούσα να το ατμίσω, απλά δεν μπορώ να μην το αναφέρω και να μην παραδεχτώ πόσο καλή δουλειά έκαναν με αυτό.

Παράλληλα "τρέχω" και το Bananito στους rda μου, επίσης στο 3ο μπουκάλι χωρίς να σημαίνει ότι βρήκα το Άγιο δισκοπότηρο με νέκταρ μπανάνας μέσα. Αλλά ατμίζεται παρά πολύ ευχάριστα κι ας με κουράζει μετά από συνεχόμενη χρήση. Σίγουρα θα πάρω κι άλλο μπουκάλι όταν τελειώσει κι αυτό.

Πήρα και το Cajeta για χρήση σε rda αποκλειστικά. Πολύ καλό επίσης αν και ιδιαίτερα γλυκό για τα γούστα μου, κουράζει σύντομα σχετικά. Επίσης θα ήθελα να είχε και κάποια άλλη νότα μέσα του. Λίγο περισσότερο σε "γάλα" πιστεύω ότι θα το εκτόξευε, θα έσπαγε και λίγο την γλύκα του μάλλον.
Αλλά δεν θα απογοητεύσει αυτούς που ζητούν αποκλειστικά την καραμέλα πιστεύω.

Έχω δοκιμάσει κι άλλα από φίλους αλλά τα παραπάνω είναι όσα πρόλαβα να τιμήσω μέχρι σήμερα. Αξιόλογη εταιρεία κατ' εμέ με πολύ καλές τιμές γι' αυτά που προσφέρει. :)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 11:36 »
Εμένα πάλι με εξιτάρει η πανακότα. Μπορώ να φάω άπειρες ποσότητες από το γλυκό. Την έχει δοκιμάσει κανένας??

Αποσυνδεδεμένος rebelos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 11:40 »
Την πανακοτα την εχω δοκιμασει.
Αν σου αρεσει το συγκεκριμενο ιταλικο γλυκο θεωρω ειναι πολυ κοντα στο πραγματικο με ενα απαλο σιροπακι απο berries για γαρνιτουρα.
Δοκιμασε το μιας και εισαι τοσο φαν του κανονικου γλυκου και πες μας εντυπωσεις!!

Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 13:18 »
Και εμένα αρέσει πολύ η πανακότα αλλά νομίζω δεν το πέτυχαν καλά , τουλάχιστον στο δοκιμαστήριο που έκανα δεν μου πολυάρεσε, σε αντίθεση με το cajeta το οποίο έχω πάρει 3 φορές. To cajeta βασικά το καταλαβαίνω για καραμελόγαλα ;D

offtopic-Η καλύτερη πανακότα σε υγρό για τα γούστα μου είναι αυτή της steam train αλλά δυστυχώς είναι πανακότα φράουλα και όχι η κλασσική.

Αποσυνδεδεμένος rebelos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 13:22 »
Το τελευταιο batch της πανακοτα εχει αλλαξει απ'οσο μου ειπαν τα παιδια στο καταστημα που πηγα και την δοκιμασα. 

Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 15:12 »
rebelos ευχαριστώ για την πληροφορία, θα ξαναδοκιμάσω πάλι γιατι μου αρέσει το προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 20:03 »
[member=4133]makis206[/member] σε ποιόν ατμο φουντώνεις το il capitano αν επιτρέπεται?

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 21:06 »
παιδιά, από μάκα στην αντίσταση τί λένε?


Αποσυνδεδεμένος rebelos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 04, 2019, 00:15 »
Εγω δεν εχω δει ιδιαιτερα καταλοιπα στις αντιστασεις μου. Φυσιολογικα θα τα ελεγα.  Παιζω αποκλειστικα με RDA

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 04, 2019, 00:52 »
[member=4133]makis206[/member] σε ποιόν ατμο φουντώνεις το il capitano αν επιτρέπεται?
Σε ότι mtl διαθέτω αυτή τη στιγμή όπως Kayfun prime, Taifun Gtr, κλωνο-flash e vapour, eviva v2, TAE 23άρη, μέχρι και στον Innokin Zenith και στο Voopoo Vinci X που χρησιμοποιώ στη δουλειά. Και σε πιο αεράτους όμως όπως Kayfun v5 και Vapor Giant V6s.. έχει δοκιμαστεί και σε πολλούς ακόμα που δεν έχω πια.

Μέχρι και σε αεράτους rda το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο, για λίγες τζούρες δεν το βρήκα αδιάφορο ακόμα και εκεί.. ;)

Απ: The Big Scandal
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 04, 2019, 08:09 »
παιδιά, από μάκα στην αντίσταση τί λένε?
Σε dripper DL δεν αφήνουν τίποτα, σε τανκάτο δεν έχω δοκιμάσει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110856 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160093 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530905 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet