vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, lounik, Buliwyf

Twitter

Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« στις: Απριλίου 12, 2019, 04:42 »
Εχω ηδη zlide σε pico αλλα ψαχνω εναν καλο και οικονομικό mtl-pod (εργοστασιακό) ΑΙΟ προτιμοτερο σαν δεύτερη λυση για παραλια το καλοκαίρι, εχετε να προτείνεται κατι?
 
Προς το παρων γλυκοκοιταω το nord της smok και θα ηθελα μια γνωμη και γι' αυτο.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2019, 08:10 »
Καλημερα. Για pod θα σου προτεινα της aspire aio, που δεχεται αντιστασεις nautilus οπου εχεις επιλογες !!!!!! 
Το nord δεν το εχω ατμισει και δεν εχω αποψη.   ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2019, 09:26 »
Εγώ δεν βολεύτηκα με κανένα pod.

Δυσκολία στο πλύσιμο, μικρή αυτονομία, ελάχιστο χτύπημα, καμένο ...  

σου έκανα την καρδιά ...  :))

Στην παραλία κυκλοφορώ με ένα στικάκι και εργοστασιακό ατμοποιητή.

Έχω ένα κουτί που τα τοποθετώ όταν μπαίνω στη θάλασσα.

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.  


Κάτι  από τα παρακάτω δεν θα εξυπηρετούσε παραπάνω?

https://vapormania.gr/arxika-paketa-hlektronikou-tsigarou/aspire-pockex

https://www.alltimeoffers.gr/ilektroniko-tsigaro/ilektroniko-tsigaro-set/joyetech-ego-aio-black/


https://www.vapormarket.gr/hlektroniko-tsigaro/mod-starter-kit/eleaf-ijust-ecm-kit


 Ίσως κάποια παιδιά να έχουν θετικότερη εμπειρία στα pods και να σε βοηθήσουν περισσότερο.  :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2019, 09:32 »
To Nord είναι από τα καλύτερα pod που έχω δοκιμάσει.

Της Ιnnokin to biip πρέπει να είναι επίσης πολύ καλό και θα παίρνει και τις αντιστάσεις του zlide σου.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2019, 16:19 »
 Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια, ναι κι εγω δεν ακουω τα καλυτερα για τα pod, να σας πω την αληθεια εχω και ενα mello 3 και με ψηνει να παρω και ενα μικρο απλο μοντακι (των 10-15 ευρω) να του κουμπωσω και μια 1.8 του triton να κανω τη δουλεια μου να εχω αυτο το σετακι μονο για παραλια και να παιρνω τη τσιγαρισια μου των 20mg salt nic που κανω, θα μου ερθει και φθηνα μιας και τον διαθετω ηδη τον ατμοποιητη.

Το biip που ειπε ο φιλος πολυ καλο αλλα too much money για σετακι παραλιας, προσωπικα ψαχνω κατι φθηνο και απλο που και να μου σπασει ή το ''φαει'' η αλμυρα δε θα με νοιαζει καν.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2019, 17:40 »
Κάντε και κάνα search στο φόρουμ. :tongue_smilie:

Η άποψη μου για το nord εδώ  http://vaping.gr/index.php/topic,44910.html

Πάρα πολύ καλό ποντάκι, οι αντιστάσεις μου αρέσουν επίσης πολύ, ικανοποιητικό χτύπημα και γεύση, καλή αυτονομία μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2019, 20:24 »
Εφεδρικός ατμοποιητής; Τι είναι αυτό;
[member=13885]cpbaroque[/member] ακους;;;;
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γιώργο, δεν υπάρχει εφεδρικός ατμοποιητής. Υπάρχει το 2ο μου σετ, το 3ο μου σετ, το 4ο μου σετ. Κάπου εκεί μεταξύ 6ου και 7ου αρχίζεις να είσαι καλά. Οχι ότι δε σου λείπει κάτι, αλλά ... λέμε τώρα. 

Αν σου αρέσουν τα ΑΙΟ και τα ποντάκια, της joyetech είναι καλά. Της aspire καλά. Το justfog καλό, αν το δουλεύεις με εξτρα νικοτίνη. 
Το nord που προτείνουν, για να το προτείνουν είναι καλό. Δεν έχω άποψη. Νομίζω ότι αν τα πάρεις όλα μαζί θα έχεις μια καλή κάβα για να μην ξεμείνεις. Μαζί με διπλούς φορτιστές, τριπλά καλώδια, καμιά 10ριά αντιστάσεις και 200μλ υγρού μαζί σου. 

Σε άγχωσα; Ετσι πρέπει!  8)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2019, 21:12 »
 @petra αν τα αγορασω ολα αυτα θα πρεπει να αγορασω και μια φορητη αποθηκη
 Αλλα απ το να ξεμεινω και να παρω πακετο τοτε ναι καλη και η αποθηκη!

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 13, 2019, 01:03 »
Αργά η γρήγορα θα την πάρεις. welcome to the vape world

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή εφεδρικου ατμοποιητη
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 13, 2019, 14:35 »
Πιστευω οτι αν μιλαμε για πραγματικα εφεδρικο σετακι, οχι για συλλογη ατμο που κακα τα ψεμματα κανουμε οι περισοτεροι εδω μεσα, η επιλογη ενος pod ειναι μονοδρομος.
Ειδικα το minifit θεωρω οτι ειναι ιδανικο γιατι:
Α. Κοστος
Β. Μεγεθος
Γ. Αποδοση. Αν ξεμεινεις απο το κυριο σετ , ανετα θα σε βγαλει ενα 4 ωρο με 12 αρα η 18 αρα νικοτινη μεσα. Κατω απο αυτες τις συγκεντρωσεις δεν καταλαβαινεις τιποτα.
Δ. Χρονος φορισης. Με powerbank σε 45 λεπτα εισαι ετοιμος.
Ε. Πανευκολη αλλαγη αντιστασης. Την πετας και βαζεις αλλη.
ΣΤ. Εχει εξαιρετικη τζουρα και νομιζω καλυπτει αρκετους.

Και για την ιστορια, εχω βγαλει εβδομαδα χρησιμοποιωντας 2 μινιφιτ αποκλειστικα, με καταναλωση 4 μλ-ημερα, 18 αρα nic.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy