vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

332 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, dkostas, tapantari, tsiv, Nikrom

Twitter

Επιλογη εργοστασιακου

Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2019, 16:57 »
Δεν νομίζω η εμπορικότητα των συγκεκριμένων SMOK να συγκρίνεται με της vaporesso ρε συ. :))
Αν και απεχθάνομαι τη smok συμφωνώ. ;D
Αλα νομίζω πως και ο cascade δέχεται τα coils του tf.
Κάνω λάθος?? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 08:19 »
Δεν έχω ιδέα... :dontknow: :))
Ούτε που τον έχω δει νομίζω ποτέ μπροστά μου τον συγκεκριμένο...
Αλλά απο εμπειρία να σας ενημερώσω οτι οι περισσότεροι άτμο που λένε οτι παίρνουν και αντιστάσεις smok όλο και κάποιο προβληματάκι βγάζουν όπως για παράδειγμα ο Hellbeast.
Που είτε χάνει υγρά επειδή δεν κάνει καλή επαφή το coil με την βάση ή μολις τον κουνήσεις λίγο παραπάνω πάνω στο mod βλέπεις το γνωστό "no atomizer".

Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 08:33 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Είμαι σίγουρος ότι το έχω δοκιμάσει και δεν είχα θέματα...απλά προτιμούσα τα gt coils της vaporeso και εμεινα εκεί.Αν το παλικάρι που ρώτησε είναι από Ηλεία του δίνω τον δικό μ αν θέλει να τον δοκιμάσει και να δει
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 10:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 13:22 »
.


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 16:29 »
Εχω δοκιμασει ικανό εύρος αντιστάσεων vaporesso και smok.
Προσωπική εκτίμηση οι αντιστασεις της aspire έδειξαν ότι είναι ανώτερες σε απόδοση σε συνάρτηση με την διάρκεια τους

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 11, 2020, 16:44 »
Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός εργοστασιακού πνευμονικού, κατά προτίμηση mesh, και χρήση σε Μαξ 50 watt.

Έχω τσεκάρει τον isub b της Innokin αλλά δε μου άρεσε η γεύση που βγάζουν οι αντιστάσεις.

Τι έχετε γενικά να προτείνετε?? Σας ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 12, 2020, 20:45 »
Εργοστασιακός με εξαιρετική γεύση ξεκάθαρα πας σε cleito pro πολύ ντουμάνι μεγάλη κατανάλωση υγρού αλλα το αποτέλεσμα της γεύσης ειναι το πιο σημαντικό... Προσωπικά τον είχα ευχαριστηθεί τον συγκεκριμένο ατμοποιητη... Μετα υπάρχει και ο odan tank και αυτος εξαιρετικός με παρα πολυ παλη τροφοδοσία απόδοση και γεύση.. και η αντιστάσεις του κρατάνε παραα πολυ..!!!

Γενικά και η 2 ατμοποιητες είναι μια πολύ καλη λύση

Μετα αν θες εναν ποίο οικονομικό ατμοποίητη κοιτα και τον voopoo pnp tank που έχει στα 12.90 απλα να ξέρεις ειναι 25αρης θα πρέπει να έχεις και το κατάλληλο mod.. 


Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 12, 2020, 23:11 »
Καλησπέρα Άκη και σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Ο Cleito pro μου αρέσει πολύ αλλά δε θέλω να δουλέψω τόσα watt. Από την άλλη ο Odan και ειδικά ο mini δείχνει εξαιρετική επιλογή καθώς έχει και αντίσταση για τα watt που επιθυμώ. Αλλά και της voopoo.

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 13, 2020, 02:25 »
Ειναι πολύ καλός ο odan και η Αντίστασης εξαιρετικές και δίνουν πλούσια γεύση έχω 1 αντίσταση που εχω κάνει 60 ml και ακομα αντέχει καλά..  Επίσης δεν εχει καθόλου leaking αυτός της voopoo γενικά καλος αλλά μαζεύει αρκετή υγρασία και μερικές αντιστάσεις δεν κρατάνε ουτε καν 10ml και το γέμισμα του είναι λιγο σπαστικό είναι αυτό τηπου σιλικόνης καιγεμίζει απο το κατω μέρος...

Γενικά θα πρότεινα odan σε αυτή την περίπτωση  

Εχω και τους 3 και αυτον που χρησιμοποιώ καθημερινά τώρα ειναι τον aspire odan ειδικά σε υγρά γλυκά η  φρούτα εχει φοβερό αποτέλεσμα γεύσης.. εκει που θα πάρεις πλούσια γευση ειναι με τον αερα τερμα ανοιχτό... Δίνει ρέστα εκεί...  Γενικά αυτές η αντιστάσεις mesh της aspire ειναι οτι καλύτερο εχω δοκιμάσει σε εργοστασιακό..

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 29, 2020, 09:33 »
Μετα αν θες εναν ποίο οικονομικό ατμοποίητη κοιτα και τον voopoo pnp tank που έχει στα 12.90 απλα να ξέρεις ειναι 25αρης θα πρέπει να έχεις και το κατάλληλο mod..
Εάν δεν είχα διαβάσει το παραπάνω θα είχε περάσει στο ντούκου το ατμιστίρι


Το πήρα βασικά γιατί το pctg tank είναι προτιμότερο στην παράλια από ένα γυάλινο tank.
Στις διακοπές βαριέμαι να στήνω και να κουβαλάω συρματάκια, ψαλιδάκια, κοφτάκια, αξονάκια και δεκάδες σκατουλάκια.
Έχει πολλές επιλογές σε αντιστάσεις για όλα τα γούστα. Με την 0,3 είναι πολύ κοντά σε αυτά που συνήθως κάνω.
Μεγάλη χωρητικότητα.
Από γεύση με signalman μου θύμισε όταν πρωτοέκανα το υγρό σε citadel. add: μόνο μου γλυκίζει λίγο παραπάνω
Αέρα οοοσο θες.
12,90 όσο ένα s&v
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2020, 10:03 από lounik »

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 15, 2020, 22:00 »
Καλησπέρα, επαναφέρω το νήμα καθώς μετά από πολλή προσπάθεια κατάφερα να κρατήσω άκαπνο τον κουνιάδο μου ένα μήνα. Του έχω δώσει mod και ατμοποιητη τα οποία του τα καθαρίζω-στήνω όλο αυτό το διάστημα. Πρακτικά όμως αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί για πολύ καιρό και αυτός ενώ θέλει τον ατμό δεν θέλει να ασχοληθεί με επισκευάσιμους. Θέλει να του προτείνω έναν εργοστασιακό με σφιχτή τζούρα αλλά τους έχω παρατήσει χρόνια και δεν έχω ιδέα. Το εψαξα λίγο, είδα nautilus zenith zlide κτλ αλλά δεν μπορώ να καταλήξω κάπου. Υπάρχει καμιά βοηθεία από όσους χρησιμοποιείται τέτοιους ατμοποιητες? Το μόνο σίγουρο είναι οτι το mod θα είναι Pico  ;D ;D ;D  

Συνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 15, 2020, 22:42 »
Αυτοι που αναφερεις ειναι οι καλυτεροι ;)

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 16, 2020, 01:33 »
Του ναυτίλου οι αντιστάσεις δίνουν ένα κλικ καλύτερη γεύση. Για κάποιον που έκοψε το τσιγάρο τώρα αυτό δεν θα γίνει αντιληπτό. Για μένα η καλύτερη επιλογή για την περίπτωση είναι ο zlide με την 1,6 ωμ αντίσταση. Αλλάζει η αντίσταση πολύ εύκολά , γεμίζει από πάνω και με το ένα χέρι, δεν έχει διαρροές και είναι απροβλημάτιστος. Το μόνο που έχεις να του πεις να αλλάζει την αντίσταση κάθε 30 ml να του βρεις ένα ωραίο καπνικό και άστον. Στην αρχή δεν θέλουμε πολλά πολλά (εγώ ούτε τώρα θέλω). Το zlide να το πάρεις καλύτερα 22 mm για ταιριάζει με το pico.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 16, 2020, 09:24 »
[member=22821]longjohn[/member].
Έχω όλους τους άτμο που αναφέρεις. Εγώ θα σου πρότεινα τον Nautilus 2S... με τους zlide έχουν αναφερθεί διάφορα για τις αντιστάσεις τους (κάποιες παρτίδες έχουν βγει σκάρτες) και θα φοβόμουν να τον δώσω σε κάποιον που μπορεί να το παρατήσει εύκολα.
Επίσης, είναι ένα κλικ καλύτερη γεύση, με επιλογή αντιστάσεων από πολύ σφιχτή μέχρι αεράτη.
Δεν θα πήγαινα στον nautilus gt, καθώς εκεί έχουν αναφερθεί διαρροές, αν και έχει λίγο καλύτερη γεύση.
Μάλιστα, θα προτιμούσα την έκδοση με 2.6ml, καθώς είναι η non-TPD έκδοση που έχει πολύ ευκολότερη αλλαγή αντίστασης από την TPD έκδοση των 2ml. Η διάμετρός τους είναι 23mm, οπότε πάει μια χαρά με το pico25.

Γενικά, τον θεωρώ τον πιο risk-free από όλους τους εργοστασιακούς τσιγαρίσιους. Όλοι αυτοί είναι super, αλλά ο nautilus 2s είναι αυτός που δεν θα τον φοβόμουν σε όποιον τον έδινα, είτε είναι ψείρας, είτε είναι κάποιος που μπορεί να τα παρατήσει εύκολα στο πρώτο πρόβλημα. 

https://vapormania.gr/aspire-nautilus-2s-25mm?skr_prm=WyI2YTdiNzg1MC02Zjk1LTRmNTMtYWM2OS04MjVmODczZmVhZDMiLDE2MDgxMDMwNzYzODYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 16, 2020, 10:19 »
Νομίζω η έκδοση με 2,6μλ είναι 25μμ, ταιριάζει ακόμα καλύτερα με το Pico 25  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110853 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160093 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530904 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet