vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 4 χρήστες
akis91, zalaros, xloupas, manoslykos

Twitter

Προβλήματα στην ελληνική αγορά Zenith Zlide - eGoONE Mega αντιστάσεις CL cotton

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Ο φίλος από πάνω εκ παραδρομής ανέφερε ως επισκευάσιμο τον triton mini αφού μετά λέει ότι παίρνει τις κεφαλές του ναυτίλου.
 
Οι κεφαλές που χρησιμοποιούν κεραμικό για την τροφοδοσία υγρού αντί για βαμβάκι έχουν κατηγορηθεί για το σαθρό υλικό τους που μπορεί να αποκολληθεί και έτσι να εισπνεύσουμε κόκκους από αυτό.
 
Εάν κατάλαβα καλά  από αυτά που διαβάζω ότι θες πιο αεράτη την τζούρα σου, έχω ένα triton 2 που παίρνει μεγάλη γκάμα από (σφικτές έως αεράτες) αντίστασης τύπου melo. Καλύτερα να πάει κάπου που να αξίζει παρά να μένει σε ένα συρτάρι.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
chief79

Εμένα δε με καλύπτει. Μου είναι πολύ σφιχτός και κουραστικός... Μη απολαυστικός! Μη αποδοτικός!

Όταν παλιότερα με το ΝΑΥΤΙΛΟ είχα καταφέρει να κάνω 9 και 6 νικοτίνη, μου φαίνεται άδικο να επιστρέψω στη 18 !!!  :-)
ΚαλησπΕρα  :) Κ καλώς όρισες κ πάλι !!!

Εδώ κ λίγες ώρες είμαι με τον Nautilus 2s που αγόρασα πριν από λίγες μέρες ναι?
Εγώ ατμίζω με τον Zenith κ είμαι ειλικρινά πάρα πολύ ευχαριστημένη.
Αν δεν τον έχεις δοκιμάσει σου τον προτείνω κ δεν θα πετάξεις άσκοπα χρήματα.

Να σου πω όμως θέλω  για τον ναυτίλο ότι είναι πολύ δυνατός κ δεν νομίζω πως κάνει για εμένα
γιατί μου κάθεται πολύ βαρύς στους πνεύμονες δλδ με κουράζει όταν τον πάω στα 10-11 watt να φανταστείς ναι?

Είναι ( για μένα πάντα) κάτι παραπάνω από τσιγαρίσιος κ έχεις κ την επιλογή της πολύ αεράτης τζούρας αλλά της πιο
σφιχτής.

Θα σου πρότεινα να πας σε μαγαζί να τον δοκιμάσεις πριν τον αγοράσεις κ να σου δείξουν ακριβώς πως
γεμίζεις το tank από πάνω (Έχει το κολπάκι του) κ πως (Το σημαντικότερο) θα αλλάζεις την αντίσταση από κάτω!!!

Πρέπει να σου δείξουν γιατί εγώ μετά από μια περίπου ώρα κατάλαβα τα λάθη μου κ να σου τονίσω ότι δεν βγάζεις
το τζαμάκι του όπως με το προηγούμενο μοντέλο ναι?

Καμία διαρροή όσες ώρες τον ατμίζω μα πολύ βαρύς για μένα κ πολύ έντονη η απόδοση του στο υγρό που ατμίζω.
Μην απογοητεύεσαι ναι? Θα βρεις σίγουρα τον ατμοποιητή που σου ταιριάζει  :yes:

Τον ναυτίλο εννοείται ότι τον ...Κληρονόμησε η μαμά που δεν αλλάζει ατμοποιητή (Μάρκα) από τότε που ξεκίνησε
το άτμισμα. Τον βρίσκει καταπληκτικό κ λέει είναι το ίδιο καλός με το προηγούμενο μοντέλο μα πιο βελτιωμένος.  ;)


Edit: Δεν αγαπώ να λέω κάτι κ μετά να μην είναι έτσι κ για αυτό διορθώνω αυτά  που είπα για τον Nautilus  2 S!
Το μόνο καλό που έχει είναι η απόδοση στην γεύση κ τίποτα άλλο. Για μένα.

Γιατί τόσες ώρες στα χέρια μου κ στα χέρια της μητέρας μου είδα ότι τα δυο ml είναι κυριολεκτικά πολύ λίγα κ έτσι
έκαψα κ την μια αντίσταση αφού δεν κατάλαβα σε μισή ώρα μέσα πότε μου τέλειωσε το υγρό... :yes:  
Κ αυτό  γιατί είναι δύσκολο να δεις την στάθμη του υγρού.
Να πω κ ότι στο γέμισμα θέλει προσοχή μεγάλη  γιατί ο Θεός ξέρει .... :laugh1: :laugh1:
Ναι, εγώ τα κατάφερα χωρίς πρόβλημα μα όταν πήγε η μητέρα μου να το προσπαθήσει είχε θέμα...
Κ αυτό είναι για να σε βασανίσουν κ να πεις: "OK δεν το ξανά κάνω"!  ::)

Το άλλο άσχημο που έχει, είναι η αλλαγή της αντίστασης που ειλικρινά είναι για γερά νεύρα.
Δεν τον συστήνω για αρχάριο μα ειλικρινά ούτε για προχωρημένο ατμιστή. Καλή απόδοση γεύσης έχει κ ο παλιός!
Zenith κ πάλι   Zenith θα σου προτείνω κ αυτό με το χέρι στην καρδιά.  :yes:

Βιάστηκα πολύ να βγάλω συμπεράσματα μα έμαθα να παραδέχομαι τα λάθη μου.
Αυτό ήταν ένα καλό μάθημα για μένα γιατί πραγματικά ο ατμοποιητής αυτός είναι πάρα πολύ καλός.
Έχω γράψει στο ανάλογο νήμα.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ.   :-[ :-[ :-[



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2019, 15:22 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
DARK ANGEL, 
Για τον Zenith Zlide γκρινιάζω... ήδη τον έχω μια βδομάδα. Μόλις κάηκε και η 4η αντίσταση, με γεμάτο τανκ...απ' τις συνεχόμενες τζούρες...και να μην καταλαβαίνω και γεύση!
Θα δούμε.
(Υπάρχουν ακόμα στην αγορά και τα περίπτερα....στα δύσκολα!)  

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Λοιπόν, βρήκα στη σελίδα https://mistvape.gr/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/Joyetech-eGo-ONE-CL-Head
περιγραφή για τις αντιστάσεις που σας λέω :
Joyetech eGo ONE CL

>>>  Προσοχή: Πρέπει να επιλέξετε την κατάλληλη μπαταρία που ταιριάζει με το eGo ONE υπο-πηνίο.<<<

Τι εννοεί; Τι υπονοεί;
Μπορεί να μην παίζει καλά λόγω των mod που χρησιμοποιώ;
Ξέρει κάποιος/α;


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2019, 01:59 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
DARK ANGEL,
Για τον Zenith Zlide γκρινιάζω... ήδη τον έχω μια βδομάδα. Μόλις κάηκε και η 4η αντίσταση, με γεμάτο τανκ...απ' τις συνεχόμενες τζούρες...και να μην καταλαβαίνω και γεύση!
Θα δούμε.
(Υπάρχουν ακόμα στην αγορά και τα περίπτερα....στα δύσκολα!)  :wall:
Συγγνώμη  :)
Εγώ σου λέω για τον πρώτο Zenith.
Είναι πολύ καλός ατμοποιητής. Πρέπει  όμως να τον δοκιμάσεις γιατί εγώ μπορώ να λέω ότι θέλω αυτή τη στιγμή
κ εσένα να μην σου κάνει.
Τα περίπτερα δεν είναι για εσένα κ το λέω αυτό γιατί εσύ θέλεις να βρεις  λύση κ θα την βρεις !!!  ;)

vikos

Εχω και εγω τον zlide της innokin που ειναι η εξελιξη του zenith και περνει ακριβως τις ιδιες αντιστασεις....ατμιζω με 1,6 και επειδη το εχω μετρησει με τα πουφ τα οποια μηδενιζω οταν αλλαζω την αντισταση με βγαζει γυρω στα 5000 πουφ για 6 με 7 ημερες , χρειαζομαι δηλαδη 4 αντιστασεις τον μηνα.

Δυο ημερες τωρα κανω σκετη βαση αραιωση 15% - 90 vg - 10 pg  ειμαι στα 1100 πουφ και ολα καλα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2019, 07:50 από vikos »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Αγαπητή Μισυρλού θα σου δώσω ένα παράδειγμα που θα το καταλάβουν κυρίως οι άνδρες του φόρουμ αλλά άντρας είμαι μέχρι εκεί μπορώ:
Παίρνεις λοιπόν ένα Audi Q7. Τζιπάρα. Τέρας. 3000 κυβικά, 300+ ίπποι, τεράστια ροπή κλπ κλπ. Αν επιχειρήσεις να κάνεις με αυτό ανάβαση στη Ριτσώνα σε ρυθμούς ανάβασης, στην πρώτη φουρκέτα θα φέρεις τούμπες. Είναι μάπα το Q7??
Όχι βέβαια, απλά δεν κάνει για το σκοπό που το θες.
Όλος ο εξοπλισμός σου δεν ταιριάζει στον τρόπο που ατμίζεις. Ή λοιπόν αλλάζεις τον εξοπλισμό, ή αλλάζεις τον τρόπο που ατμίζεις. Ή ξαναγυρνάς στο περίπτερο (όπως σκέφτεσαι να κάνεις) για να πεθάνεις νέα και να αφήσεις ένα ωραίο πτώμα...
Αν τελικά αποφασίσεις να αφήσεις τον μάταιο τούτο κόσμο γριά και ζαρωμένη, ο παλούκαρος σου πρότεινε έναν ατμοποιητή πλασμένο για πνευμονικές. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε και ένα διμπάταρο μοντάκι να σε βγάζει τη μέρα. Όσο αφορά το οικονομικό, κρίνοντας από το τρόπο που ατμίζεις και κάνοντας αναγωγή σε αναλογικά μεγέθη, εάν επενδύσεις σε αυτά που σου πρότεινα θα κάνεις απόσβεση σε λιγότερο από μήνα...

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
ο παλούκαρος σου πρότεινε έναν ατμοποιητή πλασμένο για πνευμονικές. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε και ένα διμπάταρο μοντάκι να σε βγάζει τη μέρα. Όσο αφορά το οικονομικό, κρίνοντας από το τρόπο που ατμίζεις και κάνοντας αναγωγή σε αναλογικά μεγέθη, εάν επενδύσεις σε αυτά που σου πρότεινα θα κάνεις απόσβεση σε λιγότερο από μήνα...
Εξαιρετικό το παράδειγμά σου! Σαφές και...θανατερό!!! :))
Να αλλάξω τον τρόπο θα προσπαθήσω τούτο το καλοκαιράκι, αν και παρ'όλη την τριήμερη προσπάθεια έχουμε ήδη απώλειες 2 αντιστάσεις! (κάνοντας ταυτόχρονα κι άλλα...cubis, egomega, iqos...)
Αν δεν το κουμαντάρω, πάω γι' άλλα!
Ευχαριστώ.


Εχω και εγω τον zlide της innokin που ειναι η εξελιξη του zenith και περνει ακριβως τις ιδιες αντιστασεις....ατμιζω με 1,6 και επειδη το εχω μετρησει με τα πουφ τα οποια μηδενιζω οταν αλλαζω την αντισταση με βγαζει γυρω στα 5000 πουφ για 6 με 7 ημερες , χρειαζομαι δηλαδη 4 αντιστασεις τον μηνα.

Δυο ημερες τωρα κανω σκετη βαση 90 vg - 10 pg  ειμαι στα 1100 πουφ και ολα καλα!!!!
 Έκανα κι εγώ αυτή τη σκέψη, για μέτρημα-στατιστική, με την νέα χτεσινή αντίσταση μηδένισα και αναμένω τον κ....Καμμένο, να δούμε πόσες ψήφους....εεεεε, πούφους, θα πάρει! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Είχες μια πρόταση απο μέλος του φόρουμ για τον triton 2:

Εάν κατάλαβα καλά  από αυτά που διαβάζω ότι θες πιο αεράτη την τζούρα σου, έχω ένα triton 2 που παίρνει μεγάλη γκάμα από (σφικτές έως αεράτες) αντίστασης τύπου melo. Καλύτερα να πάει κάπου που να αξίζει παρά να μένει σε ένα συρτάρι.


Θα σε βοηθούσε να μη ''πας γι'άλλα'',ειδικά αν αυτά τα άλλα είναι το περίπτερο.

Επίσης,αν και μπορεί να γίνω κουραστικός,θα μπορούσες να δοκιμάσεις τον triton mini ο οποίος γεμίζει πολύ εύκολα απο πάνω,δεν έχει καθόλου διαρροές,παίρνει ολη την γκάμα των αντιστάσεων του/των Ναυτίλων,με τέρμα ανοικτό τον αέρα πιστεύω θα σε καλύψει στην άνετη σχετικά τζούρα(ρυθμιζεται βέβαια απο το airflow το πόσο αεράτη θα είναι) και κοστίζει περίπου απο 22 ευρώ αναλόγως που θα τον βρείς...

Τον έβγαλα απο το συρτάρι απο περιέργεια αφού διάβασα το ποστ σου.Έβαλα μια αντίσταση στα 0.7ωμ(πήρα και μια καινούργια που έχουν βγάλει με mesh πάλι 0.7 αλλά δεν την εχω δοκιμάσει ακόμα) και έκανα 10ml μέχρι τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα και με αρκετό ντουμανάκι για τα κυβικά του πάντα.

Υπάρχουν λύσεις,αρκεί να θέλεις να τις βρείς. :)

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Είχες μια πρόταση απο μέλος του φόρουμ για τον triton 2:
(...)
Υπάρχουν λύσεις,αρκεί να θέλεις να τις βρείς. :)
Πωπωωω! Μου ξέφυγε αυτό το ποστ... Τι ευγενικό! Θα επικοινωνήσω μαζί του, έστω να τον δοκιμάσω αν με καλύπτει.
Ευχαριστώ για την επισήμανση.
& Ναι... Θα το παλέψω!



Εάν κατάλαβα καλά  από αυτά που διαβάζω ότι θες πιο αεράτη την τζούρα σου, έχω ένα triton 2 που παίρνει μεγάλη γκάμα από (σφικτές έως αεράτες) αντίστασης τύπου melo. Καλύτερα να πάει κάπου που να αξίζει παρά να μένει σε ένα συρτάρι.

LOUNIK
Είμαι ήδη καταϋποχρεωμένη για την σκέψη-προσφορά σου. Θα επικοινωνήσω μαζί σου, έστω για δοκιμή και στον επιστρέφω αν δεν καλύπτομαι.
Χίλια ευχαριστώ!!!




Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Λοιπόν, βρήκα στη σελίδα https://mistvape.gr/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/Joyetech-eGo-ONE-CL-Head
περιγραφή για τις αντιστάσεις που σας λέω :
Joyetech eGo ONE CL

>>>  Προσοχή: Πρέπει να επιλέξετε την κατάλληλη μπαταρία που ταιριάζει με το eGo ONE υπο-πηνίο.<<<

Τι εννοεί; Τι υπονοεί;
Μπορεί να μην παίζει καλά λόγω των mod που χρησιμοποιώ;
Ξέρει κάποιος/α;
ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ - ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΜΝΜ MOY ΑΠΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ Buliwyf :

Δεν κατανοώ -κι εκνευρίστηκα!-  γιατί ο συντονιστής του νήματος ενώνει δυο διαφορετικής θεματολογίας ποστ μου σε ένα!
Υποβαθμίζει τη σημαντική ερώτηση που έχω κάνει και δεν έχει ακόμα απαντηθεί και ίσως δεν την έχει διαβάσει κάποιος που να ξέρει.
Αν διαβάσει στην αρχή κάποιος πως απευθύνομαι ονομαστικά σε συγκεκριμένο άτομο πιθανά να μην διαβάσει όλο το κείμενο....και να πάει στο βρόντο!
Τεσπα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2019, 02:43 από Misirlou »

vikos

Με πόσα watt ατμιζεις?
Τι υγρό ατμιζεις?

Στην 1,6 πχ γράφει πάνω από 10 - 14 κανε το αρχικό με 10 watt
Μήπως τα watt που χρησιμοποιεις  είναι πολλα και σου καίγεται εύκολα η αντίσταση?
Μήπως σε συνδυασμό με τα watt έχεις και πολύ vg και το υγρό είναι παχύρρευστο?

(Υ.Σ) Τα στατιστικά και τους πουφους όπως λες χαμογελώντας,,,,,, στα έγραψα για να σε βοηθήσω , για να δεις οτι ο ZLIDE δεν εχει κανένα θέμα ...... πιθανός όπως λένε και οι προλαλησαντες θα πρέπει να πας σε καθαρά πνευμονικό .......... 




Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Λοιπόν, βρήκα στη σελίδα https://mistvape.gr/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/Joyetech-eGo-ONE-CL-Head
περιγραφή για τις αντιστάσεις που σας λέω :
Joyetech eGo ONE CL

>>>  Προσοχή: Πρέπει να επιλέξετε την κατάλληλη μπαταρία που ταιριάζει με το eGo ONE υπο-πηνίο.<<<

Τι εννοεί; Τι υπονοεί;
Μπορεί να μην παίζει καλά λόγω των mod που χρησιμοποιώ;
Ξέρει κάποιος/α;
Oτι λόγω κοντού πόλου δεν λειτουργεί καλά ή και καθόλου με όλες τις μπαταρίες τύπου eGo.
Τώρα αν κάποιο mod σου δεν κάνει καλή επαφή θα το δεις εύκολα αν έχεις  μεγάλη απόκλιση της ωμικής αντίστασης στην οθόνη ενός απο τα mod σου.
Πχ. έχεις μια 0,80Ω αντίσταση στο άτμο μέσα και στην δείχνει αρκετά παρακάτω ή παραπάνω 0,6 ή 1,0(τυχαίες τιμές).
Αν δεν έχει οθόνη μόνο εμπειρικά στην τζούρα κάποιος που έχει εμπειρία με τέτοιου είδους ατμοποιητές και αντιστάσεις θα σου πει...

ΥΓ.Φιλική συμβουλή γιατί βλέπω ακόμα ψάχνεις γωνία στο δεκάρικο...

Τσάμπα αναλώνεσαι και χαλάς χρόνο με τον ήδη υπάρχων εξοπλισμό σου.Είναι προφανές οτι δεν σου ταιριάζει.Δοκίμασε έναν καθαρά πνευμονικό και σταμάτα
να κάνεις ταυτόχρονη χρήση και άλλων προιόντων διαφορετικών του ατμίσματος.Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη έτσι :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2019, 08:51 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Με πόσα watt ατμιζεις?
Τι υγρό ατμιζεις?

Στην 1,6 πχ γράφει πάνω από 10 - 14 κανε το αρχικό με 10 watt
Μήπως τα watt που χρησιμοποιεις  είναι πολλα και σου καίγεται εύκολα η αντίσταση?
Μήπως σε συνδυασμό με τα watt έχεις και πολύ vg και το υγρό είναι παχύρρευστο?

(Υ.Σ) Τα στατιστικά και τους πουφους όπως λες χαμογελώντας,,,,,, στα έγραψα για να σε βοηθήσω , για να δεις οτι ο ZLIDE δεν εχει κανένα θέμα ...... πιθανός όπως λένε και οι προλαλησαντες θα πρέπει να πας σε καθαρά πνευμονικό ..........
1- Ατμίζω όσο λένε οι προδιαγραφές της κάθε αντίστασης.
πχ στον Zlide με την 0.8Ω λέει 15-18 watt και ατμίζω στα 16watt
στον CubisPRo με τις 0.5Ω λέει 15-30watt και ατμίζω στα 20watt
κλπ... έτσι μου έχουν πει τόσα χρόνια έτσι κάνω. Ακολουθώ την προτροπή του κατασκευαστή.
2. Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι πάντα 50-50%
3. Η πρώτη μου στατιστική:  2ml υγρού άδειασε με 98 πούφους !
Αυτή είναι η συχνότητα ατμίσματός μου λοιπόν.


~~~


Oτι λόγω κοντού πόλου δεν λειτουργεί καλά ή και καθόλου με όλες τις μπαταρίες τύπου eGo.
Τώρα αν κάποιο mod σου δεν κάνει καλή επαφή θα το δεις εύκολα αν έχεις  μεγάλη απόκλιση της ωμικής αντίστασης στην οθόνη ενός απο τα mod σου.
Πχ. έχεις μια 0,80Ω αντίσταση στο άτμο μέσα και στην δείχνει αρκετά παρακάτω ή παραπάνω 0,6 ή 1,0(τυχαίες τιμές).
Αν δεν έχει οθόνη μόνο εμπειρικά στην τζούρα κάποιος που έχει εμπειρία με τέτοιου είδους ατμοποιητές και αντιστάσεις θα σου πει...

ΥΓ.Φιλική συμβουλή γιατί βλέπω ακόμα ψάχνεις γωνία στο δεκάρικο...

Τσάμπα αναλώνεσαι και χαλάς χρόνο με τον ήδη υπάρχων εξοπλισμό σου.Είναι προφανές οτι δεν σου ταιριάζει.Δοκίμασε έναν καθαρά πνευμονικό και σταμάτα
να κάνεις ταυτόχρονη χρήση και άλλων προιόντων διαφορετικών του ατμίσματος.Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη έτσι :yes:
Ααααα!!! Βλέπω μικρές αποκλίσεις! Είναι ικανές να επηρεάσουν αυτές;
Λένε κάτι αυτά;
1. Στον iStick Pico
- Του ZLIDE την 0,8  την δείχνει 0,75Ω
- Του CubisPRo την 0.5 την δείχνει 0,47Ω
- Του eGo ONE Mega την 0.5 την δείχνει 0,44Ω
2. Στον Armour Pro Vaporesso
- Του ZLIDE την 0,8  την δείχνει 0,75Ω
- Του CubisPRo την 0.5 την δείχνει 0,51Ω
- Του eGo ONE Mega την 0.5 την δείχνει 0,47Ω
3. Στον eGo ONE Mega, δεν υπάρχουν ενδείξεις.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Eίναι πολύ μικρές οι συγκεκριμένες δεν έχεις θέμα απο εκεί

vikos

 2 ml  με 98 Πουφ  σημαίνει ότι η κάθε σου εισπνοή είναι τεράστια και παράλληλα πολύ δυνατή εκεί οφείλετε το πρόβλημα σου.

Εγώ με το zlide βγάζω περίπου 250 - 350 πουφ τα 2 ml .

Μια τελευταία ιδέα είναι να αλλάξεις  μαγαζί που παίρνεις τις αντιστάσεις μήπως και η παρτίδα του μαγαζιού είναι ελαττωματική αν και δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο λόγο των πουφ που μας είπες ότι κάνεις...

Άρα το πόρισμα έχει ως εξής: 1) Κανε πιο χαλαρές και σύντομες τζούρες , ίσως να ανεβάσεις και λίγο την Νικοτίνη σου σε δύναμη.
                                             
                                                                                           ή
                                          2) Φτιάξε μόνη σου βάση με 60pg και 40 vg με μια αραίωση 10-15 % με injection water για να είναι                                                     πιο   νερουλό το υγρό σου και να μην επιβαρύνεται η αντίσταση , με ελάχιστο άρωμα ή και                                                            καθόλου ενώ παράλληλα ανέβασε την νικοτίνη .
                                                                                            ή
                                          2) Πήγαινε σε πνευμονικό ( δεν ξέρω από πνευμονικούς ποτέ δεν έκανα θα σου πουν άλλοι για                                                                                                                                                                                 αυτούς)
:bye:  :bye:  :bye:




Και εγώ θα σου πρότεινα να ανεβάσεις νικοτίνη αφού είναι εμφανές ότι δεν σε καλύπτει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237037 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy